Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Мотористите във форума!

Мнение от vvasilev1 » 25 Май 2020, 6:07

alx написа:
seimo написа:
vvasilev1 написа:Какво масло използвате колеги?
За моя дават 10W40, JASO MA2

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk


Слагай каквото дават. Кастрола обаче е ташак. Мога да ти препоръчам Бардал или Путолайн.


бардала е бардак. във всеки смисъл на думата. а масло с име "путолайн" не бих си сложил дори да е най- доброто на света :ok:
Какво използваш? При моя дилър има кастрол, мотул, силколене?

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 25 Май 2020, 7:23

alx написа:
seimo написа:
vvasilev1 написа:Какво масло използвате колеги?
За моя дават 10W40, JASO MA2

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk


Слагай каквото дават. Кастрола обаче е ташак. Мога да ти препоръчам Бардал или Путолайн.


бардала е бардак. във всеки смисъл на думата. а масло с име "путолайн" не бих си сложил дори да е най- доброто на света :ok:


В такъв случай Арал ми звучи доста мъжкарско. Слагай смело :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от hell's angel » 25 Май 2020, 9:30

К'во ги мислите толко' тия миксери :mrgreen: :ok: После като почнеш да го "чуваш", че пощраква, почуква и поцъква - хептен ще влезеш в размисли. :mhihi: Те ти още едно предложение - Цък
Ubi dubium, ibi libertas

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 10.05.2020
Кара: G30, Ducati Diavel

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Ducater » 25 Май 2020, 10:08

vvasilev1 написа:Какво масло използвате колеги?
За моя дават 10W40, JASO MA2

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk


Темата за масла е безкрайна. Всеки има мнение и смята, че маслото с което кара е най-добро.
Стига да не е фалшиво, да се сменя на определеният интервал и да отговаря на препоръчаното в ръководството, няма да имаш проблеми.
Аз лично ползвам/ползвал ENEOS (когато имах Yamaha), Shell и Motorex (в момента на Ducati Diavel). Опитах веднъж Motul 300V и не останах доволен, шумен двигател, трудно сменяне на скорости, и за това го смених след 3 месеца.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 25 Май 2020, 11:54

10/40 ще е добре, но зависи и от стила на каране! Ако ще е по-спортно, може да сложиш и 10/50... Ти си начинаещ,ако добре помня, нали? Мотул-а също го избягвай според мен... Има хубаво Енеос, Ени, и т.н.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Мотористите във форума!

Мнение от vvasilev1 » 25 Май 2020, 13:03

ildivvy написа:10/40 ще е добре, но зависи и от стила на каране! Ако ще е по-спортно, може да сложиш и 10/50... Ти си начинаещ,ако добре помня, нали? Мотул-а също го избягвай според мен... Има хубаво Енеос, Ени, и т.н.
Аз съм баш начинаещ, дано взема категория до края на юни.
Иначе масло вече купих.
Silkolene 10W40, червения етикет, пълна синтетика.



Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 25 Май 2020, 20:57

vvasilev1 написа:
alx написа:
seimo написа:
vvasilev1 написа:Какво масло използвате колеги?
За моя дават 10W40, JASO MA2

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk


Слагай каквото дават. Кастрола обаче е ташак. Мога да ти препоръчам Бардал или Путолайн.


бардала е бардак. във всеки смисъл на думата. а масло с име "путолайн" не бих си сложил дори да е най- доброто на света :ok:
Какво използваш? При моя дилър има кастрол, мотул, силколене?

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk


Сега ще ме бият... но от както се помня в моторите си слагам само мобил 1 0-40 или 10–50 автомобилно масло... след стотици хиляди километри изминати на мотори до сега проблем от маслото не съм имал... Знам, че на теория е грешно щото в мотора има неща които в автомобилния двигател ги няма, но моя опит сочи че маслото е безпроблемно. Въртя го в мотори и в автомобили с големи двигатели които се въртят до доста високи обороти...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 25 Май 2020, 21:32

Бардала си е чудно масло. На ендурото съм наливал Мотул, Бардал и Ени. Бардала се представи най-добре. С Мотула мотора въобще не искаше да сменя скорости като загрее. В момента е с Ени и не е зле, обаче не е като с Бардала...Още 2-3 карания му давам на Енито и ще го сменям пак с Бардал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 25 Май 2020, 21:46

Мойто е сменяно само с Бел Рей. Не го и бях чувал дори, но официалния сервиз само с него май работи, въпреки, че КТМ май препоръчват Моторекс. След първата смяна го погледнах, щото не го бях чувал и изглежда доста читаво. Сменям го на 50-60% от препоъчваните интервали и не го мисля.

alx написа:бардала е бардак. във всеки смисъл на думата. а масло с име "путолайн" не бих си сложил дори да е най- доброто на света :ok:


Преди 15 години може би сипвах последно добавка в масло. От тогава разчитам на това, че в качественото масло си има всичко. На последната смяна оня ден обаче (на колата) сложих Бардал Б2. Заради тая снимка. Двете цеви на 4000 изтрела. Едната мазана с обикновена смазка, другата със смес от Балистол и въпросния Бардал.

Изображение
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 26 Май 2020, 0:40

В Щатите масло бардал няма. Като влезеш в магазина единствените продукти на бардал са в секцията с добавките. В тая секция е морето от всичките подобни боклуци от серията посолете опашката на комара. Също така в автомобилните спортове те са световно неизвестни- никой не ги ползва. Ако искаш екзотични масла за високи обороти дълго време- амсойл, роял Пърпъл, ред лайн... това са маслата които са се доказали. Другото е маркетинг.
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от BMW_POWER » 26 Май 2020, 1:38

alx написа:В Щатите масло бардал няма. Като влезеш в магазина единствените продукти на бардал са в секцията с добавките. В тая секция е морето от всичките подобни боклуци от серията посолете опашката на комара. Също така в автомобилните спортове те са световно неизвестни- никой не ги ползва. Ако искаш екзотични масла за високи обороти дълго време- амсойл, роял Пърпъл, ред лайн... това са маслата които са се доказали. Другото е маркетинг.


Аз заради тебе смених Кастрол с Мобил, ти сега нови марки ми даваш ...

Навремето карах само с Репсол

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 26 Май 2020, 3:18

Няма страшно. Аз както казах също въртя само с мобил.... но говориме за по- така масла ако си мислиш, че ще ти помогнат при някакъв определен двигател за някакъв конкретен (състезателен) сценарии. Говориме за масла по $20 литъра... което за Америка е много- както знаеш Мобил 1 0-40 е $5 литъра в уолмарт
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от BMW_POWER » 26 Май 2020, 4:29

alx написа:Няма страшно. Аз както казах също въртя само с мобил.... но говориме за по- така масла ако си мислиш, че ще ти помогнат при някакъв определен двигател за някакъв конкретен (състезателен) сценарии. Говориме за масла по $20 литъра... което за Америка е много- както знаеш Мобил 1 0-40 е $5 литъра в уолмарт


Е, по тези въпроси бих те слушал отново. И отново. Ти знаеш защо ;) Апропо, карам с 5W30.

Ама да не спамим. Аз наистина в бг-то карах само с Репсол. Навъртях му над 20 000км за два сезона и не съм имал никакви драми. А аз си карах 365 дена. Сутрин слизам, плъзна крака по асфалта и ако не е лед, директно за моторетката. Слава на всевишния, 05-06 и 06-07 нямаше много сняг и лед. Въздухарката позагрее на едно място и като карам изтива :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Спомени ...

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: CBR 900RR

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nCuXoHeBpo3eH » 26 Май 2020, 9:25

Ducater написа:
vvasilev1 написа:Какво масло използвате колеги?
За моя дават 10W40, JASO MA2

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk


Темата за масла е безкрайна. Всеки има мнение и смята, че маслото с което кара е най-добро.
Стига да не е фалшиво, да се сменя на определеният интервал и да отговаря на препоръчаното в ръководството, няма да имаш проблеми.
Аз лично ползвам/ползвал ENEOS (когато имах Yamaha), Shell и Motorex (в момента на Ducati Diavel). Опитах веднъж Motul 300V и не останах доволен, шумен двигател, трудно сменяне на скорости, и за това го смених след 3 месеца.


Motul 300V е масло за високи натоварвания и има къс цикъл на живот - ползва се тракдейове, сменя се на часове понякога, в най-добрия случай може да изкара 1000км каране по пътищата. 7100 е по-добрият вариант.

В Америка могат да слагат квото искат - в Европа е друго, в България трето. Това, че няма Bardahl в Америка не го прави лошо масло. :)

Пробвайте и карайте с това което ви допада - няма универсална истина, както колегата е написал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Мотористите във форума!

Мнение от grkv » 26 Май 2020, 14:07

Нали сме наясно, че зависи и от карането?
Аз съм лош пример де, ама на шестдневката на 6 до 8 моточаса сменям... за тия часове съм го прегрял до хвърляне на водите с пушеци поне 3-4 отделни пъти, та... к'вото и да налея е малко все тая. Последната година наливам Бардал 10w60, преди това мотул, разлика не намирам нито на прясно масло, нито на сгрявано между двете масла. :roll:
И при колите и при моторите съм се чудил, как разбирате едно масло дали е добро или е лошо? Аз разлика във смяна на скоростите правя само при прясно и при много пъти сгрявано масло, но не и между марките :dunno:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook