Земеделска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Земеделска тема

Мнение от hell's angel » 19 Май 2020, 5:45

В Декатлона има разни, брат ми си купува скоро, ама дали и колко са читави - не знам.
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Земеделска тема

Мнение от Пинтев » 19 Май 2020, 5:46

От 4-5 години имаме хамак айляк..и го ползваме навсякъде,удобен е защото е малък и лесно преносим.Двама човека лежим и ни издържа...
https://m.facebook.com/ilikehammock/
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Земеделска тема

Мнение от Пинтев » 23 Май 2020, 18:45

Колеги,да завивам ли дървата..сега като вали???
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Земеделска тема

Мнение от b_u_b_o » 26 Май 2020, 22:55

BMW_POWER Гледай хората какви увеселителни паркове им строят на катериците, ти твоите ги водиш във вечни ловни полета...

https://www.facebook.com/MarkRoberYouTu ... =null&vh=e

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Земеделска тема

Мнение от BMW_POWER » 27 Май 2020, 4:54

b_u_b_o написа:BMW_POWER Гледай хората какви увеселителни паркове им строят на катериците, ти твоите ги водиш във вечни ловни полета...

https://www.facebook.com/MarkRoberYouTu ... =null&vh=e


И аз им организирам забавления ... тип The Running Man. Това са си едни нормални плъхове, но с рунтави опашки. Като узрее реколтата, те не вземат да изядат един домат, а нахапват всички, дето могат да стигнат. На мушкатото отива и само прегризва цвета в основата. Не го яде, не прави нищо. Само прегризва цвета. Живея в парк и край нямат. Наистина. Повече от двеста вече съм пратил във вечните жълъдови полета и пак не свършват. Оградата ми спря нашествието на ракуни. Тази година само един улових досега в двора. Преди беше безкраен купон. Ето го пак видеото от миналото лято.



Нагли и тежки. Страх нямат и дори не се отместват от пътя. Като му теглиш шута и боли ... Отстрани погледнато, може да е забавно, ама питате ли ме мен. Вижда се как ходят през доматите...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 31 Май 2020, 18:34

Ей, бачкаш, бачкаш, пък накрая се случи така, че и откъснеш нещо... Че става и за ядене, а даже и не изглежда по-зле от това в Лидл-а... :mhihi: :mhihi:

Майтапът настрана, но тази година имаме късмет с черешите. Малко са и пак има въшки, но изглеждат добре и не са лоши за ядене. Ето какво брахме този уикенд:
Изображение

Изображение

Честно ви казвам - такива едри и хубави череши досега не сме имали. Обрахме ги малко преди да узреят напълно, щото ще ходим там чак другия уикенд, а и птиците не им прощават. Но за компот - стават...
Изображение

Изображение

Ще видим другата събота дали е станало нещо за бране по дърветата.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 31 Май 2020, 18:49

Абе я кажете някакъв ефективен и не особено трудоемък начин за справяне с конощипите. Изяждат разсада след засаждането... Тази вечер бодем няколко стръка и на сутринта ги няма, по-точно - има ги, но лежат без корен. Още не съм ги хващал на местопрестъплението, но няма кой друг да яде коренчетата. Егати зловещия вредител, не съм очаквал проблеми с конощипи... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Земеделска тема

Мнение от slatanic » 31 Май 2020, 19:00

Има си препарат за попови прасета на гранули.Слага се при момента на засаждане.Ще питам майка ми какво беше,че не им разбирам и ще ти пиша.
Тя е химика експериментатор,а аз съм оня с пръскачката от Чернобил. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Земеделска тема

Мнение от Моджо » 31 Май 2020, 19:27

Е и лани имахте де. Даже ги беше пуснал фрий за байкъри.
Бай мангал не вършеят ли наоколо?
Последна промяна Моджо на 31 Май 2020, 20:46, променена общо 1 път
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 31 Май 2020, 20:29

Помниш... :yes: :yes:
Аз всяка година раздавам плодове пред портата, като имаме излишък. И преди сме брали череши, да, но сега са особено едри и хубави.

Пълно е селото с цигани, но досега, повече от 15 години, са ни откраднали само една щайга лук. Ама беше хубав лукът, мамка му... А зимата не ходим по цял месец, даже и виното ни стои там. Ако влязат - ще намерят инструменти, препарати, косачки - все неатрактивни неща за циганите. Трудно ще продадеш лопата или гребло през зимата, като най-близкият пазар е на 20 километра.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Земеделска тема

Мнение от empar » 31 Май 2020, 21:29

Borymeckata написа:Абе я кажете някакъв ефективен и не особено трудоемък начин за справяне с конощипите. Изяждат разсада след засаждането... Тази вечер бодем няколко стръка и на сутринта ги няма, по-точно - има ги, но лежат без корен. Още не съм ги хващал на местопрестъплението, но няма кой друг да яде коренчетата. Егати зловещия вредител, не съм очаквал проблеми с конощипи... :dunno: :dunno:



Заровена на съвсем плитко бутилтка бира, поставена в легнало положение със съвсем малко биричка в нея, колкото да не е без хич.
Влизат и не излизат!
По време оно така съм ги събирал за стръв за риболов.
Чудесен деликатес са за всякакви обитатели на р.Дунав, която ти е наблизо! ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 31 Май 2020, 22:01

Това е интересна идея и нищо не ми струва да я пробвам...
И ще докладвам за резултата. Но да храня рибите в Дунава - не съм много ентусиазиран.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Земеделска тема

Мнение от ukelichko » 31 Май 2020, 23:14

Майтапът настрана, но тази година имаме късмет с черешите. Малко са и пак има въшки, но изглеждат добре и не са лоши за ядене.

И аз за втора година имам реколта от череши. Моите са абсолютно био. Преди няколко години купих 12 дръвчета и ги засадих. След това не правих абсолютна нищо. И останаха само две череши, една кайсия и една ябълка. И сега не им правя нищо. Каквото излезе, това е. Но гарантирано са чисти и естествени. Съпругата и тя на същия принцип се занимава с домати Чери, малини и ягоди. Абе мързеливи земеделци сме. Добре че не ни се налага да оцеляваме от това, което произвеждаме. Но пък дворът ми има потенциал за земеделие Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Земеделска тема

Мнение от hell's angel » 01 Юни 2020, 7:16

Borymeckata написа:Абе я кажете някакъв ефективен и не особено трудоемък начин за справяне с конощипите. Изяждат разсада след засаждането...


Мезурол. А бабите, наоколо, варят жито и киснат в Би-58 или инсектицид по избор.
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Земеделска тема

Мнение от Borymeckata » 01 Юни 2020, 8:10

Ще ги пробвам тези магии, храненето на тези гадини определено не влиза в плановете ми за лятото...

Уке Личко, ти поне ме знаеш къде съм. Като ходиш да колоездиш в западна посока и като видиш БМВ-то в двора - обади се. Винаги ще намерим някой плод / зеленчук из двора, или бира в хладилника... :mhihi: :mhihi:

И твоят двор е доста голям. Къде се намира това?
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook