Мистериозния нов щам на коронавирус

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: м си.

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от Joro17 » 28 Май 2020, 0:50

Аз много не разбрах, ама освен за болните и за хората, идващи от други държави за кой друг тук имаше карантина?


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от Пинтев » 28 Май 2020, 5:28

На мой колега,дъщеря му се прибра от Холандия,точно в разгара на вируса,и човека отиде до ДЖ.Пто за да поиска болничен,защото няма възможност да изолира момичето някъде.Отговара е бил че на него не му се полага болничен защото само момичето е под карантина....а те живеят в един апартамент????? Човека се принуди да си вземе отпуска само и само ако има нещо да не ни го донесе .Много сбъркана работа.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от ukelichko » 28 Май 2020, 8:59

Кво ревете спортистите, като вашата е лесна. Можеш да си вдигаш железа и вкъщи и да си правиш кросчета в квартала. На нас интелектуалците като ни затвориха театрите и операта, да не ни беше лесно. Два месеца без културни събития направо откачих. Добре че си правехме тайни литературни четения с едни приятели и съпругата ми свиреше Рахманинов на пианото, иначе да съм се тръшнал вече.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от Jordana » 28 Май 2020, 9:04

Забрави да кажеш че си пял от балкона стари градски, в съпровод на комшията с кухарката и целия квартал изпадал в умиление докато пляскат от терасите :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от Borymeckata » 28 Май 2020, 9:08

Аз си представям кутия със стъкло на стената и вътре - томче на Достоевски. В случай на културна абстиненция - чупиш стъклото и поемаш животоспасяваща доза... :mhihi: :mhihi:

Значи спортистите и интелектуалците го ядоха четвъртит през карантината, само ние земеделците отживяхме - ровиш си из градината и ти е през дедовия за 'секви вируси...
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от sub_eleven » 28 Май 2020, 10:30

Borymeckata написа:Значи спортистите и интелектуалците го ядоха четвъртит през карантината, само ние земеделците отживяхме - ровиш си из градината и ти е през дедовия за 'секви вируси...

хахахахах

Бегай ти, да вземе да изскочи некъде от почвата някой погребан вирус от ледената епоха... не бих ровил с мотиката така спокойно, рисковано е :mhihi: :mrgreen:

п.п евентуално бих се замислил ако съм с ръкавици, маска и шлем...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от sssssl » 28 Май 2020, 13:52

Гледам го днес по телевизора генерал-хирурга, как ми обяснява, че антителата били нетрайни. Да де, ама имунолозите поне преди месец ни обясниха, че има клетъчен имунитет, който е много по-траен и точно на него се разчита както при разработване на ваксина, така и за формиране на колективен имунитет.
Не искам да използвам силни думи, ама тоя ненормалник много силно подценява Матриала и това скоро ще му се върне, но и със сигурност ще се отрази на предстоящите парламентарни избори.

По отношение на 28дневния домашен арест - това е заимствано от Китай. Огромна благодарност, че не заимстваха и заваряването на входните врати на блоковете в Ухан :mhihi: За нарушаване на домашния арест все още е в сила 5000 лв глоба и затвор, до колкото си спомням. Евентуалните преносители на страшния вирус се приравняват с крадци , убийци и наркодилъри :dummy:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от Borymeckata » 28 Май 2020, 14:08

sub_eleven написа:Бегай ти, да вземе да изскочи некъде от почвата някой погребан вирус от ледената епоха... не бих ровил с мотиката така спокойно, рисковано е :mhihi: :mrgreen:

А, толкова на дълбоко не ровим, най-много до 30 см., само в хумусния слой. Надолу, в льоса, какво да търся?

Дженерала избори не го бъркат, даже си мисля, че го лансират само, защото може да е удобен бушон. В смисъл - да го хвърлят като главен виновник на медиите, ако нещо се разсмърди работата с вируса. Ама за момента гледам - всичко е точно...

Друго не разбирам, нали всеки ден обявяват: открити са толкова нови заразени. И ние въздъхваме облекчено, щом са под 100, или има трайна тенденция да намаляват, или пък излекуваните са повече от заболелите, нали така обясняват? Добре де, питам се - как ги откриват тези нови заболели? Правят тестове на случаен принцип? Ако е така, има голямо значение колко теста и къде се правят. Щото едно е да направят 10 теста в някоя вилна зона, друго е 1000 в циганската ма'ала... Или чакат някой да се тръшне със симпотоми и тогава да го тестват? Силна профилактика, няма що... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от Моджо » 28 Май 2020, 15:00

Ми не, не е на случаен. Фатят един и правят на сички контактни с него. Или ако е в старческия дом както беше - на всички в дома. Ако е мед сестра, на целата болница. Не е просто така да ги гонят. Където има огнищр правят тестове, където няма - не. 100% има и болни където не се правят тестове, но им имнава леко или не разбират даже. То и кат тестове няма много :)) Бразилците щом за 1 ден фащат по 20 000 души и поне по 2 ПИСИАРА на човек, сметай. За два дена опукват толко тестове колко ние за 4 месеца )
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от steeN » 28 Май 2020, 15:02

Borymeckata написа:...


Болен си... отиваш на лекар щото не се подобряваш (it's just the flu bro) и те тестват. Страшна мистерия наистина как ги намират. Все едно да питаш как броят оперираните от апандесит... :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 30.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e38 735i
Мечтае да кара: вана
Детайли за колата: M62

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от waterboy » 28 Май 2020, 15:49

Да точно колега над мен се е изказал. Аз съм жив пример не бях добре 2-3 дни свързах се с личния си лекар, той отказа да ме прегледа и каза да ходя да си направя тест,отидох и излезна положителен и ето ме в списака на Генерала.. :mhihi: а за карантината от 28 дни според мен е абсурдна в моя случай след болнично лечение и изписан след 2 отрицателни теста защо да седя още 28 дни в къщи? (днес ми е 27ми ден утре ми свършва карантината) и другата простотия която се случи тези дни, по назад в темата споменах че майка ми също лежа в болница ,след като я изписаха и дадоха карантина 28 дни но тя не се чустваше добре и след 1 седмица пак влезна в болница за 3-4 дни (пак и правиха тестове пак отрицателни и като я изписаха и подновиха карантината с още 28 дни) на върпоса защо казаха че дори и на края на карантината ако се наложи да влезне в болница при изписването ще и лепнат нова 28 дни О.х
За карантините ако сте контактен на положителен човек с вируса ви се дава 14 дни карантина в къщи а ако сте установен с вируса ви лепват 28 дни карантина и на всички с които живеете и други контактни лица(ако споменете за тях) им се дава 14 дни карантина

П.П Другото което не съм споделил този месец на 21-ви май свръшваше карантината на жена ми и 2-те ми деца ( те са дали положителен тест на 24-ти април) та така дойдоха от РЗИ на 18ти и им направиха тестове за които ни се обадиха на 20-ти че едното дете е отрицателно но жената и другото дете са положителни и ние шок(след цял месец в къщи без никакви симптоми вируса си седи още в тях по техните думи) на 22ри дойдоха и взеха повторен тест на положителното дете и жена ми и на 24-ти се обадиха че вече са отрицателни и може да излизат :clap: :lol: айде аджеба ми кажи как след цял месец в къщи показа положител тест а след 4 дни даде отрицателен

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от Моджо » 28 Май 2020, 16:00

Те затова повтарят и потретват. А и както се разбра, наличието на РНК на вируса може да се установи доста след като си оздравял. Просто части от РНК-то, ама не значи че си болен или даже заразен. Но теста ти е положителен.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от sub_eleven » 28 Май 2020, 23:22

:bowdown: Каква е логиката да махнат карантината на хората, които пристигат от чужбина и потенциално могат да носят каквото там носят, а междувременно носенето на маски да остане задължително дъъълго време? Тъпотии

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от Borymeckata » 29 Май 2020, 6:42

steeN написа:Болен си... отиваш на лекар щото не се подобряваш (it's just the flu bro) и те тестват. Страшна мистерия наистина как ги намират. Все едно да питаш как броят оперираните от апандесит... :lol:

С един тънък нюанс - възпаленият апандесит НЕ Е заразна болест с 2-седмичен карантинен период. Нали идеята беше да се откриват вирусоносителите още в началото, преди да са показали симптомите, и да се изолират, за да не могат да заразяват други хора ...? :dunno: :dunno:

За 2 седмици "скрит" период и още 2 седмици неуспешно лечение на "грип" (който накрая се оказава, че не е точно грип...) - колко хора ще заразиш за това време?
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от Jordana » 29 Май 2020, 11:42

Апандиситите ги броят много лесно , или са оперирани или са в моргата и обикновено всичко свършва за часове или до 1-2 дена по съвсем явен начин . Докато с тоя грип в общи линии интерпретациите са в широка гама и разтеглени във времето със седмици и месеци с тия фалшивите тестове . Корейците например изобщо не са прилагали обща карантина , затваряне на икономиката и подобни диктатури . Само проследяване огнището на заразата и изолиране на първопричината . 10 000 заразени и 200 починали ...резултата е повече от показателен . Сигурно БЦЖ е причината за такъв отличен резултат :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook