Относно Официалните Автомобилни Сервизи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от hell's angel » 02 Дек 2016, 21:27

Borymeckata написа:Разбирам те и респект,

Доколкото съм му следил мненията, колегата се занимава с боядисване и тенекиджииства май, та е леко по - различно...
С тия лафове за доверие на доверие и как е чист като сълза - в нормален дападжииски :mrgreen: сервиз - трудна работа да му се получи номера :mhihi: :mhihi: :mhihi: Доверието, някак си, трябва да се заслужи, не е даденост ....
Последна промяна hell's angel на 02 Дек 2016, 21:43, променена общо 1 път
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от host » 02 Дек 2016, 21:29

dextuar написа:Вчера отивам да взема Е350 2011г, нали не е чисто нова кола, ама не е и някоя кола за 2 бона. Та приемчика почна да ми се държи все едно съм докарал на дядо ми ладата, с едно такова пренебрежение, все едно нещо съм му длъжен. А да не кажа, че към момента по моя субективна оценка беше една от най-скъпите коли в сервиза. Нещо дифа виеше и смениха лагерите, като само 2 от 4-те бяха проблемни, но решихме да купим и 4-те нови. Отварям багажника, гледам няма нищо. Викам, я ми върнете здравите, те - ами не знаем къде ги е сложил колегата. Еми звънни му и да ти каже. Ааа, не може, отпуск е. Сещате се кво ще стане с тия лагери... Гледам след това, светнала няква лампа и викам "Е не изтрихте ли грешките?". Насреща ми отговарят, карай, сама ще изчезне. Обясних му да вземе стар диагностиката и да я изчисти, смотоляви ме там 5 минути и вика, готов си. Викам, чакай малко, кажи некви грешки има ли, да не трябва пак да идвам, а не е като току-що да не бях им дал 2к за ремонта. Е кво ще гледаш, това да не ти е БМВ/ бяхме коментирали, че карам БМВ/. От учтивост го питам нещо дължа ли, очаквайки, че ще е каже не, защото те не са си довършили работата, а той ми вика, 98 лева... И аз :shock: Платих и тръгнах. Тоя сервиз повече НЕ...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ъъъ... Как така не можело да се свържат бе колега. Няма НЕ може, влизат по ценова листа за краен клиент и да ти плащат 2 лагера или да ти купят и дадат 2... Що не се разправяш? Как може такива простотии? Наистина кой е този сервиз?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от E34 » 02 Дек 2016, 21:55

hell's angel написа: Доколкото съм му следил мненията, колегата се занимава с боядисване май, та е леко по - различно...


Ауууу теа па са най-долните от долните, нема такива като тенекеджиите и бояджиите :mhihi: Значи аз съм забелезал от моята скромна 22 годишна практика, читав монтьор нема! Читави са само като го отварят сервиза като нов, в смисъл набират балъци и втория случай, когато бъдат респектирани по некъв начин. А има и трети, ако случаено ти е брат. Ще умра от кеф, когато най-накрая някой вкара в регулация целия този кенеф, но едва ли скоро ще се случи. Всичките тези мърлячи трябва да носят някаква отговорност, не да ми се правят на големото доброутро ибаси смотаняците. Чак и доверие да сме им имали и щели да се обидят майкоуууу. Когато си плащат всичко като попове пред държавата, когато носят реална гаранция за свършеното и когато действията им бъдат реално наказуеми със солени глоби, тогава батенце мога да ви имам доверие. Обаче скоро едва ли.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Borymeckata » 02 Дек 2016, 22:30

dextuar написа: ...


Аз уж четох внимателно, но нещо не вдянах... Платил си 2 бона да ти сменят 4 лагера в диференциала, ония са ти прибрали 2 здрави лагера и после си дал още 98 лева... за какво? За диагностика ли? Наистина не схванах...
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от vlad0 » 02 Дек 2016, 22:42

bum_bum написа:Аз съм споделял мисля как механиците в Овърдрайв обикалят около колите с пластмасови бутилки бира и наддигат от време на време :shock:



аз пък си мислех, че там са ОК нещата ?!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Borymeckata » 02 Дек 2016, 22:50

Е, голяма работа... И аз понякога пийвам бира, докато си ръчкам по колата. Това да им е само кусурът на тия механици... :bchug:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от jordanov » 02 Дек 2016, 22:54

vlad0 написа:
bum_bum написа:Аз съм споделял мисля как механиците в Овърдрайв обикалят около колите с пластмасови бутилки бира и наддигат от време на време :shock:



аз пък си мислех, че там са ОК нещата ?!


ХА-ХА

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от bum_bum » 02 Дек 2016, 23:21

Borymeckata написа:Е, голяма работа... И аз понякога пийвам бира, докато си ръчкам по колата. Това да им е само кусурът на тия механици... :bchug:


Абе ако си ремонтирам моята може и в задника да си бъркам ама гледката на размъкнат момък с омазан гащеризон и литровка Ариана в ръката между коли за по 200к лично за мен е мега грозна.
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от efren » 02 Дек 2016, 23:30

Докато всички се оплакват, мога да кажа как си смених двигателя:
М54-ката е маслояд, като почна от маслояд да става маслозмей реших, че е време да се подмени с М52-ка. Отидох в един сервиз препоръчан от познати и в сервиза ми казаха следното: "донеси си двигател, инсталация жило и т.н. докарай колата другата седмица, еди си кой си ден вечерта и на третия ден след това ще е готова." Попитах колко ще ми струва, казаха ми 300 лв плюс труда за човека с диагностиката - ОК. Оставих колата с всичко необходимо и никой не ми звънна два дена, на третия ми звънят - колата е готова, ела да си я вземеш. Отивам, гледам, кола, мотор всичко изглежда добре, "колко пари дължа?" - "360 лв." От тогава вече 2 години, всичко си е ОК.
Във въпросния сервиз също не обичат някой да им виси на главата и ги разбирам. Според мен е правилно в сервизите да се плаща на час работа върху колата и който е доволен, доволен. Който не е, си търси друг сервиз.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Borymeckata » 03 Дек 2016, 8:55

bum_bum написа:Абе ако си ремонтирам моята може и в задника да си бъркам ама гледката на размъкнат момък с омазан гащеризон и литровка Ариана в ръката между коли за по 200к лично за мен е мега грозна.


Аз докато си сменявах големия термостат в гаража:
Изображение

Една литрова Каменица тъмна замина:
Изображение

но иначе работата стана и колата закрепи температурата:
Изображение

Та искам да кажа - бирата (сама по себе си) не е проблем, стига работата да се свърши както трябва...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от drago_pavlov » 03 Дек 2016, 9:39

Borymeckata написа:Та искам да кажа - бирата (сама по себе си) не е проблем, стига работата да се свърши както трябва...

Стига бе човек. Как така в сервиз, в който са набити няколко милиона и има претенциите за хипер мега тунинг мунинг център, бирата не е проблем.
Ми дай и на шофьорите в градския транспорт да им разрешат да пият бира - тях ако ги питаш не им пречи по една литровка на ден.
Хирурзите и те ще понасят по-лесно кървищата в операционната ако дръпват по едно уиски от време на време :wave:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от barty » 03 Дек 2016, 9:46

drago_pavlov написа:
Borymeckata написа:Та искам да кажа - бирата (сама по себе си) не е проблем, стига работата да се свърши както трябва...

Стига бе човек. Как така в сервиз, в който са набити няколко милиона и има претенциите за хипер мега тунинг мунинг център, бирата не е проблем.
Ми дай и на шофьорите в градския транспорт да им разрешат да пият бира - тях ако ги питаш не им пречи по една литровка на ден.
Хирурзите и те ще понасят по-лесно кървищата в операционната ако дръпват по едно уиски от време на време
:wave:


Мисля че го правят ежедневно :mhihi:
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от bum_bum » 03 Дек 2016, 11:56

Borymeckata написа:Та искам да кажа - бирата (сама по себе си) не е проблем, стига работата да се свърши както трябва...


Принципно нито бирата, нито ракията, нито бялото или тревата не са проблем, ако работата се свърши както трябва. Ако си я вършиш сам за себе си пък дори и да не я свършиш както трябва пак не е проблем.

Обаче в сервиз в който оставяш кола за шест цифрена сума и сметката ти накрая е с три нули не ми се връзва някак.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Benord » 03 Дек 2016, 13:17

Проблемът не е в нулите,нито в цената,даже не е и в свършената работа.Проблемът не е и в отношението към Вас самите.Проблемът е в ниската квалификация на индивида,и най-страшното е мотивацията да е там.
Той не знае защо е там.Личната мотивация определя и крайният резултат.Това наистина е страшно заключение!!!!При наличие на инструменти,които даже и заинтересуван механик не е докосвал,не е и предполагал че съществуват,защото са фирмена тайна.
Аз лично познавам човек,който е лично заинтересуван от това.На него никога времето не му достига.Сервиза от над десет години още няма име.Даже и табела за адрес там няма.Работи със струг,фреза,няма компютър,има над десетина хора,които даже не е наел за работа.Искат да се научат,затова са там.
Всеки път като се прибирам в родината минавам оттам.Зареждам се положително!Уникално е да слушаш само за механика и нищо повече.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.11.2016
Кара: e61 530d LCI
Мечтае да кара: X6 M50d

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от banan4i » 03 Дек 2016, 14:35

Колеги,
Аз отскоро карам бмв, та впечатления за сервизи, тепърва ще изграждам...
Но миналата ми кола - Пежо, малее.. каква поддръжка изисква това нещо... А глупаците в София Франс Ауто, за тях просто не мога да ви опиша с думи приключенията.
Два пъти се излъгах, и двата пъти - шок!
Първо - никакво уважение към колата, без значение 99, 04, 15 година производство, с гащеризона, олян с масло се сяда/обляга на запазения, фабричен, рекаро салон... Облягат се на вратите, минават покрай колата и я задират с ципчето на дрехите им. Трескат се, блъскат се врати, капаци.... алоооу?!
Влиза колата за съединител и оплакване от мокро под стелката на шофьора, говорена цена за ремонт и време - 3 дни макс(техни думи)
След 3 дни, едвам ми вдигат телефона - поръчали грешен съединител, та сега чакали другия, викам какво ме касае мене? Взимам колата 4 дни по-късно от уговореното, плащам и за пътен тест (талона беше в мен) оставих им пари колкото за една опел корса и си тръгнах, пазарене за отстъка предвид забавянето резултира в течност за прочистване на двигател...
Втория път - проблем с инсталацията на абс - откъм забавяне - 1 ден повече, баха свършили работа, НО счупили ухото за захващане на оригиналния ми фар (150лв е единия) по телефона ми казаха, че при сваляне парчето просто паднало, но място обаче ми казаха, че парчето е паднало при слагане на фара..
Та така, сервизи много, добре е като ке сприятелиш с някого и само при него да си ходиш, но на повечето не им се занимава с клиенти, донякъде разбираемо.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Kurtov

Последни теми
Facebook