Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от TNT » 28 Ное 2023, 13:37

Един строителен въпрос имам. Колко сложно и скъпо е да се направи комин на къща без такъв ? За изграждане на камина примерно ? Изобщо възможно ли е технически или е възможно срещу умопомрачителна сума :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от STEVAL » 28 Ное 2023, 13:46

TNT написа:Един строителен въпрос имам. Колко сложно и скъпо е да се направи комин на къща без такъв ? За изграждане на камина примерно ? Изобщо възможно ли е технически или е възможно срещу умопомрачителна сума :mhihi:


Едни от най добрите коминни системи

https://www.schiedel.com/bg/

и приблизителна цена на материалите

https://www.masterhaus.bg/bg/product/19 ... -na-komini

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от TNT » 28 Ное 2023, 13:52

Благодаря :yes:
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от zAcK » 19 Яну 2024, 21:34

Някой може ли да препоръча бригада за къртене? Ако не е от орки ще е супер, ако това въобще е възможно? :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от streetz » 20 Яну 2024, 17:55

Правилно си се ориентирал да търсиш препоръки. Разните суперкъртачи.ком, невероятникъртачи.бг и тем подобни от нета ги пропускай. И пак без орки трудно. Аз бях се разбрал с някаква бригада, обаче в уречения ден не дойдоха, а бях предупредил съседите, някои бяха с малки деца и хората си бяха предвидили да ги няма тогава щото шумът е брутален. Та почнах да звъня наред на обявите за кърти чисти извозва с условие веднага да идват.Намерих едни, още от вратата се огледаха за ел. контакт, пуснаха къртачите и разбиха няколко кв.м. замазка. Чак след това почнахме да се договаряме за пари. Бях наясно, че предвид ситуацията "от сега за веднага" цената ще е по- висока, ама тия ме изкъртиха и в преносния смисъл, баси тарикатите. Трябваше да се разбие замазката и да се извадят тръбите за парното, че една беше спукана. Тоест да се кърти само където минават тръбите, не навсякъде. Обявиха 2000 лв за тръбите на 4 радиатора и лирата в банята. Гол на легло най-лесно се еве Истината е, че си свършиха работата повече от добре, и то най-вече единия дето си беше баш циганин, който реално изкърти всичко без да спре за почивка. Другите двама (пак циганин и шефа българин) изчезнаха през това време и след 2 часа се върнаха с камиона само да съберат, изметат и изнесат боклука. Няколко седмици след това като дойдоха майсторите, които щяха да ремонтират жилището, ми казаха, че е можело и те го свършат това на доооста по-прилична цена, но кот такоа.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от smamf » 20 Яну 2024, 18:50

Налага ми се да направя козметичен ремонт на тристаен апартамент. В момента подовете на коридора, хол/кухня, и банята са със саморазливен полиран хоросан, а двете спални стар паркет. С оглед на пестене на време и финанси мисля да не разбивам саморазливната замазка, а директно върху нея да положа паркет, в спалните ще махнем стария паркет и ще наредим новия с подложка, а в банята директно гранитогрес върху разливната. С две думи - целия апартамент с паркет и само банята гранитогрес.

Много се чудя и не мога да преценя дали да сложа трислоен паркет или ламинат висок клас? Трислойният е ясно, че е по-красив, но колко не знам колко е издръжлив?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от theraven_nz » 20 Яну 2024, 22:01

streetz написа:Няколко седмици след това като дойдоха майсторите, които щяха да ремонтират жилището, ми казаха, че е можело и те го свършат това на доооста по-прилична цена, но кот такоа.


Да не би да си очаквал да кажат нещо друго? Всеки плюе предния. Ако си доволен от свършената работа, хич не го мисли, дано ти е ок след целия ремонт и нерви :bchug:
---

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 21 Яну 2024, 9:15

Те всичките са така. Първо псуват предишните колко са осрали всичко, после казват, че те щели да го направят по-хубаво и накрая обикновено се оакват още повече :mhihi:
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от zAcK » 21 Яну 2024, 9:23

streetz написа:Правилно си се ориентирал да търсиш препоръки. Разните суперкъртачи.ком, невероятникъртачи.бг и тем подобни от нета ги пропускай. И пак без орки трудно. Аз бях се разбрал с някаква бригада, обаче в уречения ден не дойдоха, а бях предупредил съседите, някои бяха с малки деца и хората си бяха предвидили да ги няма тогава щото шумът е брутален. Та почнах да звъня наред на обявите за кърти чисти извозва с условие веднага да идват.Намерих едни, още от вратата се огледаха за ел. контакт, пуснаха къртачите и разбиха няколко кв.м. замазка. Чак след това почнахме да се договаряме за пари. Бях наясно, че предвид ситуацията "от сега за веднага" цената ще е по- висока, ама тия ме изкъртиха и в преносния смисъл, баси тарикатите. Трябваше да се разбие замазката и да се извадят тръбите за парното, че една беше спукана. Тоест да се кърти само където минават тръбите, не навсякъде. Обявиха 2000 лв за тръбите на 4 радиатора и лирата в банята. Гол на легло най-лесно се еве Истината е, че си свършиха работата повече от добре, и то най-вече единия дето си беше баш циганин, който реално изкърти всичко без да спре за почивка. Другите двама (пак циганин и шефа българин) изчезнаха през това време и след 2 часа се върнаха с камиона само да съберат, изметат и изнесат боклука. Няколко седмици след това като дойдоха майсторите, които щяха да ремонтират жилището, ми казаха, че е можело и те го свършат това на доооста по-прилична цена, но кот такоа.


От доста места чувам, че много хора са имали проблеми с тумби орки. Звънят на разни обяви и т.н., идват 5-6-7 орка и после почват едни скандали за цените.
Щото орките казват едно и като поизкъртят обявяват друго. Да не говорим, че грам не ми се занимава с такива. Комшии като са викали, после все има проблеми.
Трябва да им висиш на главите, а като са няколко човека, как ги наглеждаш :dunno:

Един път така изнасяха боклуци при нас. Видели отворен прозорец на едно общо мазе, дето не се ползва и намятали сума боклуци вътре без да ги види комшията :banghead:
После ЕС плащахме да се изчисти... :censored: На друг му спукаха една стара тръба за мръсна вода, после спешно търсеше майстори да я оправят :dunno:
Да не говорим, че пак такива групи примати осраха целия вход пренасяйки разни неща :censored:

Ако не открия бели хора, ще търся в провинцията. Бърза работа нямаме :bchug: :mhihi:
Дори мога и да им подготвя всичко и да не искам да изнасят нищо :mhihi: Само да са читави.
И машини ако трябва ще им наема. :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 22 Яну 2024, 11:49

smamf написа:Налага ми се да направя козметичен ремонт на тристаен апартамент. В момента подовете на коридора, хол/кухня, и банята са със саморазливен полиран хоросан, а двете спални стар паркет. С оглед на пестене на време и финанси мисля да не разбивам саморазливната замазка, а директно върху нея да положа паркет, в спалните ще махнем стария паркет и ще наредим новия с подложка, а в банята директно гранитогрес върху разливната. С две думи - целия апартамент с паркет и само банята гранитогрес.

Много се чудя и не мога да преценя дали да сложа трислоен паркет или ламинат висок клас? Трислойният е ясно, че е по-красив, но колко не знам колко е издръжлив?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Старият паркет "паркет" ли е или ламинат?
Ако е истински паркет може да се опита да се оправи, въпреки, че цената ще е малко повече, от колкото да сложиш ламинат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ildivvy » 22 Яну 2024, 12:03

Но крайният резултат ще е много по-добър...!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от msi200 » 22 Яну 2024, 12:58

smamf написа:Налага ми се да направя козметичен ремонт на тристаен апартамент. В момента подовете на коридора, хол/кухня, и банята са със саморазливен полиран хоросан, а двете спални стар паркет. С оглед на пестене на време и финанси мисля да не разбивам саморазливната замазка, а директно върху нея да положа паркет, в спалните ще махнем стария паркет и ще наредим новия с подложка, а в банята директно гранитогрес върху разливната. С две думи - целия апартамент с паркет и само банята гранитогрес.

Много се чудя и не мога да преценя дали да сложа трислоен паркет или ламинат висок клас? Трислойният е ясно, че е по-красив, но колко не знам колко е издръжлив?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Слагай хубав трислоен, няма нищо общо с ламината. Също така може да се цикли. Имам един апартамент с трислоен паркет на около 20години и все още е ОК, а като стане време за смяна е много лесно.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от carmanf1 » 22 Яну 2024, 15:06

zAcK написа:Някой може ли да препоръча бригада за къртене? Ако не е от орки ще е супер, ако това въобще е възможно? :dunno:


Викай си строителна фирма да ти направят всичко от - до. Не се занимавай с ремонти на парче и незнайни бригади.
И интериорен дизайнер да ти препоръчат.

Така няма да се занимаваш с глупости, нерви, бригади, олигофрени, орки, строителни отпадъци и др.
Строителната фирма си се оправя с всичко.

Контролират и си организират сами всичко. Коя бригада след коя да влезе, кой да ходи да куПва маТряли там квито трябват и т.н.

Става много бързо, лесно и хубаво. Да не кажа, че и пари ще ти спести. Видях ги, единия кърти, след него ел. техника и ВиК-то директно полагат квот трябва там. След ел. техника, директно минава шпакловчика или плочкаджията. (За ВиК-то искаха 24 часа проба обаче)

При мен за няма и 2 седмици, всичко наред изкъртиха и направиха по дизайнерски проект. Дойдоха 2 буса бригади и 3-ти пълен с инструменти, къртачи и не знам си кво :mhihi: Викам им, пичове аз ремонт си поръчах, не да ми бутате къщата :mhihi:

Не съм се занимавал грам, само цвета на стените къде го избрах 1-вия път не ми 'ареса нещо, та ги връщах за нов и отново да боядисват, ама тва си беше от моята тъпотия :mrgreen:

ПП. Естествения паркет си е топ от всякъде. Едно хубаво циклене с лакиране и няма сравнение с нищо друго.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от zAcK » 23 Яну 2024, 10:54

carmanf1 написа:
zAcK написа:Някой може ли да препоръча бригада за къртене? Ако не е от орки ще е супер, ако това въобще е възможно? :dunno:

Викай си строителна фирма да ти направят всичко от - до. Не се занимавай с ремонти на парче и незнайни бригади.


Тука целта не е да живеем ние в него и на този етап ми трябва само изкъртване на разни неща :bchug:
Буквално само къртене, дори може да мине и без извозване на отпадъци :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Leon » 23 Яну 2024, 12:03

"Моят ремонт" потърси във фейса ;)
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook