Икономика на РБ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Икономика на РБ

Мнение от SpeedyMan » 30 Май 2020, 19:48

В това клипче що има BMW i8? Каква му е ангажираността в BG икономиката?
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Икономика на РБ

Мнение от drago_pavlov » 30 Май 2020, 19:52

Benord написа:Много добра работа на екипът създал видеоклипа,но само да беше поне малко вярно с истината,цена нямаше да има.

Кое не е вярно?
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Икономика на РБ

Мнение от bum_bum » 30 Май 2020, 21:32

На пръв поглед, не са показани алчни чиновници, идиотска бюрокрация, безумни наредби със 100 възможни тълкувания, ужасяващи срокове за най-елементарни услуги, липса на квалифициран и мотивиран персонал. Сигурно ще измисля и още ако се понапъна.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Икономика на РБ

Мнение от bum_bum » 30 Май 2020, 21:39

А, сетих се и за бързия интернет. Да бърз е и да, проникването е голямо, ползва се и домашен и мобилен. Но според докладите, основно за ел поща и социални мрежи. Което бизнеса не го грее. Той иска да продава там.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Икономика на РБ

Мнение от streetz » 31 Май 2020, 7:36

Колегата трябваше първо клипа да пусне, после анализа, за да няма наивни въпроси тип "кое не било така" :)
BMW_POWER написа:

BMW_POWER написа:Понеже малко оцапаха темата за икономическата криза с типично български "случки", ето едно мнение от фейса тук:

Dimo Chankov
20 часа · Публично
Разсподеляли се всички на едноминутен клип на България, който се предполага явно някак да привлече инвестиции. Да, то така става. Интересно ми е дали има поне 1 човек участвал в тая кампания, който да е наясно какво прави един инвеститор преди да вземе решението да си налее парите някъде. Прави анализ на политическата и икономическа обстановка в страната. Един такъв анализ в България ще мирише повече от варненското езеро в момента. Дори не е нужно да правиш анализ всъщност. Само трябва да прегледаш политиките от ноември 2019 до днес:
- налагане на данък airbnb и booking
- изземане на бизнес против всякакви конституционни и правни норми (този на Божков). Няма значение какво мислите за Божков и за бизнеса му. Важни са фактите. Фактите са, че един огромен бизнес беше иззет незаконно и против всякакви правни и конституционни норми. Кой ще си рискува парите при положение, че има риск утре да му вземат всичко и има избор да отиде другаде?
- наближи кризата с вируса и се почна с най-различни опити за ценови контрол
- вкара се закон, който казва на хранителните вериги какви продукти да се излагат, как, къде и в какви проценти, от къде да идват и т.н. Против всякакви норми на пазарна икономика. Също така в противоречие с европейското законодателство, което сме се съгласили да спазваме.
- да не пропускаме и кризата с водата в Перник и говоренето за държавен вик холдинг
- държавни бензиностанции
- държавен еквивалент на буукинг.ком след като на същия му беше наложен данък
- действане абсолютно ад-хок по време на кризата - днеска едно, утре обратното. През маски и затваряне на бизнеси до какво ли не
- наредба Н-18 да не я споменавам дори, щото за там мога цял роман да напиша
- днеска се събужда премиера слънце решава да намали ддс на едни, на други не
- после премисля за ддс-то, ама пак го вкарва, ама може и да го махне догодина, ако не е доволен
- от януари до май на два пъти тръгвахме към еврозоната и се отказвахме - ясен сигнал за несигурност в монетарната ни политика
- искане на суап от ЕЦБ, който не би трябвало да е нужен, ако имаш борд - това доведе до още по-ясни сигнали, че тук има нещо гнило, това доведе до оскъпяване на дълга ни. Евала
- във въпросния клип се говори как данъкът е 10% междувременно от 1 седмица се обсъжда как тоя данък може да стане 18%, заради намаленото ДДС.
Тоест, един потенциален инвеститор отваря новините в БГ и вижда, че тука абсолютно никой не знае какво по дяволите се случва. Какви са правилата, кой ги пише, кой следи за тия правила, кой ги налага, за кого важат - тези въпроси нямат отговор. Няма абсолютно никаква сигурност за твоите пари и тяхното бъдеще.
Съответно си казваш - тия малоумни ли са? Отивам да инвестирам в Чехия.
Чао корона Чао, а след него е и Чао България Чао.
Не само няма да има инвестиции тук, ще има износ на капитал и емиграция в огромни размери, отново. А лека полека бяхме тръгнали да обръщаме тая тендеция.
Но важното е да сме здрави.
Още по-важно е, че комунистите не са на власт.
Oh, wait..
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Икономика на РБ

Мнение от drago_pavlov » 31 Май 2020, 8:12

Тоя анализ все едно е писан от Мая Манолова.
Сигурно и баба ти много би му се зарадвала, но е 100 пъти по-подвеждащ от клипа...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Икономика на РБ

Мнение от SpeedyMan » 31 Май 2020, 8:15

+1
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Икономика на РБ

Мнение от Nukem » 31 Май 2020, 9:27

Анализа е хубав, не знам защо намеси и Мая Манолова, тя е доста нива над това което е написано, това че си я гледал по телевизията не значи, че знаеш каква е и да и лепиш името на ляво и надясно по някакви статии.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Икономика на РБ

Мнение от SpeedyMan » 31 Май 2020, 9:45

Да, съгласен съм и с това. Мая не заслужава такова сравнение.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Икономика на РБ

Мнение от drago_pavlov » 31 Май 2020, 10:48

Толкова много нива, че се извисява редом до вожда слънце и другите малоумници :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Икономика на РБ

Мнение от b_u_b_o » 31 Май 2020, 11:27

Nukem написа:Анализа е хубав, не знам защо намеси и Мая Манолова, тя е доста нива над това което е написано, това че си я гледал по телевизията не значи, че знаеш каква е и да и лепиш името на ляво и надясно по някакви статии.
Какво точно не заслужава сестра Галева? Уважението ми няма как заслужи, човек който очевидно се е отказал от всякакъв морал. Години наред да уреждаш схемите на откровени престъпници и след това да ми се правиш колко си честен и как мислиш за хората айде няма нужда, не сме толкова тъпи да ти повярваме, Майче. С Мими Йорданов си имаха къще в имението на Галеви, да са им по ръка постоянно. Ама народа не помни, или не мисли не знам, за малко кмет да я направи...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Икономика на РБ

Мнение от Benord » 31 Май 2020, 12:03

drago_pavlov написа:
Benord написа:Много добра работа на екипът създал видеоклипа,но само да беше поне малко вярно с истината,цена нямаше да има.

Кое не е вярно?



"бум_бум" е изредил някои от по-важните разминавания. :OT: Аз ще споделя само мнението на един чех:
"Много е мръсно при вас.Навсякъде всякакви боклуци и прахоляци.Вижда се,че не е подържана никаква хигиена с години.На плажа фасове и капачки, в морето найлони.Обслужването ви е отвратително и некомпетентно. За тези условия искате два пъти повече пари от испанци и италиянци.Няма да повторя."
Не знаех,че е ходил вече в територията ни и понеже обсъждахме кой-къде ще почива през лятото миналата година му предложих Черноморието.Засрами ме с този коментар.Отиде в Австрия.Аз отидох в Ахтопол.Прав е човекът на плажа фасовете бяха повече от мидените черупки.В морето пък имаше едни черни гадини големи колкото малки хлебарки и изглеждащи като такива,които почваха буквално да ме ядат със самото влизане във водата.

Иначе по темата, не знам какви инвеститори очакваме,но през предишните няколко години половината,които правеха нещо си биха шута и ги няма вече."Нещо не е наред в Дания."-както се казва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Икономика на РБ

Мнение от drago_pavlov » 31 Май 2020, 12:24

Бум_бум изрежда неща, които не са упоменати в клипа.
Ти ми говориш, че казаното в клипа не е вярно.
Къде в клипа е казано, че черноморието е чисто и евтино?
И въобще кой инвеститор го интересуват курортите ни :kuku:
Все още чакам да кажеш кое конкретно от клипа не е вярно. Аз се сещам само за едно...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Икономика на РБ

Мнение от Benord » 31 Май 2020, 20:04

drago_pavlov написа:Бум_бум изрежда неща, които не са упоменати в клипа.
Ти ми говориш, че казаното в клипа не е вярно.
Къде в клипа е казано, че черноморието е чисто и евтино?
И въобще кой инвеститор го интересуват курортите ни :kuku:
Все още чакам да кажеш кое конкретно от клипа не е вярно. Аз се сещам само за едно...


Правилно се сещаш,колега! Нищо от показаното не е вярно.ИНАЧЕ СИ ПРАВ ЗА ВСИЧКО И НАИСТИНА ЖИВЕЕМ В РАЯ
.
Това с големите букви ме изненада и мен самият.Не знам как натиснах нещо в повече,но го оставям така.Защо ли?

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Икономика на РБ

Мнение от zAcK » 01 Юни 2020, 11:26

Икономика в Територията :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Вчера карам лежерно по Цариградско и си запям. Запяйки забялязах 4-5 много големи и нови бизнес сгради с надписи Offices for rent и т.н. :roll:
Също така с тях се редуваха новостроящи се бизнес сгради, които явно ще приемат чакащите компании да ги наемат, защото другите са препълнени :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook