Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Borymeckata » 29 Май 2020, 10:41

Моджо написа:Ами, като момче от село, си гледам и прасета (брат ми по-скоро де). Има разлика само ако мръвката е току що отрезана. Преседи ли в хладилника - от там натам аз не намирам никаква разлика между лидъл месо и домашно месо от фризера, даже лидълското ми по-харесва.

Аз ще ви кажа същото за зеленчуците. Писал съм в земеделската тема, показвал съм и снимки - имаме 3 декара селски двор и от години садим разни неща. Гледаме и домати, като даже оборска тор не им слагаме, ами мъкна с количката някаква особена синкава кал от блатото (викат му "торф", ама едва ли е точно торф...). Та някоя година стават прилични домати - хапваме ги на салата, варим лютеници, консервираме за зимата. Обаче преди да станат нашите домати - купуваме от пазара, от разни магазини и от веригите, да. Та като се омешат различните домати в кутията на хладилника - ела да ми кажеш, кой е от "твоите", кой е подарен от комшията, кой е купен от баба от пазара, кой е от кварталния плод-зеленчук, кой е от Лидл или Кауфланд...

И преди съм писал какво мисля по въпроса - доматът си е домат. Имам предвид домат през сезона на доматите, а не купуван през февруари, разбира се. Отгледан е този домат в земята в някоя градина, торен е с лайна, валял го е дъжд, лазили са го буболечки, препикавали са го кучета, хапали са го червеи, насрали са го гълъби, бил го е град, котките са ровили покрай него, яли са го гъсеници, кацали са го мухи, пръскан е с инсектицити и фунгициди... Такива са "нашите" домати, и тези на комшията, и на бабата от пазара, и от Кауфланд. Ако в Технополис се продаваха домати - и те щяха да бъдат същите. Та ако някой си мисли, че яде нещо различно - така да бъде, не искам да споря. Просто оставаме на различни позиции по въпроса... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Икономическата криза 2020

Мнение от alekangg » 29 Май 2020, 10:51

bum_bum написа:
alekangg написа:Линда боклук ли е у нас?
За мен няма никаква разлика с чуждите, даже съм ял от различни държави едновременно за сравнение.
Линд е боклук в цял свят.
Баси зора!!
Кое е боклук? Ако говориш за някои бомбони да, аз ям само нормален шоколад с повече какао

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от pampo » 29 Май 2020, 10:58

bum_bum написа:Линд е боклук в цял свят.


Защо?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Моджо » 29 Май 2020, 10:59

И да кажа и за био-то нещо. Понеже лаборатория, която сертифицира "био" са ми клиенти...та ку си мислите, че като пише Био и е по-скъпо е различно от това в Кафланд на половин цена. Мииии леко сте се объркали :)))
Нали, излиза малко като в къща за гости. Домашна закуска с домашни продукти....купени от бакалията отсреща :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Jordana » 29 Май 2020, 11:20

Ми не знам ....според мен бум бум е прав за месото от тия хипермаркети , според мен е тумблирано с някаква химия или киснато в нещо да изглежда свежо . Като го сложиш на скарата пуска една бяла лига , вземам месо от две месарници и най вероятно също е замразено и има внос но нищо общо няма с това лидълското и кауфланд .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от steeN » 29 Май 2020, 11:28

bum_bum написа:...


Оф това съм го слушал вече с теоретика... На мен пък ми е писнало от практици дето правят нещо цял живот грешно, с такива се сблъсквам всеки ден и това е причината в доста неща да се налага да взимам пряко участие, които хич не ми са работа. Ако става въпрос за такъв опит в малък магазин за специализирани хранителни неща съм участвал в него няколко години... Мога само да ти кажа ходи разгледай малко какво има в магазините в разни по-богати държави и тогава ми говори тези. Тука върха на сладоледа е бутафория като Балев и подобни бутикови магазинчета пълни с глупости... Не знам дали си бил в Лондон, че е по-близо от любимите ми хамерикаци... та вземи влез в някой Waitrose или Whole Foods там и после може пак да си говорим.

п.с. ако става въпрос за шоколади, на Лидл шоколада със слънчогледов лецитин е 1000х на тъпия Линдт. А тия Ритер Спорт не съм ги и чувал.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от BMW_POWER » 29 Май 2020, 13:49

alekangg написа:
BMW_POWER написа:
sub_eleven написа:
BMW_POWER написа:
При големите изненади няма. Мине срока, поръсят го с подправки и айде на щанда с BBQ. Размирише се там, хайде на кайма. Стане синьо-зелено, топлия щанд...

Леле мале :mhihi:



Сега отворих брошурата на един магазин за гранителни стоки. 500гр кайма е 3.29лв. Едно кюфте (или кебапче) на топлата витрина е 44ст. Въпрос:
Ако едно кюфте по стандарт е 60-70 грама (кръгло 65гр), то от 500гр стават 7.7 кюфтета. 7.7х0.44лв=3.38лв. Девет стотинки разлика.... Кой ще прави кюфтета за 18ст печалба на килограм? Труд, ток (газ), ДДС ....

Вярно е "леле мале" :OT:
Я кажи в тези неща какво има, колко печелят и как изкарават заплати, наем, ток и пр? Хем взимат хиляди долари, хем без пари почти колкото у нас. Даже у нас май няма за 7лв бутчета.


Изображение

Изображение

Изображение


Колега, разбирам ентусиазма ти и го адмирирам Изображение Кренвиршите, дето са по $4.20 килограм, опитвал ли си ги? Пилешко месо от тукашното ял ли си? И не на последно място, Уолмарт. За щатите не искам да говоря, защото цените там са с пъти по-ниски. Уолмарт имат такъв оборот на дребно, че нищо чудно да е по-голям от този в бг като цяло. Почти няма касиери и продава основно чипи неща. Сравняваш амеба и динозавър

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от alekangg » 29 Май 2020, 14:09

Сравнявам две брошури на най-евтини неща в две страни с разлика в пъти в заплатите и се оказа, че цените на които ти се чудиш тул ги има при теб. Това за мен е за чудене

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от BMW_POWER » 29 Май 2020, 15:50

alekangg написа:Сравнявам две брошури на най-евтини неща в две страни с разлика в пъти в заплатите и се оказа, че цените на които ти се чудиш тул ги има при теб. Това за мен е за чудене


Да те питам нещо. Опитваш се за пореден път да ме репликираш и вкараш в някакъв безмислен спор или?
Не те разбирам. Какво общо има в цените???

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от alekangg » 29 Май 2020, 16:15

BMW_POWER написа:
alekangg написа:Сравнявам две брошури на най-евтини неща в две страни с разлика в пъти в заплатите и се оказа, че цените на които ти се чудиш тул ги има при теб. Това за мен е за чудене


Да те питам нещо. Опитваш се за пореден път да ме репликираш и вкараш в някакъв безмислен спор или?
Не те разбирам. Какво общо има в цените???


Имам чувството, че говорим на различни езици с теб..Това го написа ти:

Сега отворих брошурата на един магазин за гранителни стоки. 500гр кайма е 3.29лв. Едно кюфте (или кебапче) на топлата витрина е 44ст. Въпрос:
Ако едно кюфте по стандарт е 60-70 грама (кръгло 65гр), то от 500гр стават 7.7 кюфтета. 7.7х0.44лв=3.38лв. Девет стотинки разлика.... Кой ще прави кюфтета за 18ст печалба на килограм? Труд, ток (газ), ДДС ...

Аз поне разбирам, че си безкрайно изненадан от цените, колко евтино е и се чудиш на тях, така ли е?

След това, аз ти показах там къде си, подобни цени, при условие, че разходи, заплати и пр са в пъти над тукашните, дори каза, че в САЩ е по-евтино, което не е тайна. И аз питам как става това, на което ти реши, че те вкарвам в спор :dunno:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от BMW_POWER » 29 Май 2020, 16:53

alekangg написа:
BMW_POWER написа:
alekangg написа:Сравнявам две брошури на най-евтини неща в две страни с разлика в пъти в заплатите и се оказа, че цените на които ти се чудиш тул ги има при теб. Това за мен е за чудене


Да те питам нещо. Опитваш се за пореден път да ме репликираш и вкараш в някакъв безмислен спор или?
Не те разбирам. Какво общо има в цените???


Имам чувството, че говорим на различни езици с теб..Това го написа ти:

Сега отворих брошурата на един магазин за гранителни стоки. 500гр кайма е 3.29лв. Едно кюфте (или кебапче) на топлата витрина е 44ст. Въпрос:
Ако едно кюфте по стандарт е 60-70 грама (кръгло 65гр), то от 500гр стават 7.7 кюфтета. 7.7х0.44лв=3.38лв. Девет стотинки разлика.... Кой ще прави кюфтета за 18ст печалба на килограм? Труд, ток (газ), ДДС ...

Аз поне разбирам, че си безкрайно изненадан от цените, колко евтино е и се чудиш на тях, така ли е?

След това, аз ти показах там къде си, подобни цени, при условие, че разходи, заплати и пр са в пъти над тукашните, дори каза, че в САЩ е по-евтино, което не е тайна. И аз питам как става това, на което ти реши, че те вкарвам в спор :dunno:


Колега! Когато се опитваш да апострофираш, търсиш под вола теле или чисто и просто да се заяждаш, поне си направи труда да прочетеш написаното. По възможност цялото, барабар с цитата.
Благодаря ти предварително!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Stoqnov_1979 » 29 Май 2020, 16:55

Назад в темата се споменава месото особено свинското. В големите вериги магазини,няма българско месо. Всичко е внос. От индустриални ферми за количество. Прасе на 100 дни възраст тежи между 90 и 100 кг,всичко в храната е само хормони и химия и после чакай месото да е вкусно. Има вкус на джапанка,но мръсна. Не го ли подправиш,не става за нищо.
Нямам време сега да ви дам примери,но довечера като седна отново. Имам преки наблюдения особено при пилешкото и патешкото месо,отделно и колко отпадък се преработва отново и отново докато народа не го изяде

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от steeN » 29 Май 2020, 17:12

Пилешко и патешко месо каквото и да ядеш от къде и да е, трябва да си уникален авантюрист. От години не присъства в диетата ми.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Benord » 29 Май 2020, 17:42

pampo написа:
bum_bum написа:Линд е боклук в цял свят.


Защо?


Нещо по темата:

https://aktivnipotrebiteli.bg/тест/172/Какъв-шоколад-купуваме

Отдолу е текста за копиране:

Какъв-шоколад-купуваме

Не отваря директно,но написано в търсачката на сайта си излиза всичко.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Rainbow » 29 Май 2020, 18:15

Benord написа:Нещо по темата:

https://aktivnipotrebiteli.bg/тест/172/Какъв-шоколад-купуваме

Отдолу е текста за копиране:

Какъв-шоколад-купуваме

Не отваря директно,но написано в търсачката на сайта си излиза всичко.



Да ти помогна -> https://aktivnipotrebiteli.bg/тест/172/Какъв-шоколад-купуваме

Интересна статия, от която излиза, че от 27 цитирани там шоколади, само Ritter sport Cocoa selection става за нещо :)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook