BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от bai_ILIA » 18 Апр 2016, 17:05

Mollov написа:След разискване на нещата с колегите по организацията решихме тази година не само категория Тунинг, но и всички останали категории да се оценяват изцяло от публиката!

Подборът на автомобилите за участие във финала на самият събор ще бъде определен от организаторите, след което на място финалистите ще бъдат определени изцяло от вота на посетителите на събора... възможността за гласуване ще е налице още от сутринта и ще може да се гласува до ранният следобед т.е. няколко часа.


организатори-подбор-събор-публика-финалисти...поне на мен така ми се струва. няма жури, няма конкурсен лист - има публика и властта е в народа :D
"Чемодан, вокзал, Москва"

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Mollov » 18 Апр 2016, 17:27

Soultaker написа:Не разбирам какво революционно има в това. Публиката ще определи само финалистите. Но победителите пак си ги определят и се оценяват от журито ?


Финалистите ще ги определим ние - класирането на финала ще го определи публиката :)


От утре започва качването на снимките с колите, които са били заявени за участие и са отговаряли на условията за регистрация :)

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от BMWPetar » 19 Апр 2016, 14:25

Прекрасно, тотално прикючи обективният фактор и максимално близкото до реалността оценяване по конкурсни листи, параметри и тн и минаваме на - айде да гласуваме за колата на Гошо...
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Mollov » 19 Апр 2016, 14:32

На фона на всичкият хейт от последните няколко години в посока на жури и конкурсен лист... тази година решихме, че ни идва прекалено много и ще оставим на публиката да прецени кои коли... пък догодина ще си говорим отново :) Току виж формата с публиката се харесал повече ;)

Low Is A Lifestyle
Аватар
Мнения: 4262
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Пловдив, Сливен
Пол: Мъж
Кара: ниско на земята

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от SuPeR_FLY » 19 Апр 2016, 20:09

Нека да видим как ще се получи, вярно че няма да е толкова обективно и компетентно оценяването и някои ще се почустват ощетени, но пък ще е по-интересно участниците да видят как изглеждат колите им в очите на масата народ :mrgreen:
Изображение

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от BMWPetar » 19 Апр 2016, 23:31

Пичове, съжалявам, не искам да хейтя, но това решение просто ме изуми...
Да... Миналата година участвах в конкурса и моята кола остана малко под финалистите. Да, не ми беше приятно, изнервих се, но не само, че не псувах журито на живо и по форумите, а след това взимах отношение срещу хора с подобни изказвания...

НО... Мнение на публиката може да има за субективно оценяване - "кефи ме - не ме кефи". "приятел ми е - не ми е приятел". Подобно оценяване е допустимо само в конкурс като "тунинг". Там личното мнение е много важно.

Както кар аудио-то е нещо, което трябва да се оценява с помощта на технически средства и да няма поле за излишна изява, така и конкурс за външен и вътрешен вид, както е по цял свят, трябва да се оценява от компетентно за съответната марка и модел жури по предварително зададени параметри и просто да няма мърдане...

Не мога да говоря за всички модели, но миналата година, журито в категория Е39 мога да кажа, че беше съставено от едни от най-компетентните за модела хора, които бяха максимално обективни. И това го казвам от позиция на издухал супата, който видя къде са му грешките, отдели следващата година да ги поправи и имаше доброто желание да се яви отново, за да бъде оценяван пак компетентно и безпристрастно...Но не и така.

Това бяха моите пет стотинки по темата, дано грешката бъде само за този събор. Хубава вечер на всички!
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от v3n0m » 20 Апр 2016, 5:22

Нали ставаше въпрос за най добър stock автомобил, публиката как ще го прецени това нещо? Колегата bai_Ilia ви го е написал хората гледат просто едно бмв дали е яко или не, не мислете че всеки един човек от публиката може да даде компетентна оценка на даден автомобил.
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от LiTtLeRoCk » 20 Апр 2016, 8:06

Разбирам вашата гледна точка и съм съгласен с вас, че оценяването няма да е никак обективно!
Сега Вие се поставете на мястото, на журито, които всяка година се гърбят на жегата за да оценяванят всеки автомобил вместо да си пийват бира и хапват пържолки. А, след това да ги псувате, хокате, критикувате и храните без дори да се замисляте, че те дават всичко най-добро от себе си, но това не го оценя никой!!! Нека по-добре да отнесем критика за това, че не е имало жури, а не, че е имало, но не било на ниво, не разбирали нищо, не били компетентни и.т.н Както аз, а така и всички останали от УС заставаме зад това решение.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Mollov » 20 Апр 2016, 9:07

Аз си мисля, че е добре първо да мине събора и конкурса, пък тогава да се гласим да критикуваме... нали... и после не се чудете, че тази година сме оставили (почти) всичко в ръцете на публиката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 5.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 323Ci

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от sh1n3 » 20 Апр 2016, 10:34

Здравейте колеги,

Вярно е, че хората, който се нагърбват с оценката на автомобилите, по никакъв начин не се забавляват на сянчица и да остават с хубави спомени. Също това, че след събора се почва огромния хейт към тях как не са видяли, че Пешо е с автърмаркет запалка в пепелника а аз съм с ОЕМ запалка е просто феноменално безмислено.

Вярно е и това, че това публиката като оценител ще бъде на ниво - "Малеее виж тая 20" джанта" /харесва ми - не не ми харесва/

Но моля Ви стига сте спорили от лична гледна точка, цялото това мероприятие се организира с цел - да се видим да се порадваме на общата ни страст / коли, жени /

Това дали ще изберат на Пешо или мойта или на Гошо колата, трябва да е единствено с уважение към всички организирали го. Те са направили така че като влезнеш в панайрното градче да видиш от всеки един модел, може би най-красивите екземпляри.

Имайте уважение един към друг.
Поздрави

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Mollov » 21 Апр 2016, 10:08

От днес, до утре (т.е. в рамките на двата дни) във второто мнение на темата ще можете да видите автомобилите, които участват за финалното отсяване в рамките на събора :)


Срока за записване за участие е удължен до 29-ти април, петък, включително!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 28.02.2010
Пол: Мъж
Кара: E39 530D M-Sport

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Stefko87 » 21 Апр 2016, 11:16

А защо не го направите да има жури от хора,който разбират от съответния модел и също и публиката да гласува.
Това с публиката само е супер тъпо-по този начин могат да изберат някоя с бабунски пакет и с на дядо големия геврек вътре и опърдяните седалки, поради причината,че масата народ гледат само външен вид.
От година на година става все по-зле.

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от LiTtLeRoCk » 21 Апр 2016, 11:39

Stefko87 написа:А защо не го направите да има жури от хора,който разбират от съответния модел и също и публиката да гласува.
Това с публиката само е супер тъпо-по този начин могат да изберат някоя с бабунски пакет и с на дядо големия геврек вътре и опърдяните седалки, поради причината,че масата народ гледат само външен вид.
От година на година става все по-зле.

Колега, или не си чел темите от минали години или си пропуснал да прочетеш и тази. Винаги е имало, компетентни хора, които са запознати с модела, но винаги е имало мрънкане и критика. Дори и Гюнтер, от Германия да дойде, ще бъде критикуван, оплюван и обяснявано, колко не разбиращ е той.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 28.02.2010
Пол: Мъж
Кара: E39 530D M-Sport

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Stefko87 » 21 Апр 2016, 11:40

Колега други години съм участвал даже!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Mollov » 21 Апр 2016, 11:53

Stefko87 написа:От година на година става все по-зле.


Тази година дадохме възможност хората да участват при съставянето на конкурсният лист, като така да направят нещата по начин, който на тях им харесва... реакцията беше много слаба... затова решихме тази година публиката да прецени кои автомобили харесва и да го покаже на място, на събора.

Но си прав, определено - от година на година става все по-зле... докато ние се опитваме да направим нещата възможно най-ефективни и смислени, все по-зле става отношението на участващи, техни приятели и прочие хора, които коментират. Предишни години беше със жури - били най-некомпетентните хора, с най-некадърният конкурсен лист. Сега няма да има жури - защо няма жури?

Дето има една приказка - хем сърби, хем боли, хем... не знам и аз вече какво. То няма угодия. Може би ако изобщо не правим конкурс, тогава ще има най-много доволни.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook