Мистериозния нов щам на коронавирус

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от alekangg » 26 Май 2020, 12:59

Радвам се, че ме следиш.
Не знам защо така реши.
Не се оплаквам от нищо или от общи неща, които не зависят от мен, за разлика от болшинството.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от Jordana » 26 Май 2020, 18:14

СЗО спря изследванията на хлорохина върху пациенти . Лекарството е опасно за здравето на пациентите болни от ковид , специалистите определят като грешка лечението на ковид със хлорохин .
От самото начало на темата го твърдя това , остава да си признаят и колко хора умориха принудително с тия варварски методи за лечение на грип .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 30.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e38 735i
Мечтае да кара: вана
Детайли за колата: M62

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от waterboy » 26 Май 2020, 22:20

Ми на мен за момента ми няма нищо 5 дни ми даваха по 200мг на ден пък не знам дали дозата е малко или много ще видим за напред иначе те от 1 месец поне говорат че не одобряват лекуването с хлорохин, баща ми също са му давали хлорохин 5 дни в болницата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от Jordana » 26 Май 2020, 23:21

Данните от мащабно изследване показват че третираните с хлорохин пациенти имат по висока смъртност от контролната група . Тоест това на някои може да помогне на други да навреди но като цяло ползите са по малко от вредата която нанася . Решението дали да го ползват е на лекуващите екипи но мисля че това вече е въпрос на екзорсизъм и дебелоглав щабизъм при положение че СЗО официално го отхвърля като вариант за лечение .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: Созопол

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от arnold » 27 Май 2020, 1:40

sub_eleven написа:
alekangg написа:Булгара винаги е недоволен.
Ако се вземат мерки, били прекалено много, ако се вземат и са лабави пак рев. Ако не се вземат и има бум пак лошо. Изобщо вие всички случаи е лошо. Сега се взеха и нямаше бум, пак лошо.

Ти си точно от тези дето са все недоволни, които описваш, само да ти кажа. Следя те и от други теми.

:OT: Точно.На мен също ми прави впечатление че тоя само мрънка,заяжда се и трупа мнения. Даже заради него изгониха колега от форума :dummy:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от steeN » 27 Май 2020, 13:44

Аз мисля, че мерките в България бяха доста правилни и навременни, като изключим КПП-тата на всички областни градове. Първоначално не се следеше много, но след това се активизираха и се пишеха глоби и хората под карантина се гонеха да не се шматкат напред назад, което беше решаващо според мен. На фона на останлите държави, които имат някакво значение (банановите не ме интересуват), нашите мерки бяха доста умерени също така.

Ще разберем на есен дали ще отшуми или ще има още една вълна.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 223
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от sssssl » 27 Май 2020, 17:03

Хехе, явно не спортуваш :mhihi: Както и Мутафчийски :mhihi: А за 28дневната карантина какво ти е мнението?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от speedhokk » 27 Май 2020, 17:48

Аз съм с много смесени чувства относно тея мерки. Част от тях (КПП-та) бяха пълна простотия, други макар и смислени с трагично изпълнение. Е вчера гледам строги мерки в първите дни в детските градини - мед. сестра с едни и същи ръкавици прегледа и погали абсолютно всички деца :paranoid:
Позната се прибра от Англия преди 3 седмици, в двуседмичната карантина беше проверена 2 пъти, ама в рамките на един и същ ден - на обяд и следобяд.
Там въпроса с това как точно избираш да се прибереш до мястото на карантина, дали пристигаш болен или здрав, никой не му дреме. Болни пресякоха цяла България с влак, ама нали няма дерт. Ако пък някой дойде да те вземе от летището никой не взема отношение към шофьора. Случаи, в които в един апартамент живеят 3-4 човека, ама само единия карантиниран, а те в постоянен контакт.
Да не споменявам там март месец мисля, че беше като половин България се събра в кауфланд, лидл и фантастико в рамките на един уикенд да си напазари. Без маски, без дистанция, без ограничение колко човека могат да влязат едновремено. Това ако имаше повечко болни по това време, направо си бяхме заминали.
Обявяваме извънредно положение, ама от и до най-"горещата" точка в Италия по това време си имаше редовни полети сумати време след това.

В заключение не отричам, че без мерки щеше да е по-зле отколкото със, ама определено ни покри и факта, че не сме много туристическа дестинация и късмета до голяма степен. Съвсем резонно, предвид че вируса беше външен, най-големия проблем си дойде от бачкаторите, които решиха да се приберат тук. А сега представете си ако имахме някой прочут водопад, безброй катедрали, наклонена кула някъде, хиляди километри ски писти или нещо от сорта колко по-зле щеше да е. Един път да има полза, че туризма ни е развит до санитарния минимум :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от ukelichko » 27 Май 2020, 18:11

sssssl написа:Хехе, явно не спортуваш :mhihi: Както и Мутафчийски :mhihi: А за 28дневната карантина какво ти е мнението?

Що, аз се разцепих от ходене и каране на колело. Стар съм за тичане, иначе нямаше никаква пречка. И железа можех да си вдигам вкъщи, но мразя. Друг е въпросът, ако спортуваш с цел да те видят и да градиш имидж на спортистче :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от Jordana » 27 Май 2020, 18:16

Според мен мерките си бяха приети плюс минус няколко дена във всички околни държави и приблизително подобни по тежест . Турците дори има правиха някакви експерименти с по 3-4 дена пълен блокаж без никакво мърдане . Резултатите починали от измисления вирус са също в рамките на статстическата грешка за всички около нас 100 до 200 . Само Румъния се цепи но това са 20 млн население тая цифра 1200 е резултат на повечето завърнали с гастарбайтери .
Няма нужда да се тупаме в гърдите булгар булгар и да се правим че сме голямата работа , дори точно обратното е . Мерките бяха псевдо мерки имитация на мащабна борба и мощно промиване на мозъци 2 месеца колко сме ефективни . Ако бяха почнали ефективно да правят тестове в началото болниците щяха да се напълнят с грипозни и да уморят повече хора . Точно това се случи в Испанвия и Италия и сега говорят че ще получат максималната помощ от ЕU ...по 80 милиарда евро защото били много пострадали . Та не се чудете защо ги пишат всички ковид .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 223
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от sssssl » 27 Май 2020, 20:16

ukelichko написа:
sssssl написа:Хехе, явно не спортуваш :mhihi: Както и Мутафчийски :mhihi: А за 28дневната карантина какво ти е мнението?

Що, аз се разцепих от ходене и каране на колело. Стар съм за тичане, иначе нямаше никаква пречка. И железа можех да си вдигам вкъщи, но мразя. Друг е въпросът, ако спортуваш с цел да те видят и да градиш имидж на спортистче :mhihi:

Щом те кефи - карай си колелото по улиците. Още повече, че не беше забранено. И тук идва идиотската , типично ганьовска конфронтация - между тези , които пострадаха от "мерките" и тези които ги приеха с кеф :mhihi:
Никой не може да ме убеди, че спирането на любителския спорт, затварянето на паркове и планини, и КППтата не бяха не само безполезни , но и вредни мерки. Тея глупости ги нямаше в никоя бяла държава, освен в Италия и Испания. Във Франция, към края на март, правиха избори и след това - "мерки".

Някой нещо за 28дневната карантина? Според мен, при положение, 80-90% го карат вируса безсимптомно и смъртност в БГ 0.02% - всякаква карантина е излишна и дори е някаква форма на нарушаване на човешките права.
ТЕ доказано лудите не могат да ги вкарат в лудница......
Последна промяна sssssl на 27 Май 2020, 20:29, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от steeN » 27 Май 2020, 20:26

Защо да не спортувам? Вдигах си тежести у нас и все още така. От време на време ходех до Бистрица, Железница, Банкя и т.н. Конфронтация... не мисля, и на мен много неща ми се отложиха или объркаха.
Можех да излизам от софийското КПП, защото не съм със софийска адресна регистрация, но не съм го правил.

Не знам каква е 28 дневната карантина. Знам за 14 дневната за пристигащите от други държави, която е напълно оправдана според мен.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 223
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от sssssl » 27 Май 2020, 20:38


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от steeN » 27 Май 2020, 20:52

Разбрах. Имаш предвид изолация, не карантина... не знам това е неадекватно да са 28 дни изолация за изписани от болницата.
Карантина се нарича само за предполагаеми болни.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от sub_eleven » 27 Май 2020, 21:06

sssssl написа:И тук идва идиотската , типично ганьовска конфронтация - между тези , които пострадаха от "мерките" и тези които ги приеха с кеф :mhihi:

:bowdown:
На тези, на които карантината промени живота и на тези, на които не.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook