Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от acho.rs » 10 Апр 2024, 13:14

В края на м.май ще отидем за 5 дни до Скопелос, избрали сме вече място за нощувки в главният град .
Някой съвети за фериботи, препоръки за забалежителности, плажове, барове или разходки с лодки ? Туристически капани ... :mhihi:

ПС: още помня как някой ме насади на пачи яйца с ферибота от Лефкада за Кефалония, така че ако той чете, ще помоля повече да не ми отмъщава :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от acho.rs » 10 Апр 2024, 13:27

mario001 написа:Планирам с моята да посетим Кефалония тази година. Лично аз обичам дългите преходи с колата, за мен е удоволствие да стана в 01:00 и да тръгна. Както каза колегата по горе няма трафик, жега и т.н. Супер за каране.
Смятам да го взема на един път, без никакви нощувки.. не мисля че има смисъл, то в 13-14:00 смятам да съм на острова.

Гледах маршрутите, ферибота от Василики (о.Лефкада) и сме там.
За Лефкада, миналата година бяхме в близост до острова и посетихме Порто Кацики..та пътищата са ми ясни от към ширшна и скорост с която мога да карам.

Въпроса ми е, в коя част от Кефалония да отседнем..смятам всеки ден да сме на различно място на плаж, освен ако някое много не ни хареса.
Ще съм благодарен на съвети, както и за препоръки на хубави таверни.
За момента мисля 6 нощувки но може и малко повече или по-малко в зависимост от заетостта на хотела/къщата.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Горещо препоръчвам да НЕ минаваш през Лефкада за Кефалония. 1.Ферибота е миниатюрен, стар и скапан.
2.Пътува 3 пъти на ден, като често пропуска !!!
3. опашката е безкрайна , дори с резервации има риск
4. Аз тръгнах в 04:30 от София и в 10:30 бях на Лефкада ...обаче 90мин тапа на моста !! , след това газ като луд - 45мин са през целия остров до Ферибота
5. Люшкането с тъпия ферибот е около 2часа, нищо че го водят 45минути. Качването и слизането с колата е кошмар
5. Пристанището на тоя Ферибот е в северната част на острова ,- Фискардо, после ако си в южната част е пак 90 минути (Скала)
Ние се изкровихме от път.

Препоръчвам маршрут през Патра и после ферибот от там илоиот Килини , в зависимост къде си отседнал. По тази линия фериботите са през по-малко от час , корабите са огромни и супер удобни. Сухоземният път е само магистрала и безкрайно по-удобен от 5 часа 3то стенни пътища до Лефкада, през Лефкада и евентуално през Кефалония.

А да - на връщане ние отседнахме в Катерини - почти нищо не спестяваш защото си + 40и а мин на юг от главния път за БГ , а по-важнотп е че курорта е СУПЕР СКАПАН и със малоулмно скъпи плажни заведения. Слънчака вайбс със визия на Шабла

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от mario001 » 10 Апр 2024, 13:40

acho.rs написа:
mario001 написа:Планирам с моята да посетим Кефалония тази година. Лично аз обичам дългите преходи с колата, за мен е удоволствие да стана в 01:00 и да тръгна. Както каза колегата по горе няма трафик, жега и т.н. Супер за каране.
Смятам да го взема на един път, без никакви нощувки.. не мисля че има смисъл, то в 13-14:00 смятам да съм на острова.

Гледах маршрутите, ферибота от Василики (о.Лефкада) и сме там.
За Лефкада, миналата година бяхме в близост до острова и посетихме Порто Кацики..та пътищата са ми ясни от към ширшна и скорост с която мога да карам.

Въпроса ми е, в коя част от Кефалония да отседнем..смятам всеки ден да сме на различно място на плаж, освен ако някое много не ни хареса.
Ще съм благодарен на съвети, както и за препоръки на хубави таверни.
За момента мисля 6 нощувки но може и малко повече или по-малко в зависимост от заетостта на хотела/къщата.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Горещо препоръчвам да НЕ минаваш през Лефкада за Кефалония. 1.Ферибота е миниатюрен, стар и скапан.
2.Пътува 3 пъти на ден, като често пропуска !!!
3. опашката е безкрайна , дори с резервации има риск
4. Аз тръгнах в 04:30 от София и в 10:30 бях на Лефкада ...обаче 90мин тапа на моста !! , след това газ като луд - 45мин са през целия остров до Ферибота
5. Люшкането с тъпия ферибот е около 2часа, нищо че го водят 45минути. Качването и слизането с колата е кошмар
5. Пристанището на тоя Ферибот е в северната част на острова ,- Фискардо, после ако си в южната част е пак 90 минути (Скала)
Ние се изкровихме от път.

Препоръчвам маршрут през Патра и после ферибот от там илоиот Килини , в зависимост къде си отседнал. По тази линия фериботите са през по-малко от час , корабите са огромни и супер удобни. Сухоземният път е само магистрала и безкрайно по-удобен от 5 часа 3то стенни пътища до Лефкада, през Лефкада и евентуално през Кефалония.

А да - на връщане ние отседнахме в Катерини - почти нищо не спестяваш защото си + 40и а мин на юг от главния път за БГ , а по-важнотп е че курорта е СУПЕР СКАПАН и със малоулмно скъпи плажни заведения. Слънчака вайбс със визия на Шабла
Благодаря за информацията!
А какво ще споделиш за Кефалония, аз именно за Скалата гледах...още нищо не съм букнал.

Още се колебая между него и Корфу... всички ми казват че в Кефалония било хубаво, но един вид скучно....
В Корфу съм бил преди време и беше супер..но не успях да го разгледам, а много ви се ще.

Търся да е нещо като миналата година..тип градче като Парга - малко китно, пълно с живот, но не ми се връща пак на същото място.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от acho.rs » 10 Апр 2024, 14:40

Ами ... Миртос е феноменален плаж, колкото и снимки да си гледал на живо е сензация за сетивата.
Скала е бая далече от всичко, плажа е груб пясък/ камъчета , ств дълбоко много рязко - на 2м навътре си на 5м дълбочина. Има някакъв закон, та чадърите са доста далече от водата - забрави за класическата 1ва линия, да ти духа бриза . Селото е малко има един хубав бар с яка музика и доста таверни. Целият остров е огормен и се обикаля бавно.
Бих препоръчал дневен Круиз до Итака - много е красиво, наистина.
Корфу ... ами яко е, има повече италианска архитектура, кипариси тн. Пътната му мрежа е тегава , бавна и оплетена. И 2те места са яки, но изискват повече време за 7-10дни и пак няма да може да се види всичко. В заключение - на Кефалония и личи че е бил забутан остров ...а и цикадите изискват привикване

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от drago_pavlov » 10 Апр 2024, 20:27

mario001 написа:Още се колебая между него и Корфу... всички ми казват че в Кефалония било хубаво, но един вид скучно...

Хубаво е ако търсиш спокойствие, плажове и автентична гръцка обстановка.
Скучно е ако търсиш барове и дискотеки. Тогава по-добре Закинтос. Там си имат улица с барове тип Слънчака... С цялата мизерия, пияни западняци и т.н...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от mr_petroff » 10 Апр 2024, 20:45

Бах маа му, чета и се чудя дали наистина съм бил в Кефалония 6 пъти и винаги с ферито Василики - Фискардо /един път Нидри - Сами/. Ферибота никога не ми е бил проблем! Самия остров винаги ми е бил топ. :dunno: На вкус и цвет и т. н. Е не е лошо на почивка да тръгваш с кеф и настроение...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от acho.rs » 10 Апр 2024, 23:00

mr_petroff написа:Бах маа му, чета и се чудя дали наистина съм бил в Кефалония 6 пъти и винаги с ферито Василики - Фискардо /един път Нидри - Сами/. Ферибота никога не ми е бил проблем! Самия остров винаги ми е бил топ. :dunno: На вкус и цвет и т. н. Е не е лошо на почивка да тръгваш с кеф и настроение...

Ами 7мия път опитай по нормалното трасе...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от mario001 » 11 Апр 2024, 20:36

Еми, Кефалония е... то ти ми я продаде, кво да ни кажа.. :D
Запазих в Асос началото на юли.
Видях, че там са повечето топ плажове които искам да посетя. Скалата ми се видя много път всеки ден...
Като време 5 нощувки..7-10 дена.. след няколко години, като поулегна.
Аз обаче, ще съм много благодарен ако препоръчате хубава таверна там или в близост.


Sent from my SM-G980F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от mr_petroff » 12 Апр 2024, 7:07

Малко за Кефалония . До Василики без спиране , вечерта съм там , таверна и спане . Ферито в 10 часа сутринта с предварителна резервация /става много лесно /, плащане и билет на място , след показване на резервацията от телефона. Ферибота е като почти навсякъде в Гърция , не е от огромните . Напълно приличен и пристига във Фискардо за около час ,без никакви драми :yes: .
Острова бих го определил като разнообразен и интересен , за всекиго по нещо . Аз съм си харесал Сами , и като не ни се обикаля сме на плаж Антисамос . За 7-8 дена няма как да обиколиш всички готини плажове и места .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от mario001 » 12 Апр 2024, 7:43

mr_petroff написа:Малко за Кефалония . До Василики без спиране , вечерта съм там , таверна и спане . Ферито в 10 часа сутринта с предварителна резервация /става много лесно /, плащане и билет на място , след показване на резервацията от телефона. Ферибота е като почти навсякъде в Гърция , не е от огромните . Напълно приличен и пристига във Фискардо за около час ,без никакви драми :yes: .
Острова бих го определил като разнообразен и интересен , за всекиго по нещо . Аз съм си харесал Сами , и като не ни се обикаля сме на плаж Антисамос . За 7-8 дена няма как да обиколиш всички готини плажове и места .
Резервация през West Ferry?
E90 видях, че е дълга 4.52м, а мислех да избера кола <4.25...

Аз мисля да тръгна към 01:00 или 00:00 сутринта и 10:00 да съм там.

За отсядане още не знам... може и Сами, гледам, че и в Аргостолион има много хубави местата и голям избор от таверни..

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от kiko » 12 Апр 2024, 8:47

acho.rs написа:В края на м.май ще отидем за 5 дни до Скопелос, избрали сме вече място за нощувки в главният град .
Някой съвети за фериботи, препоръки за забалежителности, плажове, барове или разходки с лодки ? Туристически капани ... :mhihi:

ПС: още помня как някой ме насади на пачи яйца с ферибота от Лефкада за Кефалония, така че ако той чете, ще помоля повече да не ми отмъщава :mhihi:

Пътувал съм с корабче на "Мама Мия тур" :mhihi: до Скиятос и Скопелос.Супер тесни улички и само със скутери бръмчат там,даже е малко досадно защото не можеш спокойно да се разходиш.Буквално са навсякъде,но е много красиво!Ще се нагледаш на баровски къщи и яхти.Летището на Скиятос почва почти от морето и преди да го видя,гледам един самолет се снишава и си викам айдее тоя се разби :shock: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от TNT » 12 Апр 2024, 12:56

Някой пътувал ли е вече да каже как е положението покрай Солун към Халкидики ? Във Фейсбук отсега виждам оплаквания, а в сезона ще е смърт.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Моджо » 12 Апр 2024, 13:04

Написах го още декември, без никакъв сезон да има - 1 час. От това по-малко нема да стане.
Добре де, януари съм го писал, ама декември съм го минавал ;)
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от kiko » 12 Апр 2024, 14:09

TNT написа:Някой пътувал ли е вече да каже как е положението покрай Солун към Халкидики ? Във Фейсбук отсега виждам оплаквания, а в сезона ще е смърт.

В момента на околовръстното на Солун има ремонт и е тегаво.Но за сезона предполагам ще е ок

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Моджо » 12 Апр 2024, 14:18

Тоя "ремонт" ще е 4 години....чакай да не е тегаво в сезона. Щото е реконструкция, не е ремонт баш.
Е ся проерих гугъл мапса..досега никога не ми е давал алтернативен маршрут ся дава :)) И най-вероятно сичкото сърбо македоно румънско народонаселение ще се пущи по него....заеви. Ще си мина през Гоце Делчев.
Антони Г - ако мина Филипо-Юренджик-Кранос-Панорама или Терми- и пак на царския път ? Гледам некви тесни пътчета са.... Досега лош път в Гърция не съм видял, да не стане така че да видя :)))
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook