Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Anthony_J » 12 Апр 2024, 21:34

Лятото всичко ще е относително. Зависи откъде ще се юрне трафика. Чуе ли се, че отнякъде е по-добре, там ще стане зле :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от slatanic » 12 Апр 2024, 21:48

Понеже щерката неще да ходим пак на Керамоти ми трябва друга дестинация по възможност с плажове за неплуващи(потъващи бързо) :mhihi:
Да не е на майната си и да не е като на слънчака.
А сега вие сте.
Хубаво е да резервираме сега,че по традиция почивам юли месец.
Очаквам направления със идеи и даже и конкретни местенца ако може.
Двама дърти с почти тийнеджърка. :ok: :mhihi:
П.С.Малката иска на хотел...ама аз не ща...и понеже аз плащам предпочитам да не е...ама приемам оферти всякакви де какво да правя... ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Моджо » 13 Апр 2024, 7:52

Ама в Гърция ли ?
Там па ако не можеш да си харесаш :)) Ферибота от тва същото Керамоти - Golden Beach. Ние сме били в Хриси Амудя. Плажа е пясък, широк е. В морето няма камъни, плитко е..и е едно бяло като вар. Кога им е сезона на осите не знам, ама има :)) И в тоя район - Неа Врасна, Аспровалта...не са тип слънчак..ама тип Китен са.
Касандра /хотел/ - https://chrousso.gr/bg/ Малко плажа е далечко кат за пеша
Около Кавала също има хубави плажове. Абе има.... В Ситония цялата....да, има плажове с камъчета..ама не е гол каменяк. В началото Геракини, Псакудиа...Торони.
БГ ?
Антъни..сега ми хрумва скверната идея да мина ПРЕЗ Солун, вместо по околомръсното. Сигурен съм, че на никой нема да му хрумне това, всички ще търсят как да го заобиколят. Знам какво е в града, карал съм ...ама сякаш не е лоша идея.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от slatanic » 13 Апр 2024, 14:32

В Гърция да.Аз не съм гледал,че да си харесам.
Та давайте идеи,че даже и контакти ако имате.
Да се организираме навреме.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Моджо » 13 Апр 2024, 14:35

Дадох ти...конкретни места има 2.
Ако искаш да ти дам координати на нашия хотел... но е пясъчно каменно и е мъничко плажчето. Иначе си е много хубаво. Щом ходим вече толкова години само там :) Под "много хубаво" разбирай нема нищо :)) Морето, плажа и стига толкова. Тва джънгъри, кръчми, пиенье, еденье,навалица, бирички, цацички...нема.
Даже интернет може да се каже, че няма.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от slatanic » 13 Апр 2024, 14:57

Дай де.Аз пак казвам малко ми трябва.Яденето да е като хората и плажа да не е изведнъж дълбокото.
Ако може да е и пясък….добре…
Ако не може квото може:
И да имам климатик…
Пиене си нося,че тия нямат така или иначе и не пият в жегата…слабохарактерни са някак… :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Моджо » 13 Апр 2024, 15:02

Ок, ама то детето за да иска хотел има някаква причина. Ако очаква да има някакви стаи за забавления, нещо аниматори....там няма. Има в Elinotel Sermilia Resort, 5 звезди, тва онова...хубаво е...ама и цените са хубави. Оттатък Platamonas - Nei pori....плажа е чудесен , но 2 метра след брега си на 2 метра дълбоко :)) + едни големи сини медузи :))
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Don_Diego » 14 Апр 2024, 16:50

Ден първи в Шарм ел Шейх, като изключим чакането за настаняване (дойдохме доста рано) всичко е топ! Гривната за ол-инклузива я дадоха веднага и започна глезенето ама докато влезем в стаята си повисяхме доволно. Хотела са оказа пълен на макс, но сервиза ме помнят и беше голяма радост да ме видят :lol:

Водата е по-топла в сравнение с миналата година, рифа все още е жив и кипи от живот. Днес имаше доста вълнение и не ставаше за гмуркане, но идните дни при първа възможност се потапям на дълбоко. До тогава само шнорхелинг

Самолета беше пълен на 1/3 :shock: :conf:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от blqsu4ko » 15 Апр 2024, 8:57

Колега, дай някакви конкретни параметри за тази почивка и контакт, моля. Подходящо ли е октомври да се ходи?
Live it like you Love it

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Don_Diego » 15 Апр 2024, 9:28

Coral Sea Sensatori ми е хотела, за трета поредна година съм тук. Капризен съм, та мястото си струва парите.
1950лв/човек, една седмица ултра ол-инклузив. Запазихме пак през Емералд, нямахме грижи. Тази година чартъра беше с България Еър, А320…много лежерен полет, без закъснения. Ако не мърдаш извън Шарм ел Шейх не ти трябва да купуваш виза при влизане в страната.

Хотела е супер! Дълга плажна ивица, коралов риф пред самия хотел. Морето в тази част е доста спокойно. За справка при Риксос - все едно скачаш да се гмуркаш в Берингово море когато ловят краб :mhihi:
Рифът е жив, гъмжи от разноцветни рибки. Идеално за шнорхелинг и гмуркане (има си dive център към хотела).

Храната: разнообразна, прясна и много вкусна. От време на време се случва някое телешко да съсипят ама има какво друго да се яде. Зони за възрастни без деца има навсякъде: басейн и ресторант.

Cash is king - редовни бакшиши по 5$ и те гледат като фараон. Мен си ме знаят от предните години и е голямо глезене навсякъде :lol: . Този път сме в разширен състав, та Имам голяма маса за 10+ човека в ресторанта, 4 чадъра с шезлонги и шалтета на първа линия (до понтона за стигане до рифа) и ми ги приготвят без да се разкарвам рано-рано да запазвам.

Винаги идвам по това време на годината и нямам представа как ще е времето през Октомври :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Моджо » 15 Апр 2024, 13:56

Октомври не е късно....по принцип се ходи февруари-март заради жегите. Или Октомври- Декември - по същата причина.
Аз го отлагам все още тая почивка... че и по 1500 да е на човек, не по 2000 и вече ми идва нанагорно. 8-10 бона излишни немам.
Иначе ми се ходи :))
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от acho.rs » 17 Апр 2024, 12:54

kiko написа:
acho.rs написа:В края на м.май ще отидем за 5 дни до Скопелос, избрали сме вече място за нощувки в главният град .
Някой съвети за фериботи, препоръки за забалежителности, плажове, барове или разходки с лодки ? Туристически капани ... :mhihi:

ПС: още помня как някой ме насади на пачи яйца с ферибота от Лефкада за Кефалония, така че ако той чете, ще помоля повече да не ми отмъщава :mhihi:

Пътувал съм с корабче на "Мама Мия тур" :mhihi: до Скиятос и Скопелос.Супер тесни улички и само със скутери бръмчат там,даже е малко досадно защото не можеш спокойно да се разходиш.Буквално са навсякъде,но е много красиво!Ще се нагледаш на баровски къщи и яхти.Летището на Скиятос почва почти от морето и преди да го видя,гледам един самолет се снишава и си викам айдее тоя се разби :shock: :mhihi:

Аз мислех да ходя с котака на Скопелос - толкова ли са тесни улиците ? Пътната мрежа става ли за обиколки с нормален автомобил ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от mr_petroff » 17 Апр 2024, 17:46

На Скиатос пътната мрежа е като на всеки остров в Гърция, на Скопелос ходихме с корабче и после с малък автобус до църквата от филма, пътя си беше екстремен, но пък се движат и автобуси. До Алонисос пак с лодка ходихме, ама там май беше доста зле за автомобил, ние си взехме едно Пиаджо 50 и беше супер . Общо взето ако пак се засиля към Спорадите, колата на пристанището във Волос и от островите рента кар. Няма да излезе много по скъпо. Имай предвид, че ферито пътува над 2 часа, и като се сетя за Кефалония е доста по тегав. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от dhtj » 18 Апр 2024, 15:46

Едни приятели ме викат в Гаргалиани юли-август, там са си взели жилище и ме викат на гости.
Някои ходил ли е в онзи район, как е морето там и няма ли да пукна от жега по това време? :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от acho.rs » 18 Апр 2024, 20:02

mr_petroff написа:На Скиатос пътната мрежа е като на всеки остров в Гърция, на Скопелос ходихме с корабче и после с малък автобус до църквата от филма, пътя си беше екстремен, но пък се движат и автобуси. До Алонисос пак с лодка ходихме, ама там май беше доста зле за автомобил, ние си взехме едно Пиаджо 50 и беше супер . Общо взето ако пак се засиля към Спорадите, колата на пристанището във Волос и от островите рента кар. Няма да излезе много по скъпо. Имай предвид, че ферито пътува над 2 часа, и като се сетя за Кефалония е доста по тегав. :yes:

Да, знам че е по-дълъг ферибота. Ако е по-тегав от ферибота Лефкада- Кефалония и съм с Ягуара .... :paranoid: Ще вляза да разгледам корабите ... Колите под наем не са ми проблем като цена, а просто не ми се кара кенеф

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook