Пури и всичко за тях

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 21.05.2013
Пол: Мъж

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от sillyrosster » 17 Мар 2024, 13:50

Изображение
Добра бюджетна, на Фуенте много ми допадна 8-5-8 Aniversery NT.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от peshehodetz » 07 Май 2024, 2:40

Малко нови попълнения, че утре летя за Родината и да имам някакви запаси за първите няколко дена. От тези всичките като че ли Perdomo Habano Connecticut най ми допада, но взимам различни за разнообразие.


Изображение

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от TNT » 07 Май 2024, 9:21

Пердомо пробвах няколко и бяха супер зле за парите си. Това е от марките, където не повтарям повече.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от alx » 07 Май 2024, 13:28

Пердомо за мене винаги са били като Маканудо- безлични, скучни, с евтин аромат пури. И двете марки имат средно хубави пури в най- високия си клас но там пък има много конкуренция и просто не си струват.

Ако искаш популярна марка което на практика няма слаби пури в ниския си клас- Роки Пател, Пънч, някои от Оливите, Никарагунските Кохиби… така- на първо четене…

Аз сега като се затопли времето и нещо съвсем го дадох през просото- 2-3 по- сериозни пури на ден и… се чувствам прекрасно… за сега :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от TNT » 07 Май 2024, 13:53

Без слаби са Артуро Фуенте и Падрон :yes:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от alx » 07 Май 2024, 17:39

TNT написа:Без слаби са Артуро Фуенте и Падрон :yes:


Забравих за Падрон- да. Предполагам и други има ма така на първо четене- определено… и там цената абсолютно върви в крак с качеството и удоволствието- няма друга толкова консистентна цен/ качество фирма от ширпотребата…

За сметка на това Фуентес във ниския клас са ми некви никакви- като Гурки-те… без изключение… все едни същи са ми… Но като отидеш $25/ пура и нагоре имат някои фантастични изживявания и двете фирми.

Алек Брадли имат също доста хубави но изчанчени попадения в ниския клас.

Едно универсално правило е, пурата трябва да отлежава поне 2-3 месеца при хубави условия (влажност/ темп) за да си покаже качествата преди да я запалиш. И това колкото важи за скъпите пури всъщност важи още повече за евтините съм забелязал…
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от TNT » 07 Май 2024, 17:58

Да, абсолютно. Взимаш от магазина и палиш не е добра формула. По американско не знам как е, ама тука кубинка от Калиман е запушена, мухлясала, изсъхнала или някаква комбинация :lol: Плюс във всеки втори магазин работят някакви недоеВани кифли, които ти убиват желанието да пазаруваш. Хубавото е, че с некубинските нещата доста са се подобрили, все по-разпространени са и може да ги намериш и извън София. Като цяло и липсата на стока по едно време в пандемията поизчезна и вече има наличности.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от alx » 07 Май 2024, 19:35

Кубинските пури са най- голямата заблуда. Казвал съм го и друг път. Изпушил съм стотици и ми се броят на пръстите на едната ръка тези които са ми харесали за цената си- и всичките които са ми харесали са били над $100 пурата… а колко на тия цени са били боклуци… ми повечето. Имал съм кутии където 5 пури са били каквото е трябвало да бъдат и останалите са били брак. Говориме за кутии по $2к и нагоре.. смятай… затова като цяло кубинците съм ги отписал. За да осереш нещо както си трябва за тая работа трябва социализъм… и пурите са доказателство…

За запушването- аз ползвам PerfectDraw което е може би най- полезния инструмент за ентусиаста. Съветвам всеки които пуши редовно особено ако обича по- леко дърпане да се сдобие със такъв.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от TNT » 08 Май 2024, 7:22

Или по-добре да пуши квото трябва и да не му трябва :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от Jordana » 08 Май 2024, 7:35

PerfectDraw.....Какъв е тоя дефлоратор за пури ? :shock: След пуро кастратора и пуро дефлоратора и разните там специални запалителни горелки за пури , скоро ще искат и машинка да смуче и разпалва пурата вместо пураджията че да не се измаря докато засмуква ... :ok:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: MrManson

Последни теми
Facebook