Помощ при избор на климатик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от alx » 22 Яну 2024, 20:57

Crankcase heaters и pan heaters са отделни животни и при хипер инверторите ги има и двете фабрично… crankcase heater-a при митсу не знам как е, но при фуджитсу се пуска като е под нулата и компресора не е работил хх минути.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 22 Яну 2024, 20:59

АП мисля че нямат фабричен нагревател , имат нагревател на компресора но той е по дефолт изключен на малките климатици и за да се активира се реже един джъмпер на платката . Което съм убеден че не е направено при монтажа . На 18ките е включен по дефолт , но пак казвам това е нагревател с мижави ватове от сорта на 30 вата . Няма как да ти трупа сметки за ток защото не работи постоянно а според температурите .
Crankcase heaters и pan heaters са отделни животни
Да не си в кравеферма ? Какви са тия животни ??!! :shock:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от nikola59 » 22 Яну 2024, 21:08

koziak написа:Не е фабричен, някакъв който е комплект с ваничката. Помня само, че видях когато ги монтираха някъде да пише че се активира под 0 градуса. Само не разбрах дали винаги или само когато работи климатика. Става въпрос за сметки от порядъка на около 11-13 лв месечно. Не е фрапантна сума, но просто се замислих дали не е от нагревателите(3 на брой)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сметките са ти от нагревателите. Киматици които по спецификация са на -25 градуса са само с вградени нагреватели под питата. Такъв имам от няколко години, само знам, че работят по определен алгоритъм, но за друго не съм се интересувал. Това с нагреватели във ваничката е някаква самоделка. Навремето имах един подов дайкин и му слагах такъв нагревател - 100W беше и то само един и се слага под самата пита, а не във ваничката, че няма никакъв смисъл. Бях го направил с две времерелета - примерно 1/2ч. работа 1ч. почивка и го включвах отделно в зависимост от климатичните условия. В твоя случай ако са три нагревателе сумарно поне 120W имаш консумация и ако е с терморегулатор явно си работи нон-стоп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от koziak » 22 Яну 2024, 21:11

Точно такъв е случаят. Явно си работят постоянно тези нагреватели. Някакви измислени са, бяха в комплект с ваничката за конденз. Вероятно изобщо не са ми необходими.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от nikola59 » 22 Яну 2024, 21:20

koziak написа:Точно такъв е случаят. Явно си работят постоянно тези нагреватели. Някакви измислени са, бяха в комплект с ваничката за конденз. Вероятно изобщо не са ми необходими.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ами не. Изключи ги освен ако ваничката не ти е важна. За да има полза се редят в самото тяло под питата и самото дъно за да може когато набере лед да го стопи. Тогава на времето с алуминиево тиксо го бях залепил моя и си изкара няколко години, но го управлявах външно както по горе написах.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 22 Яну 2024, 21:21

На тия мицубишита не им трябва нагревател , никога не съм слагал нагревател на мицуибиши и не е имало нужда . Нагревател допълнително се слага само ако има проблем с оттичането на конденза при дефрост . Във външна тавичка или дори в кондензните тръби . В самия климатик се слага само на долнопробни климатици които трупат лед и не могат да го разтопят при дефроста . Обикновено подобни самоделки ги свързват директно към захранването на външното тяло без никакви термостати и работят постоянно . Грамотното изпълнение е с термостат който пуска нагревателя на - 5 , но практически е почти безсмислена работа . Под нулата няма особено отделяне на конденз щото влагата във въздуха вече е кондензирала и самия климатик не прави конденз който да замръзва и да се налага да се топи .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от koziak » 22 Яну 2024, 21:24

Изображение

За това става въпрос. Нагревателя са го залепили с алуминиево фолио по дъното на ваничката. Самият нагревател има термостат, но явно се включва без да са пуснати климатиците.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от slatanic » 22 Яну 2024, 21:27

Тва е с термодвойка и ти е вързано директно на захраването на външното тяло.Пада температурата под определен градус...пали...вдига се...гаси...примерно 100вата.
Толкова.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от koziak » 22 Яну 2024, 21:30

Под трупане на сметка, става въпрос за около 13лв на месец. Просто ми направи впечатление, понеже този апартамент не се използва. Три броя такива нагреватели има, което горе-долу отговаря на изразходваната енергия.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: sofia

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от zazomazo » 22 Яну 2024, 21:31

Този тип нагреватели са с термодвойка /тва черното накрая/, която /принципно/ го активира при температура под нулата. Захранват се от клемата за 220 волта на външното тяло. Мощността им е 30 вата на метър дължина на нагревателя. Най-късите нагреватели от този тип са по 2 метра. Можеш да си изчислиш сам колко е мощността на трите нагревателя. Със сигурност консумацията, която имаш в апартамента е от тях. Решаваш си проблема като спираш захранването на климатиците след като не се обитава жилището.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от alx » 22 Яну 2024, 22:54

nikola59 написа: Това с нагреватели във ваничката е някаква самоделка.


всички хипер инвертори (визирам митсу и фуджитсу) имат фабрично отделни нагреватели във ваничките и на компресора. ако нямаш нагревател във ваничката няколко дефрост-а при минусови температури и всичко става на един леден блок щото няма откъде да се оттича водата и замръзва бързо...

Jordana написа:На тия мицубишита не им трябва нагревател , никога не съм слагал нагревател на мицуибиши и не е имало нужда . Нагревател допълнително се слага само ако има проблем с оттичането на конденза при дефрост . Във външна тавичка или дори в кондензните тръби . В самия климатик се слага само на долнопробни климатици които трупат лед и не могат да го разтопят при дефроста . Обикновено подобни самоделки ги свързват директно към захранването на външното тяло без никакви термостати и работят постоянно . Грамотното изпълнение е с термостат който пуска нагревателя на - 5 , но практически е почти безсмислена работа . Под нулата няма особено отделяне на конденз щото влагата във въздуха вече е кондензирала и самия климатик не прави конденз който да замръзва и да се налага да се топи .


ае пак- вода винаги има не заради конденза а заради дефрост-а.. и ако нямаш ваничка дето да се държи празна щото се оттича с реотани, водата от дефроста замръзва във ваничката и после всеки следващ дефрост леда се "катери" докато не подпре радиатора и изкриви цялата конструкция или подпре перката на вентилатора или и двете...

"pan heaters" са абсолютно задължителни за хипер инверторите (и си идват с тях) и желателни за "нормалните"
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 22 Яну 2024, 23:28

Не споря , възможно е при теб да има някакви хипер температурно кондензни аномалии с хипер инверторите .... :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от vixx » 23 Яну 2024, 1:13

Toshiba Haori серията как са като качество? Като цена ми се струва адски надценено, но пък би заспало на интериора вкъщи. Трябва ми за 1-2 месеца охлаждане лятото, затова така по вид избирам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: sofia

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от zazomazo » 23 Яну 2024, 15:07

alx написа: ...
всички хипер инвертори (визирам митсу и фуджитсу) имат фабрично отделни нагреватели във ваничките ...

"pan heaters" са абсолютно задължителни за хипер инверторите (и си идват с тях) и желателни за "нормалните"
[/quote]

Изказваш се неподготвен!
Ще ме караш да ти снимам машините вкъщи и да ми посочиш кое точно е нагревателя ;)

Впрочем термина "Хиперинвертор" е запазена марка като обозначение на моделите от висок клас на Мицубиши Хеви Индъстрис....недей да буташ Фуджицу и др. в тоя термин, щото звучи като "Мерцедес- карера турбо"
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от andy » 23 Яну 2024, 15:35

Имам Дайкин японски на 100V, който е хиперинвертор с 6.5 SEER (коефициент на сезонна ефективност в режим на охлаждане) и не знам да има нагревател.
Вярно е захранването отива директно на външното тяло (за разлика от повечето други) и друг е от външното към вътрешното, ако е от значени, екоето едно време ме озадачи .

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook