Сглобяеми/модулни къщи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 10.04.2014

Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от Bokrael » 15 Мар 2020, 15:21

Здравейте. Искам да ви попитам дали имате някакво мнение за този тип къщи. Имам хубаво място, но не ми се строи. Много разправия, време и пари ще коства и съответно започнах да проучвам въпроса със сглобяемите къщи като до момента попаднах на много разнородни мнения та по-скоро съм по-объркан? :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от TNT » 15 Мар 2020, 15:24

Имам приятел, архитект, който е във фирма, сглобяваща такива. Става доста бързо (2 или 3 месеца ми каза от-до, с проектирането). Общо взето мнението му е... за тези пари - толкова. Лично за него не би си направил, но пък цената е привлекателна.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от BMW_POWER » 15 Мар 2020, 15:54

Тука всички къщи са сглобяеми. Бетонна плоча и нагоре дърво. В много от случаите част покривните конструкции и стените понякога идват готови. Отвътре е гипскартон, после изолация и отвън "според зависи". Може фасадни тухли, пластмасови или метални панели, които покриват директно изолацията. Дупчих стената на моята къща, за да трекарам кабелите за видео камерите. Дебела е около 10см общо. При условие, че не знам от какво ще бъде къщата там, ето какво мога да кажа:
Плюсове:
- бързо строителство
- лека конструкция
- лесно и бързо се стопля
- лесни ремонти
- лесна възможност за промяна на реазпределение на помещенията след време
Минус:
- шумоизолацията не е на високо ниво
- при дървените къщи в мазето се чува, какво се говори на втория етаж (въздухопроводите за отоплението пренасят звука перфектно). Отделно хлапетата като тичат, цялата къща се "тресе". Буен секс изобщо не е тайна за околните.
- човешката завист е най-опасна. Лесно е да се "влезе през стената" или просто да и се тегли клечката

Аз съм живял в стандартна бг-къща и в дървена тук. За мен дървената е много по-добра.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от gromovich » 15 Мар 2020, 18:42

А как стои въпросът с гризачите. Вярно ли е, че могат много лесно да се загнездят предвид материала на стените :dunno:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от zAcK » 15 Мар 2020, 19:15

Bokrael написа:Здравейте. Искам да ви попитам дали имате някакво мнение за този тип къщи.


Аз като човек, който не издържа всякакви шумове причинени от други хора, не бих живял в подобно нещо, дори да е в пъти по-евтино и да се строи много по-бързо :no: Някаква шумна и вибриращи кутийка на дюшеме :mhihi: Не, мерси :!: Купил съм си дори шумоизолирани интериорни врати и не си преставям да живея в подобно нещо :dunno:

Та ако си като мен, помисли го хубаво, че да не съжаляваш, защото качествените сглобяеми къщи въобще не са евтини :!:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от madafaka_donkele » 15 Мар 2020, 19:40

Хубава тема. Мен също ме интересуват такива къщи кой и как прави в България. Аз обаче гледам т.нар. модулни и преместваеми, понеже не се иска разрешително за строеж и всички други шитни съпровождащи нормалното строителство.
Вариант 1 - контейнероподобни, но направени от сандвич панели 4 или 8см. 70 квадрата, 35к лв.
Вариант 2 - сглобяеми, със SIP панели. 2 OSB/циментови плоскости с дебелина 1-2см. всяка и между тях 10 или 20см. стиропороподобна изолация. Не знам цени.
Вариант 3 - шипинг контейнери. Нареждаш си колкото, както поискаш.

Някой, ако е правил, живял или бил в такова или просто има инфо да разясни, ако обича:
- за вариант 2 иска ли се разрешително за строеж и др. документи, като при нормално строителство?
- шумоизолация? Варианти за подобряване?
- термоизолация? Варианти за подобряване? Става ли за целогодишно ползване, разбирай живее ли се в такова при -25 например?

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от K_Ilkov » 15 Мар 2020, 19:58

mobilehomes.bg


Аз метнах една такава на една ливада миналата година.
Реално идва готова, има 1-2 дена довършителни на място.

Не е нужна основа, разпределението е гъвкаво според проекта.

За лятна къща и бунгало е супер, за живеене не бих ...

На тези "преместваеми обекти" узаконяването е индивидуално за всяка община, най-добре е да се пита на място ако ще се минава по каналния ред.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от bum_bum » 15 Мар 2020, 20:07

Разбира се, че се иска разрешително за строеж. Освен ако не е преместваема.
Тогава ще се иска разрешение за поставяне.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от немо » 15 Мар 2020, 20:31

bum_bum написа: Освен ако не е преместваема.
Тогава ще се иска разрешение за поставяне.

Стига бе :shock: значи ако си преработя един контейнер на бунгало трябва да питам дали мога да го сложа ей там в МОЯ двор?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от bum_bum » 15 Мар 2020, 20:47

Мда. Демокрация, кво да прайш.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от SpeedyMan » 15 Мар 2020, 20:51

На тва едно време му се викаше бунгало.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от zAcK » 15 Мар 2020, 20:59

немо написа:
bum_bum написа: Освен ако не е преместваема.
Тогава ще се иска разрешение за поставяне.

Стига бе :shock: значи ако си преработя един контейнер на бунгало трябва да питам дали мога да го сложа ей там в МОЯ двор?


Дори да си сложиш фургон в двора без да е преработен и да е с гумите, пак трябва разрешение за поставяне на преместваема шитня :banghead:
И глобите са сериозни, ако има зложелатели :dunno:
Последна промяна zAcK на 15 Мар 2020, 21:13, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от Jordana » 15 Мар 2020, 21:10

Всички тия наречени сглобяеми дървени къщи се правят по един тертип горе долу с козметични разновидности . Дървено метална конструкция върху която се прихващат осб плоскости , вътре минерална изолация , отвън фибран или стиропор минерална мазилка , осб обшивка , сайдинг , отвътре гипсокартон . Има най различни комбинации , дали ще е готови панели или на място ги сглабят по проект все тая . Цялата тая работа сложена или просто на бетонна площадка , или при масивните дървени къщи на два етажа с фундамент и избени помещения . Като цяло сглобката е много важен елемент , ако са бригада палачори всичко става криво грозно и на две на три направено . Практически непоправимо в последствие , повечето от фирмите бачкат с такива бригади - палачори . Има един дето уж разбира и дирижира работата на 7-8 пълни кухи лейки . Минусите на всички са обезшумяването , ако са на два етажа все едно ходи кон като се движи човек горе . Всеки един шум се чува в цялата къща , особено вечер е брутално . Вятър , течаща вода , канализация , работащи уреди , гризачи в таваните и т.н всичко се чува все едно е до тебе . С времето всичко това се разсъхва и почва да скърца и вибрира . Паткани и оси ги намират за много добри такива къщи , стиропора и ватата в стените са им любими места за гризане гнездене и живеене . Дървото по принцип иска подръжка , откритите дървении на 5-6 години поне . Плюсовете са ясни - ниската цена и бързото строителство . Другото по тия къщи каквото и да се сетите е само минус къде по малко къде повече . Дори най скъпите дървени къщи от качествена дървесина за десетина години грохват . Като цяло това е евтината ерзац версия на монолитното строителство , със всичките произтичащи от това последствия .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от alx » 15 Мар 2020, 21:18

Jordana написа:Дори най скъпите дървени къщи от качествена дървесина за десетина години грохват


спри се. всъщност представа си нямаш... в щатите има дървени (ама баш дървени къщи) на по 300 години които само се боядисват всеки 5 години и им се сменят асфалтовите плочки на покрива всеки 20 години и... общо взето нищо друго не им пипат... наблизо до мене има един голям град (worcester) които е на практика изграден от triple deckers (къщи на 3 етажа) строени всичките около 1900-та година... още са си там и много от тях дори са със оригиналните сайдинг-и.. (азбестови плочки).. и отвътре не са пипани.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от Jordana » 15 Мар 2020, 21:28

Ти прочете ли че става въпрос за тия тука дето ги правят , ваште там си ги дръжте по 500 години ако ви харесва ? Ела да те закарам в две три сглобени тука , дори едната я носиха от швейцария и като цена сигурно е х2 на нормална къща .
Ако искаш да ни убедиш че на 100 годишна къща се сменя само боята и изолацията на покрива ....това е друг въпрос . Там при вас всичко е някак си по различно , дървените къщи и те не правят изключение . Но всеки има глава на раменете да прецени , има много 100 годишни тухлени постройки в България и не е трудно да се види какво е отвътре отвън и т.н За дървени няма много матриял за сравнение , то просто няма такива оцелели 100г освен някои музейни експонати :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nivo

Последни теми
Facebook