Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 23 Фев 2024, 12:19

Със сигурност се очертава повече драма през сезона.
Ред Бул пак ще са напред, но да видим колко точно като покажат всичко следващата седмица.

Очаквам Ферари пак да са най-бързи в една обиколка, но ако са решили проблема с гумите (а изглежда да са) и състезателното им темпо ще е също толкова силно. За сравнение май вече дават времена с 1.5 секунди по-бързо спрямо миналогодишния болид, при това константно в серия от обиколки, а не както миналата година да са бързи за 3-4-5 обиколки.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 23 Фев 2024, 13:58

На тази писта единственото, което трябва да се гледа е завой 9/10.

От интересните там успях да видя само преминавания на Верстапен(най-бързата обиколка от ден 1), Сайнц(най-бързата обиколка от ден 2), Леклерк(обиколка рано в Ден 1 вероятно с повечко гориво) и кратък откъс с лошо качество от преминаването на Норис. За съжалание не намирам Хамилтън, който е отправната точка за това място.

От видяното мога да кажа следното:

- Верстапен или кара с много гориво или изобщо не се оптива, има ужасно много запас в 9/10 и кара най-левашката геометрична линия. Времето му от ден 1 е далеч от възможностите.
- Сайнц кара осезаемо по-лека кола бих го нарекъл 'Glory run' дори, нещо което е типично за Ферари. Колата се държи добре в 9/10, но той кара типичната за него консервативна линия. Не мисля, че той има запас за още много.
- Леклерк в кадрите, в които видях, кара неуточнена и вероятно тежка кола. Поведението и динамиката са коренно различни в сравнение със Сайнц. Точно както Верстапен, и Леклерк оставя много на масата в 9/10 карайки геометрична линия. Той също има запас да свали много време.
- Норис беше единственият, който видях да кара по обичайната за него траектория в 9/10. Това обаче не кореспондира с времената и не знам как да го тълкувам. :dunno: Не мисля, че Макларън са пропаднали толкова назад. :dunno:

За Хамилтън и Мерцедес нищо не мога да кажа. :dunno: Ако някой може да изрови кадри с негова представителна обиколка в която се виждат завои 9/10 ще е интересно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 23 Фев 2024, 15:14

Не мисля, че някой е натискал здраво до момента. Очаквам по-късно днес да започнат бързи обиколки и пак няма да са all in

ПП: Верстапен обаче почна да реди летящи обиколки :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 27 Фев 2024, 18:01

Пак съм аз :mhihi: it's race time :driving:

Утре се очаква решението на Ред Бул относно казуса с Хорнер, той пък няма да участва в пресконференцията на шефовете на отбори. Уж нямало доказателства за сексуален тормоз :dunno:

Отводнителните канали, които бъркаха програмата на тестовете вече са в историята. Напълнили са ги с бетон и са ги боядисали, не се очаква дъжд по време на състезателния уикенд.
За тези, които смятат да гледат състезанието по телевизията - то ще е в събота :idea:

Сега вече ще стане ясно колко точно напред са Ред бул и Макс Верстапен :lol: . Всички са на мнение, че Чеко има още повече трудности от миналата година с болида и няма да е от никаква полза на отбора
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 27 Фев 2024, 18:22

Малко пресилено изказване от разни големи жълти медии ми се струва това за Чеко.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 28 Фев 2024, 19:16

Големи жълти медии явно са голяма част от F1 анализаторите :lol:
На база показаното в тестовете, колкото и не точно да е се констатира, че Фераритата във всеки аспект са по-добре от колата на Чеко и по-зле от тази на Макс :dunno:
За титла на Чеко и дума не може да става, но като единствения с кола като Макс се надявам възможно най-дълго да му създава напрежение

Обвиненията срещу Хорнер са свалени и няма да има повече коментари по темата от страна на Ред Бул
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nxn » 01 Мар 2024, 12:56

Цолов много добър спринт, почти цяло състезание водеше, но накрая му заминаха гумите, има още какво да учи, но добра скорост показва, 4то място пак е доста добре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 06 Мар 2024, 11:07

Драмата в Ред Бул се задълбочава: Хорнер го нападат от всички страни. Или наистина е виновен и се прави на ощипана госпожица или просто искат да му намалят влиянието в отбора/марката. СЕО е на всички компании на Ред Бул свързани с F1. Онзи ден Йос Верстапен го захапа, днес има новини че при молбата на Сулайем към Верстапен да подкрепи Хорнер публично, той му отвърнал че трябва спорта също да направи разследване по случая. Марко седи и гледа цирк отстрани. Форд обаче започват да заплашват, че ще скъсат споразумението за 2026. Според всички разследването не било цялостно и било за замазване на очите, изявлението с позицията на Ред Бул пък било крайно недостатъчно и постно...лов на вещици е в момента и почти сигурно ще го натиснат да напусне. От цялата работа обаче ще пострада отбора според мен и Макс може наистина да погледне за бъдеще другаде (говори се, че вече говори с Мерцедес)

Отделно излезе новина, че и Бин Сулайем си прави каквото иска: връща подиуми, казва кои писти да се лицензират и кои не, говори си с пилоти какво да говорят :kuku:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Leon » 06 Мар 2024, 11:10

Според мен просто някой иска да яхне Редбул сега като е на върха като дискредитира човека, който го създаде. Нищо ново под слънцето. Другият вариант е Тото да се е спазарил с Йос да клати Хорнер и после да вземе Макс, така с един куршум два заека. Но пък тогава Хелмут Марко нямаше да е толкова пасивен... Или просто Ф1 са спуснали сценарий да е по-интересно. Ще се разбере скоро, доста се нажежава ситуацията и нещо ще гръмне.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 06 Мар 2024, 16:58

Определено нещо ще гръмне, но да видим от къде ще изкочи заека. Аз си мисля че всичко е постановка, което е супер жалко за този спорт. Макс(наофициално) и Йос(официално) били против шефа ... тука трябва твърдата ръка да играе и дори ако е нужно пилота с баща си да напускат кораба. За мен не е нормално пилота с баща му да говорят срещу шефа на отбора, да Макс е страхотен пилот но трябва да има ясни граници кой с каква роля участва в цялостната картинка.
Отделно всички новини идват от посока Англия/Холандия което също е много съмнително, всеки ден нови версии, нови замесени хора, нови чути неща в падока :kuku: Баси сериала честно :ranting:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от KoolyO » 07 Мар 2024, 10:29

Това, което имам като информация е, че преди (не)известно време Хорнер е намерил финансиране и е искал да купи RedBull F1 отбора. Австрийците са побесняли и искат да го махнат. От там се пръква и "скандалът", не и без помощта на Йос Верстапен. Благодарение на Тайландецът и 51те му процента в конгломерата Хорнер остава. Проблем обаче е че в заформения скандал, Хелмут Марко и семейство Верстапен са на страната на Австрийците. В момента отвътре в отбора ври и кипи кой на чия страна е.
Злите езици твърдят, че при ситуация "Хорнер остава", Хелмут Марко си тръгва, с него Нюи, а с него и семейство Верстапен. Още по-злите езици твърдят, че при тази ситуация Верстапен отива в Мерцедес, а Джордж Ръсел е най-големият карък в историята. :mhihi:
Относно Нюи, слуховете са че ще се присъедини към Gazoo Racing Toyota, за да прави колата им за Le Mans. И също така, имало вариянт Тойота да купят от Ауди "правото да ползват Заубер", като така Нюи може да се върне обратно във Ф1 през 2026.
Всичкото по-горе са само спекулации, които обаче са базирани на доста "вътрешни гуми" в отборите.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 07 Мар 2024, 13:22

KoolyO написа:......а Джордж Ръсел е най-големият карък в историята. :mhihi: .


Това пък защо :dunno:

Той ако иска да стане шампион трябва да победи Макс по един или друг начин. Шансовете му да го направи, срещу сегашната добре смазана машина на Ред Бул са нулеви. В един отбор, при това отбор който е по-близък до него може поне да опита, макар че не мисля, че има пилотските качества.
Може обаче да опита да направи това, което Нико направи с Хамълтън през 2016. :dunno:

Да не говорим, колко опит ще натрупа и в пилотирането и в настройването и в политическите игри в отбора.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alx » 07 Мар 2024, 19:12

дроновете идат... баси - подпикнах от кеф от това видео...

https://youtu.be/9pEqyr_uT-k?si=FIuvromcMLRAJuP7
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от KoolyO » 08 Мар 2024, 9:16

TheDriver написа:Това пък защо :dunno:

Хаха, ами това си е моя вметка, извън инфото. Просто следя Ръсел от отдавна и според мен е страхотен пилот, при който обаче винаги нещата се объркват, по независещи от него причини. Все нещо работи в негова вреда. Въпреки, че малко съм му фен, не мисля че може да победи Макс. Не смятам че който и да е пилот може да победи Макс, с еднаква техника в момента.
alx написа:дроновете идат... баси - подпикнах от кеф от това видео...

https://youtu.be/9pEqyr_uT-k?si=FIuvromcMLRAJuP7

Феноменално е.

Edit: Говорейки за Youtube, ето нещо забавно.
https://www.youtube.com/watch?v=HyIQJD35ajg
Целият канал е уникат. Всеки Ф1 фен трябва да го види. На повечето им клипове се смея с глас. :lol:
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от M17cH » 08 Мар 2024, 10:59

По темата и с каналите - https://www.youtube.com/watch?v=8zN_n-h20Go
Тоя е също голяма скица :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook