Море в Гърция 2020

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от devent » 04 Юни 2020, 13:50

Господа, има си политическа тема :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от Rainbow » 04 Юни 2020, 16:10

Кога ще палим към Гърция :mhihi: То месеца почна ударно с 10-13 градуса дневни температури хаха и с падането на забраните към 14-15 юни, та според вас последната седмица на юни дали ще е ок за пътуване и времето да е ок?
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от ildivvy » 04 Юни 2020, 18:30

Според прогнозите, времето ще е хубаво :yes: ! Т.е. няма да вали толкова...температурите са си добре отдавна :) !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от acho.rs » 04 Юни 2020, 19:01

Някой да каже нещо повече за Корфу? Аз ходих през 2017, но малко възпира пътя и най-вече ферибота - 2часа е и е на интервали от по няколко часа. После на острова, ако си от западната страна е още близо час път.
На самия остров пък в северната част пътната мрежа е кошмарно объркана.

Всичко останало ми хареса много, най-вече липсата на руски и балкански (в лошия смисъл) субекти. Атмосферата - климат, архитектура, природа доста наподобяват Италиански остров (какъвто всъщност е бил)
Та някой да препоръча нещо, или впечатление от южната част на острова?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от mr_petroff » 04 Юни 2020, 21:41

Точно Корфу е острова който най-малко ми хареса от всички места в Гърция , просто нищо гръцко няма там.Лично мнение . Скъпо , шумно , пренаселено и мръсно , пълно с надрусани и пияни англичани и италианци :no: Иначе има красиви местенца , но моята представа за почивка по гръцки е друга...
Предпочитам дивото Самотраки с пустите плажове и уникални таверни с прясна риба и най доброто козе меню което съм опитвал , безгрижието на Спорадските острови ,Кефалония и от този род не дотам комерсиални дестинации.Корфу малко ми напомня за Слънчака...Ама вкусове всякакви...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от acho.rs » 04 Юни 2020, 21:49

mr_petroff написа:Точно Корфу е острова който най-малко ми хареса от всички места в Гърция , просто нищо гръцко няма там.Лично мнение . Скъпо , шумно , пренаселено и мръсно , пълно с надрусани и пияни англичани и италианци :no: Иначе има красиви местенца , но моята представа за почивка по гръцки е друга...
Предпочитам дивото Самотраки с пустите плажове и уникални таверни с прясна риба и най доброто козе меню което съм опитвал , безгрижието на Спорадските острови ,Кефалония и от този род не дотам комерсиални дестинации.Корфу малко ми напомня за Слънчака...Ама вкусове всякакви...

Да не си бил в Сидари? Там е като слънчака, да

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от devent » 05 Юни 2020, 0:16

И на мен не ми хареса на Корфу. Ориентирай се за Лефкада или Закинтос, според мен :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от vlad0 » 05 Юни 2020, 15:20

Корфу не ми хареса на мен. Самият остров е планински, това означава, че пътуването до плажовете е доста, защото не е права отсечка а именно завои като серпентина.

Другия минус е, че получават продукцията от main land-a, която означава, че качеството на храната не беше високо както в другите части на Гърция.

Разбира се горното е лично впечатление, но ще обобщя - много пътуване, ако искаш да сменяш плажове + храната НЕ беше на очакваното за мен ниво.
Последна промяна vlad0 на 06 Юни 2020, 9:44, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от devent » 05 Юни 2020, 16:18

vlad0 написа:Корфу не ми хареса на мен. Самият остров е планински, това означава, че пътуването до плажовете е доста, защото не е права отсечка а именно завои като серпентина.

Другия минус е, че получават продукцията от main land-a, която означава, че качеството на храната не беше високо както в другите части на Гърция.

Разбира се горното е лично впечатление, но ще обобщя - много пътуване, ако искаш да сменяш плажове + храната беше на очакваното за мен ниво.


Точно :)

+ имаше мега много боклук навсякъде. Явно им е голям проблем сметоизвозването от острова по време на туристическия сезон, имаше и много оси.

За най-якия им плаж(по мое мнение) се приготви да бичиш по една камениста пътека едно 30-40 минути и не тръгвай по джапанки. Също така, долу не те чака много пясък да знаеш :mhihi: но пък е уникално красиво, гледка, която ще помня завинаги.

Изображение


Горе като се качиш наблизо имаше една много яка таверна с изнесена тераса над скалите и гледка към залеза, по спомени октоподът беше велик там.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от msi200 » 05 Юни 2020, 18:48

Яките места според самите гърци са на юг от Атина, включително и островите на юг...
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от Superexstatic » 05 Юни 2020, 19:54

Ако не ти се занимава с фериботи Лефкада е мястото. Откъм бройка читави плажове също е топ. Но не е като да няма българи :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от alekangg » 05 Юни 2020, 22:19

Ето цени от Гърция-Хиос, сега дали е истинска или фалшива не знам, че има различни теории от къде започвала.

fd562fdd767f8256dc9678565485f9c1.jpg


Долните цени са от плаж, демек каквото се купи и се получава чадър и шезлонги без пари. Голяма бира е 4 евро, по Халкидиките малка няма за толкова на плажа

69e2845f1519bd4c264c00499ad01482.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от zAcK » 05 Юни 2020, 23:04

Хиос и той страда от мангасаряните дошли от къде ли не :banghead:

Иначе е мегаяко да идеш до Кавала, от там с ферибот до Лимнос, от там на Хиос, после Тинос, след това Икар и т.н. :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Популярните може да ги пропускаш и пак може цяло лято да обикаляш. Ама време иска и да не ти пречат фериботи :bchug:

А като искаш да правиш бързи разходки и в северните части има уникални местенца :ok: Каквито има и на Йонийските и навсякъде из Гърция.

P.S. Йонийските имат уникален климат и природа. Не са сухи като другите и си вали прилично там :idea:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от acho.rs » 08 Юни 2020, 18:24

Ей, много информация се събира :ok:
С цел малко дискусия - търся нещо по следните критерии :
- да има растителснот а не пусти камъни
- пясъчни плажове, на които има живот и удобства. Не точно като в китен, но не и пуст плаж, където да се въргалям по камъняка и да пикая във водата
- таверни до плажа които работят вечер - много мразя жега, а ще трябва да ходя август. Вечерния бриз до водата е незаменим.
- достижимо разстояние с кола - обичам да обикалям и варианта самолетен билет+рент а кар ми идва доста надценка
- по възможност да няма "балканизация" на плажа - викачи през 2 минути и асфалтоф път на 2 метра от шезлогна (Пефкохори, Касандра)


За сега ме ориентирате към Лефкада и Кефалония,но как са плажовете там - от най-близки хора, чувам че на Лефкада е плажовете са диви и доста труднодостъпни ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море в Гърция 2020

Мнение от alekangg » 08 Юни 2020, 18:49

Крит, не са много скъпи билетите, както и колите, всичко друго е по-евтино от северна и централна Гърция. Плажове много и страхотни, планини, храна всичко е супер.
За препоръчване е северозападната западната част, в източната е зле, тип Слънчев бряг.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook