Що е то мъжка/женска кола или всичко е унисекс?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Що е то мъжка/женска кола или всичко е унисекс?

Мнение от grkv » 09 Май 2020, 18:29

Гутен Таг,
темата е инспирирана (бах тоо термин...) от съседната с кабриолетите и понеже пратих един чичко да си обуе прашките докато си кара отворената консверва, та ни позатриха, в кратце нещата изглеждаха така - тия играчки тип Z3/4, SLK, Boxter и Миата стават ли за мъже или трябва да ги карат само младите... играчки?

Някои колеги твърдо браним тезата, че няма как един мъж да не буди истеричен смях с прошарените си коси в картинг с врати и радио, тъй като вариантите са няколко - я мидъл ейдж криза, я резбата... все едни такива, дето ти пречат да го вземеш тоя човек насериозно.
В същото време има едни малко по-големи и с по-мачовско излъчване тип SL, БМВ 6-та серия, Ягуар ХК и т.н., които казват ''уикенд играчка'', а не ''колата е на дъщеря ми'' и нещата изглеждат по коренно различен начин отстрани.

И понеже всеки е свободен да каже, че го бОли шмайзера кой к'во си мисли за него, стигаме до въпроса: Z4-ките трябва ли да вървят и с едни жартиери и токчета за шофьора в багажника, или Опел Тигра и Г-класата са си унисекс коли за еднакъв таргет, просто едните живеят на поляна?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Що е то мъжка/женска кола или всичко е унисекс?

Мнение от TNT » 09 Май 2020, 18:58

За Z4 съм малко със смесени чувства, но за другите... да, малко са женствени :mhihi: Особено SLK-то. Там трябва да си руса мацка :lol: Или поне така изглеждат. 200 коня Z3-ка със сигурност ще е забавна за шофиране. А и са наистина малки. Аз съм 181см и в такъв размер кола, не ми е удобно. По разни изложения съм се качвал в половината споменати... Alfa 4c със сигурност ще е много забавна за каране, ама аз имам чувството, че челото ми стърчи от колата :lol: Ако си 1,65м - ще е удобно. Затова донякъде подкрепям, че това са женски коли. 1 серия купе/2 серия също са ми малко на кантар като Z4.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Що е то мъжка/женска кола или всичко е унисекс?

Мнение от Bogat-Beden » 09 Май 2020, 18:59

Хахах, имаш дар слово :D
Според мен си има коли със силно феминистично излъчване, НО не са тези, които споменаваш, а са по- скоро Цутиен C2 тип например.
Бокстер-а, Каймана и З4 са си бомбастик и за мъжове с нормална ориентация.
Но в крайна сметка това си е предразсъдък, за съжаление световен, не е само нашенска простотия ( при нас е по-силно застъпено да те съдят по колата, защото сме по-назад в общественото си развитие.)
Бях видял преди години невръстна ( и много приятна визуално) мадама - всъщност момиче, почти дете.. в РС7 МТМ, около 700 катъра май бяха, отзаде с един Жип очеизвадно излишни охранители.. Ами смешно е , тъпо е и каквото се сетиш, ама пък на, дИмокрация :lol: :dunno:
Както и често от тия колички градски тип могат да се видят как слизат внушителни високопланински джентълмени :lol: :lol: :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Що е то мъжка/женска кола или всичко е унисекс?

Мнение от Superexstatic » 09 Май 2020, 19:11

Предразсъдъците са едно от най-тъпите неща. Абсолютно ми е все тая кой какво кара стига да спазва някаква култура на шофиране и да не прави дебилни изпълнения
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Що е то мъжка/женска кола или всичко е унисекс?

Мнение от santorini » 09 Май 2020, 20:02

Superexstatic написа:Предразсъдъците са едно от най-тъпите неща. Абсолютно ми е все тая кой какво кара стига да спазва някаква култура на шофиране и да не прави дебилни изпълнения


:bchug: :bchug:

така като почнем, значи Х3 е женското Х5, Х4 е женското Х6, и тн, и тн, ред глупости ;)

Всеки си купува каквото му харесва и каквото може да си позволи. Като цяло малко жени биха си купили 5 или 7ма серия, приема се че по големите седани по-подхождат на мъже, и не случайно ако видите рекламите, се таргетират пичове 35+. И обратно малките градски коли са предпочитани от дамите, лесни за паркиране, евтини за поддръжка, защото жените не обичат да набиват пари в тенекия и тн и тн.

Ама да кажем, тоя е дърт швестер, гледай го със Z4, а пък оня с грохналата е34ка на газчица ебати мъжкаря, е точно балканска простотия ;)

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Що е то мъжка/женска кола или всичко е унисекс?

Мнение от BMW_POWER » 09 Май 2020, 20:03

Superexstatic написа:Предразсъдъците са едно от най-тъпите неща. Абсолютно ми е все тая кой какво кара стига да спазва някаква култура на шофиране и да не прави дебилни изпълнения


Ти заключи темата :mhihi: :mhihi: :mhihi:

За мен са по-опасни "баба и дядо", качени в мощна кола. О особенно онази част от тях, дето ме "дърпат" на светофара. Почти всеки ден ми се случва. +300кс и вътре някоя баба на +80г. Гримирана, с прическа и ститснала волана. И като и направи опит за превъртане на гуми, просто полудявам.

Иначе, колата е според ръста. На мен някой 195см в Z3, ми то е като сардина в консерва. Но, какво ти пука?

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Що е то мъжка/женска кола или всичко е унисекс?

Мнение от c04 » 09 Май 2020, 20:17

Определено има зависимост и има определени коли, които се карат предимно от жени. Няма да изброявам -ясни са. За кабриолетите - там по-скоро са особен вид коли, за да има зависимост. Иначе ако си харесам и мога да си купя "някоя от изброените женствени коли" няма да ми дреме на фара, кой за какъв ще ме мисли :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Що е то мъжка/женска кола или всичко е унисекс?

Мнение от grkv » 09 Май 2020, 20:23

santorini написа:Ама да кажем, тоя е дърт швестер, гледай го със Z4, а пък оня с грохналата е34ка на газчица ебати мъжкаря, е точно балканска простотия ;)


Не така, де...
Колко струва най-евтиното Z4 и най-евтиното е34?

За парите на Z4 има много по-разумни и практични избори, никой не си е взел тая лагерница случайно :lol:
е34 струва колкото един айфон и в масовия случай се кара от зор, 'щото в тоя ценови диапазон изборът е ограничен и взимаш това, което още се мести. Форумните фючър класик за по 10к не са представителна извадка за автопарка в страната.
Ако искате да го дълбаем философски, то първото впечатление от даден индивид идва от това, което виждаме, а в случая върви ръка за ръка и с действията, и ако ти извършиш действие, което аз не бих, разбирай сложиш си гланц, извадиш си огледалцето на масата или паркираш Бокстер, то изникват въпросителни.
Баси, кога станАх и аз от тесногърдите... :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Що е то мъжка/женска кола или всичко е унисекс?

Мнение от kiko » 09 Май 2020, 22:27

Имах приятел с един бокстер колко коври опрай благодарение на него не е истина преди години :mhihi: .Та от него знам че за 90% от женките порша си е порш!Няма значение дали струва 10к или 100к те не ги рабират и скачат вътре с отворени крака още повече по тъмно като я забършеш от дискотеката ;)
Пък нека как викаш да ги давали с жартиери.
Карал съм малко Z3 3.0 купе и съм 182..ми добре си ми беше
Скоро пък видях една мацка сигурно беше 50кг с една тундра..на тва какво пък му се вика :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Що е то мъжка/женска кола или всичко е унисекс?

Мнение от In_Memoriam » 09 Май 2020, 23:04

Някой ако се чувства женствен в едно такова може да ми го подари, тъй като на мен ми е през дедовия какво си мислят 'ората :mhihi:

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Що е то мъжка/женска кола или всичко е унисекс?

Мнение от Don_Diego » 09 Май 2020, 23:06

И аз не мога да възприема зрял мъж в малко кабрио (тип Мазда МХ5). Всичко от 3ка/Ц клас нагоре бих го приел за уикенд фън кола.
Аз лично се оглеждам за стар Мерцедес кабрио :bchug:
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Що е то мъжка/женска кола или всичко е унисекс?

Мнение от K_Ilkov » 09 Май 2020, 23:29

In_Memoriam написа:Някой ако се чувства женствен в едно такова може да ми го подари, тъй като на мен ми е през дедовия какво си мислят 'ората :mhihi:

Изображение

+1

пп. Супер тъпа тема ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Що е то мъжка/женска кола или всичко е унисекс?

Мнение от Моджо » 10 Май 2020, 5:07

Ако ще подарявате обещавам да я боядисам розова или лимонено жълта и ще сложа лепенка "Аз съм Гей, а ти ?". Печеля ли подаръка ?
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Що е то мъжка/женска кола или всичко е унисекс?

Мнение от magareto_yori » 10 Май 2020, 8:02

Z3 M купето ми е една от любимите коли.Не знам много хора дето ще имат топки да го карат мъжката на писта,ако ще да са слезнали от Майбах преди 2 часа. Искрено се надявам пусналия темата да не е на повече от 25 години. Нормалните хора си купуват коли според нуждите и способностите. Обикновенно даже и цвят не избират па ако ще и нова да е. Аз примерно :mhihi: Аз бих карал и смарт за двама ако се наложи без да ми дреми на хоя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Що е то мъжка/женска кола или всичко е унисекс?

Мнение от TNT » 10 Май 2020, 8:06

Както казва един приятел "Женски коли няма, защото поначало жените не трябва да карат" :mhihi: . Нищо, че бая жени карат по-добре от него :mhihi:

Аз или не разбрах темата, или изброените коли не са точно примера за женска кола, а са по-скоро изключенията при малките автомобили. Каймана особено кво му е :dunno: Малко е като другата крайност. 7-местно SUV, Тундра, Хамър - това означава малък шмайзер :mhihi: Ако го кара жена - задължително пък ще е някоя миндилка :ok: Мъжа като мъж и глава на семейството, обикновено кара най-големият и мощен автомобил в семейството. От там и мъж в малка кола - взел е тази на жената :lol:

Все си мисля, че и тук не е много представителна извадка, понеже повечето караме БМВ-та. А в момента топ-утайките в обществото с най-селските изпълнения на пътя са с БМВ-та. На моменти се чудя какво да кажа, като ме питат каква кола карам. В момента, ако караш БМВ, трябва да не ти пука много много какво мислят хората. Случвало ми се е с група за споделено пътуване, накрая на пътуването пътник да ми каже "приятелката ми каза да откажа пътуването щом си с БМВ и да си призная... и мен ме беше страх да се кача, но вече си смених мнението за БМВ шофьорите - можели да карат нормално". Аз бях в шок :shock: :shock: :shock:
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook