Етажна собственост, скандали и спорове!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от m.dimitrov1992 » 25 Фев 2019, 23:27

Купих апаратамент. Нанасям се в жилището и веднага ми звьни на вратата домоуправителката като ми заявява че стария собственик дьлжи 300лв за общи разходи. Като не е бил плащал за около 10г, това е и периода в който никой не е живял в апартамента! Стария собственик пребивава в чужбина!
И общо взето си прави сметката аз да платя тези пари ако сьм искал да сме в добри отношения :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Отпратих я любезно.
Днес друг стар вампир дойде да ми мрьнка за вьпросните 300лв. Някак си почвам да се дразня вече и любезността ми започва да се изпарява. Кофти е да си нов и да почваш с скандали ама на там отиват нещата :mhihi:
Закона не сьм го чел защото е доста дьльг но все си мисля че тези пари нямат никакво законово основание да ми ги искат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1538
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от ildivvy » 26 Фев 2019, 0:09

Така е! Да си ги търсят от стария собственик! Никой не може да ти иска и стотинка за този минал период! Неприятно е,но ще им мине с времето...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 583
Регистриран на: 17.08.2002
Местоположение: BULGARIA
Пол: Мъж
Кара: e30 320i

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от KEVIN-30 » 26 Фев 2019, 0:16

Колега ,не съм вещ в покупката на недвижими имоти , но при сделката пише ли че го копуваш със някакви задължения.При сделки с недвижими имоти се представя данъчна декларация че лицето няма задължения по имота,Ако сдеката се изповяда пред НОТАРИУС то отговорността пада върху продавача, че е укрил задълженията, ти оставаш чист.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от m.dimitrov1992 » 26 Фев 2019, 0:22

KEVIN-30 написа:Колега ,не съм вещ в покупката на недвижими имоти , но при сделката пише ли че го копуваш със някакви задължения.При сделки с недвижими имоти се представя данъчна декларация че лицето няма задължения по имота,Ако сдеката се изповяда пред НОТАРИУС то отговорността пада върху продавача, че е укрил задълженията, ти оставаш чист.


Документа е удостоверение за тежести. Беше представен такъв при сделката. Но приходите и разходите по етажната собсвтеност са нещо коренно различно. И едвали фигурират в някакви държавни регистри

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от barty » 26 Фев 2019, 6:54

Не ги дължиш на ЕС, пробват се ако мине.
Преди сделка продавача трябва да представи бележки за всички платени суми, ако нотариуса е читав ще ги иска предварително.

Лошото е че ако решиш да ги платиш като жест на добра воля, оттук нататък ще те мислят за балама който плаща всичко - това е личен опит.
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от Borymeckata » 26 Фев 2019, 8:04

И според мен не дължиш нищо. Същата работа е с битови сметки, "навъртяни" от предишния собственик и останали неплатени. ВиК, Топлофикация и Енергото ще се пробват да ги искат от теб, но няма законно основание, защото натрупаната сметка е на ЧОВЕКА, а не на ИМОТА (това е важно да се знае!). По същата логика, ако предишният собственик има неплатени глоби, КАТ може да ги търси от теб - ще ги платиш ли?

В нотариалния акт трябва да има точка от коя дата влизаш във владение на имота и от нея сметките са на твое име. Преди тази дата - сорри... :dunno: :dunno:

Иначе те разбирам за скандалите от първия ден... Виж кой от "събирачите на дългове" изглежда най-разумен и пробвай да обясниш културно и спокойно, че е трябвало да търсят сумите от предишния собственик, а и при условие, че никой не е живял в апартамента - какви толкова разходи са се натрупали? Покажи добра воля, предложи им да платиш авансово за текущата година ( :mhihi: :mhihi: ), пък ако не разбират от дума - да си трошат главите и това е... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от toncho83 » 26 Фев 2019, 8:35

Приготви им чаша студена вода колега...всеки път, когато звъннат за 300 лв.Аз така бих направил...без да обяснявам нищо, подавам чашката и тръшвам вратата с усмивка.- от опит говоря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от Nickelback » 26 Фев 2019, 8:49

Ако смяташ да се задържиш да живееш там, ако искаш да не се гледате на кръв и т.н, аз бих попитал домоуправителката от какво има най-належаща нужда входът и да отида да го купя (не да давам пари, щори аз пари не дължа!). С едни 100-150лв. може и да не обеднееш, но е знак, че ти пука за това място, и буди най-малкото уважение у съседите. Аз така бих направил като новонанесъл се. И съм го правил под една друга форма, а резултатът винаги е бил в мой плюс. Естествено зависи какви хора са и доколко ще го оценят...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от Borymeckata » 26 Фев 2019, 9:17

Nickelback написа:... Естествено зависи какви хора са и доколко ще го оценят...

Точно казано! Не си струва да си разваляш отношенията със съседите заради някакви левове, но и няма смисъл да правиш жестове на хора алчни и дребнави, които не могат (или не искат) да ги оценят. В случая бих предположил втория вариант, щом толкова са се разтреперали за тия 300 лева, натрупани за 10 години... Не е грешка поне в началото човек да покаже добра воля и да направи някой компромис, но ако не срещне разбиране и подобаващо отношение - дотам... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от alekangg » 26 Фев 2019, 9:42

99% съм уверен, че и да плати тези 300лв, които не трябва да плаща, няма да се издигне в очите на кретените, а напротив.
Поголовно има скандали и неплащане на някакви суми от сорта на 3-5-10лв на месец и това е не защото нямат, а понеже не искат и не смятат, че е нормално да се плаща за чистачка или нещо друго.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от Дидо85 » 26 Фев 2019, 10:03

Пробват се, ако мине ти да ги платиш. Според мен е най-добре съвсем възпитано да им обясниш, че тези пари може да си ги търсят от предишният собствени, но от този момент тататък си готов да си плащаш редовно всички дължими такси за входа.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.02.2019
Кара: BMW E46
Мечтае да кара: M3

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от Maruni » 26 Фев 2019, 10:59

Аз познавам закона за етажната собственост доста добре. Нямат законово основание да ти търсят суми по задълженията на предходния собственик. Ти не си бил във владение на имота в този период, поради което няма как за теб да произтичат задължения за този период. Предполагаемо, предходният собственик ги е пратил да пият една студена вода и в момента се надяват да съберат частично или изцяло парите от теб за "добре дошъл" :no: :no: :no: Възможно е и той да има своите причини да не плаща, възможно е да е забравил, а е възможно и да се се прави на луд. Което и да е от тези неща, теб това не те интересува.

Аз не бих платила стари задължения на някой друг, изцяло или частично, т.к. това автоматично би ме сложило в графа "балък" за съседите ми. Не смятам, че при нормални отношения, задълженията на предходния собственик биха били повод за скандали и ненависти - това е абсурдно. В знак на демонстрация на добра воля, нововъзникващите задължения можеш да плащаш бързо и в срок.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8333
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от vicho » 26 Фев 2019, 11:03

представи си, че са измамници и ти казват не ги е плащал, а той ги е...

да се факат! :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от ceco_kd » 26 Фев 2019, 11:09

По закон независимо, че едно жилище е необитаемо си се заплаща месечната такса вход + фонда за ремонти. Не се плащат такси за стълбищно осветление и за асансьор. Това е на 99%, което помня, че четох когато жена ми беше касиер на входа. Но това не те кара ти да плащаш старите задължения! От момента на придобиване вече си плащаш всичко и това е.
Ако са им толкова потребни тези 300 лв. то защо не ги разхвърляте на всички живущи във входа и това според мен е най-удачния вариант. Но когато(ако) го предложиш...... веднага ще си проличи кой какъв е и с кой би имал дослука от етажната собственост. Аз поне бих направил така, хем ще си направя извод кой става и кой - не, хем ще им дам "решение" на тепсия след като са изтървали предишния собственик, за което ти най-малко имаш вина.
Успех...но не вярвам да си уцелил много на комшии!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Етажна собственост, скандали и спорове!

Мнение от Bogat-Beden » 26 Фев 2019, 11:11

А къде са спали 10 годин..
Аз също продавах наскоро и Топлофикация ми натресоха около 30 кинта от изравнителна, почти половин година след продажбата, платих си ги като пич, заради мен най-вече и заради новия собственик.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook