Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от smamf » 03 Окт 2023, 20:43

Колеги, имам един проблем със съседите отдолу и не мога да разбера каква е причината и съответно как да го разреша. Ще се радвам някой да сподели опит ако се е сблъсквал с подобно нещо.

Живея на последния етаж в кооперация, апартаментите са с еднакви разпределения, конкретно кухните са една под друга, и имат общ комин, в който влизат въздуховодите от абсорбаторите.

Преди известно време се нанесоха нови съседи в апартамента под мен, направиха основен ремонт с нова кухня, и сега, когато готвят, при мен се получава нечовешка смрад, която сякаш влиза през моя абсорбатор. Установих, че той няма еднопосочен клапан, който да спира обратното връщане от комина, като монтирах такъв, но проблема остава. Проверил съм и въздуховода от абсорбатора ми до комина, няма цепки, дупки и пр.

Говорено е със съседите под мен, от които идва проблема, меко казано са некооперативни. Под тях има още 4 апартамента, в които се готви ежедневно, преди ремонта на новите съседи никога не сме имали такъв проблем - дори и преди да монтирам клапана никога не е имало никакви чужди миризми в моята кухня.

По пътя на логиката е ясно, че тези под мен са направили нещо при ремонта, но не мога да си обясня какво? И съответно как да го реша?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 03 Окт 2023, 21:00

Направили са това че са сложили мощен абсорбатор . По принцип най голяма скорост има въздуха на последната дупка по тръбата , тоест при тебе . Просто си сложи читава херметична клапа и си изолирай въздуховода на абсорбатора от клапата до тръбата за нагоре към покрива . Или пръсни малко пяна в тръбата под твоето ниво :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от theraven_nz » 03 Окт 2023, 22:50

Има ли как да вдигнеш нивото на изходящия ширм на покрива, за да дърпа повече? Майстор коминджия ще даде съвет, гаранция.
---

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 08 Окт 2023, 18:55

Някой да има контакти на бригада, които да не са съвсем пълни олигофрени и не смятат, че парите растат по дърветата за довършване на къща до София?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от slatanic » 08 Окт 2023, 19:06

Тегава ще е тая твоята работа... ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DigitalExile » 08 Окт 2023, 22:19

Бригада за какво по точно?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от smamf » 08 Окт 2023, 22:23

theraven_nz написа:Има ли как да вдигнеш нивото на изходящия ширм на покрива, за да дърпа повече? Майстор коминджия ще даде съвет, гаранция.
Благодаря за съветите на теб и другия колега! Говорих с един, каза, че принципно е възможно, но е краен вариант. Ще пробвам тази седмица с нов абсорбатор и въздуховод с изолация, и две клапи, едната херметическа с електронно управление, другата обикновена, при комина. Мисля, че ще свършим работа, ще видим.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 09 Окт 2023, 7:59

DigitalExile написа:Бригада за какво по точно?


Мазилки, замазки, електро, ВиК, ОВИ, всичко по една къща след грубия строеж.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от slatanic » 09 Окт 2023, 12:51

Това не са баш една и съща бригада хора...
За ОВИто мога да дам насока и правилните хора.
Принципно и за другото ще мога, но трябва да говоря с ръководителя на една от бригадите която ползваме фирмено дали ще може да отдели хора.
Ако може ще ти дам контакт вече да си се разбирате от какво имаш нужда при интерес.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 09 Окт 2023, 14:32

Търси се някаква цялостна оферта, защото я продавам и хората да си преценят дали ще им стигнат силите и да действат.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от empar » 09 Окт 2023, 14:47

Мноого трудна работа е с една фирма. Не е невъзможно, но ще е мнооого скъпа тая услуга. За едната консолидация ще ти свалят кожата о гърба. Търси си малки и тясно специализирани бригади и си подреди сам или ако ги усетиш, че са нормални ги остави сами да се синхронизират. ;)
Ние миналата година бутнахме втория етаж на къщата, че беше просто таван с претенции и го направихме от нулата.
Основният изпълнител беше за не повече от 2/3 от нещата. Електричари, парнаджии, климатици и т.н. сами ги си търсихме. Не че основният няма подобни хора под ръка, но трудно става подреждането на идеален график без да висиш и да чакаш. Даже за контейнерите с боклук се наложи да "асистирам" понеже титулярите, с които изпълнителят ни дори има договор го изпържиха.
Ти коя поредна къща продаваш, хем с мерак ги правиш? :shock:
Последна промяна empar на 09 Окт 2023, 20:51, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Ивайло Димов » 09 Окт 2023, 15:22

Само за покрива бих наел фирма с нотариално заверен договор и съответните гаранции за материалите и труда .За всичко друго може да се намерят хора с умения и опит .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от slatanic » 09 Окт 2023, 19:50

Не четете.
Човека продава и иска оферта от фирма която да каже,това ако ще го искате така ще струва толкова.
За да знаят хората могат или не да дадат тия пари.
Моят съвет е да не се наемаш с тази работа.
Щото после...ако/като има ядове и ти ще си част от тях.
Фирма мога да ти измисля за това което искаш.
Колега е и строи грубият строеж на един от блоковете на фирмата ни строящи се в момента,но си пое и всичко почти до ключ.
Това както споделиха колеги товари много цената.
Ако решиш нещо драсни на лично да говоря с колегата и да ти пратя телефон...пък ще почерпиш...по един шоколад някога... :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от empar » 09 Окт 2023, 20:56

Аз разбрах, че продава, но все си мисля, че не става дума само за хвърчаща оценка Х лв. за довършителни работи, а да продаде къщата и да действат новите чорбаджии с вече завързания контакт и оферта. :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 10 Окт 2023, 7:57

Принципно купувачите търсят оферти и се опитвам да им помогна. Казах им, че най-добре е да се работи с бригади на етапи, но искат да знаят все пак колко ще им струва цялото нещо.

Иначе и на мен ще ми трябва цялостна оферта ако реша да тегля заем и да я довършвам, но честно казано съм на етап в който неща ни къщи, ни нищо.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook