Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от memorex » 29 Май 2020, 18:16

steeN написа:Пилешко и патешко месо каквото и да ядеш от къде и да е, трябва да си уникален авантюрист. От години не присъства в диетата ми.

Браво , така мислим и аз.Ние не сме азиати.То за тях това е No.1 плюс лечебна соя за добавка.Ако ги няма минаваме на прилепи.Sorry.
П.П.За шоколадите ?!?.То това си е лукс.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от N.Mihaylovski » 29 Май 2020, 20:44

pampo написа:
bum_bum написа:Линд е боклук в цял свят.


Защо?

И аз така реагирах, докато приятел който има фабрика за шоколад не ме светна и не ми показа истинският шоколад какъв вкус има, всичките тия Линд, и прочие са ебати отровата, истинския шоколад има съвсем друг вкус
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от koziak » 29 Май 2020, 21:48

Е кажи коя марка шоколади произвежда приятеля ти с фабриката? Да можем и ние дето нямаме приятели с фабрики да го пробваме.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от N.Mihaylovski » 29 Май 2020, 21:58

koziak написа:Е кажи коя марка шоколади произвежда приятеля ти с фабриката? Да можем и ние дето нямаме приятели с фабрики да го пробваме.


Sent from my iPhone using Tapatalk

По поръчка за Европата, за Бг шоколадчета за България Еър, това ми даде да пробвам, не ми хареса хич и тогава ме светна за нещата, не подозирах, но явно и там е като във всичко яко вайна.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от alekangg » 29 Май 2020, 22:02

Не мога да кажа, че са особено добри шоколадчетата на бгер. Пробвал съм доста шоколади не от сорта на Милка и Рутер спорт, но аз наблягам на такива с много какао, 70,80,90%. Като минимум купувам 50%.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от bum_bum » 29 Май 2020, 22:09

N.Mihaylovski написа:
koziak написа:Е кажи коя марка шоколади произвежда приятеля ти с фабриката? Да можем и ние дето нямаме приятели с фабрики да го пробваме.


Sent from my iPhone using Tapatalk

По поръчка за Европата, за Бг шоколадчета за България Еър, това ми даде да пробвам, не ми хареса хич и тогава ме светна за нещата, не подозирах, но явно и там е като във всичко яко вайна.


Бъркаш ги май. Тия с шоколадчетата за бг еър са Милмекс. Твойте са други.

Аз понеже мисля, че съм опитал всички шоколади без захар в България с чиста съвест мога да кажа, че тук тези, които ги правят сериозно са се объркАли. И по отношение на качеството и по отношение на цената.

:OT: Моя грешка. Тия са с шоколада за българия еър. Имената са близки.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от alekangg » 29 Май 2020, 22:10

О за цени си абсолютно прав. Няма как световно неизвестни псевдо производители у нас да продават разни шоколади по 70-80 грама на цени като в Белгия на сериозни марки.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от N.Mihaylovski » 29 Май 2020, 22:12

bum_bum написа:
N.Mihaylovski написа:
koziak написа:Е кажи коя марка шоколади произвежда приятеля ти с фабриката? Да можем и ние дето нямаме приятели с фабрики да го пробваме.


Sent from my iPhone using Tapatalk

По поръчка за Европата, за Бг шоколадчета за България Еър, това ми даде да пробвам, не ми хареса хич и тогава ме светна за нещата, не подозирах, но явно и там е като във всичко яко вайна.


Бъркаш ги май. Тия с шоколадчетата за бг еър са Милмекс. Твойте са други.

Аз понеже мисля, че съм опитал всички шоколади без захар в България с чиста съвест мога да кажа, че тук тези, които ги правят сериозно са се объркАли. И по отношение на качеството и по отношение на цената.

Ем беха си на БГ еър даже и опаковката :) не вярвам адаша да ме лъже, той ми разправяше това и онова, знаеш по рецепта се работи квото иска клиента това се влага.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от bum_bum » 29 Май 2020, 22:27

Начи, аз търся някой да ми произведе по моя рецепта.

Първи опит- шоколада във веригите със състав, близък до тоя който аз искам е 2.50 на редовна цена. Към него момент 2.30 на промоция. Искам цена за ХХХХ броя. Дават ми цена 2.10 без ДДС и без клишета за печат на опаковката. Т.е., ако си купя няколко хиляди бройки ги получавам на цена над 2.51 с ДДС. Ако си купя 1бр го получавам на 2.30 :mhihi: На вкус.. ако го купя на 2.30 няма да се чувствам силно преебан. Но всичко над това е много.

Втори опит. Звъня във фабриката, свързват ме с управителя. Обяснявам му какво искам при което той ми обяснява на дълго и широко как бил патентовал процеса и бил страшен тоя шоколад. Да пратя искане за оферта. Пращам го и чакам. Две седмици. Звъня пак, имало проблеми с технолога и незнам кво още ама ще ми отговорят. Вече месец няма отговор. Междувременно го купих да го пробвам... дано не е плащал много за тоя патент. :mhihi:

Междувременно заръчах мостри от Швейцария и Белгия. Да, цената не е същата, въпреки, че са вложени същите като количество продукти. А вероятно и по-високо качество, защото исках и сертификати за тежки метали и са ОК. Предвид по-високата цена като цяло и доставката тук ще трябва да се продава за 5-6лв за 100гр (тукашните са 2.50 масово за 80гр, т.е. 3.12 за 100гр) Но е истински шоколад, а не смачкани и подсладени какаови зърна.

Та е тва е кризата и бизнеса в България.

N.Mihaylovski написа:Ем беха си на БГ еър даже и опаковката :) не вярвам адаша да ме лъже, той ми разправяше това и онова, знаеш по рецепта се работи квото иска клиента това се влага.


Да да, те имат много сходна опаковка, име грамажа им е същия като на другите и даже типовете шоколади са им еднакви и ги бъркам.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Exclusive89 » 30 Май 2020, 9:04

Шоколадите на Godiva не са лоши, иначе сам си правя протеинов течен шоколад с авокадо и се получава доста добре. :lalala:
:OT:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Моджо » 30 Май 2020, 16:34

https://www.auctionexport.com/en/Invent ... tJuFsBS-Uk
ALX какви са тия безплатни коли по твоя вилает бре ? Дай си вкарам една.
Хм,хм...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от BMW_POWER » 31 Май 2020, 4:34

Модерните роби......или как нищо не се е променило за хиляди години.
Фараона се бе качил на хълма и гледаше как робите , оковани във вериги, носеха камъни.
Обърна се към жреца си:
- Виж как ги пазят множество войници. Колкото повече роби, толкова по добре за държавата. Винаги така сме мислили. Обаче колкото повече роби, толкова по голяма вероятност за бунтове. Усилваме охраната. Всички тези трябва да ги храним за да вършат работа. Харчим луди пари, а те пак са мързеливи.
Фараона пак се загледа в робите..... и измърмори:
- От утре всички роби ще бъдат СВОБОДНИ! Нека глашатая да разнесе до всички!
От изгрев слънце робите са свободни. За всеки донесен камък в града ще се плаща една монета. Монетата може да обмениш за храна, дрехи или дом.
ОТ УТРЕ ВСИЧКИ СА СВОБОДНИ ХОРА!
Жреца се вгледа в Фараона и понече да каже нещо, но владетеля си бе тръгнал.
На сутринта Фараона застана пак на хълма.
Картината която видяха, порази въображението им.
Хиляди СВОБОДНИ хора,бивши роби, тичаха с камъни в ръце. Всеки бързаше да донесе колкото може повече камъни. Облени в пот, много носеха и по два камъка. Войниците, които до вчера бяха охрана, също носеха камъни. Народа , считащ се вече свободен, се стремеше да получи повече монети за да си подсигури живота.
Фараона още няколко месеца се качваше на хълма и гледаше с удоволствие какво се случва.
А промените бяха КОЛОСАЛНИ! Част от робите бяха се обединили в групи. Сътвориха си колички. Количките бяха пълни с камъни и те ги бутаха:
- Още много неща ще измислите - каза си Фараона - ето и вътрешни услуги си направихте - доставка на вода, храна,инструменти...... Скоро ще си изберете и началници, съд....... Нека си избират: те вече си мислят че са свободни, а същността не се е променила - както и преди камъни мъкнат, но сега плащат за да мъкнат тези камъни...

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 18.04.2009
Местоположение: София
Кара: TOYOTA

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Двигателист » 31 Май 2020, 10:02

Българският шоколад „Гайо” ми харесва. Дано са честни за технологията и състава, които декларират.
Лудия.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от BMW_POWER » 31 Май 2020, 18:57

BMW_POWER написа:
sub_eleven написа:
BMW_POWER написа:
При големите изненади няма. Мине срока, поръсят го с подправки и айде на щанда с BBQ. Размирише се там, хайде на кайма. Стане синьо-зелено, топлия щанд...

Леле мале :mhihi:



Сега отворих брошурата на един магазин за гранителни стоки. 500гр кайма е 3.29лв. Едно кюфте (или кебапче) на топлата витрина е 44ст. Въпрос:
Ако едно кюфте по стандарт е 60-70 грама (кръгло 65гр), то от 500гр стават 7.7 кюфтета. 7.7х0.44лв=3.38лв. Девет стотинки разлика.... Кой ще прави кюфтета за 18ст печалба на килограм? Труд, ток (газ), ДДС ....

Вярно е "леле мале" :OT:


Не е съвсем по темата, ама ...

https://www.facebook.com/AphrodisiacKol ... 9498099809

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Моджо » 31 Май 2020, 19:23

Тва пак е неква измишльотина.
1. Тая кайма ква е, свинска ли е, телешка, пилешка? Или, викате, се тая.
2. У въпросния цех нема жив човек.
3. С тая скорост ако се прави доде направят няколко тона ще фалират.
Не казвам, че не се ползва всичко от животното Ама не е по тоя начин. За салами съм по съгласен, ма не и за кайма.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook