Обсъждане на автокъщи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от немо » 10 Авг 2018, 20:00

Jordana написа:......

Не знам кой е казал,че са на безценица?
Интересни от официалните дилъри са коли,които са били на оперативен лизинг,а там има ограничения (години и/или километри) за периода на лизинга.
Плюс е пълната сервизна история и това,че колата е обслужвана в официален сервиз.
Ама такива автомобили обикновено са от "плебейските" марки Тойота,Рено,Дачия (ужас :lol: ),Форд,Шкода.... :mhihi: ,а и нали се сещаш,че за тия пари има Е шеЕсе :winky:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от jordanov » 11 Авг 2018, 11:13

И от мен едно мнение за Кентавър. Имах една много проблемна кола, бездънна яма за наливане на пари. Не исках да я продавам на човек и реших да я продам в автокъща. Те така и така си продават подобни автомобили. Продадох им я за 3000 при пазарна цена 5000. Те съответно я пуснаха за 5 и написаха, че е от първи собственик, оригинална боя и със сервизна история, въпреки че им обясних, че съм 3ти собственик, че я е била градушка, и че сервизната й история е до 130 000 км, а тя вече беше на 190 000(даже не им я предоставих). Та... не съм купувал от там ама като знам какво им продадох и каква напудрена обява пуснаха, се чудех дали да не отида да си я купя за 5 бона :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от FaceOff » 11 Авг 2018, 11:35

Точно това съм си мислил винаги за колите в Кентавър.. нещо като последен шанс да се отървеш от някой кош.. :mhihi:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от randity » 11 Авг 2018, 11:52

Аз пък на Кентавър съм им благодарен. Като купувах моята кола, собственика беше ходил преди дни при тях и благодарение на тях я купих на бая по-ниска цена от продажната за модела. А колата си е купувана от България и с пълна история :mhihi:
А иначе нормално, и те като всяка автокъща лъжат. Наскоро гледах един автомобил при тях. Наистина беше купуван от България нов, не беше от първи, а от трети собственик и километрите бяха метнати с едни 180 000 надолу :lol:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от don_gori » 12 Авг 2018, 9:57

Айде айде, те нека секнат въртенето на километражи, па после гледай как изведнъж секнал пазара за нов внос по 150к км :mhihi: потребителя ли е виновен, че джамбазина е врътнал 300к км назад и чака някой шаран да клъвне ? Дори нормалния човек да отиде да купува кола като види на таблото 450 000км ще му светне някоя лампа, че все пак тая кола не е много ок.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от host » 12 Авг 2018, 10:02

99% от хората влизащи в автосалон питат първо КОЯ ГОДИНА Е и НА КОЛКО КМ Е... нито за екстри, нито за мотор... за нищо друго не питат първо, само за тоя години и километри

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Авг 2018, 10:20

don_gori написа:Айде айде, те нека секнат въртенето на километражи, па после гледай как изведнъж секнал пазара за нов внос по 150к км :mhihi: потребителя ли е виновен, че джамбазина е врътнал 300к км назад и чака някой шаран да клъвне ? Дори нормалния човек да отиде да купува кола като види на таблото 450 000км ще му светне някоя лампа, че все пак тая кола не е много ок.

Естествено, че потребителят е виновен!!! Продавачът има това, което се търси, а не най-доброто от модела на реални 140 хил. примерно. Той има за цел да продава, а не да му идват разни с обяснения от сорта, че "за тия пари има Е60, а за 4000 лв. по-малко има същата!" Схващаш със сигурност, та да КУПУВАЧА е виновен, само и единствено той!
П.п: Подозирам само, че ако секнат въртенето на километражи(ще стане това като идем в ера от онзи фиш Разрушителя)то много народ ще се откаже изобщо да си купува кола, ще види, че за километър не си струва да я пали, а и ще открие освен ходенето пеш...колелото!
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от acho.rs » 12 Авг 2018, 11:20

host написа:99% от хората влизащи в автосалон питат първо КОЯ ГОДИНА Е и НА КОЛКО КМ Е... нито за екстри, нито за мотор... за нищо друго не питат първо, само за тоя години и километри

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Защото в крайна сметка това е най - важното за една кола. Малко по малко ще дойдем всички на тази теза. Актуалните коли се разпадат в движение след 200к км. Вече не можеш да си легнеш под колата и да си оправиш всичко с подръчни материали а качеството на "алтернативните" части спада постоянно. Качествени сервизи се броят на пръстите на една ръка. Извън София пък е трагедия - може да изсипеш една торба пари, да ти сменят всичко друго, но не и дефектната част и пак да си караш с проблеми... Съжалявам за офтопика - по темата, малко е като с кокошката и яйцето и сиренето за 4лв крилото. Всеки може да види колко струва една кола в мобилето, може да види колко струва от БМВ Премиум Селекшън... Вижда това и си купува нов внос Е90ка/Е60ка на реални 168к км за 9000лв или Ф10ка 2010та пка на толкова реални за 24000лв

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Grozdanoff » 12 Авг 2018, 11:46

Забелязъл съм, че сякаш хората, които неразбират от коли предпочитат да си купят колата от автосалон, може би защото колите са напудрени, а когато отидеш да видиш кола на някой частник колата обикновенно не е мита от 3 месеца... Леко се възхищавам на продавачите от автосалоните и по-добрите от тях, заради начина, по който умеят да убеждават, че въпросният кенеф всъщност е уникално запазена кола и е на реални километри :mhihi: Аз не мисля, че мога да работя в автосалон поради простата причина, че немога да лъжа хората така :mhihi: Няма да забравя разговора с най-добрият измамник джамбаз, който съм виждал. Беше един автосалон във Варна, колата за която ме убеждаваха беше приблизително запазена Е39 520 без грам екстра. Резюмето на колата беше нещо от типа: "Гледай човек, ГЛЕДАЙ!!! Ебахти колата... Аз такава кола никога не съм имал в автосалона, толкова запазена кола за пръв път намерих за 20 години, даже се чудя изобщо дали да ти я давам или аз да си я карам, щото за тия смешни пари такава кола няма да намериш.... Гледай я, аз още мисля какво да правя с тази кола." :mhihi: :mhihi:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от DriftoMania » 12 Авг 2018, 12:53

Има големи образи сред джамбазите. От свестни такива, които са ми правили кафе и сме си говорили по половин час на сянка за нещата от живота, до такива които след 10 мин огледи ми викат "Е отсреща е магазина за новите, ти си за там, не за автокъща" :mhihi:
Но един няма да го забравя никога. С бащата преди 7-8 години отиваме в София, и понеже нещо беше станало със свястната семейна кола и бяхме с на тате ЦРВ-то, от първите, с десен волан, абе колата за лов и работна за на село. Имахме някакъв ангажимент в София (преди аз да заживея тук, тъкмо съм взел книжка) и решаваме да убием малко време в една автокъща, която ни попада уж случайно. Уж, защото бях гледал едно доста свежо на снимки е46 в нея и убедих бащата да се разходим да го видим, щото 'случайно нали' автокъщата е наблизо. :mhihi: Съответно, гледката, дърто црв англичанка с дълбокопровинциален номер и класиката - семейство майка, баща и син слизат да гледат кола в софийска автокъща :mhihi: Добър ден, добър ден, посреща ни вяло джамбазина, но часа е малко след 18:00, той носи някакви транзитни номера в ръка, изморен от тежкия летен работен ден. "Идваме да видим черното 320 е46, работите ли още?"
Оня спря, хвърли ни един поглед и на каляската, с която бяхме дошли и изсумтя "Мне, продадох я преди малко, ама вие нямаше и да я купите и без това"
Съответно ние :shock: :shock: "Ами добре, ама само че как решихте, че няма да я купим?" "Ами нали ви виждам, аз днеска само съм продал 6 коли, а на личната ми кола само каското ми струва повече от вашата.." и продължи да си върши квото правеше там. Съответно, хондичката ни нямаше никакъв външен вид, но все пак е работен кон и вече наистина не помня що бяхме с нея, и вярно не изглеждаше много представително, но тоя ни покърти с отношение. Беше ясно, че няма какво да правим при такъв продавач, но някак си не ни даваше мира да си тръгнем просто така. :) Съответно, без да се наговаряме, с бащата почнахме да изявяваме интерес към почти всичко, налично в двора - опели, фордове, рена, баничарки и държахме да отворим на поне 5 коли предните капаци, сядахме в колите, пипахме копчета, викахме майка ми, питахме я коя и харесва и му задавахме безумно тъпи въпроси от типа: "Тоя сеат тука, абе той все едно голф 4 гледам, тедеи ли е и можем ли да му сложим чип" :mhihi: Бащата: "Не не, тия испанските не са надеждни, от кога правят коли тия, по-добре мерцедеса, мерцедеса си е мерцедес, я за майка ти ей тая А класа да видим" и съответно 10 минути се суетим около следващата кола. Тоя ни е псувал цяла вечер сигурно :mhihi: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d Mpack
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: E90 330dA 12.2007 Titan Silber / M SPORT package / Style 193 / Navigation / Recaro / Shadow Line / Xenon / Light package
VD86338

E91 330dA 12.2006 Black sapphire metallic / Navigation / Recaro / PDC / Light package
SOLD

328iА sedan Technoviolett 12.1996 Mpack,LSD 3.15
AU60415
SOLD

318is coupe 10.1998 SOLD

E39 530d 1999 Mpack SOLD

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Powerslide » 12 Авг 2018, 14:11

Ще напиша няколко неща , които съм разбрал от скромния ми опит
БАЙ Ганьо иска да бъде лъган !!! ТОЙ самия го иска това. Всеки ден се убеждавам в това.
80 % не знаят кво искат , ама искат нещо което го няма на салона и като цяло - кола 2010 година за 4900 лв . Те са зяпачи и семкаджии.
Другите са като тоя колегата над мен , той сам си казва , че влиза да убива време и съответно джамбаза вече толкова е вътре в нещата , че го разпознава като такъв (зяпач) и не му обръща внимание.
СУПЕР МНОГО са изнежени клиентите ,но ние сами сме си ги направили така , то не бяха мивки , то не беше пастиране , то не беше полиране , то не беше пране вътре салона , ароматизиране и т.н.
ПРЕДИ е нямало такива неща , из някои общини продължава да го няма това , колите се продават както са си дошли , без да са минали освежаване ( не говорим за боя и ремонт).
Във Варна ги пудрим до безобразие и ПАК кусури .
Идва застава до колата , обикаля я 19 пъти и ми показва къде имало забележки - одраскано тук там :mhihi: И му викам да бе има си външни забележки нормални за годините и той - ами то не може така :ok:
ТЕ искат да са цялостно пребоядисани , без забележка и да им казваш , че колата не е пребоядисвана и колко много е пазена , че е непокътната :banghead: :banghead: :banghead:
Пробвал съм всякакви варианти , да им казвам какво е правено по колата , да не казвам нищо , да лъжа че нищо не е правено и т.н. и то няма угодия
Показвам снимки , как е купена колата , че нищо не е правено , че е от първи собственик , снимка на километража че не е връщан . И пак няма угодия.
Пример : пасат 6 комби 2008 година 1.9 тди , НИЩО не е пипано по колата освен мивка , показвам снимки навсякъде + километраж ( на 231 хиляди е ) и ПАК нещо не е наред.
Значи ТЕ искат колата да е на 500 хиляди и да се върне на 179 и тогава ще я купят. Понеже НЯМА да се върне километража в този случай продажбата ще е куца.
Пример : Голф 5 1.9 тди хечбек на 160 хиляди , показвам пак снимки , бележки от прегледи италиански , и сервизни бележки кога какво е правено , НЕ тя била скъпа и имало същата за 6000 ( тази е пусната 7300). И аз ги пращам да видят няколко на 6000 лв и после идват и казват , ми то няма нищо общо. АМИ НЯМА ДА ИМА понеже оня гроб е върнат 7 пъти назад и са и правени всички копчета и тапети и увисналия таван.
Стига толкова , че ако набера скорост няма да мога да спра да пиша. :mhihi:

То моето стана обсъждане на клиенти. Както и да е няма проблеми.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Jordana » 12 Авг 2018, 14:36

Я кажете , горе долу какъв процент от кочините идват с повреди и се правят тука в "доверен" сервиз на джамбазина ? Тука из Варна поне половината от колите по автокъщите според мен са претърпели интервенции и то доста сериозни тука на място . Имам чувството че тия внасят скрап с единствената цел да спасят от пресата за рециклиране купчината ламарина :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Grozdanoff » 12 Авг 2018, 14:57

За ремонти незнам, но по мои впечетления във Варна почти всички салони връщат километражите, аз преди няколко години исках да върна километража на една кола и попаднах на един пич във владиславово на пазарчето, при който десетки ако не и стотици километражи бяха наредени на рафтове, надписани от коя автокъща са :mhihi:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Jordana » 12 Авг 2018, 20:08

Тука не става въпрос за това точно . Хората масово търсят коли по автокъщи , главно щото не е карана тука и си мислят че цените са по ниски по някакви неясни причини . Обаче джамбазлъка си има своите особености , последните години излиза по-евтино да си купиш вече регистрирана кола по обява а не от автокъща . Има си предимства , има си и минуси но за големите градове просто си е отлична опция . Колата може да се вкара в сервиз по желание на клиента без да се разправяте с транзитни номера . Може да се кара и тества доста по обстойно . Освен това пазарлъка е задължителен . Автоджамбазите не продават на загуба никога , пазарят се но повечето са професионалисти и не виждам как нормален човек който е извън бранша ще спазари ниска цена . Пазарлъка е много по лесен с частни обяви , с хора които често нямат понятие от коли , финансово са затруднени , автомобила не им трябва или има други причини цената да падне при вида на кеша . Освен това винаги има доза късмет да нацелиш добра кола , почти като при жените - винаги може да попаднеш на запъртък обвит със златен станиол :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Mpower94 » 13 Авг 2018, 9:07

Във чужбина влизат и доста български коли, които рано или късно попадат във някоя автокъща. Надписва се само за износ и в крайна сметка се връща в България, вече е нов внос на малко километри и "никога" не е карана в България.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook