Прахосмукачка робот - 2020

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от Nickelback » 04 Май 2020, 21:26

TNT написа:Защо през нощта го пуска ? То идеята му е да го пуснеш, докато си на работа. Да не работи вечер, да взима много пари и да не знаеш какво работи :mhihi:

Тя си лягала горката в 4:00, щото не можела да се умори някак... заради карантината :ok: Така каза последния път, хоум офис го раздава :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от bioz » 04 Май 2020, 21:30

Nickelback написа:
TNT написа:Защо през нощта го пуска ? То идеята му е да го пуснеш, докато си на работа. Да не работи вечер, да взима много пари и да не знаеш какво работи :mhihi:

Тя си лягала горката в 4:00, щото не можела да се умори някак... заради карантината :ok: Така каза последния път, хоум офис го раздава :mhihi:


Ти сигурен ли си, че пуска прахосмукачка, а не друг "робот" по нощите? :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от Nickelback » 04 Май 2020, 21:35

bioz написа:Ти сигурен ли си, че пуска прахосмукачка, а не друг "робот" по нощите? :mhihi:

Съдейки по интензитета на шума, който чувам, не искам аз да съм новия робот, няма да мога да ѝ насмогна... та и не отварям дума де :mhihi:

ПС: Айде стига съм спамил, и аз мисля да взема по-натам подобно чучило, та чета с интерес :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от Dextuar » 04 Май 2020, 21:36

Nickelback написа:
TNT написа:Защо през нощта го пуска ? То идеята му е да го пуснеш, докато си на работа. Да не работи вечер, да взима много пари и да не знаеш какво работи :mhihi:

Тя си лягала горката в 4:00, щото не можела да се умори някак... заради карантината :ok: Така каза последния път, хоум офис го раздава :mhihi:
Освен към 11ч да се качваш да я поизморяваш и всички да сте доволни :ok:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от Kroki » 04 Май 2020, 21:51

Ай стига с тоя спам в темата. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от BMW_POWER » 05 Май 2020, 0:01

Kroki написа:Ай стига с тоя спам в темата. :)


Като се караш, да беше дал някой линк, като долния:

viewtopic.php?f=4&t=390049&p=4053185

Има и друга тема, отпреди 2015г. Не можах да я намеря. Имам такова чудо Roomba® Robot Vacuum Cleaners | iRobot и това са най-добре вложените ми пари в последните 15-тина години. Всеки ден се включва и обикаля навсякъде. Дори купихме втори преди Коледа, на всеки етаж по един. Тормозят го само новите шарки на килима на жената. Рязката смяна бяло-черно го кара да мисли, че има препятстие и спира.

Бях много скептично настроен, но тази машинка ме опроверга. Ето я старата, на видео от 2010г. Още работи. Сменил съм един комплект четки и три батерии. Работи всеки делничен ден.



Новият е с "вай фай бай бай" изпраща съобщения и като цяло са в непрекъснат диалог с жената :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 17.03.2005
Пол: Мъж
Кара: '04 330xi touring

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от izzzo » 05 Май 2020, 8:47

От 6 месеца имаме такава прахосмукачка, най-смислената покупка от години...
Съветът ми е да избереш някой от моделите на iRobot или Xiaomi, на светлинни години са пред всички останали, като тези на Xiaomi се продават под името на дъщерните им фирми Roborock и Viomi. Най-доброто което може да купи в момента до 1000 кинта са последните модели Roborock s6/s60. Нашата е Viomi V2, в момента е на промоция в Метро - 650лв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 19.03.2008

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от boris_dy » 05 Май 2020, 9:00

Аз също бях много скептично настроен към тва нещо, но към момента мога да заявя, че е една от най-добрите ми покупки... :mhihi:
Роботчето си чисти много добре и то всеки ден. В нас сме с ламинат, теракот и мокет, проблеми няма. Проблем е само ако имаш някакви дебели или дългокосмести килими, че ще се оплита или няма да може да се качи. На тънките килими се качва без проблем. Има лесна поддръжка и приложение за телефон на което виждаш къде е изчистила и колко и остава. Батерията си изкарва спокойно около час, час и половина с едно зареждане. В нас за около 40 мин чисти 4 стаи+коридор. Дори и да свърши, ходи да се дозареди и си продължава от място на което е спряла.
Взехме Xiaomi, мисля, че е модела който колегата каза на първата страница. Като цена беше около 650 лв. Към момента няма забележка, а е вече на около 2 год.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от AlonsoBest » 05 Май 2020, 10:20

Empty_Head написа:Винаги ми се е искало да имам такава джаджа, но и винаги съм бил скептичен към тях. Чувал съм доста противоположни мнения като цяло. Днес докато метях си мислех -"Вече сме 2020г. Дали тия чинии са еволюирали достатъчно за да вършат някаква работа и да не струват колкото БМВ-то?" Та така се стигна до тук. Има ли нещо за до 400лв, което реално ще ми е полезно и няма да искам да потопя във ваната? :dunno:

До 400 лв трудно да вземеш нещо свясно. Определено, както казаха и колегите, Xiaomi и iRobot са най-добрия избор. iRobot са по-скъпи и имат по различен алгуритъм на чистене от Xiaomi, който лично аз не харесвам. От 6 месеца ползвам Xiaomi Roborock S5. Супер доволен съм от нея. Със прилежените имаш доста възможности. След посления упдейт има функция за разделяне на стаи и може да се пусне да изчисти само 1 стая, има възможност да се пусне да чисти определена зона, може да я ограничиш да не ходи някъде. Също така има и моп, който е ок, но не е нещо супер впечатляващо. Като тръгне да чисти първо обикаля по краищата на стаята да си я очертае и след това почва да прави тигели, много хубаво обикаля покрай краката на масата и хубавото е че винаги се стреми малката четчица да е от страната препядстрвието (стена, крак на маса и т.н.). iRobot-a също са хубави, но според мен е малко хаотичен. Като го пуснеш веднага почва да прави тигели, не винаги малката четката е от страната на стената, през някой места места минава по няколко пъти. Хубаво при тях е че разпознава по-мръсни места и там чисти по интензивно. Роборока го взех на 750 лв на черния петък с 1 година допълнителна гаранция (700 ако е без допълнителна гаранция). iRobot-a като го вземаха нашите преди може би 2 години беше 1600, пак на някаква промоция.
Изображение

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от DigitalExile » 05 Май 2020, 10:21

За 400 лв. не знам, там навигацията най вероятно ще е рандом и няма да минава навсякъде прахосмуикачката,
вкъщи имаме ама дадохме 2к+ и реално не сме минавали с прахосмукачка от месеци вече.
iRobot Roomba i7+ e Прахосмукачката със самопочистваща се станция, та и това много не го мислиш.
Единственото което чистя е прахосмукачката един път в седмицата, понякога забравям даже и я чистя на 2 :mhihi:

Важно е с каква навигация ще е. за 1к има по добра и от румбата която съм взел, вярно няма самопочистваща се станция, но прахосмукачката е ок.
За 400лв не бих си купил защото нямат навигация и не чистят като хората.

Ecovancs DEEBOT OZMO 950 е нещото което си заслужава като цена/качество/чистене

€454.95 в момента в амазон - https://www.amazon.de/-/en/ECOVACS-DEEB ... 747&sr=8-3
Последна промяна DigitalExile на 05 Май 2020, 11:07, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от TheDriver » 05 Май 2020, 10:58

Колеги зарибихте ме с тая джаджа :mhihi:

boris_dy написа:В нас сме с ламинат, теракот и мокет, проблеми няма. Проблем е само ако имаш някакви дебели или дългокосмести килими, че ще се оплита или няма да може да се качи. На тънките килими се качва без проблем.


Това обаче е проблем. Ние сме с дебели дългокосмести килими върху плочки и паркет.

Сега измерих единия - 1.2см праг ще трябва да качи :dunno: А не може и да го заобиколи.

Да разбирам ли, че това е прекалено много за настоящите модели?

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от DigitalExile » 05 Май 2020, 11:04

Повечето читави роботи прескачат 2см без проблем.

Сега гледам, OZMO-то дето пратих по горе го дават до 20мм, моята Roomba i7+ я дават 15мм, но прескача 20мм без проблем.

Трябва да си пише на прахосмукачката която си харесал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от AlonsoBest » 05 Май 2020, 11:15

TheDriver написа:Колеги зарибихте ме с тая джаджа :mhihi:

boris_dy написа:В нас сме с ламинат, теракот и мокет, проблеми няма. Проблем е само ако имаш някакви дебели или дългокосмести килими, че ще се оплита или няма да може да се качи. На тънките килими се качва без проблем.


Това обаче е проблем. Ние сме с дебели дългокосмести килими върху плочки и паркет.

Сега измерих единия - 1.2см праг ще трябва да качи :dunno: А не може и да го заобиколи.

Да разбирам ли, че това е прекалено много за настоящите модели?

Xiami-то се спрява без проблем с краката на простора (които са 1.6 см високи), въпреки че някой път остава на кантар и трябва да се върне малко назад, но до сега не се е заклещвала. До колкото успях да я измеря има около 1.8 см разстояние от "бронята" до земята, така с твоя килим не би трябвало да има затруднения. iRobot-a на нашите също успява да се качи върху дебели килими от едно време. Проблем им е единствено ако имаш черен под или черни петна по килимите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от Dextuar » 05 Май 2020, 11:22

TheDriver написа:А не може и да го заобиколи.

Да разбирам ли, че това е прекалено много за настоящите модели?

Прави си карта на помещението и където не искаш да ходи, му отбелязваш да не го прави.

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Прахосмукачка робот - 2020

Мнение от DigitalExile » 05 Май 2020, 11:24

Трябва да се има предвид за черните килими да, спеациално при iRobot някой модели имат проблем,но не висчки.
Общо взето i и s сериите нямат проблем с черните повърхности.

Кофтито при iRobot е,че ползват камера за навигация и не се оправят много добре в по тъмните помещения. DEEBOT-a пак е по добър тук тъй като има laser mapping и не разчита на светлина.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TNT, Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook