а

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

а

Мнение от Вуйчо » 18 Фев 2020, 17:11

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:07, променена общо 1 път
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Bogat-Beden » 18 Фев 2020, 17:27

90+ процента са такива. (Адмирации за останалите :bowdown:)
Още един стимул да си пазим здравето, доколкото е възможно. За съжаление опираш рано или късно, по-често или рядко..
:dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от E34 » 18 Фев 2020, 18:02

Враца сичко е късмет баце. Колкото и тривиално да звучи, но наистина кой каквото му е писано. Важното е да се усетиш в един момент и да не се пресилват нещата, което е много трудно. Както има милион примери с лоши доктори, така има и не малко примери с добри доктори дошли ей така от нищото. Просто опреш ли до доктор в сериозна ситуация всичко е 50 на 50. Колкото до съчувствието няма как да се получи, те са професионалисти. Изградили са вътрешна преграда срещу заобикалящата ги среда и така се запазват те самите. Даже и аз се чудя как приемат толкова много смърт и то примерно на деца и млади хора ама тва е.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от barty » 18 Фев 2020, 19:05

Мойте съболезнования за баща ти колега.
Да, докторите са много меркантилни, винаги са били но от години насам са съвсем изпуснати заради доенето на Здравната каса. Но и това не им стига :bang:
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от mfandakov » 18 Фев 2020, 19:40

Не забравайте че болниците са търговски дружества. :bang:
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Bogat-Beden » 18 Фев 2020, 19:50

E34 написа:Колкото до съчувствието няма как да се получи, те са професионалисти. Изградили са вътрешна преграда срещу заобикалящата ги среда и така се запазват те самите.
Вярно, то вече много от "обикновените" хора са така, а какво ли остава за тях.. Това е разбираемо.
Влезнах в едно интензивно преди 15 години, в което всяка сутрин бяхме -1 или 2..
Една вечер докараха една женица в кома, с пяна на уста, докторицата млада, хубава, с коса до кръста (много яка наистина :shock: ) се запознава със състоянието й ( на около 55 беше жената) - диабет, инсулт (втори май беше), еди какво си сериозно пак .. и вика- абе няма какво да викам отдолу реаниматорите сега посред нощ, ще ме псуват само.. Пуснете и там колко мин. кардиограма с права линия и я смъквайте долу..
А мен като ме приемаха, понеже доста чаках, се бях поизнервил и викам, ако не се оправяте тука (до морето беше), да тръгвам към Сф? - Тя вика:
- Ако искаш, подпиши се и тръгвай, но може и да не стигнеш...
Та така, месомелачка си е в някои отделения и няма как наистина да оцелеят и те инак.
А в интерес на истината, един го изписват от същото отделение "отписан", после след години го виджат да кара колело в градската градина :lol: :dunno:
Неприятно е, че се държат помиярски, особено в държавните болници (явно се вземат по-малко пари)
Влизал съм в болница в Дания, къдет ненавиждат чужденци, особено източняци, е - държаха се просто безупречно :shock: Но в интерес на истината чувам, че общо погледнато имаме повече кадърни лекари, както и доста по-лесно да стигнеш до специалист. на "запад" чакат много и много оплаквания от некадърност :dunno: :conf: Няма пълно щастие..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от zvetiko » 18 Фев 2020, 19:54

Просто се изпълнява плана:"Вие повече от 4 млн. не ни трябвате".
Оправиха 80 000 000 индианци, та няма да се справят с 3-4млн. българи...
А поведението на лекарите е просто следствие на горенаписаното. Вземаш едно човешко същество учило не особено лесна материя години наред, а за да я учи, значи се е старало и преди това. И му даваш между 400 и 800лв. заплата- да 400, преди няколко седмици гледах предаване за психиатри, които работят със съответните пациенти и вземат 400лв заплата. А същевременно оня пълен глупак, с 4% доверие, който е избран, по-точно назначен, точно защото е глупак, взема само 8000 легални. + още около 300-400хил., които за нищо не стават, но вземат и те по 8000лв.
А първото същество има жена, деца, родители като теб, за които трябва да се грижи и се дразни гледайки ония същества. И се пита как ще стане със заплатата му? Или да ходи да кара такси и мие чинии да кажем след операция. Същевременно системата, напълно умишлено, му е отворила една дузина вратички за допълнителни доходи, разбира се за твоя сметка.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от N.Mihaylovski » 18 Фев 2020, 20:42

Чакам да се включи bum bum :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Stoqnov_1979 » 18 Фев 2020, 20:52

Не гледам с добро око на тези хора,от както щяха да ме уморят преди 20 години с едни измислени колики вместо апендицит.

1 седмица преди да се уволня от казармата бях в полагаема до уволнение и на 30 декември ме заболява корем. В най близкото спешно докторката ми казва колики и бие 2 инжекции за успокоение. Прибирам се,лягам и на 31 се събуждам с адски болки. Хайде пак там и тя още дежурна. Чак тогава ми казва,че се съмнявала за апендицит. Веднага във военна болница и доктора по спешно от тях. Още като дойде човека и ме прати на масата,без да чака изследвания. Вечерта в 00 часа ме събудиха да ми честитят Новата година,а на следващия ден,нищо че беше почивен доктора беше там заради мен. И така 20 дни,всяка сутрин в работно време и всеки следобед извън работно време човека идваше,само и само да ме види.
Ей това е доктор. По най-бавния начин е почистил всичко от пукнатия апендицит без да ме отваря нацяло,защото както казваше-"Младо момче,да те е срам след това да се съблечеш на плажа" Евала.

Баща ми почина преди малко повече от 6 години в спешното. Добрал се е до там със симптоми на инфаркт и дежурната вместо веднага да повика другите лекари,тя е почнала да го разпитва кой е и от къде е той се е сринал пред нея и починал. Чак тогава се сетила да вика други. Ужас направо...

Майка ми миналата година с бъбречна криза в спешното лекаря и прави изследвания на урина като гледа чашката на светлината на крушката и казва,че нищо и нямало. На другия ден след обикаляне на 7-8 кабинета,щото това им е целта да плащаш при влизане навсякъде,нищо че си осигурен и накрая прием в болницата през спешен кабинет.
Нямам думи просто...
Всичко е бизнес,никой не го интересува другия,вашното е клиничната пътека да е добра...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Jordana » 18 Фев 2020, 21:11

Медицината в своята същност не е нито цинична нито състрадателна или комерсиална , нито може да е враг или приятел нито каквато и да е . Такива качества и придават хората които упражняват тая професия , хората които са част от нашето общество . Реалноста е че ние българите сме големи любители на крайностите . За една вечер станахме по върли капиталисти от най големите душегубци от зората на капитализма . Така че това което се случва е избор на една нация а не личен избор на лекарите . Те са продукт на този обществен модел и съм убеден че с малки изключения го приемат за напълно нормално .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Benord » 18 Фев 2020, 21:17

Нищо нормално няма в тази картинка! Единственото нормално е когато си при частник с двадесет и кусур стаж и не питаш за парите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от PolandBall » 18 Фев 2020, 21:19

Има доктори и доктори. Едните когато и да ги утрепеш винаги си закъснял но, има и такива които са наистина доктори и си вършат работата много съвестно. Първия вид обаче май са в повечко тука...
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от c04 » 18 Фев 2020, 22:30

Нямам им вяра :mhihi:. Аз например за дребен дерматологичен проблем миналата година отидох при 4-ма лекари, разгеле 2-ма казаха едно и също, с различно лечение разбира се, аз си го приложих както сметнах за добре, та те така :mhihi: :mhihi:
Просто по-голямата част са печелбари, а от тях половината поне са и некадърници - 2-та фактора събрани правят нещата трагични :banghead:
Последна промяна c04 на 18 Фев 2020, 22:32, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 11.04.2008
Пол: Мъж

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от integral » 18 Фев 2020, 22:30

Jordana написа:Медицината в своята същност не е нито цинична нито състрадателна или комерсиална , нито може да е враг или приятел нито каквато и да е . Такива качества и придават хората които упражняват тая професия , хората които са част от нашето общество . Реалноста е че ние българите сме големи любители на крайностите . За една вечер станахме по върли капиталисти от най големите душегубци от зората на капитализма . Така че това което се случва е избор на една нация а не личен избор на лекарите . Те са продукт на този обществен модел и съм убеден че с малки изключения го приемат за напълно нормално .


Абсолютно.

Всичко което ни заобикаля - като започнем с докторите и завършим с мизерията и бездомните кучета по улиците е просто отражение на това което е вътре в нас като хора и личности (съответно като нация) :smoke:
- Татко, това е новият ми приятел. Той е влогър, трейдър, маркетинг гуру и инфлуенсър...
- Абе дъще, абе дали няма как да се съберете пак с онзи циганин? :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от magareto_yori » 18 Фев 2020, 23:59

Комшията ми в БГ,който 20 години ми е бил личен лекар,ми каза иди на лекар като се прибереш в Норвегия :mhihi: Масово са самозабравили се арогантни и много честно неадекватни.
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook