Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
33
13%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
27
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 264
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dhtj » 06 Мар 2024, 21:00

Някой карал ли е фз6 или фз1 в двата им варианта (naked и fazer), да каже усеща ли се голяма разлика във вятъра между двата?
Нещо много ме духа вятъра на хорнета при голяма скорост, а уж имам слюда... И не ме кефи как умряха 10 коня като сложих катализатора... Оглеждам се за фз1. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 07 Мар 2024, 7:38

Аз съм карал и имал такива Ямахи... Усеща се осезателно разликата със и без спойлер! На FZ 1 спойлера не е много голям и пак си духа доста! Доста по-мощен е от хорнета и харчи повече.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от blqsu4ko » 07 Мар 2024, 9:40

ildivvy написа:Има хубави скутери с по-голям раб.обем, не ти трябва 50сс . Аз също препоръчвам нещо с по-голям цолаж на джантите... Категорията никога не пречи, дори да не е необходима. Каква сума ти се дава наистина в крайна сметка, за да може да се препоръчва нещо? Ако ще се дават 5 хил.лв, то ел.скутери са по 7 хил.лв нови.


Като цяло ще се кара предимно в града, място за багаж трябва да има колкото за 1 чанта с лаптоп. Най-щастлив ще съм ако изхарча 2-3к за скутер, но ако има някакво невероятно предложение за повече - бих дал до 5к. Нищо не разбирам от скутери и не съм наясно кое е най-успешно като модел. Наблюденията са, че Yamaha xmax държат най-високи цени, но пък италианските ми харесват повече.. Търся мнение от човек, който притежава или е притежавал и има наблюдение към различните марки и модели.
Live it like you Love it

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 07 Мар 2024, 9:47

Принципно,ако вземе,че се намери си вземи хонда супер куб.
Това май е единственото скутероподобно дето ми харесва,харчи нищо и става.
Ама са скъпи и ги няма.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от turieca » 07 Мар 2024, 11:04

Това си е дето гърците му викат папаки. Вярно не гори нищо, а ново е 8500 в хонда.
https://motorcycles.honda.bg/scooter-49 ... -125-c125/
Ама дали го имат :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 07 Мар 2024, 11:33

blqsu4ko написа:
ildivvy написа:Има хубави скутери с по-голям раб.обем, не ти трябва 50сс . Аз също препоръчвам нещо с по-голям цолаж на джантите... Категорията никога не пречи, дори да не е необходима. Каква сума ти се дава наистина в крайна сметка, за да може да се препоръчва нещо? Ако ще се дават 5 хил.лв, то ел.скутери са по 7 хил.лв нови.


Като цяло ще се кара предимно в града, място за багаж трябва да има колкото за 1 чанта с лаптоп. Най-щастлив ще съм ако изхарча 2-3к за скутер, но ако има някакво невероятно предложение за повече - бих дал до 5к. Нищо не разбирам от скутери и не съм наясно кое е най-успешно като модел. Наблюденията са, че Yamaha xmax държат най-високи цени, но пък италианските ми харесват повече.. Търся мнение от човек, който притежава или е притежавал и има наблюдение към различните марки и модели.


Разгледай Априля Скарабео тогава. Скутера е супер!

П.П. Има доста предложения за до 3-4000лв. Търси нещо с поне 250сс. Тези с две предни колелета как ти се струват?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 07 Мар 2024, 18:43

Нещо тея дни съм болен и не карам, но одеве срещнах едно италианско деде на лидъла тука в Тракия с едно BMW R1200GS на 140 000 км. било, щял да го сменя тея дни с R1200RT от мариомото. Много луд пич, под 1.70 м. а кара тоя голям изруд. Обикаля си света като пич, всяка година Трансалпина-Трансфагарашан. А ние си мислим, че караме :mhihi:
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dhtj » 07 Мар 2024, 19:19

Spit-Fire написа:...Обикаля си света като пич, всяка година Трансалпина-Трансфагарашан. А ние си мислим, че караме :mhihi:


Има каране и каране...
Мен повече ме впечатлява каране като на тази кака - https://www.instagram.com/sarahlezito/ или като тоя пич -
https://www.instagram.com/motology_films/ , отколкото да се влача с 90 по пътищата всеки ден, по цял ден... :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 07 Мар 2024, 19:47

Погледни и някой клип на Пол Тарес ... Той ги разбира ендурата горе-доло...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 07 Мар 2024, 21:05

При мен дойдоха разни работи днес благодарение на bum-bum. :bowdown: :bowdown: :bowdown: :have one:
Ще снимам при подходящо време кое как седи,но като цяло мото риза(яке) и кецове.
Вече съм нагласил градската визия кец,риза,елек,кецове,дънки и модуларната каска.
За на дълго кожата,карбоновата каска,ботушите и дебелите дънки.
И те така. :ok:
В събота идат гумите и маслото...и газ.... :mhihi:

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 07 Мар 2024, 21:30

Аз претапицирах седалките. Пасажерската що-годе стана. Шофьорската малко я окепазих ама само аз си знам къде и как иначе е ок предвид скапаната и форма. По-добре от 300-те лева които ми искаха де. По-натам ще си поръчам нови от чужбинско.ИзображениеИзображение

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dhtj » 08 Мар 2024, 1:19

ildivvy написа:Погледни и някой клип на Пол Тарес ... Той ги разбира ендурата горе-доло...


Ее тоя ми взе акъла, много е добър...

----------------------------

Днес ползвах че е дъждовно и смених маслото на ГС-а...
Значии, от 10 години си правя колите, имал съм френски, алфи, аудита, бмв... свалял съм глави, картери, кутии, диференциали... Толкова гадна и мръсна работа като смяна на маслото на тоя мотор май не бях правил. :lol:

Тва му беше последната смяна при мен, на следващия слънчев ден го снимам и отива към мобиле.бг. :lol:
Ще го сменя с нещо по-лекичко за офроуд, мисля едно електрическо кросче да пробвам.

А за асфалта или остава хорнета или ще го сменя за FZ1... По принцип и cb1000r ме кефи, но и той е гол и ще ме мори вятъра... Ще взема да пробвам и някой суперспорт накрая, да вземе да ми хареса. :mhihi:

-----------

Седалката на spit-fire е станала супер, хареса ми. :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 08 Мар 2024, 7:38

Добър е меко казано... Той е жива легенда!

На ГС-а си има 'чалъми' за 'чиста' смяна на маслото. Иска си малко практика също...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от v_p_m » 08 Мар 2024, 21:42

За кой ГС става въпрос , приятел си взема к50 наскоро и онзи ден му сменяхме маслото, смея да твърдя че е дори по-лесно и чисто от на XR-ра.

Предполагам че всички знаят Марто от Пловдив така че няма да е реклама ако ви покажа какво получих от него днес.
Изработката е на много високо ниво ,очакванията са много големи но времето ще покаже :)

1709908595317.JPEG

1709908595706.JPEG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 08 Мар 2024, 22:07

Човека работи много качествено! Предлага изправител/регулаторите със собствен, универсален радиатор или ги вгражда във фабричния, както е на снимката! И в двата случая 'устройството' е перфектно! Карах с негов РР на Хонда-та преди за няколко сезона и те уверявам, че няма да мръдне и на десета!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook