а

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от BMW_POWER » 25 Фев 2020, 14:43

bum_bum написа:Аз проблема го виждам в това, че и с направление пак трябва да плати за нещо от което целия свят реве и се пази и което заразява 14-27 дни, преди симптомите.

Кой би дал 200лв да се изследва, защото е бил в заразен район?


Каката не пише, че е имала направление.

... ако човек сам реши да се изследва за короната...


Иди при доктора и му кажи. А може и да няма осигуровки (както и аз самия) и да е решила да мине метър, правейки скандал :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Jordana » 25 Фев 2020, 15:56

Ето така работят истинските доктори , до припадък . Не като тука все пациента да е крив за нещо :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=PoZHhPr9Xx8
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от alx » 25 Фев 2020, 16:18

написах 100 неща и ги изтрих. после написах пак. пак го изтрих.

със много смесени чувства съм по въпроса.

бъдете здрави всички и да не опирате до медицината където и да е по света...
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от BMW_POWER » 26 Фев 2020, 4:26

Всички сме със смесени чувства и всеки може да разказва много. Бас ловя. Ще ти дам само един пример. В следствие на спортна травма си замина минискусът. Отивам при роднина, главен хирург на голяма софийска болница. Оня веднага каза, че реже и всичко е ОК. Ама аз не искам да си "отварям" колената. Четох лоши неща, за възможни последствия. Куцах от болка и мускула на десния крак беше с няколко сантиметра по-малък от този на левия. Тичането ми беше мечта. Реших по стандартната процедура. Питах личната лекарка в 29-та поликлиника и тя ме прати при един друг лекар там. Доктор Васев. Пенсионирал се като травматолог в Пирогов и бачка в поликлиниката. Докторът ме гледа и пита, как е станало. Казах му, малко по-твърдо приземяване с парапланер и т.н. Обясних му и за операцията. Той се усмихна и каза. Всеки иска да реже, защото е най-лесно. Изпрати ме два пъти по две седмици на физиотерапия. Нагревки и ток. Оттогава минаха повече от 20 години и аз ядове нямам. Да, 20 дни преди промяна (влошаване) на времето ме боли. Не ритам топка от страх, да не "откача" нещо. Но ходя, тичам, карам колело и нямам никакви ядове. Ако е жив този човек, с удоволствое ще му целуна ръцете. Роднината ни междувременно стана и главен лекар на въпросната болница. И още е такъв. Това не му попречи да "закопае" братовчед си с неверна диагноза. Оттам го закараха (братовчед му) в Токуда, но вече беше много късно. Независимо от усилията и похарчените пари за скъпо лечение, чичо ми си отиде ей така от нищо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Borymeckata » 26 Фев 2020, 8:18

alx написа:написах 100 неща и ги изтрих. после написах пак. пак го изтрих.
със много смесени чувства съм по въпроса.
бъдете здрави всички и да не опирате до медицината където и да е по света...

Абсолютно... :yes: :yes: :yes:

Във всяка професия има отговорни и мърлячи, има некадърни и квалифицирани, във всяка професия се постигат успехи и се допускат грешки. Защо в медицината да е по-различно? Същите хора, същите проблеми, същото заплащане и същото отношение, както навсякъде... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Дидо85 » 26 Фев 2020, 9:16

magareto_yori написа: Масово са самозабравили се арогантни и много честно неадекватни.

++++++++++++++++++
Изключвам около 1-2%, за всички останали горното мнение отговаря напълно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Е.Димитров » 26 Фев 2020, 9:44

Инспирирано от случая на колегата BMW_POWER се сетих за един интересен случай.
Та жената, за която става въпрос е заможна, има сериозни възможности и при едно каране на ски си прецаква десен крак.
Разбира се, отива на лекар в Горна Баня, плаща , въпреки, че е осигурена, но разбираемо, иска веднага диагноза и лечение.
Разказа ми за потресаващите условия, какъв студ е брала в тамошната болница и разбира се, ЯМР и всякакви изследвания са скъпи. та разделила се с около 5к лева и диагнозата на лекаря, че трябва операция (и плюс около 10к лева за тези процедури лечение ).
Жената се поизплашила от операция и отишла къде, в Австрия в някаква болница, която била специализирана за скиорски травми и подобни неща.
Ето тука интересната час, не са и правили операция, а някакви други процедури, 1 седмица в австрийска болница, приятна атмосфера и сполучлива процедура и всичко това на стойност 3к евро!
Беше изключително доволна и нямаше и помен от проблема и след около месец и половина, срещу риска да бъде осакатена.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Jordana » 26 Фев 2020, 10:53

Съдби всякакви , най вероятно в Австрия за операцията която тука струва 5000 лв ще плати 50 000 евро . Въпроса опира до професионална етика не на последно място , съвсем пресен е случая в Пазарджик с оня дето слагаше стентове без да има нужда . 57 000лв месечно добре ли е като доход за такъв лечител ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от zvetiko » 27 Фев 2020, 10:22

Истината е, че системата превърна директорите на болници в търговци, лекарите в счетоводители, а родителите в касички

Много лесно е за Борисов и компания да се измъкнат, размахвайки пръст и уволнявайки лекари и директори на болници.

Нека обаче си спомним какви нефелни министри на здравеопазването се извъртяха с всякакви недоносени реформи за 30 години, та до днес.

То не бяха пръстови отпечатъци, то не бяха клинични пътеки и дебри, то не бяха санкции, рестрикции и какво ли още не.

Истината е, че системата превърна директорите на болници в търговци, лекарите в счетоводители и писарушки, а медицинските сестри в отчаяни просякини на подаяния.

Истината е, че системата превърна родителите в касички.

Истината е, че системата гони навън кадърните млади доктори и сестри. Нашите лекари са едни от най-добрите в Европа, но повечето не желаят да се мъчат тук.

Истината е, че системата направи така, че да няма достатъчно легла за болните.

Истината е, че системата ни постави в условия на естествен подбор – който оцелее.

Истината е, че СИСТЕМАТА УБИВА и деца, и възрастни.

Истината е, че никой от размахващите пръст няма да признае това.

Истината е, че размахващите пръст могат да уволняват медици, но нищо друго не могат.

Истината е, че уволняващите са за уволнение и съд.

Лидия Делирадева, Фейсбук


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от Jordana » 03 Мар 2020, 13:51

Това видео показва малка част от проблемите които се коментираха .... и комичноста на цялата ситуация :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=vy38NLQeZJM
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от zvetiko » 06 Мар 2020, 15:32

В три часа една февруарска снежна нощ се озовах в ИСУЛ сама пред вратата на кабинета по УНГ. От ухото ми тече кръв и гной, главата ми се пръска от нечовешка болка (само който е страдал от ухо знае какво е), наоколо опашка от ревящи деца и няма шанс да вляза при доктора преди 5 сутринта.

Да, оказа се, че в ИСУЛ е единственият денонощен кабинет по УНГ, който обслужва цялата ни двумилионна европейска столица!
По едно време от кабинета изфуча млад доктор около 30-те и аз с пулсиращата си замъглена глава под луминисцентното осветление на ИСУЛ ясно видях, че Жокера е българин. Млад български доктор, който работи за не знам колко си лева, а 2 милиона души разчитат на него. Не е изключено да е и медицинска сестра на ръба. От онези, дето работят по 12 часа на крак за 650 лв.

Това е съсловието, от което очакваме да пази животите ни, а сме го оставили да бачка в най-тежките и унизителни условия в тази държава. И сме го принудили да си заработва заслуженото по други пътища. Знаете ги кои са.

Обадих се на мъжа ми, който снима филм в Румъния и му разказах. Обясних му, че ако нещо такова се случи с 5-годишната ни дъщеря някоя нощ господин и госпожа Диамант ще опрат пак до онзи единствен млад лекар в ИСУЛ. Той вика: не може да няма друг вариант. О, да има, викам му. Значи ако Леа се окаже със зверски болки в главата в 2 сутринта веднага ти звъня в Румъния, ти веднага звъниш на Моше Едри (много добър приятел на мъжа ми, израелски филмов магнат и близък приятел на Биби Нетаняху),

Едри веднага звъни на Биби, буди го и го кара да звънне на Бойко. Ако всичко по линията върви гладко към 2,30, най-късно 2,45 Бойко праща хеликоптер, който ни взима от ъгъла на “Борис III” и “Пенчо Славейков” пред “Пирогов”, където с ревящата на ръце Леа аз вече съм разбрала, че няма денонощен кабинет по УНГ. Хеликоптерът идва и ни отвежда в неизвестна посока. Как ти се вижда този план, викам на мъжа ми! You Gotta be kidding me, отвръща ми той.

О, не, в тази държава е така, бейби, ако нямаш телефона на Бойко, си никой и мреш.

Ирина Асиова Диамант

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от E34 » 06 Мар 2020, 21:47

zvetiko написа:
В три часа една февруарска снежна нощ се озовах в ИСУЛ сама пред вратата на кабинета по УНГ. От ухото ми тече кръв и гной, главата ми се пръска от нечовешка болка (само който е страдал от ухо знае какво е), наоколо опашка от ревящи деца и няма шанс да вляза при доктора преди 5 сутринта.

Да, оказа се, че в ИСУЛ е единственият денонощен кабинет по УНГ, който обслужва цялата ни двумилионна европейска столица!
По едно време от кабинета изфуча млад доктор около 30-те и аз с пулсиращата си замъглена глава под луминисцентното осветление на ИСУЛ ясно видях, че Жокера е българин. Млад български доктор, който работи за не знам колко си лева, а 2 милиона души разчитат на него. Не е изключено да е и медицинска сестра на ръба. От онези, дето работят по 12 часа на крак за 650 лв.

Това е съсловието, от което очакваме да пази животите ни, а сме го оставили да бачка в най-тежките и унизителни условия в тази държава. И сме го принудили да си заработва заслуженото по други пътища. Знаете ги кои са.

Обадих се на мъжа ми, който снима филм в Румъния и му разказах. Обясних му, че ако нещо такова се случи с 5-годишната ни дъщеря някоя нощ господин и госпожа Диамант ще опрат пак до онзи единствен млад лекар в ИСУЛ. Той вика: не може да няма друг вариант. О, да има, викам му. Значи ако Леа се окаже със зверски болки в главата в 2 сутринта веднага ти звъня в Румъния, ти веднага звъниш на Моше Едри (много добър приятел на мъжа ми, израелски филмов магнат и близък приятел на Биби Нетаняху),

Едри веднага звъни на Биби, буди го и го кара да звънне на Бойко. Ако всичко по линията върви гладко към 2,30, най-късно 2,45 Бойко праща хеликоптер, който ни взима от ъгъла на “Борис III” и “Пенчо Славейков” пред “Пирогов”, където с ревящата на ръце Леа аз вече съм разбрала, че няма денонощен кабинет по УНГ. Хеликоптерът идва и ни отвежда в неизвестна посока. Как ти се вижда този план, викам на мъжа ми! You Gotta be kidding me, отвръща ми той.

О, не, в тази държава е така, бейби, ако нямаш телефона на Бойко, си никой и мреш.

Ирина Асиова Диамант


Честно искам да попитам от абсолютно любопитство! За тая горната шитня ^^^ колко се плаща да се публикува? Левче, два или пеесе стинки?
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от zvetiko » 07 Мар 2020, 17:32

Когато детето ти умира в ръцете ти пред някой кабинет ще разбереш. Защото след няколко години, който и какъвто да си и каквито и пари да имаш, няма да има кой да ти помогне. За доста хора това важи и в момента. Всичко можещо се изнася защото не иска да работи за 800лв. Тук остават некадърници и печалбари, при това в недостатъчно количество. Ако искаш мога да ти извадя няколкодесетки, официално разгласени и признати подобни случая, но сигурно и ти ги четеш и знаеш. Може да погледнеш и в началото на темата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от steeN » 08 Мар 2020, 0:56

Единственото спешно отделение в София е в ИСУЛ? Що за тъпизми... то бива писано за глупаци, ама това минава границите на нормалното :evil:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Докторите - приятели или врагове

Мнение от drago_pavlov » 08 Мар 2020, 8:50

Не чети по диагонал де...
Единствения спешен УНГ кабинет е там.
И като родител с две малки деца съм го посещавал няколко пъти в 2, 3, 4 през нощта, но опашки никога не е имало. Най-много 2-ма, 3-ма души и се минава за 30-40 минути.
Докторите винаги са били на ниво!
А тая диамант ли е, рубин ли е, да си ходи в щатите; там ще и обърнат внимание по-бързо. Аман от селянки, дето си мислят, че са хванали господ за шлифера като са намерили богат тъпкач...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: SuspiciousBulgarian, tango

Последни теми
Facebook