Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 24 Апр 2020, 16:54

Dextuar написа:Някакви идея за стените на гараж? Обмислям от известно време дали да не сложа плочки. Някак на шпакловка ми седи като недовършено...


Аз моите гаражи съм решил с някаква цветна подова настилка да направя пода и стените до някъде (1.20-1.50) с идеята да са по-лесни за измитане и измиване. Нагоре бял латекс, че да станат малко по-светли и приветливи.
Ама кога ще го направя не знам...все си намирам някакви извинения от мързел :oops:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 24 Апр 2020, 17:59

Dextuar написа:Някакви идея за стените на гараж? Обмислям от известно време дали да не сложа плочки. Някак на шпакловка ми седи като недовършено...


Моя е на шпакловка с лепило за топлоизолация и латекс. Сложи само една ивица ПВЦ ламперия или ламинат, ако ти е останал от някъде, на адекватна височина, че лайстните по вратите на колата копа'т стената, като заслизат всички :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 24 Апр 2020, 18:09

Я кажете читав магазин за ламинат, задължително и да монтират
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 24 Апр 2020, 19:32

Don_Diego написа:Я кажете читав магазин за ламинат, задължително и да монтират


Магазина няма значение. Така или иначе асортимента във всички магазини е поне едно 95% еднакъв :mhihi:
Избери си някакъв паркет - дебелина, клас, шарка и после вече търсиш дадения ламинат къде го има най-евтино. Ако ще е директно върху бетон подложка 5мм., не повече щото става обратния ефект и после скърца като ходиш по него. За монтажа виж някой който НЕ работи към някой магазин, че са натоварени и гледат да претупат нещата. И задълже им стой на главата в началото, докато го слагат, че си има малко чалъми, а и да не го редят с по 2-3мм пролуки :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 24 Апр 2020, 23:27

Zubcho написа:
TNT написа:Я кажете с винтоверт от Кауфланд дали ще мога да пробия бетона в панелка, за да монтирам лост за набирания ? От тези с голямата батерия е, но досега само за дърво съм го пробвал. Изглежда ще се удължава карантината, а не е здравословно да се обездвижвам хептем. Пък и ми е скучно. Честно казано не съм и сигурен с дюбели за бетон ли ще трябва или с анкери :dunno:
Трябва ти ударна машина и то читава + читава бургия. Живея в ЕПК и всяко дупчене на дупка ми е смърт. Всеки път е мъка.


Ама поне като направиш дупката после бодваш дюбела и си готов. Днеска 3 часа се боря да сложа стойка за телевизор на терасата на родителите ми. След 6тата дупка в кухина на тухла тъкмо щях да паля колата да ходя за химически анкер ама от мързел измислих друга схема. Пробих капачката на едно шише сложих в нея един накрайник за флакон силикон и забърках малко по-рядък гипс в шишето. Шприцовах две дупки, ръгнах вътре дюбелите и след 30 мин телевизора беше бетон на стената. Е, сигурно 1400 кила няма да носи като химическия анкер, ама 20 кила ще устиска :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от blacksapphire » 24 Апр 2020, 23:39

Screenshot_20200425_004424.jpg



Със същата успеваемост можеше да пръснеш полиуретанова пяна. Откога гипсът има някаква крепежна сила... Освен за някоя картина. :mhihi:

Дано е прежален телевизор и никой да не се оказва под него. :mrgreen:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Сондьора » 24 Апр 2020, 23:46

Нали има дюбел, за тоя телевизор и без нищо става, все пак е панелка....чак химически анкер :kuku:

Друго да питам, на мокет отдолу освен саморазливка, друго слага ли се?
Последна промяна Сондьора на 24 Апр 2020, 23:50, променена общо 2 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от streetz » 24 Апр 2020, 23:48

Don_Diego написа:Я кажете читав магазин за ламинат, задължително и да монтират


Паркетен свят, ама магазина на Гешов. Разгледай на Quickstep ламинатите. За монтажа ... ми нямам забележки все още, освен че исках да няма преходни лайсни между ламината и коридора, но всички майстори по веригата (замазка, плочкаджия и накрая ламинатаджията, който най-малко имаше вина де) се постараха да не се получи. Както и да е, от ламината съм доволен, добре е напаснат. И избор от подложки имат, аз сложих някаква Silent Pro, уж спестява някой друг децибел на съседите ... на балатум докарва малко.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от nickstorm » 25 Апр 2020, 13:13

Тухлата може да се разпробие и само на въртене, без удар. Иначе най-добрата облицовка за стените на гаража са постерите с голи жЕни :mhihi: В Испания подземните гаражи ги пръскаха с "мортеро"-мазилка на основата на бял цимент, това нещо като изсъхнеше ставаше много здраво покритие.
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 25 Апр 2020, 15:22

За телевизор с гипс трудна работа , особено ако стойката е от ония с въртящо рамо . Става много дълго и работи като лост , виждал съм такива стойки с изкъртени дюбели от бетона даже . За тухла най сигурния начин е да се разшири малко отвора , вътре с шприцова теракол и се набива дървено трупче плътно с чука . После се работи с дебели винтове за дърво като се разпробива леко предварително . С химическия дюбел също става , но трябва дупката отзад да е малка като обем щото на тухлата обикновено става една хралупа дето с тоя химическия дюбел трудно ще се запълни .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 25 Апр 2020, 21:39

streetz написа:
Don_Diego написа:Я кажете читав магазин за ламинат, задължително и да монтират


Паркетен свят, ама магазина на Гешов. Разгледай на Quickstep ламинатите


Благодаря за насоката, още следващата седмица ще се разходя да видя какво имат
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от kiko » 26 Апр 2020, 22:05

Don_Diego написа:
streetz написа:
Don_Diego написа:Я кажете читав магазин за ламинат, задължително и да монтират


Паркетен свят, ама магазина на Гешов. Разгледай на Quickstep ламинатите


Благодаря за насоката, още следващата седмица ще се разходя да видя какво имат

В кв.Левски като асортимент не знам дали има място с по голям избор в София,също и монтират

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 27 Апр 2020, 19:38

Ново 20 :confused:
Разкопават точно пред къщата за кабел до нова сграда. Идеален момент да оправя пространството където е входа за гаражите и цялото пространство пред оградата като цяло - каква е най-добрата настилка?
Асфалт - според мен това е най-доброто, но коя фирма ще се навие да докара техника и материал за 15кв.м макс :dunno:
Бетон - поне 10-15-20см дебелина (колко е препоръчително) с мрежа вътре за здравина.
Друго? Ако да- какво?

Говорих с хората, които копаят и ще оправят в последствие - те имали малка тръмбовъчна машина, с която щяло да стане много зле асфалта. Показаха снимки - наистина изглежда зле...
Те препоръаха бетон като щели да ми го отлеят както пожелая и да направят заходите и наклоните за отводняване "с мерак" :dunno:
Зимно време се чисти само с лопата, избягвам да хвърлям сол и тн. Тези техническите смеси дето продават в големите строителни магазини дали ще го ядат бетона?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 16.03.2006
Кара: бас Барабас

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Яро » 27 Апр 2020, 20:06

Don_Diego написа:Ново 20 :confused:
Разкопават точно пред къщата за кабел до нова сграда. Идеален момент да оправя пространството където е входа за гаражите и цялото пространство пред оградата като цяло - каква е най-добрата настилка?
Асфалт - според мен това е най-доброто, но коя фирма ще се навие да докара техника и материал за 15кв.м макс :dunno:
Бетон - поне 10-15-20см дебелина (колко е препоръчително) с мрежа вътре за здравина.
Друго? Ако да- какво?

Говорих с хората, които копаят и ще оправят в последствие - те имали малка тръмбовъчна машина, с която щяло да стане много зле асфалта. Показаха снимки - наистина изглежда зле...
Те препоръаха бетон като щели да ми го отлеят както пожелая и да направят заходите и наклоните за отводняване "с мерак" :dunno:
Зимно време се чисти само с лопата, избягвам да хвърлям сол и тн. Тези техническите смеси дето продават в големите строителни магазини дали ще го ядат бетона?

За бетон магнезиев или калциев хлорид. Запасяваш се преди зимата и нямаш грижи. Дебелина 20 см с мрежа.
Всеки шут в задника - крачка напред!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ildivvy » 28 Апр 2020, 14:36

Аз също съм за асфалт! Просто ще трябва да намериш друга фирма,която работи с асфалтовите бази и ще го направи! Има си такива и площа не е малка. Правят ти оферта с договор и готово... През уикенда си правих по-полегата 'рампа' пред гаража с бетон. Говорим за около 2,5м х 0,80м площ... Няма как да не се понапука по малко тук там... Едно дете беше стъпило, за да провери дали е стагнал :mhihi: :mhihi: ,няма как. Е, оправих го, защото беше още мек,но ... ще трябва да го пазиш в началото, докато стегне, да го мокриш и т.н. Асфалта го полагат,валират и готово! По-скъпо излиза,но...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook