BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 28.02.2010
Пол: Мъж
Кара: E39 530D M-Sport

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Stefko87 » 21 Апр 2016, 12:00

Миналата година специално в е39 модела журито беше супер компетентно и нямаше недоволни! Най-добре леко да се преправи конкурсният лист,както има предложения в темата и другата част от оценката да е на публиката.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Mollov » 21 Апр 2016, 12:05

Факт е, че има хора, които забелязват нещата такива, каквито са... само че сте малко... за съжаление.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 21 Апр 2016, 16:26

Mollov написа:Факт е, че има хора, които забелязват нещата такива, каквито са... само че сте малко... за съжаление.



Най-добре така , без жури. Така или иначе всички са компетентни по всички модели :) .Предлагам предизборна агитация с кифтета мойта кола е най най,хапнеш кифте -лайкче!
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 28.02.2010
Пол: Мъж
Кара: E39 530D M-Sport

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Stefko87 » 21 Апр 2016, 20:22

Мислех да участвам, но започвам да се отказвам-пак ше стане пълна пародия като преди две години когато избраха на войков комбито за най-хубаво в е39 (предна м-броня и задна обикновенна).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Mollov » 21 Апр 2016, 21:07

Не знам на какво базираш предположението си, след като досега подобен начин на оценяване не сме прилагали... непонятно ми е защо българина винаги гледа скептично и негативно, вместо да подходи положително...


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Хаос » 21 Апр 2016, 21:09

Имах едно предложение вота на публиката да носи процент от общия брой точки и съответно да има награди за гласувалите на принцип жребий, но явно човекочасовете не достигат за жури.
Плюс обявяване на класирането по средата на деня, а не накрая, когато всички са си тръгнали.
Плюс отмяната на паричните/предметни награди.
Плюс да речем гласуването да е с парчета от билета, който така или иначе се изхвърля след мероприятието - по едно парче за всяка категория. Накрая броене на гласовете с кантар по тегло на пуснатите листчета, например.
И награждаване на един гласувал за всяка една от категориите - при меренето се бърка и се вади едно от листчетата - шапка ///М, ключодържател ///М, ей такива награди, вместо за участниците.
За участниците купа и грамота.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от v3n0m » 21 Апр 2016, 21:23

Хаос написа:Имах едно предложение вота на публиката да носи процент от общия брой точки и съответно да има награди за гласувалите на принцип жребий, но явно човекочасовете не достигат за жури.
Плюс обявяване на класирането по средата на деня, а не накрая, когато всички са си тръгнали.
Плюс отмяната на паричните/предметни награди.
Плюс да речем гласуването да е с парчета от билета, който така или иначе се изхвърля след мероприятието - по едно парче за всяка категория. Накрая броене на гласовете с кантар по тегло на пуснатите листчета, например.
И награждаване на един гласувал за всяка една от категориите - при меренето се бърка и се вади едно от листчетата - шапка ///М, ключодържател ///М, ей такива награди, вместо за участниците.
За участниците купа и грамота.

:yes:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 28.02.2010
Пол: Мъж
Кара: E39 530D M-Sport

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Stefko87 » 21 Апр 2016, 21:43

Колегата е дал супер предложение и аз съм за!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Mollov » 21 Апр 2016, 22:12

Хаос написа:Имах едно предложение


Имаше предложение, да... и го отчетохме... само че годините "коментари" (че другата дума се изтърка и няма сми да я повтаряме отново и отново) оказа доста сериозно влияние върху потенциала за хора за жури... и въпреки това И за тази година щеше да има хора... само че има един праг на търпимост, който... мина.

Затова тази година жури ще са всички посетители на събора. Току виж се получило добре... никой не го отчита този аспект от нещата... отново масово се гледа отрицателно и дори назидателно... както и да е.

Тази година така... догодина току виж нещата станали по-различно... с по-малко "коментари", назидателност, негативност, скептицизъм и т.н.

Хубавото в случая е, че все пак има някаква шепа хора, които виждат какво реално се случва - от началото до края на организирането на този конкурс (говоря за предишни години, тази година събора още не е минал). Колкото повече хора осъзнаят, че събора и конкурса се прави за хората, а не за организаторите, може би толкова повече хора ще могат да се насладят на това мероприятие. И да има повече позитивизъм в цялата работа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 416
Регистриран на: 29.06.2009
Пол: Мъж
Кара: 320i E46,Е30+М50b25(stroke)
Мечтае да кара: M3 Е92 DCT,М5 2011 F10
Детайли за колата: Спортно окачване FK High Sport M3(Coilover-реголируемо),спортна генерация на 63мм+спортни резонатори,плетен спортен колектор,иридиеви свещи Denso Iridium IK20,шорт шифтър на ACT,сменен дросел,cold air intake-K&N,олекотени жданти R15(магнезиеви)BMW/4.5кг(с гума 12.2кг).Горивен регулатор JDM(SARD).Горивна мопма от Ауди(7.0bar.)с армирани горивни маркучи.Частично олекотяване,Recaro 9.8кг(състезателна седалка),крайно тегло с 15л бензин(1288кг),разпънки(реголируеми-HKS),полу-сликове ADVAN A032R

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Бимбо » 22 Апр 2016, 8:31

Напълно съм съгласен с последното мнение!Според мен всички,които ще участват в конкурса,събора,къпа на Калояново и т.н(като мероприятия) го правят за себе си,но и за хората!За съжаление,като чета и размишлявам и ми се струва,че няма угаждане......клуба по един или друг начин се опитва да промени нещата така,че да има повече доволни(за мен двустранно.....участници/публика)!Всеки знае ИСТИНСКИТЕ и ХУБАВИТЕ коли от определените серий,надали ще има някой от публиката,който няма да оцени подобаващо истинската кола.......да наистина голямата маса няма да може да различи ГТ крило за 300лв и за 600лв,ноооо това не прави колата с крило за 300лв по-малко хубава или направена(разбирате ме),просто играят финансите там!И не на последно място,ако го правехме само за кеф,нямаше да дискутираме толкова, идеята е,че всеки иска труда му да се оцени и някой да му каже ”Браво страхотен автомобил”!И да завърша....мен примерно не ме кефи,че имам ЧИСТО НОВО спортно реголируемо окачване,+чисто нова генерация с крайно гърне(които не са в конкурсния списък с тунинг производителите)и знам,че това ще ми навреди,и примерно човек САМО С ГЪРНЕ на Супер Спринт ще получи точки спрямо мен.....нооооо такъв е регламента,сори.....като не ми харесва да не се състезавам......!!!!Колеги винаги има две страни не го забравяйте!Пожелавам на всички успех,дано и тази година като всички други да си направим кефа, и любителите на други марки присъстващи на събора(100% ще са доста)да видят и усетят какво означава да си фен на марката БМВ! :yes:

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от I.Voykov » 22 Апр 2016, 10:10

Stefko87 написа:... войков ..........

Като споменаваш имена колега, елементарното възпитание говори, че се пишат с главна буква...

Относно конкурсите - тази година конкурси изобщо нямаше да има, заради всичкия хейт, мрънкане и т.н. Само на Моллов дължим това, че все пак конкурси ще има. Освен това преди месеци в разделите бяха пуснати теми за промени в конкурсните листа и въпреки всички мрънкащи след всеки конкурс нямаше почти никакви мнения, същото стана и с желаещите за жури... Всяка година едни и същи хора си блъскат главите как да направят конкурсните листа по-добри, всяка година същите тези хора говорят по 10 пъти с потенциалните журиращи за да им се молят да журират, всяка година се полагат неимоверни усилия от същите хора конкурса да стане хубав и всяка година същите тези хора получават упреци, обиди и им се обяснява, колко не разбирали от тази работа... а те го правям само и единствено заради вас, не виждат нищо от събора и месеци преди това отделят много време и собствени средства за да се получат нещата... Много е лесно да се напише негативно мнение, но явно е много трудно някой да положи малко усилия и да свърши нещо.

Е при положение, че всички които са мрънкали а дори и хората, които не са не желаят да се включат активно в подготовката на конкурса какво очаквате да стане?
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Gqbriel » 22 Апр 2016, 10:48

В подготовката да се включат желаещи има,но както ти самия каза - мрънкачи на килограм...със сигурност има неща,които могат да се подобрят,да се преразгледат но генерално си коментират ,как ние сме били некадърни,как не сме разбирали,ама защо това а не онова...
А да и конкурсния лист - как пък от 100 коментара с критика,няма 5 за подобрение,някаква генерална нова идея ,която да е приложима...мдаа лесно е да кажеш не ми харесва,но ако трябва да го направиш дали ще постигнеш по-добър резултат :mhihi:

Затва не си го слагайте въобще с конкурсите ,аз се убедих след миналата година,как собственика на кола с ръжда,огънато табло,с множество луфтове и т.н имаше претенции ,че била видиш ли много добра ама не седне да я види сам..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Tenata » 22 Апр 2016, 13:12

Темата е за ключ в момента, и да се отключи след събора
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Bavarcho » 22 Апр 2016, 18:08

Не е справедливо да се мрънка за глупости, на фона на всичко дето се прави за да има събор и всичко около него... от някакво елементарно уважение към хората които го правят. (пропуски винаги може да се намерят)
По темата да си кажа че съм имал желание да съм част от журито на определен модел, но само една година имаше тема за жури и не беше в формат - кой има желание да е жури, а предложения за жури което е малко по-различно.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 6.03.2015
Пол: Мъж

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от toshko_petrov69 » 25 Апр 2016, 15:47

Момчета от организацията на Събора, чудесни и похвални са усилията ви да организирате толкова трудоемко събитие! Моите уважения! Като чета постовете оставам с впечатлението че някои Фенове присъстват на Събора само за да спечелят някой конкурс и да бъдат оценени компетентно. Май не са ги гушкали достатъчно когато са били малки.Моята идея е да се прави изложение със сбор от 3 или 4 броя хубави коли от всеки модел БЕЗ да има конкурс между тях. Подбора може да се извършва първо на регионален принцип "първо в клубовете" и най- добрите да отидат на Национален , така част от труда ще се поеме от повече хора " регионалните структури ". Избраните след Националния подбор участват в Изложението за външен и вътрешен вид. Без призове и награди . Да няма сърдити и некомпетентно оценени.С уважение Т. Петров

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Коцето

Последни теми
Facebook