Относно Официалните Автомобилни Сервизи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1758
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от BMW_POWER » 03 Дек 2016, 16:03

За дару кар не искам да говоря, защото по един или друг начин съм бил свързан с тази фирма навремето. Най-добре е да познавате правилния човек и колата ви се прави без поръчка, по атрактивни цени и без никакви забележки.

Що се отнася до "сервизите" и "майсторите". Помолете въпросния експерт да си покаже дипломата, за да видите какво е завършил. В края на краищата вие оставяте парите си, колата си, живота си и този на семейството в ръцете на този човек.

Ще ви кажа, че не само в бг са такива мурдари. Снощи се видяхме с едно комшийче, което купи нов РАВ4. Както си говорим и той гледа под колата (по тъмно беше) и казва "капе масло, а аз вчера го смених". Поглеждаме, не капе, а тече ... Днес ще го питам дали е стигнал до сервиза или са го репатрирали.

Преди време в Монреал колега смени масло на Додж Караван при дилъра. Вдига щеката, тя черна. Излетя обратно да се разправя....

Моят механик тук е такъв от 25 години и 9 от 10 механици в Монреал (българи) той им е дал тапия, за да започнат да работят. Старата ми ми кола нещо прекъсваше и един от бачкаторите му тогава взе да сваля пластмаси и да се готви да отваря двигател (труда при него е $65+такси на час). Шефът му го видя и го накара да върне обратно всичко, за да не влиза във филми. Отвори въздухопровода след въздушния филтър, накара ме да подавам обороти и пръсна няколко пъти вътре с brake cleaner

Изображение

Колата се изчисти. Смрадта и пушека са огромни, не го правете в затворено помещение.

Чета мненията и стигам до извода, че не съм ненормален, ходейки на сервиз на ... 250км от нас :roll:

Имам инструменти и всичко каквото мога си сменям сам. OBD-то и Гугъл дават отговор на много въпроси. Знам за какво отивам и какво искам. Масла, филтри, гуми (имам сет за лепене на гуми и компресор в колата), крушки.

За мурдарите в МБ тук, мога да ви дам телефон, за да ви разказват от пъра ръка. Електрически проблем (неработещи радио и компютър), искат малко на $3000 авансово без гаранция, че ще ги оправят.

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от BMWPetar » 03 Дек 2016, 16:54

Не знам, пичове, аз затова ходя само в един сервиз от години, където колата ми прави един и същи човек... Наложи ли се да отида другаде, принципът е прост. Не преча, не давам акъл, не задавам тъпи въпроси, но няма вариант да не си бъда до колата...
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Фидел Кастро » 03 Дек 2016, 22:50

BMW_POWER написа:

Чета мненията и стигам до извода, че не съм ненормален, ходейки на сервиз на ... 250км от нас :roll:


Въобще не си ненормален!
Преди няколко години във форума на ФИАТ имаше невероятно положителни отзиви за гаранционно обслужване в Серес - Гърция. Хем по-евтнио, хем отлично отношение към клиента, а и малко разходка не е никак лошо нещо. Направо човекът разби нашите алчни дилъри с цените на гърците.
Записването става с имейл, без капаро и ти определят точен ден и час, като задължително потвърждаваш.
Все пак ако не греша трябваше да те представи вече познат клиент българин.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от dimodi » 03 Дек 2016, 23:50

Във форума на Ауди бях попаднал на един пич с А6, който беше ходил до Хърватска за някакво обслужване :mhihi: Но пак при българин, който има сервиз там :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от немо » 03 Дек 2016, 23:53

Фидел Кастро написа:Все пак ако не греша трябваше да те представи вече познат клиент българин.

хаха,изкефен съм :bowdown:
И какво думахте за доверието ,и че няма как да си оставите колата без личен надзор в сервиза?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от немо » 04 Дек 2016, 0:12

hell's angel написа:
Borymeckata написа:Разбирам те и респект,

Доколкото съм му следил мненията, колегата се занимава с боядисване и тенекиджииства май, та е леко по - различно...

Кое е по-различното?
Ако си мърляч-мърляч си,ако си шмекер на дребно-такъв си,ако не стоиш зад името си и честната си дума-путьо си,ако не си честен с клиента и/или се опитваш да го правиш на глупак ,значи пак си путьо.Къде е разликата дали ще ти обслужвам мотора,ще ти боядисвам бронята или ще ти сменям плочките в банята???
Аз никога няма да разбера хора,които с ос_ан г_з се правят,че всичко е О.К. Ами нас-ал си се,бъди мъж,обърши си южната част на кръста,извини се,поеми си негативите и така....Хората (според моите наблюдения) ценят много повече това да си честен с тях и да си признаеш грешката,отколкото да ги правиш на глупаци......
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от alx » 04 Дек 2016, 0:39

Трябва един yelp за родината... и повечето неща ще си дойдат на мястото...
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Mini » 04 Дек 2016, 5:13

BMW_POWER написа:Моят механик тук е такъв от 25 години и 9 от 10 механици в Монреал (българи) той им е дал тапия, за да започнат да работят. Старата ми ми кола нещо прекъсваше и един от бачкаторите му тогава взе да сваля пластмаси и да се готви да отваря двигател (труда при него е $65+такси на час). Шефът му го видя и го накара да върне обратно всичко, за да не влиза във филми. Отвори въздухопровода след въздушния филтър, накара ме да подавам обороти и пръсна няколко пъти вътре с brake cleaner


Тапиите ги издава CPA Montreal за GMA, а не майстора. :nono: Не говориш за Владо форда предполагам?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1758
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от BMW_POWER » 04 Дек 2016, 5:58

Mini написа:
BMW_POWER написа:Моят механик тук е такъв от 25 години и 9 от 10 механици в Монреал (българи) той им е дал тапия, за да започнат да работят. Старата ми ми кола нещо прекъсваше и един от бачкаторите му тогава взе да сваля пластмаси и да се готви да отваря двигател (труда при него е $65+такси на час). Шефът му го видя и го накара да върне обратно всичко, за да не влиза във филми. Отвори въздухопровода след въздушния филтър, накара ме да подавам обороти и пръсна няколко пъти вътре с brake cleaner


Тапиите ги издава CPA Montreal за GMA, а не майстора. :nono: Не говориш за Владо форда предполагам?


Не ти ли омръзна да се излагаш? "Тапиите" ги издава не само СРА, потърси информация и после се прави на всестранно осведомен. Некоректно е да заблуждаваш колегите. Още повече, темата не е за това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от madafaka_donkele » 04 Дек 2016, 10:20

немо написа:И какво думахте за доверието ,и че няма как да си оставите колата без личен надзор в сервиза?


Говорим за палачорските БГ сервизи, че не ни се оставя колата без надзор. За сервизи в чужбина е друга работа.

немо написа:Кое е по-различното?


Кефи ме как, като типичен "майстор" отбираш и селективно изопачаваш нещата без грам да вникваш в написаното :mhihi:
Ама айде ще ти го обясня, като за детската градина - различното е, че в повечето случаи, като ходиш за не тенекеджийско-бояджийски истории работата може да се направи в рамките на деня т.е. изобщо не е задължително да си оставяш колата. Докато ако ще е за боядисване е точно обратното - посмъртно никой не може да ти я свърши в рамките на деня и си е задължително да си оставиш колата поне за 2 дни.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Dextuar » 04 Дек 2016, 10:48

madafaka_donkele написа:
немо написа:И какво думахте за доверието ,и че няма как да си оставите колата без личен надзор в сервиза?


Говорим за палачорските БГ сервизи, че не ни се оставя колата без надзор. За сервизи в чужбина е друга работа.

немо написа:Кое е по-различното?


Кефи ме как, като типичен "майстор" отбираш и селективно изопачаваш нещата без грам да вникваш в написаното :mhihi:
Ама айде ще ти го обясня, като за детската градина - различното е, че в повечето случаи, като ходиш за не тенекеджийско-бояджийски истории работата може да се направи в рамките на деня т.е. изобщо не е задължително да си оставяш колата. Докато ако ще е за боядисване е точно обратното - посмъртно никой не може да ти я свърши в рамките на деня и си е задължително да си оставиш колата поне за 2 дни.


Да допълня също, че на доста места в чужбина в сервиза, освен че мога да видя камерите при съмнение, има и някаква гаранция, нещо непознато за БГ майсторите тук. И любимото - то така си беше, като им кажеш, че са ти счупили нещо :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Club BMW » 04 Дек 2016, 14:40

Далеч съм от мисълта да защитавам, който и да е сервиз, но ще отбележа, че при изтекла гаранция на автомобил, на същия му бе направен ремонт за сметка на производителя - грубо части 5000 лв, труд 1000 лв. Жест от страна на сервиза, че направи запитване до производителя, а не ме изгърбиха директно да си платя ...

Сервиза е Балкан Стар.

Иначе спор няма, че мърлявщината в сервизите е на високо ниво.
В същия сервиз са си оставяли ръцете и за ремонти и за отношение към клиента ...

Стар Моторс / сервиз - класни цървули. Там са чичово, на леля хубавеца... Както се казва в един култов български филм "Ще ги наредим така: роднина, милиционер, роднина, милиционер…"

По същия начин и не случайно не допускат клиенти в сервизното отделение.

Виждал съм как изкарват кола, паркират я и след малко автомобила тръгва назад и се чува удар. Реакцията им беше, че се посмяха, а клиента като си вземе автомобила ще му кажат еми така си беше :nono:

А за номерата с фиктивна смяна на консумативи в сервизите ... Това си е чисто работа на работниците, които после изнасят същите и ги продават. Което показва, че щом го правят значи няма контрол.

Сервиз на Ратола - поисках старите части да ми ги върнат - "еми хвърлиха ги". Какво да говорим.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от sub_eleven » 04 Дек 2016, 15:12

В тази държава с тези измами в сервизите, нова кола се оправдава само ако си юридическо лице и си на оперативен лизинг... тогава дреме ти какво й(не й) сменят.

Ако си частно лице, не виждам какви са ти вариантите за нова? Да я купиш и да заебеш гаранцията не ми звучи никак добре... да не я заебеш за съжаление също.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1758
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от BMW_POWER » 04 Дек 2016, 15:28

BMW_POWER написа:Ще ви кажа, че не само в бг са такива мурдари. Снощи се видяхме с едно комшийче, което купи нов РАВ4. Както си говорим и той гледа под колата (по тъмно беше) и казва "капе масло, а аз вчера го смених". Поглеждаме, не капе, а тече ... Днес ще го питам дали е стигнал до сервиза или са го репатрирали.


Оказа се "разместена гарнитура на маслен филтър" :shock: Чува ли ли сте такова нещо???

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Mini » 04 Дек 2016, 15:36

BMW_POWER написа:
Mini написа:
BMW_POWER написа:Моят механик тук е такъв от 25 години и 9 от 10 механици в Монреал (българи) той им е дал тапия, за да започнат да работят. Старата ми ми кола нещо прекъсваше и един от бачкаторите му тогава взе да сваля пластмаси и да се готви да отваря двигател (труда при него е $65+такси на час). Шефът му го видя и го накара да върне обратно всичко, за да не влиза във филми. Отвори въздухопровода след въздушния филтър, накара ме да подавам обороти и пръсна няколко пъти вътре с brake cleaner


Тапиите ги издава CPA Montreal за GMA, а не майстора. :nono: Не говориш за Владо форда предполагам?


Не ти ли омръзна да се излагаш? "Тапиите" ги издава не само СРА, потърси информация и после се прави на всестранно осведомен. Некоректно е да заблуждаваш колегите. Още повече, темата не е за това.


Всестранно осведоменият си ти както обикновенно и този път е изказа наистина неподготвен. За да работиш като механик (на коли, камиони и т.н.) се изисква карт дьо компетанс, която се издава само и единствено от СРА. За да се издаде тази карта трябва да покажеш диплома от DEP или да минеш изпит за клас. Ако нямаш клас 1,2 или 3, т.е. си апренти имаш право само да сменяш гуми и спирачки(за това не съм сигурен). Само погледни някоя обява за работа и ще се увериш. Има и други подробности, но ще спра до тук. Ето това е разликата между Бг и Канада. Тук нещата са регламентирани, а в Бг всеки се пише "майстор".

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook