а

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Е.Димитров » 21 Фев 2020, 12:06

Phil написа:
Е.Димитров написа:Иначе, 800 лева заплата на човек с 40 години стаж, не искам да те обиждам но мисля, че това не е много вярно.


Aко държиш ще изровя някой от последните фишове на майка ми и ще ти го снимам. Не стига, че бяха 800лв, ами им ги даваха от дъжд на вятър...
За щастие миналата година се пенсионира.

П.П. Психиатър е и работеше с най-долните отрепки - алкохолици, наркомани, такива които пребиват родителите си и т.н.
Положението в психиатричните болници е скандално - на 2-3 отделения вече има по 1 лекар. Никой не иска за тия пари да го работи т'ва.
Пациентите са ненормални, агресивни, а охрана няма...

О, извинявай, тоя сектор в българското здравеопазване го бях забравил. Там е пълна трагедия и наистина се чудя, как може някой да работи в подобна обстановка и за такива заплати.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Borymeckata » 21 Фев 2020, 16:02

Phil написа:Пациентите са ненормални, агресивни, а охрана няма...

Всъщност, пациентите би трябвало да са търпеливи - patient... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от RageBg » 21 Фев 2020, 16:34

Трудна тема е това, една от най-значимите професии , призвание.
Като всеки от вас, съм попадал на добри специалисти и добри хора, както и на изроди, които ако присъствах на место при случването на ситуацията, бих му счупил вратленцето с голи ръце. С практиката се губи човешкото у лекаря, хирурзи и т.н. гледат на теб като на следващия случай, не като на пациент и човешко създание.
Гледам винаги да подхождам с уважение при разговора ми с лекари, не мога да ги разглеждам като врагове, напротив.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Jordana » 21 Фев 2020, 17:34

Според мен лекарите са като автомонтьорите , отношението към пациента е каквото е отношението на монтьора към един чисто нов BMW 8 Series Gran Coupé и един огрухан голф 1 от 1985г . Втория автомобил ако изобщо се захване някой лекар с него , ще бъде излекуван с чука и флекса , с други думи ако не сте млад с отличен социален статус едва ли ще получите адекватно лечение . Това е само половината от реалноста , другата половина е че лекарите не носят почти никаква отговорност за извършения ремонт . Ако пациента запече сегменти при излизане от сервиза , това си е негов проблем . Просто му е дошло времето за дерегистрация и сваляне от отчет :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Borymeckata » 21 Фев 2020, 17:44

Единичката на WV не я ли правеха до 83-та? Е, кабриото го произвеждат до 90 и някоя си, но пък Голф-1 кабрио няма да го оправяш с чука и флекса...
Медицинска тема в автомобилен форум - кефи ме... :bowdown: :bowdown:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Е.Димитров » 21 Фев 2020, 17:49

Преди време четох една книга , действието се развива да кажем около 1700 ната година и в тая книга имаше следната случка.
Някакъв вип персона го беше закъсал доста сериозно, един вид ще се мре, като предполагаха, че вероятно е отровен.
Бяха решили да викат лекаря да го прегледа, обаче имаше един тип, който каза да повикат ветеринара!
Каква му беше презумпцията на човека, ще дойде лекаря , ще погледне това онова и ако не може да помогне, ще рече, че така е пожелал Господ и това е и всички ще се съгласят. Обаче когато ветеринара отиде при някое животно и го "изпусне", тоест животното умре, не може да мине с тая горната фраза, защото селяните ще го бият за животното. И така, ветеринара се старае повече, иначе...
Та в крайна сметка, ветеринара дойде, оправи човека и по навик на края препоръча да се изтрива със слама и да се разхожда на лек повод (като конете :mhihi: )

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Borymeckata » 21 Фев 2020, 18:52

Като стана въпрос за ветеринари, се сетих един виц:

Един ветеринар отива на преглед.
- От какво се оплаквате? - пита го лекарят.
- Е, така всеки може, колега... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Вуйчо » 21 Фев 2020, 19:52

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:07, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12067
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от bum_bum » 21 Фев 2020, 20:03

По точка 1- да изляза да изчакам, докато ме преглежда ли? Или направо да пратя патите за преглед по сметка.

Дейба и изродите скапани!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Jordana » 21 Фев 2020, 22:38

Изпуснал е в менюто "малтретиране на медик " завалийката :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от c04 » 22 Фев 2020, 0:41

Borymeckata написа:Единичката на WV не я ли правеха до 83-та? Е, кабриото го произвеждат до 90 и някоя си, но пък Голф-1 кабрио няма да го оправяш с чука и флекса...
Медицинска тема в автомобилен форум - кефи ме... :bowdown: :bowdown:

До 1983 уж, някъде казват 85.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от drifty » 22 Фев 2020, 0:50

:OT: гоуфо 1 не е толкова ненадежден като нас 'ората :OT:
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от c04 » 22 Фев 2020, 10:11

drifty написа::OT: гоуфо 1 не е толкова ненадежден като нас 'ората :OT:

Знам от 1-во лице :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Pisobella » 22 Фев 2020, 13:02

Самото заглавие на тази тема ми идва в повече. Страхотно. Какви врагове?!? Грозно ми е като се започне по тоя начин.

BMW_POWER написа:Човек оценява нещата, когато ги загуби. В бг-то все още можеш да видиш жив доктор....


И това е така къде ли не.
Тук поне можете на момента, веднага, когато ви потрябва специалист, да отидете. И да чакате няколко часа примерно. Или месец, ако сте си избрали някой конкретен. И то за без пари - с направление.
Да получите адекватна диагноза. И не си мислете, че само защото им се плаща повече на лекарите в разни други страни не правят шашми и въртели. Или че са кой знае колко компетентни. Случки и примери мога да давам достатъчно, които вас ще ви възмутят. Защото тук сме свикнали на бързо обслужване... и на някаква адекватност.

Достатъчно познавам лекарската работа. Достатъчно лекари познавам - и възрастни и млади. Много мои познати са лекари. В различни направления. Някои се изнесоха, за да им плащат нормални пари и за да има нормално отношение към тях.
И аз съм попадала на неприятни хора, непрофесионалисти, с ужасно отношение. Лекар, от когото други хора са много доволни, мен ме размотаваше месеци с различни антибиотици и налучкваше какво ми е. Случвало ми се е линейка да откаже да прегледа дете, просто защото били повикани за друго дете и щом не е записано при повикването - не може. Ставаше дума просто преглед на гърло и бели дробове/дишане. Толкоз. И други случки имам, негативни. Ама имам и хубави примери. Навсякъде има хора и хора. Неизбежно е.

Обаче, когато стане някакъв проблем или има някаква неприятна случка - журналистите полудяват. За хубавите неща - всеки си мълчи. Същата тенденция забелязвам и с много други професии, например учителската. Хубавите примери - ами какво да ги говорим, това им е работата, нещата трябва да се случват така. Какво като условията са еди-какви-си, ма ние си ги знаем, те са си го избрали (?!?!) Ама искаме чак невъзможни неща. Нещо стане - изливат се кофите с помия, често преувеличена, неадекватна, но човек остава с впечатлението, че само некадърници и психопати. Особено, когато не можете да погледнете по-далече от ПИК и Телеграф.

Нашите лекари правят чудеса от героизъм. С техниката, средствата, възможностите, които имат в една клиника, за да лекуват. С отношението, което хората имат към тях. Нали не мислите, че е прекрасно да ти плащат малко, да работиш 24+ смени, да те бият и обиждат и вечно да си грешния в очите на хората. И то след 6 години учене + 4 години специализация. Да не говорим за хората в линейките, там е просто трагично. И после искаме висока мотивация и винаги да те гледат с мили очи и да ти леят благи думи....

Ама тия хора все още са тук. Че даже и имат желание или намират някакво такова желание да са си тук.
Добре, че ги има. Тия, дето въпреки всичко, продължават да искат да го работят това и го правят.

drifty написа:По стечение на остоятелствата, дали от стрес, както казва Боримечката, или нещо друго, вече над 3 години посещавам различни лекари с необясним проблем ....


Ми има случаи, в които не могат да разберат какво е точно. Но пък се надяваш, че все пак медицината се развива и след някоя и друга година може би ще има решение.

Имам познат, със сериозен проблем, и са го гледали лекари в три държави. Не знаят какво му е точно. Нито какво помага. И ...те така.
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6212
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от zvetiko » 22 Фев 2020, 16:34

Jordana написа:Според мен лекарите са като автомонтьорите , отношението към пациента е каквото е отношението на монтьора към един чисто нов BMW 8 Series Gran Coupé и един огрухан голф 1 от 1985г . Втория автомобил ако изобщо се захване някой лекар с него , ще бъде излекуван с чука и флекса , с други думи ако не сте млад с отличен социален статус едва ли ще получите адекватно лечение . Това е само половината от реалноста , другата половина е че лекарите не носят почти никаква отговорност за извършения ремонт . Ако пациента запече сегменти при излизане от сервиза , това си е негов проблем . Просто му е дошло времето за дерегистрация и сваляне от отчет :mhihi:


Има коли, които ходят при дилърите и са при такъв режим, че на 120 000км имат издухани цилиндри и са готови за основен ремонт. Същото е и с пациентите- колкото е по-лъскав толкова повече пари може да се вземат, може да се направи някоя и друга ненужна операция, може да се вкара в режим на хронично заболяване.
Да не говорим, че вече почти няма кадърни лекари- всичко кадърно беше изгонено и ще се доизгони от страната, тук ще останат търгашите. Нарича се неоколониална политика- източване на ресурси от колониите към колонизаторите. След като в първите години на "демокрацията" източиха финансовите ресурси, последните десетина години усилено, чрез съответните политики, се източват човешките ресурси. Вземаш 1 500 000 млн. от Здравната каса и ги изхарчваш ясно за какво и обезкървяваш системата. Отваряш широко врати за кражби от наши хора за да продължиш с унищожаването и. Правиш болниците търговски дружества и караш лекаря да смята как да те лекува за да се включи в някакъв финансов режим, вместо просто да те лекува. Накрая му хвърляш 800лв. заплата, а оттатък му дават 8000 евра+ къща+ частна практика. Тук вече държавата е изхарчила да кажем поне 100 000 за обучението му и не знам си колко са изхарчени за да стане от едно бебе лекар, а там го вземат на готово и започва да работи за тях. Е, сега защо се случва това- има една тема наречена Политическа, там го пише.
Най-тъпото е, че гледаш интелигентен човек, а не разбира какви ще са последиците от действията и отношението му към някои неща- когато ножа опре до кокала се чуди защо се случва това или онова. Хайде, ако поискате да погадаем на 22.02.2020- Ванга има специално отношение към тази дата, какво ще стане в България, ако влезе коронавирусът- няма пари, няма болници, няма лекари... В Китай за 3 дни построиха болница, тук беше необходима седмица да сложат термокамери на летището.

А дали лекарите са врагове- не, просто са хора, които оцеляват съгласно зададените им условия. Тези условия с действието или бездействието си ги създаваме и всички ние Как беше един от основните закони на диалектическия материализъм- Битието определя съзнанието. ;)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook