Избор на настолен компютър.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от ivanski_2 » 08 Дек 2023, 19:31

bum_bum написа:Абе аз нямам против тия обяснения ама просто не виждам логиката. Навсякъде се продава за някакви пари, а аз точно тоя трябва да го продам на половината, щото с тия параметри имало други марки на по-ниска цена.

Ми нали за това са марките. Искаш Самсунг, плащаш си. Ако искаш Епъл със същите параметри, плащаш Х 2. Ако си фен на НР си късметлия, цената е на половина. :dunno:
Абе какво толкова не харесаш ХП, моето знаеш ли колко пари ми е изкарало и продължава да изкарва :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от bum_bum » 09 Дек 2023, 17:46

Нямам нищо против която и да е марка. Ако взема да давам на някой пари тогава мога да имам против, че си е купил нещо. Взел си си нещо, което работи и изкарва пари, как да взема да ти обяснявам, че си се прецакал? :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Ивайло Димов » 09 Дек 2023, 21:31

:mrgreen: Още ли го дъвчете тоя Самсуняк бре маняци ,лаптоп като лаптоп ..........стандартен ултрабук като повечето шир-потреба на пазара ,нищо особено ,нищо ексклузивно .....Цената е такава каквато е ,само заради бранда Samsung имаш едни 25-30 % от горе .HP имат лаптопи пред които този е като сглобяван в час по трудово с цел хоремагчиски касов апарат .Всички производители ,или поне сериозните отдавна си имат за всекиго по нещо ,за всеки джоб.......от най-евтините серии до mobile workstations ,бизнес клас ,гейминг .Така ,че да се генерализира че тази марка или онази е лоша е несериозно и излишна фенщина.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от acho.rs » 11 Дек 2023, 20:39

nxn написа:
acho.rs написа:
nxn написа:Явно хората в тази тема не разбират как работят компютрите.

Явно ти не разбираш как работят лаптопите и каква е разликата между класовете . Показваш врменни промоции без операционни системи. Цената на умрелото HP стандартно е 1500лв на Делл-а с Уиндоус 11 дори на скапания сайт на ардес е 1250лв (едит - има го и за 1000лв с уин 10). Отделно Смасунга си е ултрабуук оптимизиран да работи на 45 W цялата система. Цената си е съвсем адекватна спрямо цената на аналогичен лаптоп. Един Зенбуук, Swift или XPS не са по-евтини. Или викаш щом има Vivobook за 1600лв а аналогичен Zenbook струва 2300-2600лв, значи 2рото да се спре от продажба ? Хайде лека нощ :wave:


Обясни какво означава "оптимизиран да работи на 45 W цялата система", защото за пръв път чувам такъв термин, както и не намирам такова описание на самсунга, и надали е от батерията, защото е същата като на леновото. А относно ултрабука, добре, има за 1300-1500лв чисто нови с новият процесор и тази тежест, ако това е важното. На един лаптоп за перформънс най-важното му е процесор. Нека да видим колко време ще отнеме да се продаде на 1500лв и ще разберем кой прав, кой крив. Не казвам да го подарява или да не го продава, просто казвам, че е нелогично да се очаква да се вземат такива пари.

Защото не разбираш кой е 2рият най-важен параметър за лаптоп, след CPU - захранващата мощност. Колкото повече ток, толкова повече повер (в общия случай) но и по-висока температура , по-големи шасита и от там по-малко живот на батерията или най-лошото - прегряване и термалтротълинг. Ултрабуците са оптимизирани за работа с минимална мощност на захранване и за това всичко е по-леко , батерията е по-малка , но с по-дълъг живот. За това и тия машинки са бавни за сериозни задачи, но перфектни за работа с офис пакет и мултимедия.
Моя лаптоп е със 330W TDP като може да напомпи видеокартата с до 140W . На ултрабук максималната мощност е 45W , на ябълката сигурно е и по-малко. Съответно моя лаптоп тежи точно колкото ябълка и самсунг взети заедно ...и на мултикор задачи е 3 пъти по-бърз от ябълката и самсунга взети заедно

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от turbonetic » 26 Яну 2024, 18:12

Колеги,здравейте в момента съм с това захранване 650w group hyper pro ,но е доста шумно и се усеща нещо като виене на перка..Чисто ново е ,но е доста шумно..Какво да взема ,че да спре да ми надува главата ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от acho.rs » 26 Яну 2024, 18:18

turbonetic написа:Колеги,здравейте в момента съм с това захранване 650w group hyper pro ,но е доста шумно и се усеща нещо като виене на перка..Чисто ново е ,но е доста шумно..Какво да взема ,че да спре да ми надува главата ?

Просто питай кое има тих режим- за захранване стандартно бих препоръчал Corsair RM/HX или Seasonic. Моето е много стар модел и доста по-мощно - HX1200i но пак е абсолютно безшумно - дори при натоварване не минава 30-35 децибела, което е по-ниско от idle режим на перките на кутията.
Edit: Корсеър-а при фул лоуд е 24 децибела , което е фоновия шум в стая
Последна промяна acho.rs на 27 Яну 2024, 14:48, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от don_gori » 27 Яну 2024, 9:35

turbonetic написа:Колеги,здравейте в момента съм с това захранване 650w group hyper pro ,но е доста шумно и се усеща нещо като виене на перка..Чисто ново е ,но е доста шумно..Какво да взема ,че да спре да ми надува главата ?

Здравей колега, от личен опит мога да ти препоръчам SeaSonic Platinum SS-760W или нещо актуално от серията към момента, понеже май моя модел е вече поостарял. Захранването има опция да работи в хибриден режим и да си изключва перката за охлаждането и става абсолютно безшумно. Ето примерна картинка на това как работят режимите, при мен на работа на Autocad, MS Office се включва рядко.
Изображение

Незнам дали това се отразява добре на електрониката вътре, но аз го ползвам в този режим близо 3 години, преди това е работило в mining ферма :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от turbonetic » 27 Яну 2024, 15:45

Благодаря като ми остане повечко време ще го сменим :) ..Проблем тук е,че е в гаранция,и не знам дали ще мога да ми го заменят това захранване.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от ///M Power » 27 Яну 2024, 19:16

turbonetic написа:Колеги,здравейте в момента съм с това захранване 650w group hyper pro ,но е доста шумно и се усеща нещо като виене на перка..Чисто ново е ,но е доста шумно..Какво да взема ,че да спре да ми надува главата ?


Какво захранва това нещо? Да не е на края на силите си и затова да фучи?
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от turbonetic » 28 Яну 2024, 16:01

///M Power написа:
turbonetic написа:Колеги,здравейте в момента съм с това захранване 650w group hyper pro ,но е доста шумно и се усеща нещо като виене на перка..Чисто ново е ,но е доста шумно..Какво да взема ,че да спре да ми надува главата ?


Какво захранва това нещо? Да не е на края на силите си и затова да фучи?


Gygabyte H510M-K v2 socket 1200
intel rocket lake core i7 1170 8 core 2.5
ram team group vulcan ddr4 32gb 3200 mhz
ssd 500gb

Чисто ново е ,не вярвам да заминава,но знае ли човек..Чува се все едно някоя перка фучи мислех ,че е от охлаждането на процесора,но сложих чисто ново по-голямо,но шума си остана ..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от ///M Power » 28 Яну 2024, 22:33

turbonetic написа:
///M Power написа:
turbonetic написа:Колеги,здравейте в момента съм с това захранване 650w group hyper pro ,но е доста шумно и се усеща нещо като виене на перка..Чисто ново е ,но е доста шумно..Какво да взема ,че да спре да ми надува главата ?


Какво захранва това нещо? Да не е на края на силите си и затова да фучи?


Gygabyte H510M-K v2 socket 1200
intel rocket lake core i7 1170 8 core 2.5
ram team group vulcan ddr4 32gb 3200 mhz
ssd 500gb

Чисто ново е ,не вярвам да заминава,но знае ли човек..Чува се все едно някоя перка фучи мислех ,че е от охлаждането на процесора,но сложих чисто ново по-голямо,но шума си остана ..


Кутията имали вентилатори? погледни и тях, 11700 е лаком, но като ги натовариш.

пс: под края на силите имах предив че не му стигат ватовете.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от alx » 28 Яну 2024, 23:56

компютрите имат марки? това за първи път го чувам... ми че те всичките еднакви бе пичове :lol:

както каза някой по-горе всяка марка си има по нещо за всеки и поне за мене за 99% от случаите какво пише на кутията е абсолютно без значение. то отвътре всичко е едно и също така или иначе за един и същи клас/ пари...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Ивайло Димов » 29 Яну 2024, 5:28

Алекс ,предполагам за да напишеш това си разглобил ,почистил и сглобил поне 10 различни брандирани лаптопи и компютри и си огледал какво има в тях и как са асемблирани :D .Защото ако не си изказването ти е като на лаик .

Към колегата ,вземи си едно качествено захранване и отиди в гаранционния сервиз да ти го монтират на мястото на твоето ,едва ли ще ти откажат .Ако в града ти няма такъв си поемаш риска да си го смениш сам или си търпиш да ти бучи .

Миналата година за различни хора съм купувал HP,DELL и Fujitsu 2 -ра ръка ,кутия тип tower и Core i3 или i5 4-5 то поколение,много тихи машини ,може да разбереш че работят само по светлинната индикация на предния панел .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от acho.rs » 29 Яну 2024, 22:54

alx написа:компютрите имат марки? това за първи път го чувам... ми че те всичките еднакви бе пичове :lol:

както каза някой по-горе всяка марка си има по нещо за всеки и поне за мене за 99% от случаите какво пише на кутията е абсолютно без значение. то отвътре всичко е едно и също така или иначе за един и същи клас/ пари...

Нещо изостваш с постовете- сега се говори за PSU на PC.
PC с "марка" се купуват само от големи фирми и неграмотни потребители. За това и почти няма.
Да си купиш пък работна станция от HP/Lenovo/Dell трябва да си много зле.

Вече При лаптопите производителя има значение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от acho.rs » 29 Яну 2024, 23:03

turbonetic написа:
///M Power написа:
turbonetic написа:Колеги,здравейте в момента съм с това захранване 650w group hyper pro ,но е доста шумно и се усеща нещо като виене на перка..Чисто ново е ,но е доста шумно..Какво да взема ,че да спре да ми надува главата ?


Какво захранва това нещо? Да не е на края на силите си и затова да фучи?


Gygabyte H510M-K v2 socket 1200
intel rocket lake core i7 1170 8 core 2.5
ram team group vulcan ddr4 32gb 3200 mhz
ssd 500gb

Чисто ново е ,не вярвам да заминава,но знае ли човек..Чува се все едно някоя перка фучи мислех ,че е от охлаждането на процесора,но сложих чисто ново по-голямо,но шума си остана ..

Свали си първото приложение на телефона за децибели . Виж в гугъл колко децибела и дават на твоята кутия.
PSUто ти какво е ? Колко децибела ми дават? Какъв е кулера на CPU -то

Техниката напредва :
- Стария ми комп е със уж хубава кутия на NZXT и само 2 х120мм вентилатора но е 45 децибела в idle. Новия комп е със 5 х140мм + 3х120мм от кулера + 3х110мм на GPU +1х135мм на PSU - в idle е 34. децибела. Това са 12 големи вентилатора!
Дори при 100% стрес тест на всичко не минава 45 децибела , демек с 12 перки на full load е по-тих е от NZXT с 2те умрели перки в idle

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana, slavi7575

Последни теми
Facebook