BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 30.04.2014
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E90 320d; E46 330cd EX

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от ///Mitaka » 08 Май 2016, 20:46

mumford написа:
Mollov написа:Категория Е46, на финал попадат следните автомобили:

1. Емил Стойчев, E46 323i, Сменен цвят екстериорно и интериорно от Titansilber Metallic 354 на Estoril Blau 335
2. Светльо Боянов, E46 320cd, ОЕМ джанти style 135/style 32 18" спорт пакет за модела
3. Петър Запрянов, E46 328i, Ориринален М пакет, Пружини eibach pro kit
4. Ростислав Петров, E46 320d Touring, Джанти KONIG 19''

6. Живко Нейчев, E46 320d, OEM джанти BMW 18 Спорт-пакет Стил 32, Пълен M-Technik пакет ІІ - OEM



Коя кола спечели ?


5. Тедо Николов, E46 323Ci, предна CSL броня с карбонов лип
Рене Декарт: Има ли разум?
Имануел Кант: Има ли бог?
Артур Шопенхауер: Има ли реалност?
Валери Божинов: malko kote, seks ima li?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от v3n0m » 08 Май 2016, 21:00

Stefko87 написа: да не говорим и че доста приличаше на конкурс в UK с тези десняци.


И тези ДЕСНЯЦИ не са достойни за конкурса ли колега?
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 13.01.2004
Местоположение: Бургас и София
Пол: Мъж
Кара: head turner и екзотики
Детайли за колата: .... `90 E30`08 E61 `08 Z4
ex `00 E39

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Convertible » 08 Май 2016, 21:02

Stefko87 написа:И на последно място според мен е супер грубо да свърши събора и тогава да се обяват печелившите в конкурсите.
Според мен трябва да се съобщават и да се изкарват да се награждават пред всички да ги видят.Доста от момчетата са хвърлили доста труд по колите си и мисля,че е доста грубо да не се покажат финалистите на края.
Да не говорим за смешните грамоти без подпис от журито и печат на БМВ Клуб България (и аз мога да им принтна една такава).
Предишни години имаше и купи, а още по предишни и награди било то и символични.
Просто това с тези смешни Грамоти беше супер подигравка с труда на всички онези момчета, който се бяха постарали по един или друг начин да направят този събор по интересен.

:winky:
Изображение
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Gqbriel » 08 Май 2016, 21:04

Stefko87 написа:Събора беше на ниво.Като организация беше супер с малки изключения за конкурсите.
Браво на хората от организацията и на колегата Моллов!
Браво на водещия-Маймуната (много голям както винаги).Миналата година беше пълна пародия с Боби Турбото.
Супер се получи,че имаше от всичко по-малко (писта и другата част на панайра).
Недоволни винаги ще има!
Искам да си кажа мнението относно конкурсите (за да може да има напредък следващата година).
-Според мен е добре да се дава лист във формата на анкета с номерата на всеки един автомобил от клас и място за отбелязване на този,който си избрал-съответно и на автомобилите да има номера.
-60-70% от хората не знаеха как да гласуват и че изобщо може да се гласува (въпреки,че Маймуната го съобщаваше от време на време).
-Имаше супер коли,но имаше и такива с липси,скъсани уплътнения,адски захабени салони висящи кори и т.н.
-Спецялно за клас Е36-искам да попитам,защо бяха допуснати коли с липси,висящи кори и т.н., а специално миналогодишният победител (не му знам името на момчето) не беше допуснат, при положение,че щеше да е доста добра конкуренция на тазгодишния победител.На Димитър Дунчев колата беше уникална (поздравления за колегата).
-Доколкото знам конкурса е за оригинален външен вид, а в някой класове спечелиха коли с китайски елементи по тях и липси.Не,че е проблем,но да му се смени името,щом ще се допускат такива коли.
В някой класове имаше и градушкови коли,което вече е доста грубо, да не говорим и че доста приличаше на конкурс в UK с тези десняци.
При участието си миналия път, когато беше на панайра, човек от журито(тогава) ми каза, че колата ми е много зле и с китайски фарове имитация на Hella, сега същият този човек (на който не искам да споменавам името) дойде да ми каже колко уникална и хубава ми била колата-при положение,че оттогава са сменени само джантите.
И на последно място според мен е супер грубо да свърши събора и тогава да се обяват печелившите в конкурсите.
Според мен трябва да се съобщават и да се изкарват да се награждават пред всички да ги видят.Доста от момчетата са хвърлили доста труд по колите си и мисля,че е доста грубо да не се покажат финалистите на края.
Да не говорим за смешните грамоти без подпис от журито и печат на БМВ Клуб България (и аз мога да им принтна една такава).
Предишни години имаше и купи, а още по предишни и награди било то и символични.
Просто това с тези смешни Грамоти беше супер подигравка с труда на всички онези момчета, който се бяха постарали по един или друг начин да направят този събор по интересен.

Награди трябва да има за това съм съгласен определено..една такава грамота е хубаво нещо но за игри с публиката има за хора набили хиляди покрай ентусиазма си и т.н дори една купичка няма...примерно не говорим за награда от стотин лева....
Конкурса на програма е "оригинален вид" но на грамота е външен вид - както беше планувано,така че не се хващайте за оригинален вид ....
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 28.02.2010
Пол: Мъж
Кара: E39 530D M-Sport

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Stefko87 » 08 Май 2016, 21:09

Gqbriel написа:
Stefko87 написа:Събора беше на ниво.Като организация беше супер с малки изключения за конкурсите.
Браво на хората от организацията и на колегата Моллов!
Браво на водещия-Маймуната (много голям както винаги).Миналата година беше пълна пародия с Боби Турбото.
Супер се получи,че имаше от всичко по-малко (писта и другата част на панайра).
Недоволни винаги ще има!
Искам да си кажа мнението относно конкурсите (за да може да има напредък следващата година).
-Според мен е добре да се дава лист във формата на анкета с номерата на всеки един автомобил от клас и място за отбелязване на този,който си избрал-съответно и на автомобилите да има номера.
-60-70% от хората не знаеха как да гласуват и че изобщо може да се гласува (въпреки,че Маймуната го съобщаваше от време на време).
-Имаше супер коли,но имаше и такива с липси,скъсани уплътнения,адски захабени салони висящи кори и т.н.
-Спецялно за клас Е36-искам да попитам,защо бяха допуснати коли с липси,висящи кори и т.н., а специално миналогодишният победител (не му знам името на момчето) не беше допуснат, при положение,че щеше да е доста добра конкуренция на тазгодишния победител.На Димитър Дунчев колата беше уникална (поздравления за колегата).
-Доколкото знам конкурса е за оригинален външен вид, а в някой класове спечелиха коли с китайски елементи по тях и липси.Не,че е проблем,но да му се смени името,щом ще се допускат такива коли.
В някой класове имаше и градушкови коли,което вече е доста грубо, да не говорим и че доста приличаше на конкурс в UK с тези десняци.
При участието си миналия път, когато беше на панайра, човек от журито(тогава) ми каза, че колата ми е много зле и с китайски фарове имитация на Hella, сега същият този човек (на който не искам да споменавам името) дойде да ми каже колко уникална и хубава ми била колата-при положение,че оттогава са сменени само джантите.
И на последно място според мен е супер грубо да свърши събора и тогава да се обяват печелившите в конкурсите.
Според мен трябва да се съобщават и да се изкарват да се награждават пред всички да ги видят.Доста от момчетата са хвърлили доста труд по колите си и мисля,че е доста грубо да не се покажат финалистите на края.
Да не говорим за смешните грамоти без подпис от журито и печат на БМВ Клуб България (и аз мога да им принтна една такава).
Предишни години имаше и купи, а още по предишни и награди било то и символични.
Просто това с тези смешни Грамоти беше супер подигравка с труда на всички онези момчета, който се бяха постарали по един или друг начин да направят този събор по интересен.

Награди трябва да има за това съм съгласен определено..една такава грамота е хубаво нещо но за игри с публиката има за хора набили хиляди покрай ентусиазма си и т.н дори една купичка няма...примерно не говорим за награда от стотин лева....
Конкурса на програма е "оригинален вид" но на грамота е външен вид - както беше планувано,така че не се хващайте за оригинален вид ....

Остави купите колега те даже раздадоха смешните грамоти след като всички си тръгнаха. Мисля,че всеки би се изкефил да си изкара колата пред всички( на плаца дето беше дрифта и да го наградят).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Pisobella » 08 Май 2016, 21:14

Предполагам, че така се получи с награждаването, по независещи причини от организаторите?

Иначе беше малко разочароващо директно да се обяви краят на събитието, а ти да знаеш, че все пак има конкурс и трябва да се обявят спечелилите :) Пък и в програмата също беше заложено :)

Грамотите без печат и подпис от клуба наистина нямат особена тежест. За догодина ;)
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 22.03.2012

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Serafimov42 » 08 Май 2016, 21:21

Бимбо написа:Събор като на събор......добри приятели,изгорели гуми,хубави коли от любимата марка!!!За конкурса......мислех,че ще го преглътна някак с идеята там да има коли,които като видя и да кажа "Ето затова не са ме избрали".......и бих казал,че имаше една такава кола и тя беше на Димитър Дунчев!!!!АДМИРАЦИИ ЗА ТРУДА МУ!И сега по ред на номерата за всичко скандално......
1.Идва кола с липсващ елемент от нея.....как подяволите пада "орогинален" М праг в движение.....аз знам както и всички останали)поне на моята кола си има ОРИГИНАЛНИ ЗАКРЕПВАЩИ ЕЛЕМЕНТИ........+щипки отвътре..........!
2.Имаше автомобили с ръжда,надигнала се боя по каросрията,липсващи парчета от оплатненията.......отлепени тапицерии по вратите,скъсани седалки,на едната и липсваха въздуховодите в М бронята!
3.Имаше коли,които бяха толкова захабени и мръсни,че не е истина!!!

Чета мненията и си мисля....трябвало да се грижим повече за автомобилите и да им обръщаме внимание!?Хора това е конкур за НАЙ-добра кола от МОДЕЛА за БЪЛГАРИЯ ако не сега КОГА да го направим това с вниманието и т.н?
Аз съм станал в 4:30 да мия лъскам и четкам.....и то при положение,че колата ми не е избрана за конкурса....смятайте тогава какво щеше да е!

Не знам,не ми е приятно и то изобщо от това на което бях свидетел в клас Е36(с изключение на Димитър естествено)!Може би се дължи най-вече на факта,че колата ми беше в пъти по добра,а не присъстваше!!!

И накрая защото май знам какви мнения ще последват.......ще се регистрирам всяка година и ще подобрявам колата на маск(колкото мога) и ще правя всичко възможно да съм достоен претендент!Няма как да прекратите този конкурс защото е ГЛАВНА част от събора(през тия коли мина целия събор БУКВАЛНО) тъй,че ако може без тия изказвания не са реални!

И за да няма подобни нелепи неща и за да е в ПЪТИ ПО-ЛЕСНО.....от догодина колите за конкурса се преглеждат на регионално ниво НАЖИВООООО, и тогава се определят финалисти за събора!!!

Не искам никой да ме разбере погрешно.....изкарах си страхотно,пътуване,ЦЯЛОСТНО събора беше на ниво,имаше какво да се види,пак казвам добри приятели и коли БОЛ и т.н......................но за да има ниво то трябва да се гони!


Щом ти е толкова любопитно как подяволите е паднал този праг защо не попита собственика на място а сега седиш вкъщи и хейтваш? на мен това ми е много любопитно подяволите и да това с оценяването наживо е доста добра идея но от хора който са наистина ценители и най-вече безпристрастни а не баща ми да е регионален на район -------- и затова да печеля и т.н.т нети ли направи впечатление че на всички дадоха по една мизерна грамота само господин Х получи подарък книга с 10тома и т.н.т.Според мен проблема не е в един липсващ праг или т.н.т проблема е че в нашата държава няма нищо истинско :winky:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 28.02.2010
Пол: Мъж
Кара: E39 530D M-Sport

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Stefko87 » 08 Май 2016, 21:47

Serafimov42 написа:
Бимбо написа:Събор като на събор......добри приятели,изгорели гуми,хубави коли от любимата марка!!!За конкурса......мислех,че ще го преглътна някак с идеята там да има коли,които като видя и да кажа "Ето затова не са ме избрали".......и бих казал,че имаше една такава кола и тя беше на Димитър Дунчев!!!!АДМИРАЦИИ ЗА ТРУДА МУ!И сега по ред на номерата за всичко скандално......
1.Идва кола с липсващ елемент от нея.....как подяволите пада "орогинален" М праг в движение.....аз знам както и всички останали)поне на моята кола си има ОРИГИНАЛНИ ЗАКРЕПВАЩИ ЕЛЕМЕНТИ........+щипки отвътре..........!
2.Имаше автомобили с ръжда,надигнала се боя по каросрията,липсващи парчета от оплатненията.......отлепени тапицерии по вратите,скъсани седалки,на едната и липсваха въздуховодите в М бронята!
3.Имаше коли,които бяха толкова захабени и мръсни,че не е истина!!!

Чета мненията и си мисля....трябвало да се грижим повече за автомобилите и да им обръщаме внимание!?Хора това е конкур за НАЙ-добра кола от МОДЕЛА за БЪЛГАРИЯ ако не сега КОГА да го направим това с вниманието и т.н?
Аз съм станал в 4:30 да мия лъскам и четкам.....и то при положение,че колата ми не е избрана за конкурса....смятайте тогава какво щеше да е!

Не знам,не ми е приятно и то изобщо от това на което бях свидетел в клас Е36(с изключение на Димитър естествено)!Може би се дължи най-вече на факта,че колата ми беше в пъти по добра,а не присъстваше!!!

И накрая защото май знам какви мнения ще последват.......ще се регистрирам всяка година и ще подобрявам колата на маск(колкото мога) и ще правя всичко възможно да съм достоен претендент!Няма как да прекратите този конкурс защото е ГЛАВНА част от събора(през тия коли мина целия събор БУКВАЛНО) тъй,че ако може без тия изказвания не са реални!

И за да няма подобни нелепи неща и за да е в ПЪТИ ПО-ЛЕСНО.....от догодина колите за конкурса се преглеждат на регионално ниво НАЖИВООООО, и тогава се определят финалисти за събора!!!

Не искам никой да ме разбере погрешно.....изкарах си страхотно,пътуване,ЦЯЛОСТНО събора беше на ниво,имаше какво да се види,пак казвам добри приятели и коли БОЛ и т.н......................но за да има ниво то трябва да се гони!


Щом ти е толкова любопитно как подяволите е паднал този праг защо не попита собственика на място а сега седиш вкъщи и хейтваш? на мен това ми е много любопитно подяволите и да това с оценяването наживо е доста добра идея но от хора който са наистина ценители и най-вече безпристрастни а не баща ми да е регионален на район -------- и затова да печеля и т.н.т нети ли направи впечатление че на всички дадоха по една мизерна грамота само господин Х получи подарък книга с 10тома и т.н.т.Според мен проблема не е в един липсващ праг или т.н.т проблема е че в нашата държава няма нищо истинско :winky:

За прага знам защо е паднал :)
И за другото знам просто не исках да споменавам хора и да изтъквам фактите :)
Защо според теб колегата с плевенското купе не беше допуснат до конкурса?
Не отричам,че на победителя колата е хубава, но винаги има и някой по,по най :)
Аз лично участвах в конкурса, но за класа в който участвах не искам да споменавам, за да не излиза,че съм пристрастен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2163
Регистриран на: 2.08.2007
Местоположение: там,където белите мечки слизат на ръчна спирачка
Пол: Мъж
Кара: По-долу изброеното...
Детайли за колата: E-39 530d touring-full ///Mпакет, ///М3 EVO Sedan
...и едно лачено купенце Е-30 с м40б18.

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Борис_Малинов » 08 Май 2016, 21:59

На мен лично идеята, журито да бъдем ние-публиката, много ми допадна. Като за първа година е нормално да има леки пропуски и непредвидени моменти.
например:
Всеки от публиката трябва да се ангажира да запомни номера на автомобила, който харесва.
Трябва да го напише на билета за вход, което само по себе си, поражда въпроса: дали всеки, носи в себе си химикал?
Необходимо е да отиде до определено място, на което да пусне своя вот, в случая клубната на шатра. Повечето са дошли да се забавляват и едва ли биха направили упражнението.
Решението е много просто: пред всеки конкурсен автомобил да има по-една стара кутия от обувки :mhihi: с вързан химикал към нея, така всичко по-горе ще става за не повече от няколко секунди и съответно процента на гласувалите ще е в пъти повече, минаваш гласуваш и продължаваш без никакви ангажименти, които биха нарушили насладата от мероприятието.
За да знае публиката, че тя решава съдбата на предварително избраните автомобили, просто на кутиите пред всеки автомобил може да бъде изписано: Гласувай, ако автомобила ти допада или нещо подобно.
Така проблемите се решават кардинално. Догодина ако се приложи, ще работи доста успешно!
ИзображениеИзображение
Нещата, които притежаваме...всъщност притежават нас!
..., който не се учи от историята, е обречен да я повтори!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 416
Регистриран на: 29.06.2009
Пол: Мъж
Кара: 320i E46,Е30+М50b25(stroke)
Мечтае да кара: M3 Е92 DCT,М5 2011 F10
Детайли за колата: Спортно окачване FK High Sport M3(Coilover-реголируемо),спортна генерация на 63мм+спортни резонатори,плетен спортен колектор,иридиеви свещи Denso Iridium IK20,шорт шифтър на ACT,сменен дросел,cold air intake-K&N,олекотени жданти R15(магнезиеви)BMW/4.5кг(с гума 12.2кг).Горивен регулатор JDM(SARD).Горивна мопма от Ауди(7.0bar.)с армирани горивни маркучи.Частично олекотяване,Recaro 9.8кг(състезателна седалка),крайно тегло с 15л бензин(1288кг),разпънки(реголируеми-HKS),полу-сликове ADVAN A032R

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Бимбо » 08 Май 2016, 22:49

Serafimov42 написа:
Бимбо написа:Събор като на събор......добри приятели,изгорели гуми,хубави коли от любимата марка!!!За конкурса......мислех,че ще го преглътна някак с идеята там да има коли,които като видя и да кажа "Ето затова не са ме избрали".......и бих казал,че имаше една такава кола и тя беше на Димитър Дунчев!!!!АДМИРАЦИИ ЗА ТРУДА МУ!И сега по ред на номерата за всичко скандално......
1.Идва кола с липсващ елемент от нея.....как подяволите пада "орогинален" М праг в движение.....аз знам както и всички останали)поне на моята кола си има ОРИГИНАЛНИ ЗАКРЕПВАЩИ ЕЛЕМЕНТИ........+щипки отвътре..........!
2.Имаше автомобили с ръжда,надигнала се боя по каросрията,липсващи парчета от оплатненията.......отлепени тапицерии по вратите,скъсани седалки,на едната и липсваха въздуховодите в М бронята!
3.Имаше коли,които бяха толкова захабени и мръсни,че не е истина!!!

Чета мненията и си мисля....трябвало да се грижим повече за автомобилите и да им обръщаме внимание!?Хора това е конкур за НАЙ-добра кола от МОДЕЛА за БЪЛГАРИЯ ако не сега КОГА да го направим това с вниманието и т.н?
Аз съм станал в 4:30 да мия лъскам и четкам.....и то при положение,че колата ми не е избрана за конкурса....смятайте тогава какво щеше да е!

Не знам,не ми е приятно и то изобщо от това на което бях свидетел в клас Е36(с изключение на Димитър естествено)!Може би се дължи най-вече на факта,че колата ми беше в пъти по добра,а не присъстваше!!!

И накрая защото май знам какви мнения ще последват.......ще се регистрирам всяка година и ще подобрявам колата на маск(колкото мога) и ще правя всичко възможно да съм достоен претендент!Няма как да прекратите този конкурс защото е ГЛАВНА част от събора(през тия коли мина целия събор БУКВАЛНО) тъй,че ако може без тия изказвания не са реални!

И за да няма подобни нелепи неща и за да е в ПЪТИ ПО-ЛЕСНО.....от догодина колите за конкурса се преглеждат на регионално ниво НАЖИВООООО, и тогава се определят финалисти за събора!!!

Не искам никой да ме разбере погрешно.....изкарах си страхотно,пътуване,ЦЯЛОСТНО събора беше на ниво,имаше какво да се види,пак казвам добри приятели и коли БОЛ и т.н......................но за да има ниво то трябва да се гони!


Щом ти е толкова любопитно как подяволите е паднал този праг защо не попита собственика на място а сега седиш вкъщи и хейтваш? на мен това ми е много любопитно подяволите и да това с оценяването наживо е доста добра идея но от хора който са наистина ценители и най-вече безпристрастни а не баща ми да е регионален на район -------- и затова да печеля и т.н.т нети ли направи впечатление че на всички дадоха по една мизерна грамота само господин Х получи подарък книга с 10тома и т.н.т.Според мен проблема не е в един липсващ праг или т.н.т проблема е че в нашата държава няма нищо истинско :winky:



Питах го(тук въпроса ми е към хората организатори,които изрично са написали,че ако колата дойде в различен вид от снимките няма да се допусне до конкурс).....а относно отговора му беше леко саркастичен(може би защото бях в група с хора от конкурса в класа му и такива от другите модели).......аз се познавам с 30% от участниците във всички класове....не ми е проблем да питам......да не говоря че и гласно си го казах.....и не хейтвам....както виждаш питам за отговор от самия клуб организатор!Един от колегите го е написал преди мен.....браво за което!И относно колата на колегата от Плевен( Ангел)...той самия не искаше да участва....за да даде шанс и на други,а неговата кола си е 100% победител защото са наляти много пари и труд!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Pisobella » 08 Май 2016, 22:55

Решението е много просто: пред всеки конкурсен автомобил да има по-една стара кутия от обувки :mhihi: с вързан химикал към нея, така всичко по-горе ще става за не повече от няколко секунди и съответно процента на гласувалите ще е в пъти повече, минаваш гласуваш и продължаваш без никакви ангажименти, които биха нарушили насладата от мероприятието.
За да знае публиката, че тя решава съдбата на предварително избраните автомобили, просто на кутиите пред всеки автомобил може да бъде изписано: Гласувай, ако автомобила ти допада или нещо подобно.


И по колко пъти можеш да минеш да гласуваш? Как ще се следи кой колко пъти е гласувал? А ако искаш да гласуваш за коли и в другите категории? И как ще се следи тези кутии, които са при всеки автомобил, дали не се манипулират по някакъв начин?

Не мисля, че е чак такава драма да се поразходиш малко за да гласуваш. Да, може да има кутии на две места - шатрата на клуба и около колите и да има човек, който да следи какво и как се гласува. С билета или с отбелязване на билета няма как да гласуваш два пъти (освен, ако не събираш чужди билети).

Има начини да се направи. Много неща могат да се направят, все пак това беше първа година по този начин и няма как да е помислено за абсолютно всичко.

А гласуването да е от посетителите според мен е добра идея - по този начин никой не се ангажира да си стои покрай колата постоянно и да чака жури ....
А как всички да са доволни също не виждам - с гласуване от посетителите го има елемента на "приятелите" и агитацията.
Грамотата ми се струва достатъчна, както и примерно някаква купа за първия. В интерес на истината, ако има някакви по-сериозни награди парични и материални, агитацията за гласуване ще бъде много по-сериозна.

Струва ми се, че могат да се направят други неща в това отношение, които да са за всички, които участват в конкурса по красота, а не само за победителите, и да са стимул за самото участие.
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от In_Memoriam » 08 Май 2016, 23:13

Pisobella написа:И по колко пъти можеш да минеш да гласуваш? Как ще се следи кой колко пъти е гласувал? А ако искаш да гласуваш за коли и в другите категории? И как ще се следи тези кутии, които са при всеки автомобил, дали не се манипулират по някакъв начин?


In_Memoriam написа:Най-голяма събираемост на гласове може би ще се получи ако при всяка кола има урна за гласуване. Да, доста урни трябва да бъдат, но така всеки който е при колите да ги разгледа ще може да си пусне гласа веднага, а не да се налага да се разкарва до някаква урна някъде. Иначе към билета може да се дава голям лист разделен на такъв брой сегменти какъвто е броят на категориите. Всеки сегмент да бъде с името на една от категориите, да се къса и да се пуска в урната на избраната кола от съответната категория. Предполагам може да се направи и по-интелигентно, но това ми хрумна на момента. Другият вариант е урните да са колкото категориите, а гласовете да се пускат чрез номер, който отговаря на всяка кола от съответната категория.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2163
Регистриран на: 2.08.2007
Местоположение: там,където белите мечки слизат на ръчна спирачка
Пол: Мъж
Кара: По-долу изброеното...
Детайли за колата: E-39 530d touring-full ///Mпакет, ///М3 EVO Sedan
...и едно лачено купенце Е-30 с м40б18.

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Борис_Малинов » 08 Май 2016, 23:14

Pisobella написа:И по колко пъти можеш да минеш да гласуваш? Как ще се следи кой колко пъти е гласувал? А ако искаш да гласуваш за коли и в другите категории? И как ще се следи тези кутии, които са при всеки автомобил, дали не се манипулират по някакъв начин?

Не мисля, че е чак такава драма да се поразходиш малко за да гласуваш.

Реално всеки посетител има по един билет, гласува за който пожела, ако иска да пусне вот за повече от един автомобил изписва номерата на всички коли, които избира и си бие камшика до клубната шатра примерно... Варианти има просто е необходимо да си "доизпипат" нещата, което не е невъзможно.
Нека всеки даде идея в тази насока и мисля, че ще сглобим нещо, работещо в правилната посока.
ИзображениеИзображение
Нещата, които притежаваме...всъщност притежават нас!
..., който не се учи от историята, е обречен да я повтори!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 30.04.2014
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E90 320d; E46 330cd EX

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от ///Mitaka » 08 Май 2016, 23:21

Pisobella написа:
Грамотата ми се струва достатъчна, както и примерно някаква купа за първия. В интерес на истината, ако има някакви по-сериозни награди парични и материални, агитацията за гласуване ще бъде много по-сериозна.


Приятелю, през последните месеци съм направил доработки по външния вид за около 10к лв. За да може накрая след като си тръгнаха всички гости на събитието, да ми връчат Грамота, която дори не е легитимна по някакъв начин, без подпис и печат. Това е отношението на клуба към мен. А аз продължавам всяка година да си плащам членския внос и да вярвам , че уж всичко се прави от любов към марката.
Рене Декарт: Има ли разум?
Имануел Кант: Има ли бог?
Артур Шопенхауер: Има ли реалност?
Валери Божинов: malko kote, seks ima li?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2163
Регистриран на: 2.08.2007
Местоположение: там,където белите мечки слизат на ръчна спирачка
Пол: Мъж
Кара: По-долу изброеното...
Детайли за колата: E-39 530d touring-full ///Mпакет, ///М3 EVO Sedan
...и едно лачено купенце Е-30 с м40б18.

Re: BMW Събор 2016 - Конкурс за външен и вътрешен вид

Мнение от Борис_Малинов » 08 Май 2016, 23:35

Няма нищо по-хубаво за награда от една грамота, не бъдете материалисти!!! Награда нека има гласувалите, да речем по някоя друга тениска, шапка и друга шукарийка, която ще носи някакъв спомен и ще те стимулира да гласуваш. Така малко по-малко нещата ще се наредят и процента на гласувалите ще скочи.
ИзображениеИзображение
Нещата, които притежаваме...всъщност притежават нас!
..., който не се учи от историята, е обречен да я повтори!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook