Земеделска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Земеделска тема

Мнение от hell's angel » 28 Юли 2020, 21:19

N.Mihaylovski написа:
hell's angel написа:Добре де, че се пръска у нас, наред с всичко, е ясно на всички, обаче т'ва ДДТ не е ли забранено и в Турция, че нещо смърди тая история? А и тоя завод, нещо, не мога да се сетя на кой беше :mrgreen: :mhihi:

Да пръска се, има внос от бивши страни от соц лагера на забранени препарати.
БАБХ и другите институции работят фиктивно, и с репресивна цел по поръчка на лобитата.
Никой не го интересува, че се тровите и умирате, важно е да се карат Г класи и за к@рви да има пари.
Можете да продавата всичко стига да има етикет, който е по изискване на БАБХ, нито се правят проби нито нищо, демек можете да продавате зеленчуци със брутално високи нива на нитрати и ДДТ и други говна и никой няма да ви провери.

А ако имам завод за "био..." не мога да изтровя рибата ли ? Особено ако телевизията, дет' ще прави репортажа после, пак е моя... :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Земеделска тема

Мнение от bum_bum » 29 Юли 2020, 15:49

hell's angel написа:Добре де, че се пръска у нас, наред с всичко, е ясно на всички, обаче т'ва ДДТ не е ли забранено и в Турция, че нещо смърди тая история?:mhihi:


С турско ДДТ не се пръска от вчера, имаше подобни "разкрития" и 2013-та, ако не се лъжа и 2016-та. Всичките проверки на БАБХ и сертификати за внос знаем как се случват. Отделно като сложим и пълната им импотентност да наложат някакъв сериозен контрол на територията на страната картинката става красива.

Та да, който пазарува от улични сергии, вериги и квартални магазини не е лошо да си пуска туморни маркери от време на време. Факт, че и най-здравословно живущия може да го стигне същото с оглед средата в която живеем и въздуха, който дишаме, но горните имат и тоя един бонус, който е силно канцерогенен.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Земеделска тема

Мнение от TNT » 29 Юли 2020, 16:10

Кажете какво почва ми трябва за босилек и розмарин, които ще се гледат в стаята ? Също така откъде мога да я взема и откъде да си взема хубави семена ? Писна ми да купувам готови, които бързо умират.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Земеделска тема

Мнение от steeN » 29 Юли 2020, 16:42

Виж в ebay за семена. Има всичко от целия свят и минава без проблем през пощите. Поне аз така си набавям нещо като ми трябва.

Като стана въпрос за почва... имам едно авокадо дърво, което трябва да пресадя и имам същия проблем.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Последна промяна steeN на 29 Юли 2020, 16:44, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Земеделска тема

Мнение от TNT » 29 Юли 2020, 16:43

Не е ли по-добре нещо от тук за тукашния климат :roll:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Земеделска тема

Мнение от steeN » 29 Юли 2020, 16:44

Тукашния климат не е уникален. Особено този у вас :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Земеделска тема

Мнение от top » 29 Юли 2020, 17:51

TNT написа:Кажете какво почва ми трябва за босилек и розмарин, които ще се гледат в стаята ? Също така откъде мога да я взема и откъде да си взема хубави семена ? Писна ми да купувам готови, които бързо умират.
Аз си отглеждам и не вярвах, че ще изкарат дълго време, но вече повече от година са ми живи, бях ги купувал от лидъл, живи в едни малки саксии. Общо взето не са претенциозни. Пресадих ги в малко по-големи саксии. Почвата трябва да е примерно: на дъното на саксията малки камъчета и пясък, после омешваш пръст и пясък за по-горен слои и накрая досипваш само пръст, по тия магазини тип практикер продават едни пакетчета универсална почва, малко е куха, но става, трябва да се полива по често, но и да не се прекалява.. Моите растат много добре, повече от колкото ми трябва, даже късам клончета и връхчета и ги прибирам във фризера.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Земеделска тема

Мнение от TNT » 29 Юли 2020, 18:45

На мен точно тези от Лидл/Кауфланд ми умират за няколко дни. Взех си от едно фермерско пазарче - изкара 20-30 дни и пак умря. Затова съм решил, че ще е със семена този път. Ако порастне - ще живее. Така разсъждавам.
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Земеделска тема

Мнение от c04 » 29 Юли 2020, 23:47

Не изкарват, затова сушени и чиста работа. Аз взех от тези за подправка от Кауфланд и ги засадих :mhihi:, сега като пораснат суша и ръся :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Земеделска тема

Мнение от zAcK » 30 Юли 2020, 0:40

:shock: :shock: :shock: :shock:
Как успяваш да умориш две от най-неубиваемите растения? Всъщност, зная. Това не са растения, дето ги купуваш :bchug:
Розмарин аз лично ползвам от градината, ама в родния ми град няма никакви грижи. Расте навсякъде с дафиновия лист и т.н. и ако в някой двор няма, не зная какъв двор е. Пред блока имаме, в къщата на тъщата, на село и т.н. Растат си храсталаци, без никакви грижи! Никакви :idea: :mhihi: Късам яко клончета като си ходя, в хладилника целите в пликче, късам и бухам на манджи, риба, агнешко и т.н.. Обожавам розмарин :bowdown: Особено обичам цвета на розмарина в разядките. :bowdown: :bowdown: :bowdown:

За него - вкорени си резници и му се радвай :bchug: Става най-лесно от резник.

За босилека, купи си семена от българските сайтове и сади смело. Това е друга необиваема гад, която обожавам :mhihi: Ако убиеш босилек от семена, значи си много талантлив :idea:

P.S. Растенията в магазините са най-големите боклуци, оглеждани с яко химия, хормони и т.н. и после при нормални условия умират за норматив :idea: :idea: :idea:


Ето две храстчета около лехите на село :mhihi: Имаме го много. Не умира злата гад :mhihi:
Изображение
Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Земеделска тема

Мнение от c04 » 30 Юли 2020, 10:48

zAcK написа:
P.S. Растенията в магазините са най-големите боклуци, оглеждани с яко химия, хормони и т.н. и после при нормални условия умират за норматив :idea: :idea: :idea:

И аз така мислех, но при мен вече засадени 2 месеца и си растат добре, само с вода без друга химия. Иначе е сигурно, че ги топят в някаква яка химия корените им, сигурно и пръст не са виждали :mhihi: Купих ги понеже така и не успях да направя разсад от семе :banghead: Дано в двора за 2 месеца са се изчистили :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 02 Авг 2020, 20:02

Хей земеделците, постигаме ли високи добиви? Дойде време след месеци копане, рязане, пръскане и поливане, най-накрая да наберем нещо...

Имаме вече сини сливи - сорт стенли. Което е странно, защото никой от познатите ми (по нашия край) няма нито една - точно когато цъфтяха, ги валя сняг, даже няколко пъти. Но нашите вързаха и дори успяха да узреят...
Изображение

Изображение

Изображение

Набрахме една кофа сливи и сварихме 16 компота. Предполагам, ще има и за сладко, и дори за ракия. Всъщност, очаквам другият уикенд да започнат да зреят сериозно и да берем повече.

Това са доматите и пиперът:
Изображение

Изображение

Изображение

Краставиците нещо започнаха да жълтеят, но засега раждат:
Изображение

Вече имаме и патладжани:
Изображение

И гроздето май започва да зрее, измил съм бидона с водоструйката и чакам новата реколта:
Изображение


Да споделя нещо интересно: нов (поне за мен...) начин за печене на царевица. Значи целият... по нашият край му викаме кулен, иначе съм чул да го наричат кочан, мамул или мисир... та значи куленът се слага върху някаква ламарина на огъня, както си е с люспите. И се пече, докато външните 2 - 3 слоя люспи се овъглят. Трябва много да се заплеснеш, за да успееш да го изгориш... Като почернее куленът отвсякъде - оставяш го някъде настрани да поизстине, пак с люспите. И това е - белиш и ядеш, става чудно!
Excellent! Steven is my name!

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Земеделска тема

Мнение от zAcK » 02 Авг 2020, 21:29

За гроздето, при нас Кардиналът вече става за ядене :ok:

А колкото до сливите, това ми един от най-любимите сушени плодове :bowdown: Освен това са супер полезни :bowdown:
Заедно със сушените смокини са ми фаворити :bowdown: Естествено домашни :!:

P.S. И за сливите, и за смокините, захарите за доста, ако някой го притесняват. Иначе са много много полезни :bowdown:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 02 Авг 2020, 21:46

Сливи имам няколко сорта (съответно с името на селото... :mhihi: :mhihi: ), но само сините "Стенли" се представиха тази година. Другите дървета (Блек даймънд, джанки и някакви сръбски сортове) не дадоха нищо. Имаха по 5 - 6 завързали плодчета, но паднаха преди да узреят...

Очертава се също да имаме ябълки и круши, но не смея да се радвам, защото и други години се е случвало всички плодове да загният и изпадат само седмица - две преди да узреят. И сега всички ябълки от едно дърво бяха нападали в тревата - много се изкефих да мина с косачката през тях... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Земеделска тема

Мнение от zAcK » 02 Авг 2020, 21:52

Borymeckata написа: много се изкефих да мина с косачката през тях... :mhihi: :mhihi:


Направо ги мулчирам :mhihi: Иначе и ябълките, и прасковите също са ми любими и сушени :!:
Като се замисля, сушените плодове са една от супер храните за зимата :ok: Особено истинските с добра хранителна гъстота :bowdown:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook