Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 11 Окт 2022, 22:17

Има един много интересен момент: може да имаш машини за милиони, но те искат калибрация за да балансират вярно. Та дори и с по-обикновена машина може да се направи истински баланс, стига да е калибрирана както трябва и да се прекалибрира на определен период време.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 13.11.2023
Пол: Мъж

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Tuscany » 13 Ное 2023, 16:17

Понеже попаднах на темата, искам да питам - много лоши ли са Sailun, зимни? Трябват ми гуми за 3-4 месеца и 3-4 хиляди километра. Актуалните ми зимни са много стари вече и не искам да ги возя. Не са особено изхабени, ама са се окостили.
Струва ми се по-добре да карам внимателно с китайски, но нови, от колкото с хубави, ама на 6 години. Или да взема Petlas? Излиза около 200 лева повече за четирите. Пак да кажа - трябват ми просто за няколко месеца.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от nikola59 » 20 Ное 2023, 22:28

Tuscany написа:Понеже попаднах на темата, искам да питам - много лоши ли са Sailun, зимни? Трябват ми гуми за 3-4 месеца и 3-4 хиляди километра. Актуалните ми зимни са много стари вече и не искам да ги возя. Не са особено изхабени, ама са се окостили.
Струва ми се по-добре да карам внимателно с китайски, но нови, от колкото с хубави, ама на 6 години. Или да взема Petlas? Излиза около 200 лева повече за четирите. Пак да кажа - трябват ми просто за няколко месеца.

Аз да ти напиша моето мнение, пък всеки сам си решава. Компромиси с гуми не правя. Животът ти зависи от едни 20кв/см. Всяка нова каквато и да е тя първият сезон няма проблем, въпросът е какво става след това....следващият сезон..по-следващият и т.н Дали ще караш 3-4 хиляди или някакви метри - все тая. Изборът е твой.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от barty » 21 Ное 2023, 6:36

Карам втора кола със Sailun и не съм недоволен.
Тази година, на 15.02. при 15С+ ми се наложи да взема гуми :dunno:
Взех всесезонни Sailun, вече са на 25 хил км и може би наближава времето за смяна, въпреки че имат грайфер.
Единствената забележка е че започнаха да теглят на дясно.
Карам внимателно, до 140км/ч.
На сухо и мокро са ок, не са шумни, не тресат или бият.
За парите си са ок.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от mr_petroff » 21 Ное 2023, 7:25

По добре Сайлун , ако иимаш познат гумаджия или работещ в Примекс го питай за Петлас - по калпава гума на пазара няма . От този ценови клас имам добри впечатления от Сумитомо , Максис ,Уест Лейк ,Лауфен ...Има не лоши китайки на пазара ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 21 Ное 2023, 19:10

Гледам, че вече офертите за Sailun са намалели, подобно на друга хвалена марка AEOLUS.

Относно PETLAS, нямам идея за кой модел говорите, но напоследък те се насочиха към правене на енергоспестяващи гуми. При такива решения, сцеплението става жертва.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook