Съвет за избор на лаптоп

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от SpeedyMan » 03 Сеп 2023, 15:04

В крайна сметка би трябвало да може да се сложи macOS или каквото е там сега това недоразумение.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от bum_bum » 03 Сеп 2023, 15:49

Сигурен съм, че ще се оправя. Сравнително грамотен съм, но явно от възрастта как да кажа.. гледам да не се напрягам излишно :mhihi:

Толкова съм свикнал с иос-а например, че дъщеря ми като ме помоли някога нещо да и помогна с нейния Галакси направо ме хваща бяс, че нищо не е така, както съм свикнал.

Нито Андроид, нито Уиндоус са по-лоши системи, но просто съм свикнал до степен в която по-скоро не ми се занимава.

Реших да пробвам да го продам. Ако успея ще и взема айпад, хем е по-практичен, хем ще се кефи много на писалката. Ако не ще го ползва него.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от SpeedyMan » 03 Сеп 2023, 15:53

Инсталирам мак OS / iOS и не се занимавай
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от bum_bum » 03 Сеп 2023, 17:20

Ще го мисля. В крайна сметка може би няма да е зле детето да се оправя и с Уиндоус.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от SpeedyMan » 03 Сеп 2023, 17:58

Определено: TEAMS и т.н. са на Microsoft.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Ивайло Димов » 04 Сеп 2023, 9:56

Лаптопа е добър ,еквиваленте като характеристики Макбук ще е цената му по 2 че и отгоре.Да се инсталира MacOS на различна машина от Apple си е приключение :yes: .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 04 Сеп 2023, 11:17

bum_bum написа:Ще го мисля. В крайна сметка може би няма да е зле детето да се оправя и с Уиндоус.


Уиндоуса е елементарен, то на Mac-a някой неща се правят в пъти по трудно..

А ако не цъкате игрички и свикнете на Linux, няма да искате да погледнете друго. :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Ивайло Димов » 04 Сеп 2023, 14:44

Трудно ще те разберат :ok: ,то вече и под Линукс има огромен брой игри.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 04 Сеп 2023, 15:11

Абе има, ама тая къде ти трябва се я няма :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от b_u_b_o » 04 Сеп 2023, 15:30

На него не му се занимава и иска просто всичко да работи, тука му предлагат хакинтош да слага :mhihi: Тва не бих го препоръчал и на най-големия си враг.. Според мен остави детето да си свиква на уиндоуса, не я обричай да стане като тебе и да не знае с коя ръка се държи мишката като компютъра не е епълски.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от bum_bum » 04 Сеп 2023, 19:28

Аз не че няма да де оправя.

Дори всичките РС-та, които съм имал си ги купувах на части и сам съм си ги сглабял. Далеч съм нали от познанията от на повечето хора тук, но не съм и със съвсем на дълбоко заврени в гъза ръце. Само до китките :mhihi:

Просто усетих лесното и удобното и не ми се занимава вече, още повече, че нуждите ми са съвсем елементарни- главно ексел, браузъра, пощата, имам някакви елементарни програми за генериране на баркодове, Илюстратор за да редактирам някои файлове за печат и толкова.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от MrManson » 06 Фев 2024, 14:50

Здравейте, колеги! Обръщам се за съвет. А именно, моето мило ще сменя служебния лаптоп, от фирмата са и дали право на избор, лимит 2400лв.
Тук вече идва чуденката какво да избера, на пазара гледам от пиле мляко има. Тя се занимава с проджект мениджмънт, т.е. ползва Джира, Конфлуенс, комуникация Скайп, Тиймс, Слак, МС Офис, презентации, ексели и т.н.
Според мен трябва да бъде ултрабук по следните причини - хибридно работно време и да не и тежи, когато пътува към офиса, тънък и лек; да има висока производителност; издържлива батерия; размер на екрана - тук по-добре да е по-голям от 14, защото пък не е свикнала да работи с допълнителен монитор и не искам да се кьори в екрана.
Ако можете да ударите едно рамо ще съм благодарен. В момента нямам никаква идея как стоят нещата м/у Интел и АМД и към кое да се насоча.

П.С.1: казали са и да гледа тук: https://www.pic.bg/
Признавам не ги бях чувал. Но не било драма и да се поръча от друго място.

П.С.2: Информативно какво мислите за това: https://ardes.bg/product/lenovo-thinkpa ... vme-300039

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от alx » 06 Фев 2024, 15:14

MrManson написа:Тя се занимава с проджект мениджмънт, т.е. ползва Джира, Конфлуенс, комуникация Скайп, Тиймс, Слак, МС Офис, презентации, ексели и т.н.


при така зададената задача е абсолютно все едно какво ще вземе. да гледа най- големия екран в най- лекото шаси дето може да толерира и цвят да й харесва и да взима.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от ivanski_2 » 06 Фев 2024, 15:44

Макбук мисля че ще е перфектния избор
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от acho.rs » 06 Фев 2024, 15:46

alx написа:
MrManson написа:Тя се занимава с проджект мениджмънт, т.е. ползва Джира, Конфлуенс, комуникация Скайп, Тиймс, Слак, МС Офис, презентации, ексели и т.н.


при така зададената задача е абсолютно все едно какво ще вземе. да гледа най- големия екран в най- лекото шаси дето може да толерира и цвят да й харесва и да взима.

И пак с тази твоя теза на 20 години. Изобщо не е така.
Точно с ултра бук се внимава много. При епъл внимаваш с цената, при останалите внимаваш със:
1. Дисплея - задължително ОЛЕД. Това отрязва 4/5 от произовдитлеите
2. Живот на батерията . Едни ub имат живот 4-5часа, други 12-14 часа. Разликата е че в единият случай просто не носиш зарядно със себе си .
Живот на батерията зависи на 1во място от вида процесор и после от капацитета на самата батерия който варира от 40 до 75.
3. Охлаждане - в малките шасита, които често са метални това е много деликатна тема. Хубаво е модела да смуче въздух от няколко посоки и да не вее в екрана

Нещата които не зависят от производителя

4. Процесор - при ултрабуците няма печки, но все пак е добре да се избягват пълните версии на Intel. U процесорите има са ефективни
5. GPU - задължително вградено и там, само моделите на Интел от 2024 могат да предложат нещо иначе , царя сe казва 680/780M

По темата:
Acer Swift Go Oled
Asus Vivobook S Oled
Asus Zenbook
Има ги в размери 13.3/14/15.6/16 инча и с почти всички процесори - от ултра икономичните флегми до 13900H. Бих препоръчал с Ryzen 7 6800U или Ryzen 7 8840h. Цената е около 1500-2500лв

ЕДИТ: Най-ленсо е да кажем - макбуук за 8000лв или смешната версия с процесор и сторидж на телефон за 4000лв ..

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook