Черен петък ли е черния петък в България?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Реален ли е черният петък в Бълария?

Да
9
5%
Не
96
54%
Донякъде защото все още е пълно със злоупотреби от продавачите
72
41%
 
Общо гласове : 177
Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от MrManson » 15 Дек 2023, 9:54

Последните няколко години ползвам слънчеви очила от Декатлон. Категория 3, UV защита, поляризиращи стъкла, цена към 35лв. Определно съм доволен. Други колеги със сходни виждания?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от steeN » 15 Дек 2023, 11:00

TNT написа:...


Няма UV "защита". Самият материал не пропуска UV... А той в общият случай ще те надживее освен ако механично не го строшиш.

За слънчеви очила със стъклени лещи, повечето хора тук гарантирано само са чели и ниога не са виждали :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от KoolyO » 15 Дек 2023, 11:11

Интересно как се менят времената. Имаше навремето една тема за слъчневите очила. Та в нея болшинството се кълнеше в Maui Jim, като нещо много над останалите "масовки". Сега повечето хора се кълнат в Ali Express. :dunno:
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от steeN » 15 Дек 2023, 11:16

Аз още си взимам на еднодневки на flying fisherman за другите не знам :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от kiko » 15 Дек 2023, 11:23

KoolyO написа:Интересно как се менят времената. Имаше навремето една тема за слъчневите очила. Та в нея болшинството се кълнеше в Maui Jim, като нещо много над останалите "масовки". Сега повечето хора се кълнат в Ali Express. :dunno:

Какво общо има maui jim с цайсите за 5$?
Жената е с такива и мога да кажа,че наистина са много добри очила.
Изобщо за очилата никога няма да се чувствам прецакан с това,че съм дал 300-400 а не 30-40, защото точно очите ми са едно от последните неща с които бих правил компромис!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от KoolyO » 15 Дек 2023, 11:45

kiko написа:
KoolyO написа:Интересно как се менят времената. Имаше навремето една тема за слъчневите очила. Та в нея болшинството се кълнеше в Maui Jim, като нещо много над останалите "масовки". Сега повечето хора се кълнат в Ali Express. :dunno:

Какво общо има maui jim с цайсите за 5$?
Жената е с такива и мога да кажа,че наистина са много добри очила.
Изобщо за очилата никога няма да се чувствам прецакан с това,че съм дал 300-400 а не 30-40, защото точно очите ми са едно от последните неща с които бих правил компромис!

Аз нищо против нямам нищо и никой.
Имам 20тина чифта "маркови", включително и Мауи Джим. Като видя някоя "безумна" промоция и не мога да се сдържа. :mhihi:
Просто ми е интересно как вятърът сменя посоката.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от bum_bum » 15 Дек 2023, 14:55

steeN написа:За слънчеви очила със стъклени лещи, повечето хора тук гарантирано само са чели и ниога не са виждали :)


Колко па да не са виждали? Повечето Рейбан-и за около 300лв са със стъклени лещи.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от steeN » 15 Дек 2023, 20:57

И до там ще ти се изчерпа списъка :) Всички очила дори по рецепта са масово поликарбонат от години и години.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от Anthony_J » 15 Дек 2023, 22:44

Е.Димитров написа:Преди няколко години си поръчах от китаеца едни ментаци с надпис "Силует".
Около 10-15$ излязоха и по нищо не отстъпваха на истинските.
Сега, дали са били с титан-едва ли, но можеше да ги намачкаш рамките както пожелаеш и не се нагъваха,
Ходих при познати с оптика и ги гледаха на някаква тяхна машина и отсякоха, че всичко им е като на истинските.
Носих ги доста време, докато някъде някой ми ги отмъкна.
Сега вече не виждам в Алито да има с надпис "Силует" , но съм си купил подобни за 10 лева , супер леки и удобни.
Имам поне 20 броя очила купени от там и като цяло , с някой много малко изключения съм доволен.
Иначе, "Силует" са много добри очила, ама над 600-700 лева да дам, и понеже знам, че или ще ги надраскам или ще ги затрия и не ми се дават.
На такива неща съм се наслушал, ама за часовниците. Как ментето на Ролекс за 30 лв не може да го различи дори и часовникар, толкова добре ги копират, че са 1:1. Сигурно е така, ама само за човек, който никога не е имал Ролекс, да не говорим за часовникар. Аз нося Силует, но са с диоптър и мога да кажа, че ментето се разпознава от 2 метра, камо ли оптик, който ги продава, да не може да ги разпознае. Ама щом тези митове ви карат да се чувствате играчи, победили капитализма, няма лошо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от alekangg » 16 Дек 2023, 12:54

Anthony_J написа:
Е.Димитров написа:Преди няколко години си поръчах от китаеца едни ментаци с надпис "Силует".
Около 10-15$ излязоха и по нищо не отстъпваха на истинските.
Сега, дали са били с титан-едва ли, но можеше да ги намачкаш рамките както пожелаеш и не се нагъваха,
Ходих при познати с оптика и ги гледаха на някаква тяхна машина и отсякоха, че всичко им е като на истинските.
Носих ги доста време, докато някъде някой ми ги отмъкна.
Сега вече не виждам в Алито да има с надпис "Силует" , но съм си купил подобни за 10 лева , супер леки и удобни.
Имам поне 20 броя очила купени от там и като цяло , с някой много малко изключения съм доволен.
Иначе, "Силует" са много добри очила, ама над 600-700 лева да дам, и понеже знам, че или ще ги надраскам или ще ги затрия и не ми се дават.
На такива неща съм се наслушал, ама за часовниците. Как ментето на Ролекс за 30 лв не може да го различи дори и часовникар, толкова добре ги копират, че са 1:1. Сигурно е така, ама само за човек, който никога не е имал Ролекс, да не говорим за часовникар. Аз нося Силует, но са с диоптър и мога да кажа, че ментето се разпознава от 2 метра, камо ли оптик, който ги продава, да не може да ги разпознае. Ама щом тези митове ви карат да се чувствате играчи, победили капитализма, няма лошо.


Всеки си хвали неговото, дали е от 5 или 1500лв и се смее на другия, че се е набутал.

За мен също е пределно ясно, че нещо от 5лв, не е като това от 500 или 1000, но трябва да има някакъв баланс.
Не бих дал 1000+лв за обувки примерно, нито пък и 25лв, бих купил нещо в рамките 100-200 макс и така за повечето неща в живота.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от b_u_b_o » 16 Дек 2023, 15:08

alekangg написа:Не бих дал 1000+лв за обувки примерно, нито пък и 25лв, бих купил нещо в рамките 100-200 макс и така за повечето неща в живота.


Не е правилна тая логика, не трябва да се сравняват цени, а качества. Щото съм си купувал и обувки за 6-700лв ама просто защото за зимни обувки в планината се гонят определени качества които другите нямат. Но ако нещо за за 5 и за 500 имат абсолютно идентични качества и си го купуваш само по-логиката "щом е по-скъпо то е по-добро" значи нещата с преценката сериозно куцат. А до тука по темата с очилата друг аргумент не чух :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от alekangg » 16 Дек 2023, 15:14

b_u_b_o написа:
alekangg написа:Не бих дал 1000+лв за обувки примерно, нито пък и 25лв, бих купил нещо в рамките 100-200 макс и така за повечето неща в живота.


Не е правилна тая логика, не трябва да се сравняват цени, а качества. Щото съм си купувал и обувки за 6-700лв ама просто защото за зимни обувки в планината се гонят определени качества които другите нямат. Но ако нещо за за 5 и за 500 имат абсолютно идентични качества и си го купуваш само по-логиката "щом е по-скъпо то е по-добро" значи нещата с преценката сериозно куцат. А до тука по темата с очилата друг аргумент не чух :dunno:

Дадох просто пример. Ако ще е за планински обувки, то за 100лв е ясно, че няма, изключая Декатлон или нещо подобно.
Не знам как ще коментираш качество на фанелка с къс ръкав от някоя велика марка правена разбира се в Китай за 300-350лв примерно или дори повече.
Качеството често е субективно, а от едно средно ниво нагоре, често се започва плащане х2 и х3, а качеството расте с 10-20% примерно.

Има неща за които давам и над средното, за други не, зависи от интересите на всеки и какво му харесва, но не съм от тези, които винаги взимат най-евтиното или пък най-скъпото, познавам и такива хора.

За очилата не знам как ги познават спецовете, нито ме интересува, но много малко очила не се усещат дори след носене с часове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от Е.Димитров » 18 Дек 2023, 13:04

Anthony_J написа:
Е.Димитров написа:Преди няколко години си поръчах от китаеца едни ментаци с надпис "Силует".
Около 10-15$ излязоха и по нищо не отстъпваха на истинските.
Сега, дали са били с титан-едва ли, но можеше да ги намачкаш рамките както пожелаеш и не се нагъваха,
Ходих при познати с оптика и ги гледаха на някаква тяхна машина и отсякоха, че всичко им е като на истинските.
Носих ги доста време, докато някъде някой ми ги отмъкна.
Сега вече не виждам в Алито да има с надпис "Силует" , но съм си купил подобни за 10 лева , супер леки и удобни.
Имам поне 20 броя очила купени от там и като цяло , с някой много малко изключения съм доволен.
Иначе, "Силует" са много добри очила, ама над 600-700 лева да дам, и понеже знам, че или ще ги надраскам или ще ги затрия и не ми се дават.
На такива неща съм се наслушал, ама за часовниците. Как ментето на Ролекс за 30 лв не може да го различи дори и часовникар, толкова добре ги копират, че са 1:1. Сигурно е така, ама само за човек, който никога не е имал Ролекс, да не говорим за часовникар. Аз нося Силует, но са с диоптър и мога да кажа, че ментето се разпознава от 2 метра, камо ли оптик, който ги продава, да не може да ги разпознае. Ама щом тези митове ви карат да се чувствате играчи, победили капитализма, няма лошо.

Само да кажа!
Първо оптика напълно си разпознава кое е менте и кое истински и в мнението ми казах, че е мерил стъклата, не е гледал изработката.
И аз имах преди доста време силует слънчеви и останаха на едно място, където не искам да се връщам :mhihi: та горе долу съм наясно едното, какво менте е и другото.
Аз лично съм привърженик на марковите неща.
И 100% винаги предпочитам такива неща да купувам.
Примерно диоптричните очила, които съм си взел не са за 2 лева дето се вика, панталони, обувки и тн неща, които не се губят и са необходими са си истински, но някой друг аксесоар мога да потърся алтернативен, да не говорим и да неща от рода на потник, който струва 300 лева.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook