Криминална тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Криминална тема

Мнение от Borymeckata » 02 Дек 2019, 21:02

Bogat-Beden написа:Чудя се какъв процент са читавите в системата и как ли издържат и какво ги мотивира да стоят..

За съжаление... познавам някои от "читавите" и "свестните" в системата на МВР... И си представям другите какви са...
Всъщност - не искам да си представям... :banghead: :banghead:
Excellent! Steven is my name!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Криминална тема

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Дек 2019, 21:21

Общо взето в София са най-зле, най-кормупирани и най-зависими, просто защото няма иначе кой да ги сложи там, а обикновен полицай за 1000 лева да бачка в София и да не заработва отгоре, забравете.
А знаете ли от отрядите с качулките какво работят през свободните дни? Ами охраняват едни такива хора, които ги гледате по телевизията и то съвсем не някакви единични случаи, а масова практика. Това го знам лично от един такъв, оставете иначе слуховете какво чувам от тука и там.
В провинцията полицая го е страх да вземе и дори катаджиите едвам, едвам по малко пипат, някои изобщо, единични случаи са смелите и обикновено не издържат много. Страх ги е защото после трудно биха почнали друга работа в обществото, особено в малък град и всеки започва да ги сочи с пръст. Някои така направо града смениха, други са на охрана в Арсенал и там стана някакв колония от бивши полицаи, дори началника им сега е бившия шеф на РПУ-то. Други почнаха в затвора охранители, абе хич не им е лесно. Затова се и пазят, скоро се смях много като рисуваха онзи крокодил Ямболския Динко. Връчиха му и още куп фишове, които странно как не са му връчвали другаде. Онзи бос и му викат да се обуе, а оня "добре ми е така", а в същото време стъпваше от крак на крак заради горещия асфалт. :mhihi: Тука корумпирани бяха тези на висшите постове и то много, даже заместника прикриваше тоя Динко, ама го махнаха и тогава го захапаха, че все спираше като в двора си където му падне. Изгониха цялото ръководство и сега за корупция не се и говори.
В София не е имало път като ме спрат и да не си искат пари с обичайните глупости.
Тия конкретните с дрогата сега, ами това пак го има в София, тука никога не се е случвало, а за столицата се чуваше още откакто има дрога. Много ясно, всеки знае как свободно се продават наркотиците. А как по морето все ходят в командировка различни полицаи и като кацнат там, всичките стават еднакви? Еднакви в смисъл, че пак се продава свободно дрога, те ги знаят, а не ги пипат? Един познат там така си пляска с 30 невръчени елетронни фиша от камери и полицаите просто не го спират по морето. Дойде тука обаче да се фръцка с един нов Ягуар кабрио и нашите куки го налазиха веднага и му ги връчиха.
Изводът е, че където има пари, има и най-голяма корупция. Катаджиите в София се отчитат на началниците, а те на техните защото иначе няма да са началници.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Криминална тема

Мнение от Borymeckata » 02 Дек 2019, 21:40

Top Gun Maverick написа:Изводът е, че където има пари, има и най-голяма корупция. Катаджиите в София се отчитат на началниците, а те на техните защото иначе няма да са началници.

... и катаджиите иначе няма да са катаджии, а работници в строителството, озеленяването или бързото хранене... :mhihi: :mhihi:

Личното ми убеждение е, че повечето служители на "системата" са всъщност нереализрали се козари, за наше нещастие... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Криминална тема

Мнение от vicho » 02 Дек 2019, 22:39

DaGa написа:Пфф то всеки втори патрул ги прави тия неща. За бакшишите да не говорим


Не съм съгласен да се слагат бакшовците и полицаите под един знаменател... освен умствено...

При един задълженията и отговорността са на съвсем различно ниво :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Криминална тема

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Дек 2019, 20:47

Абе да ти кажа имам колеги, които вършат половината работа на полицаите(или по-точно вторите трупат дивиденти на техен гръб)и реално като полицаи биха се справили в пъти по-добре. Обаче за нищо на света не биха станали полицаи. Обратното, напоследък има някакв мода бивши полицаи да идват тука и да се пробват таксита да карат. Засега от 4 опитали се, трима се отказаха, просто не стават. И не са пенсионери, а изритани от системата по един или друг начин. Честно казано чисто интелектуални разговори, които съм водил с бакшиши не съм водил с нито един полицай, а познавам прекалено много и от двата бряга. Да не ти говоря какви комплексари са поне 80%-та от полицаите, мислейки си, че всеки е длъжен да им се кланя и още един куп неща. Разбира се познавам и стабилни полицаи, но на фона на бакшишите са малко. Само се замисли колко бакшиша знаеш да са се самоубили, да са убили някой друг човек или да са изнудвали някой за нещо? И това като имаш предвид, че контрола да станеш бакшиш е минимален и реално всякаква сган идва, но и си отива бързо. Напоследък се напълни с наркомани и като има алчен шеф да взема куцо и сакато, просто се пълни с всякакви. Но бързо окапват, а старите бакшиши са съвсем различни, да не ти говоря колко познавам, които играят добре шах, а полицай шах да играе досега не съм чул.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Криминална тема

Мнение от Bogat-Beden » 20 Дек 2019, 20:55

Вашето мнение за конфликта?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Криминална тема

Мнение от Venelin1111 » 20 Дек 2019, 21:59

Едните “честни” , другият “ мутра” бе положението е “ Ебре курорте”. Без коментар. Дали жслващите се са толкова точни към държавата?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Криминална тема

Мнение от Bogat-Beden » 21 Дек 2019, 7:47

Venelin1111 написа: Дали жслващите се са толкова точни към държавата?

Не са.
Някакво окрупняване ще се случи май :)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Криминална тема

Мнение от alx » 27 Дек 2019, 15:59

Ето ги бе... защо нямало вода в Перник и кой се облажил...

https://m.offnews.bg/news/Razsledvane_6 ... f=recomend
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Криминална тема

Мнение от empar » 27 Дек 2019, 16:21

Borymeckata написа:Личното ми убеждение е, че повечето служители на "системата" са всъщност нереализрали се козари, за наше нещастие... :dunno: :dunno:


Що сега с лошо за козарите? :mhihi:
Да отгледаш животно за мляко и/или месо си е занаят!
Тия от "системата" имат толкова потенциал(както умствен, така и физически), че ако им дадеш по една коза на човек да се грижат за нея съм склонен да си заложа главата на над 90% смъртност(при козите) за по-малко от 12 месеца. Коя коза ще умре от от мастит, коя от недохранване, коя от сексуална злоупотреба вече е за друга статистика.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Криминална тема

Мнение от Моджо » 28 Дек 2019, 15:40

Вие се бъзикате, ама ме лично катаджия ме спря един път за уж нарушение. Понеже и той не беше много сигурен, нищо не ми направи, обаче му беше скучно и зе да ми разказва как гледал овце и кози някъде до Яна. Дава 24 часа дежурство и айде 3 дни там. И акъла му през цялото време е какво ли правят сега животинките, а не да гледа какво става на пътя.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Криминална тема

Мнение от Venelin1111 » 28 Дек 2019, 15:51

Моджо написа:Вие се бъзикате, ама ме лично катаджия ме спря един път за уж нарушение. Понеже и той не беше много сигурен, нищо не ми направи, обаче му беше скучно и зе да ми разказва как гледал овце и кози някъде до Яна. Дава 24 часа дежурство и айде 3 дни там. И акъла му през цялото време е какво ли правят сега животинките, а не да гледа какво става на пътя.

Катаджия с 24- часа дежурство ¿¿
Хааааха , няма такава служба в КАТ на 24 ч нещо те е смотал тоя с овцете. А може ли да е бил овчар маскиран на катаджия?¿


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Криминална тема

Мнение от Моджо » 28 Дек 2019, 16:24

То това беше отдавна. Преди 10-на години. От тия магистрална полиция беше. Ми така си каза, че дава 24 ч дежурство и три дни отива при животните после.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Криминална тема

Мнение от Venelin1111 » 28 Дек 2019, 16:28

Колега , никой полицай на терен (патрул) не работи 24 ч, повярвай. Излъгал те е нещо, да си побъбрите ,то като във вица:

Звъни се на вратата. От вътре се чува:
- Кой звъни?
- Полиция!
- Какво искате?
- Да си поговорим.
- Много ли сте?
- Двама сме.
- Ами поговорете си тогава.


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Криминална тема

Мнение от Моджо » 28 Дек 2019, 16:37

Възможно е. Но не това е важното, беше доста компетентен по отнощение на гледане на животни, за разлика от познаване на правилник :))
Я тук по-знаещите да кажат.
Разрешено ли е изпреварване на регулирано кръстовище? Ситуацията е следната, движа се по главен път и има разклонение, съответно знак 60. Няма знак забраняващ изпреварването и хоризонталната маркировка е бяла прекъсната линия. Понеже на това 60 има често полис, местните го знаят и един пред мене караше с 30 /да покаже колко е примерен/ И аз го изпреварих и то беше на 100-на метра преди въпросното кръстовище, като не съм дигал повече от 60. Според полисмена имало забрана да се изпреварва на 50 м преди кръстовище. Аз му казах, че не знам да има такова нещо, ма мое са променили правилника откак съм го учил и ако съм виновен да пише..и се заприказвахме - 15 минути мохабет. После проверих ама никъде не намерих да има такова нещо да е забранено 50м преди кръстовище.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], nivo

Последни теми
Facebook