Смарт-часовници и смарт-гривни

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от mirko0 » 03 Юни 2020, 19:59

Ползвам Mi Band 4 от доста време. Калориите и сънят нямат нищо общо с отчетеното.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от ivanski_2 » 03 Юни 2020, 22:07

mirko0 написа:Ползвам Mi Band 4 от доста време. Калориите и сънят нямат нищо общо с отчетеното.


Е, как така ? Имам mi band 2 и 3 и калориите както и съня(с минимални отклонения тук).. ?
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от grkv » 03 Юни 2020, 23:24

То като цяло тая работа с калориите е яко мътна... в крайна сметка тая гривна взима някаква информация (БПМ, движения и ала-бала) и ги минава през някакъв алгоритъм в зависимост от това какъв спорт му е зададен. Ясно е, че променливите са много и при малко отклонение накрая става олеле-малеле, ама тоя принцип важи при всички подобни измервателни уредчета... Мисля си, че ако карам колело и мери грешно, то всеки път в който карам колело и тя знае, че карам колело ще мери точно толкова грешно, колкото и предния път и лесно ще се види разликата, която би трябвало да е реална в процентно отношение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от b_u_b_o » 03 Юни 2020, 23:24

Интересно, имал съм всичките mi band - 1, 1S, 2, 3, и 4 и всичките са били много точни от към сън и крачки, та и от към пулс. За крачките съм засичал всичките, отклонението е не повече 2-3%. За калории не мога да кажа, за мен тая цифра нищо не значи и като цяло няма как да кажеш точна ли е или не щото е измислена. Няма гривна/часовник дето да може да го сметне колко калории си изхабил реално, всички дават някви техни си изчисления. За всичко друго освен ходене/тичане не виждам какво може да ти каже обаче, във фитнеса няма как да разбре колко набирания съм направил или колко съм вдигнал на лежанката.

ПП аа един косур за мен който ме дразни още от първата версия, е че не брои изкачени/слезнати стъпала. Не ми се вижда толкова сложно по движението на ръката да разберат дали не качвам стъпало, ама сигурно има причина да не го правят.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от bum_bum » 04 Юни 2020, 9:01

ivanski_2 написа:
mirko0 написа:Ползвам Mi Band 4 от доста време. Калориите и сънят нямат нищо общо с отчетеното.


Е, как така ? Имам mi band 2 и 3 и калориите както и съня(с минимални отклонения тук).. ?
А как разбра, че мери калории точно?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от Моджо » 04 Юни 2020, 9:08

Така си е решил. Не знам даже със свръх модерна теххника и технология дали може да се измери приемливо точно колко си изгорил. Щото според мен не може.
За оле-мале и статичстичеки приблизително може и да може.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от ivanski_2 » 04 Юни 2020, 9:11

Амииии, дам истината е че наистина "така съм си решил". Но защо, ами направих си разни тестове за тичане по пътечка, с разни други уреди в НСА за 1км (да малко е, но трябваше да го направя 6-7 пъти и не ми се занимаваше да бягам повече, а и един доцент се занимаваше със самия тест), и след това го направих с гривната и резултатите са много сходни, да уредите са стари, нещата които закачаха по мен антични, нооо наистина така си внуших и вярвам в това, не задължавам никой да ми вярва, това са просто моите наблюдения :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от Petrolhead » 04 Юни 2020, 9:47

z
Последна промяна Petrolhead на 11 Юни 2020, 8:43, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от grkv » 04 Юни 2020, 9:52

Колко често го зареждаш?

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от Petrolhead » 04 Юни 2020, 9:57

z
Последна промяна Petrolhead на 11 Юни 2020, 8:43, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от speeder88 » 04 Юни 2020, 11:01

Petrolhead написа:всеки ден :)
няма начин, но не пречи, просто през ноща го слагаш на подставката на нощното шкафче

А съня ти как следи през това време? :roll:
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от bum_bum » 04 Юни 2020, 11:41

ivanski_2 написа:Амииии, дам истината е че наистина "така съм си решил". Но защо, ами направих си разни тестове за тичане по пътечка, с разни други уреди в НСА за 1км (да малко е, но трябваше да го направя 6-7 пъти и не ми се занимаваше да бягам повече, а и един доцент се занимаваше със самия тест), и след това го направих с гривната и резултатите са много сходни, да уредите са стари, нещата които закачаха по мен антични, нооо наистина така си внуших и вярвам в това, не задължавам никой да ми вярва, това са просто моите наблюдения :dunno:


Ако си го засичал с метаболитен тест и резултатите са близки това е добре и вероятно може да разчиташ. Иначе по правило са твърде приблизителни. За изчислението ти иска възраст, пол, тегло и височина и толкова. А в уравнението влизат още доста неща, които часовника няма как да ги знае.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от Petrolhead » 04 Юни 2020, 12:30

z
Последна промяна Petrolhead на 11 Юни 2020, 8:43, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от mirko0 » 04 Юни 2020, 13:11

ivanski_2 написа:
mirko0 написа:Ползвам Mi Band 4 от доста време. Калориите и сънят нямат нищо общо с отчетеното.


Е, как така ? Имам mi band 2 и 3 и калориите както и съня(с минимални отклонения тук).. ?


При мен за 1 час игра на скуош/който е играл, знае за каква интензивност става въпрос/ ми отчита около 100-ти калории. За съня засича, че си се събудил едва когато станеш. Т.е. ако си лежиш буден не отчита. Редовно засича, че спя докато зяпам телевизия.... Иначе пулса и крачките мисля, че ги мери сравнително адекватно. При плуване също отчита доста точно разстоянието.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от speeder88 » 04 Юни 2020, 13:57

Petrolhead написа:
speeder88 написа:
Petrolhead написа:всеки ден :)
няма начин, но не пречи, просто през ноща го слагаш на подставката на нощното шкафче

А съня ти как следи през това време? :roll:

не го следи, но ако ти е важно можеш да си спиш и с часовника, но трябва да си измислиш кога да го зареждаш, трябват му около 2 часа. с едно зареждане изкарва около 20 часа при мен

Да, това ми беше идеята! Apple watch-a е много готин, красив и т.н., но му е много осакатен живота на батерията. Когато реших да взема такава умна гад бях доста раздвоен, но все пак избрах Fenix-a. Зарежда се за около 3 часа, но по напред писах, че държи 8-9 дни. 5-цата с включени известия държи две седмици, а 6-цата със соларния не ми се мисли!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook