Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 26 Май 2020, 14:20

Разбирам веднага по това как влизат скоростите. При кастрол power 1 ли е незнам как се води тая боза започват да влизат със шут малко след смяната. Лично аз го изтраях около 2к км след което си налях бардал c60 и пак започнаха да се сменят супер мазно. Ся ще кажете купил си менте кастрол :mhihi: Да ама не. Вижте има тестове в тубата на всякакви масла и резултатите на тоя кастрол винаги са плачевни. На бардал винаги са отлични. Карам четвърти сезон с бардал и съм супер доволен. Дали ми пука че краварите не го били чували :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 26 Май 2020, 14:41

grkv написа:И при колите и при моторите съм се чудил, как разбирате едно масло дали е добро или е лошо?


Ами при мен поне беше доста лесно. До ония ден мотора беше с Бардал С60 10w-50 off road - скоростите влизаха супер мазно въпреки, че го бях прегрявал няколко пъти. Трябваше мотора да е супер загрял да има някакви наченки на проблем при смяна. Като го източих беше черно като катран.
Налях Ени 10w-50 off road, което доста ми го хвалиха - еми не е лошо маслото, но скоростите започнаха да чаткат, от време на време влиза неутрална вместо 2-ра и т.н. Ще му дам шанс още 1-2-3 карания и вероятно ще го сменя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Мотористите във форума!

Мнение от grkv » 26 Май 2020, 14:49

Ще излезе, че за 15 години на мотор лошо масло не съм карал...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 26 Май 2020, 16:58

nCuXoHeBpo3eH написа:В Америка могат да слагат квото искат - в Европа е друго, в България трето. Това, че няма Bardahl в Америка не го прави лошо масло.


не. в америка това американско масло не се продава и не се използва само по една причина.

но са хванали банановите държави здраво обаче... две мнения няма.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 26 Май 2020, 18:22

seimo написа:Разбирам веднага по това как влизат скоростите. При кастрол power 1 ли е незнам как се води тая боза започват да влизат със шут малко след смяната. Лично аз го изтраях около 2к км след което си налях бардал c60 и пак започнаха да се сменят супер мазно. Ся ще кажете купил си менте Кастрол :mhihi: Да ама не. Вижте има тестове в тубата на всякакви масла и резултатите на тоя кастрол винаги са плачевни. На бардал винаги са отлични. Карам четвърти сезон с бардал и съм супер доволен. Дали ми пука че краварите не го били чували :mhihi:


Това,което пишеш съм го изпитвал и аз доста пъти :yes: ! С едно уточнение: "Кастрол" купуван от България! Колкото пъти ми донесат или си купя сам маслото от Германия (имам предвид директно от немски магазин, а дори не 'он-лайн') - нищо общо с 'бозата', описана от теб! Още като го отвориш се вижда с просто око, че е по-различно :shock: ! И на цвят,и на вискозитет,и на мирис ако щеш...! Моторите пеят 5-6000км без грешка! Затова "Кастрол", за мотоциклети - от Германия ДА, от България НЕ! Това сочи статистиката! Последните смени на моторите ги караме, с приятели около мен, с ЕНИ и Енеос! Доволни сме :yes: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Kroki » 26 Май 2020, 19:16

Аз сложих BMW Motorrad 5-50 мисля визкоситет. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 26 Май 2020, 20:11

ildivvy написа:
seimo написа:Разбирам веднага по това как влизат скоростите. При кастрол power 1 ли е незнам как се води тая боза започват да влизат със шут малко след смяната. Лично аз го изтраях около 2к км след което си налях бардал c60 и пак започнаха да се сменят супер мазно. Ся ще кажете купил си менте Кастрол :mhihi: Да ама не. Вижте има тестове в тубата на всякакви масла и резултатите на тоя кастрол винаги са плачевни. На бардал винаги са отлични. Карам четвърти сезон с бардал и съм супер доволен. Дали ми пука че краварите не го били чували :mhihi:


Това,което пишеш съм го изпитвал и аз доста пъти :yes: ! С едно уточнение: "Кастрол" купуван от България! Колкото пъти ми донесат или си купя сам маслото от Германия (имам предвид директно от немски магазин, а дори не 'он-лайн') - нищо общо с 'бозата', описана от теб! Още като го отвориш се вижда с просто око, че е по-различно :shock: ! И на цвят,и на вискозитет,и на мирис ако щеш...! Моторите пеят 5-6000км без грешка! Затова "Кастрол", за мотоциклети - от Германия ДА, от България НЕ! Това сочи статистиката! Последните смени на моторите ги караме, с приятели около мен, с ЕНИ и Енеос! Доволни сме :yes: !


Ами от Мотобул е поръчван Кастрола уж официален вносител за България :mhihi: Според мен си е боклук точно това масло. Иначе нищо лично към марката. От години си карам колата с Кастрол и съм много доволен :yes: Както и да е темата не е за масла. Я кажете карате ли ги тея мотори. Аз последния месец врътнах едни 1500км така небрежно. Карах по Шипка, Беклемето. Варвара -Велинград-Юндола, Бачково-Пампорово ,но топ пътя за каране вече е Кричим-Девин. Между другото имаше много добра идея тук в тази тема да се съберем да покараме някой път заедно :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Мотористите във форума!

Мнение от vvasilev1 » 26 Май 2020, 21:34

Взема ли китапа съм готов да се срещнем и покараме.
Дано стане по скоро.
Хорнета ще е целия обслужен.
Гуми, вериги, зъбаци, масло, антифриз, филтри, нови ръкохватки, огледала, мигачи, накладки, колове... хвъркат тия пари... ужас.



Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 27 Май 2020, 6:43

Остава да довършат отсечката Девин-Широка лъка! Така ще се затвори кръга Пловдив-Кричим-Девин-Пампорово-Пловдив!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Kroki » 27 Май 2020, 8:32

Ходих до морето уикенда по подбашканския. Ии ме валя и дъжд, НАААЙ-лошото беше, когато водата стигна до мандаринките хахахахха


Sent from my iPhone using Tapatalk
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: CBR 900RR

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nCuXoHeBpo3eH » 27 Май 2020, 8:34

ildivvy написа:Остава да довършат отсечката Девин-Широка лъка! Така ще се затвори кръга Пловдив-Кричим-Девин-Пампорово-Пловдив!


Пловдив-Кричим-Девин беше приказка по време на карантината, в момента е ужас - поне 6-7 пъти ще се намери екземпляр навлязъл в твоето платно. Тесен е, а в някои участъци и доста спънат, като прибавим и тировете които тръгнаха по него... Имайте едно наум :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 27 Май 2020, 8:52

Аз за кеф с приятели съм карал само веднъж, но имаше време в което ходех по работа два пъти месечно до Кюстендил и после до Кулата. Та до там през Перник и Радомир, а от Кюстендил към Благоевград по стария път. Лятото по тоя път до Благоевград я срещнеш 2-3 коли, я не.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Мотористите във форума!

Мнение от toncho83 » 27 Май 2020, 9:06

Да си покажа подобренията...Зимата рециклирах:предница, колове, стартер,инсталацията(всяка жица смених с нова), реставрирах бутони, дросели чистих, маркучи за въздух сменях, пясъкоструя и прахово на рамата и други дреболии...За тая зима съм планувал да отварям двигателя..

Обаче си е цифромания това старо бмв..95 год. мотор, а цените на частите са :kuku:
Сега ми се издъниха бобини. За късмет и двете. Цена на бройката- 520лв в БМВ.Добре, че намерих в Англия на по-добри цени... Приятели мотористи ме питат - "мотор ли ще купуваме или резервна част" :mhihi: :mhihi: :mhihi: Бъзикат се хората, ама реално това са оригиналните бобини. 25г. добра служба са дали...БМВ

някоя снимка след като го измих оня ден :lalala:

IMG_1366-1.jpg

IMG_1370.jpg

IMG_1361_1.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Kroki » 27 Май 2020, 9:08

Малеее, много е як!


Sent from my iPhone using Tapatalk
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 27 Май 2020, 9:12

А къде му е железния кръст? :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook