Сглобяеми/модулни къщи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от 3186 » 01 Май 2020, 20:43

Някой има ли впечатления за тези - https://sweethomebulgaria.com/ ? Звучи ми ОК както са затворили целия цикъл на проектиране-изработка-монтаж и то най-вече, че могат да изработят каквото и да е по мой проект, вместо да избирам от скучни шаблони. Освен това имат интересни предложения за “построи с приятели” / “довърши сам”. Ясно, че цените няма да са като цитираните, но все пак...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от vlad0 » 25 Май 2020, 9:03

аз имам един въпрос, който може да се стори странен:

Някой тук би ли си купил дървена къща на 10 или 15 години в България?

Целта ми е да разбера каква е стойността на имота след като си спестил(евентуално) 20-30-40% и си избрал сглобяема пред монолитна?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от steeN » 25 Май 2020, 9:07

А ти би ли купил тулена къща самоделка на 10-15 години, дето бай Пешо е бъркал бетон с количката, с което е спестил едни 20-30-40%?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от vlad0 » 25 Май 2020, 9:11

steeN написа:А ти би ли купил тулена къща самоделка на 10-15 години, дето бай Пешо е бъркал бетон с количката, с което е спестил едни 20-30-40%?


това е валидно и за сглобяемите - там също има място за грешка. При покупка на дървена къща, няма да режа панелите да проверявам с какво са пълни.

Разбирай, считам, че изпълнението е еднакво :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от steeN » 25 Май 2020, 9:41

Както за едните така и за другите си има подход и начин да се разбере. За мен големите бонуси са скоростта на строителство и практически неограничената свобода за архитектурата на къщата, както и много по-лесно правене на промени и ремонти в последствие. Ако ще се прави стандартна архитектура тип трафопост, бухай монолитно и не се занимавай с "глупости" е моята позиция.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от vlad0 » 25 Май 2020, 9:45

steeN написа:Както за едните така и за другите си има подход и начин да се разбере. За мен големите бонуси са скоростта на строителство и практически неограничената свобода за архитектурата на къщата, както и много по-лесно правене на промени и ремонти в последствие. Ако ще се прави стандартна архитектура тип трафопост, бухай монолитно и не се занимавай с "глупости" е моята позиция.


при закупуване на "втора ръка" имот, не спестяваш време - еднакво е.
Нека извадим общите минуси и малко перафразирам въпроса.

След 10 години дървената къща запазва ли си цената или ще се окаже като покупка на нова кола, която от ден 1 губи стойност?

Някой би ли си купил дървена къща на 10-15 години в България?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от steeN » 25 Май 2020, 9:55

От ремонти и реорганизация се спестява обаче. Една електрическа инсталация да искаш да смениш ще ти се отели вола на монолитна къща да изровиш и после да мажеш и боядисаш всички стени. Дървената ще приключиш за 1 ден. Както всяка друга къща, зависи от архитектурата и качеството на изпълнение.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от pampo » 25 Май 2020, 11:23

Майка ми дълги години беше брокер и ми е споделяла, че всички видове конструкции, различни от монолитен стоманобетон са изключително трудно продаваеми. Ако някой иска да продаде лесно имот след години, трябва да го има предвид. До тогава може нагласите да са се променили, но предвид строителните ни традиции, едва ли...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от bum_bum » 25 Май 2020, 11:30

steeN написа:Както за едните така и за другите си има подход и начин да се разбере. За мен големите бонуси са скоростта на строителство и практически неограничената свобода за архитектурата на къщата, както и много по-лесно правене на промени и ремонти в последствие. Ако ще се прави стандартна архитектура тип трафопост, бухай монолитно и не се занимавай с "глупости" е моята позиция.
Със стандартния начин на строителство ще се изненадаш какви форми могат да се направят, ако това е зора.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от ildivvy » 25 Май 2020, 11:39

Покрай мен се продадоха няколко панелни жилища дори без обява за 'нула време'! Имат си клиенти на съответната цена и няма проблеми,че не са 'монолитен стомано-бетон'! При дървената къща за какво ще става дума: произведена от фирма производител на подобни къщи или правена от собствениците без план, проект и т.н. Първата би трябвало да не е загубила стойност.. Дори може и да е поскъпнала с нормалния процент поскъпване за времето! Не мисля,че ще се е амортизирала от това, което е представлявала като нова! Разбира се, клиенти ще са хора, които харесват подобни имоти, които са по-малко по нашите ширини...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от Bogat-Beden » 25 Май 2020, 11:45

Дървена в смисъл на тая с панелите, или дървена от трупи, като финландските?
Ако е второто, за мен е топ фаворит
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от 3186 » 25 Май 2020, 11:48

Аз не бих купил дървена/сглобяема къща на 10-15 години. Не бих купил и стоманобетонна. Стинката е много прав, че в момента на вторичния пазар са грозни триетажни кубове, скучни да си е*е майката. На 99% каквото и да взема, бих взривил :lol: и бих вдигнал нещо по мой вкус - напоследък се убеждавам все повече, че това би било сглобяема къща. Вторичния пазар ще ми е последната грижа, а и модулните къщи изглежда набират все повее популярност, та очаквам и да са по-търсени на старо, отколкото да речем преди 10 години :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 26.11.2005

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от BMW_dreamer » 25 Май 2020, 14:13

vlad0 написа:аз имам един въпрос, който може да се стори странен:

Някой тук би ли си купил дървена къща на 10 или 15 години в България?

Целта ми е да разбера каква е стойността на имота след като си спестил(евентуално) 20-30-40% и си избрал сглобяема пред монолитна?



Затворен комплекс с около 100 от така наречените сглобяеми къщи, стартовата продажна цена беше твърдо 1000 евра/квадрат, бая от къщите бяха купени от брокери с цел препродажба, в момента гледам се предлагат по около 1500 еврака квадрата, като са ползвани около 10 години от наематели. Имотите са лукс, изпълнението кошмар :lol: .
Аз не съм спец като строителите в темата, участвал съм в проектирането и изпълнението на около 60 сглобяеми къщи, като моето "участие" почваше от изправянето на колоните на голия фундамент до слагането на последната керемида и перваз на къщата. Правили сме от двустайна "барака" 35 квадрата с баня, до суперлукс 490 квадрата къща за половин милион евра.
Преди да почна дървените имам над 10 тухлено бетонни класически къщи, почнати от изкоп и пак до покрив.
Ако днес строя за себе си няма сила на земята дето да ме принуди да се занимавам с тухли, читаво изпълнена модулна къща е в пъти по устойчива на каквото природно бедствие се сетите, много по добре изолирана и комфортна.
Масово разбирачите казват ама стените дрънчат!?!?! Кога и колко пъти се налага да удряш стената та ти дрънчи?!?
Чувало се било като някой ходи на горния етаж???? Чува се точно толкова колкото и в соц къща с плоча 8 санта, дето като биеш дюбел за полилей и винта се показва на горния етаж.
Читава модулна се прави за 3 месеца без драми, при тухлената за това време си на гол зид и вероятно без покрив и с скъсани нерви.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от steeN » 25 Май 2020, 14:19

bum_bum написа:...


С тонове бетон може всичко. Ама нито е екологично, нито практично и ще те удари много яко в джоба. Много приказки и накрая затова всичко е трафопост.
Все пак аз отворих тема за подобен тип неща преди... та съм виждал разни работи.

Изображение
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от Spit-Fire » 25 Май 2020, 14:46

Имате ли идея как стои въпроса с построяването на такава къща с ипотечен кредит? Гледам, че в някои сайтове пише, че кредитирането от банка е без проблем та взех да се замислям за този вариант пред покупката на апартамент.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook