Сглобяеми/модулни къщи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от steeN » 26 Май 2020, 12:32

Ако е строена по съвременен начин няма как да светне така никога.
Това е минерална вата в случая. Проблемните неща на този тип строеж са единствено металните свързващи елементи.
Някъде има и хибридна конструкция с метални носещи елементи.

Изображение

b_u_b_o написа:steeN, ти не разбра ли че изолацията е за балъците. Ората слагат тухли пълни с вата и решават въпроса :lol:


Целта ми изобщо не е да споря, но много се дразня когато умишлено ме взимат за "канарче".
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от bum_bum » 26 Май 2020, 12:40

steeN написа:
bum_bum написа:Не е изолирана мойта. Само покрива.


Виждал съм извънземни, ама няма :lol: А плочите и балконите са оставени на мазилка с термомостове ли? Това е някаква "иновация".

Изображение
Добре де. Кой тук построи 3 къщи през живота си, че тръгнахте кусури да ми намирате и да учите гъза как да сере?
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от steeN » 26 Май 2020, 12:43

Аз пък си мислех, че целта е да се научи нещо, не да си броим кой колко е построил. В крайна сметка аз не виждам кво мога да науча от тук.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от bum_bum » 26 Май 2020, 12:46

vlad0 написа:
bum_bum написа:Не е изолирана мойта. Само покрива.


Ако не те притеснява да споделиш, тази къща, която си пратил по-назад в темата с озеленяването на последния етаж. Каква квадратура е и колко е цената до акт 14?

Някой има ли линкове на обяви, които са дървени къщи на по 10-15 години?
800 с покривната тераса. Цената зависи много от материалите, при мен около 400к.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от bum_bum » 26 Май 2020, 19:43

steeN написа:Аз пък си мислех, че целта е да се научи нещо, не да си броим кой колко е построил. В крайна сметка аз не виждам кво мога да науча от тук.


Ми обясняваш ми, че както е направено ще има термомостове все едно вчера са ме ловили от гората, та да ги оставя така. Не съм го споменал, но технологията е такава. Тухлата стърчи на 12см над гредите и колоните и само те се изолират. Изолирани са дори бетоновите пътеки, които се допират до къщата.
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от steeN » 26 Май 2020, 19:51

А ти се правиш на интересен и ме баламосваш как нямаш изолация, нищо че в тухлите има някаква изолация 100%, което пак е термомост ама карай... после само тавана ти имал изолация... след това разбираме, че и бетона е изолиран. Ако имаш балкон там пак нищо не каза, което е най-съществения проблем в монолитна къща.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от bum_bum » 26 Май 2020, 20:34

Няма изолация в тухлата. Тогава още не бяха излязли тия модерните с вата. Да, пропуснах да кажа, че имам и на гредите и колоните. Некви цели 50кв да кажем :mhihi: При 2 декара двор, 300+ тераса на покрива и 100 декара гора, започваща на метър от къщата, дали съм имал нужда от балкон?

То изолацията на покрива още не е направена. Та ако ще живеят там и я довърша може да се направи и с пеностъкло, както първоначално мислех че да е ептен еко :mhihi:
Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook