Зимни гуми сезон 2023-2024г.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Зимни гуми сезон 2023-2024г.

Мнение от acho.rs » 17 Дек 2023, 13:45

Don_Diego написа:Абе тия наШте хора от BMW големи гадове са станали… ако гумите ти не са с хомологация могат да ти откажат претенция за доооста скъпи ремонти :ranting: :censored: :bang:
Окачване, задвижване, скорости и тн отпадат ако нямаш * на гумите :nono:

Да, това на базата новата ЕСКТРЕМНО нагла гавра , да ползваш гуми само с абревиатура на БМВ , надявайки се да си ги купиш от представителството на +60/+100% надценка. Добре че все още има такива гуми и в свободните магазини, на нормални цени.
...Надявам се някой да не избухне сега колко било вредно за раздатките, защото следващата стъпка ще е "течност за чистачки само БМВ, щото от другата може да хванеш варовики системата, да спре да мие , от което да се блъснеш и умреш".

ПС: най-скапаните гуми с които съм карал са Пирели Скорпион със щампата на БМВ

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Зимни гуми сезон 2023-2024г.

Мнение от acho.rs » 17 Дек 2023, 13:50

vicho написа:Междудругото днес отново имаше опашка при кварталните гумаджии... :shock:

Това сигурно ще продължи до Февруари :dunno:

Вече дори не е смешно :confused:

п.с. аз смених преди 2 седмици... чаках само двама човека :owned:

Много хора мислеха да не сменят гуми изобщо, заради последните 4-5 супер топли зими....особено тези с градските коли. Да си бяха купили всесезонни ама ...тигър и рикен нямат такива модели хаха

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Зимни гуми сезон 2023-2024г.

Мнение от dhtj » 17 Дек 2023, 14:16

acho.rs написа: Да си бяха купили всесезонни ама ...тигър и рикен нямат такива модели хаха


Всъщност имат. :lol:

Иначе аз все още нямам проблеми с летните. Ще видим януари-февруари, тогава по принцип е по-студено.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Зимни гуми сезон 2023-2024г.

Мнение от steeN » 17 Дек 2023, 14:41

Не мисля, че ще видим и тогава. Март месец най-много да падне сняг за 3-4 дни да уплаши хората пак и тва ще е голямата зима. :lol:
Не знам кви са тия паникьори дето баш сега са се наредили да сменят :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Зимни гуми сезон 2023-2024г.

Мнение от c04 » 17 Дек 2023, 15:17

dhtj написа:
acho.rs написа: Да си бяха купили всесезонни ама ...тигър и рикен нямат такива модели хаха


Всъщност имат.

Иначе аз все още нямам проблеми с летните. Ще видим януари-февруари, тогава по принцип е по-студено.
И аз засега нямам проблем с летните

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Зимни гуми сезон 2023-2024г.

Мнение от Nickelback » 17 Дек 2023, 15:44

drifty написа:Аз това съм го пробвал. Старият ни офис беше до Ректората на ВТУ, тоест не се чисти веднага като падне сняг. Една сутрин се мъчих два пъти да се кача до офиса напред и все на едно място спирам и не мога да продължа. Върнах се и пазача ми вика няма как да се качиш. Обърнах астрата назад и се качих.
Мисля, че преди сме го коментирали някъде много отдавна из темите за гуми, и си мисля, че изключително влияние тук оказва посоката на грайфера :yes:

Дори човек може просто ей така да опипа гумата (зимна) как се усеща гладка-гладка по посока на нормалното й въртене "напред", и точно обратното - как е някакси "рошава", "наежена", "грапава" и "вкопаваща се", когато прекараш длан по нея "наобратно".

Мислено дори, човек като си представи как изглежда фуутпринта на грайфера върху снега при ускорение, и при спиране, може да си направи изводи, кога има повече грип. Съответно нещата се завъртат на 180 градуса, когато човек кара "назад" :)

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Зимни гуми сезон 2023-2024г.

Мнение от TNT » 18 Дек 2023, 8:24

Като чета колко любители на летните гуми има, изглежда хората висят с часове по проходите заради форумни-разбирачи :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Зимни гуми сезон 2023-2024г.

Мнение от DigitalExile » 18 Дек 2023, 9:05

Те са Софийски кафеджии, кой ти ходи по проходи :oops:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Зимни гуми сезон 2023-2024г.

Мнение от acho.rs » 18 Дек 2023, 10:24

DigitalExile написа:Те са Софийски кафеджии, кой ти ходи по проходи :oops:

Няма как да закъсаш, ако колата ти е на трупчета :mhihi:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Зимни гуми сезон 2023-2024г.

Мнение от c04 » 18 Дек 2023, 18:47

TNT написа:Като чета колко любители на летните гуми има, изглежда хората висят с часове по проходите заради форумни-разбирачи :mhihi:

Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Зимни гуми сезон 2023-2024г.

Мнение от dhtj » 18 Дек 2023, 19:38

Аз от два дни карам мотори, те ми говорят за зимни гуми :lol:
Screenshot_20231218-192503.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Зимни гуми сезон 2023-2024г.

Мнение от drifty » 18 Дек 2023, 19:46

Nickelback написа:
drifty написа:Аз това съм го пробвал. Старият ни офис беше до Ректората на ВТУ, тоест не се чисти веднага като падне сняг. Една сутрин се мъчих два пъти да се кача до офиса напред и все на едно място спирам и не мога да продължа. Върнах се и пазача ми вика няма как да се качиш. Обърнах астрата назад и се качих.
Мисля, че преди сме го коментирали някъде много отдавна из темите за гуми, и си мисля, че изключително влияние тук оказва посоката на грайфера :yes:

Дори човек може просто ей така да опипа гумата (зимна) как се усеща гладка-гладка по посока на нормалното й въртене "напред", и точно обратното - как е някакси "рошава", "наежена", "грапава" и "вкопаваща се", когато прекараш длан по нея "наобратно".

Мислено дори, човек като си представи как изглежда фуутпринта на грайфера върху снега при ускорение, и при спиране, може да си направи изводи, кога има повече грип. Съответно нещата се завъртат на 180 градуса, когато човек кара "назад" :)

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk


Трябва да го пробвам сега на допир. Аз пък съм се заглеждал в самата шарка, която е по посоката на движение, винаги ми изглеждат сякаш ако ги обърна на обратно колата ще гази в по-дълбок сняг. :dunno:

Снощи на боаза имаше два три леко заледени завоя, за зимни гуми сме си. Аз две години ги слагам декември все, тая година буквално в последния момент, чак се ядосах на себе си, но сварих да стигна и до тая задача. А обикновено края на октомври, началото на ноември съм обул колата.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Зимни гуми сезон 2023-2024г.

Мнение от DigitalExile » 18 Дек 2023, 22:56

dhtj написа:Аз от два дни карам мотори, те ми говорят за зимни гуми :lol:
Screenshot_20231218-192503.png


Между другото, мани прогнозата, ама днеска в София добре беше сковало. Беше заледено на доста места.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Зимни гуми сезон 2023-2024г.

Мнение от TNT » 19 Дек 2023, 9:13

Булевардите са яко хлъзгави с останалата смеска сол/пясък.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Зимни гуми сезон 2023-2024г.

Мнение от Don_Diego » 19 Дек 2023, 9:32

Заради застудяването и скрежта навсякъде беше много хлъзгаво. Вчера доволно си побуксувах на изкачването към ТВ кулата, а колата е с 3-4 годишно Конти :help:
Спирането за светофара в ниското в обратната посока сигурно е било забавно :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook