Към кой мобилен оператор сте?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кой мобилен оператор използвате?

Анкетата свършва на 22 Окт 2015, 15:11

Теленор
46
28%
Мтел
72
44%
Виваком
47
28%
 
Общо гласове : 165

Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Към кой мобилен оператор сте?

Мнение от Bogat-Beden » 25 Май 2020, 12:14

Аз пък се прехвърлих от Вивакома на договор на а1 на предплатена.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Към кой мобилен оператор сте?

Мнение от ildivvy » 25 Май 2020, 12:23

DriftoMania написа:Бре, преди три месеца ми изтече фирмения договор и понеже си ме устройват старите условия, нямам зор да ги мъча за нещо по-добро и отлагам мъката, която имам с акаунт мениджърката на всеки две години.. Ама ако си прав и има такава тенденция, да седя на безсрочен по-добре за да продължа да съм доволен


Аз съм така от няколко години! Не си подновявам договора, нито подписвам нов! Услугата ми е супер 'базова', но мен ме устройва! Плащам в клон на пощата, за да не занимавам с малоумните сътрудници в офисите на А1 и готово! Чат-пат ме търсят по телефона за смяна на договора, но ги усещам някак или директно им отказвам и готово! Имат вариант да ме 'приключат' - едномесечно предизвестие и готово, но до сега на са го предприели! Явно си искат паричките, колкото и да са малко!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Към кой мобилен оператор сте?

Мнение от hell's angel » 25 Май 2020, 14:10

Когато ти се обаждат редовно и няколко пъти си по ... рязък :mrgreen: , спират да ти се обаждат :mhihi: Даже вече и в клоновете не ме занимават с предложения, а само ме питат този договор нарочно ли е оставен така :angel:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Към кой мобилен оператор сте?

Мнение от Моджо » 25 Май 2020, 15:00

Аз съм от години на Мтел. Всъщност служебния ми е и личен. Проблеми не е имало никога и смятам, че като бизнес оферти мтел няма кой да ги бие. Бяха поземанарили отделния гражданин ма от 2-3 години има и за него оферти. Особено оная за 20 лв - неограничено към сички и неограничен нет /сигурно е имало некво ограничение де/, после стана 30. Ние също преподписваме всеки две години и доколкото имам наблюдения условията са ставали винаги по-добри. С леката уловка - за + примерно още 2 лв към тарифата, което не е лощо де. На практика се е случвало за тия +2-3 лв да получим двойно отпреди.
Хм,хм...


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Към кой мобилен оператор сте?

Мнение от steeN » 25 Май 2020, 19:45

Jordana написа:5жито кой го плаща ? Добрите самаряни ? Искаш не искаш пускат ти 5жи мегабайти разни тъпи опции и допълнителни услуги дето ме боли гъза за тях . А мобилната мрежа не се подобрява с нищо , даже става по зле .


А 4г кой го плати? А 3г? А GPRS? :kuku: Тези технологии да не израстнаха по антените сами? А кой плати цялостното покритие на страната за 20 години... от 3 оператора при това? Имаше сума ти места където нямаше грам обхват, сега не може да се скриеш никъде. Изведнъж сега 5г-то ни вдигна цените, дето още ще го гледаш през крив макарон точно в България. Мобилната мрежа, че не се е подобрила може да лъжеш някой дето не е илизал от пещерата единствено.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Към кой мобилен оператор сте?

Мнение от Jordana » 26 Май 2020, 12:15

Само на някой от пещерата може да му обясняваш че роуминга вдига цените при положение че са едни и същи за всички оператори . С какво оскъпява разговора ако си в роуминг ? Гориш им повече ток на операторите , или се изтърква антената от сигнала ? :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Към кой мобилен оператор сте?

Мнение от steeN » 26 Май 2020, 12:45

Казал съм ти много пъти вече неща свързани с икономика да не коментираш. Когато продаваш продукт, който държавата принуждава другите да купуват... както е случая роуминг пакетите... имаш доста голям pricing power... т.е. възможност да вдигаш цените без последици.
Другия фактор е, че всеки оператор е задължен да поддържа определено количество безплатен роуминг, който не идва от въздуха... а влиза в плана. Преди това всеки си го плащаше сам колкото си ползваше. А сега се разпределя на всички в сметката независимо
дали ползват в чужбина или не.

Да ти го кажа просто като за теб, за да е безплатен роуминга на тези, които ползват една част от сметката ти го плаща всеки месец независимо дали пътуваш или не. Така твоята сметка е по-висока, а тяхната по-ниска от колкото би била иначе.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Към кой мобилен оператор сте?

Мнение от Jordana » 26 Май 2020, 12:59

Абе това да е не е кабелен телефон да държат свободни линии за роуминг потребители . Какво значение има за оператора дали един абонат е в роуминг или е на договор ? Абсолютно никаква , услугата е една и съща . Всичките тия увъртания са да настрижат повече от потребителя , все едно ако звъниш на абонат на Мтел от А1 да те таксуват в роуминг :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Към кой мобилен оператор сте?

Мнение от steeN » 26 Май 2020, 13:21

Защо пишеш тъпизми? Като не можеш да го разбереш кажи, че не можеш да го разбереш. Ако се правиш на луд си е за твоя сметка.
Освен икономическата част и техническата хич не ти е ясна. Какво значение има дали е меден кабел или електромагнитни вълни или оптика и т.н.... за да се поддържа определена честотна летна
струва пари независимо от преносителя.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Към кой мобилен оператор сте?

Мнение от Jordana » 26 Май 2020, 14:16

Роуминга не е безплатен . Така че това не е загуба за оператора а платена услуга като за всеки друг абонат . Технически за системата няма никакво значение дали абоната е в роуминг , дава се точка за достъп от най близката базова станция и от там нататък се ползва изграден канал както за всички абонати . Тъй като всеки оператор има собствена мрежа , покритието е специално за България е да кажем 300% минимум . Ако е претоварена мрежата на единия оператор ще се свърже с друг , няма нищо по прсото от това . В западна европа може и повече припокриването на мрежите , нямам представа . Техническия проблем е никакъв . Нормативната уредба по която работят е направена от същите тия дето се опитват да изравнят цените на роуминга . Така че операторите няма нужда да се правят на умрели лисици .
Какво значение има дали е меден кабел или електромагнитни вълни или оптика и т.н
Не намираш разлика между фиксирана и мобилна мрежа ? Най малкото е че с добавяне на малко апаратура се решават проблемите . А роуминга не товари допълнително защото това са малък брой абонати обикновено концентрирани в големите градове където и без това гъстотата на мрежата е по голяма . Аз не знам изобщо защо спориш след като е очевидно че високите роуминг цени са единствено с цел щавене на клиента и наследство отживелица от зората на мобилните комуникации .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Към кой мобилен оператор сте?

Мнение от steeN » 26 Май 2020, 18:58

steeN написа:Да ти го кажа просто като за теб, за да е безплатен роуминга на тези, които ползват една част от сметката ти го плаща всеки месец независимо дали пътуваш или не. Така твоята сметка е по-висока, а тяхната по-ниска от колкото би била иначе.


Това го препрочитай докато го разбереш. Честотните ленти нямат нищо общо с това, просто успя да напишеш още едно грешно нещо, на което за кво ли се вързах да отговарям... като че ли не знам че ще получа още 10 в следващото мнение.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Към кой мобилен оператор сте?

Мнение от Jordana » 26 Май 2020, 19:20

Това е картелно споразумение бре , ти за статуквото ли си не разбрах ? Като дойде 5жито с уж умопомрачителния трафик и скорости с какво ще се оправдават ? Че мобилните оператори си стиснали ръцете преди 30 години да ни дерат по 9 кожи за роуминг ? Телекомите са едни от най печелившите корпорации в цял свят , да вземат се запрът малко от това печалбарство ако не са разбрали какво им пее радиото .
Иначе пак да попитам , какво е реалната причина да е по скъп роуминга ? Не ме интересуват регулациите , има ли реална причина като вложени суровини материали труд за да е по скъп роуминга ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx, Bing [Bot]

Последни теми
Facebook