Off-road funcar.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Off-road funcar.

Мнение от (bubsa) » 31 Май 2020, 9:07

Някой имал ли е Фронтера,че и на мен ми се върти в главата да си купя една жипка за фън разходки.
Колкото и да ги гледам не виждам какво по-смислено може да се купи за 3,4,5К лв :dunno:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Off-road funcar.

Мнение от Моджо » 31 Май 2020, 9:29

Колегата к_илков е има(л). А и аз съм разпитал подробно човек, който има, че и на всичко отгоре е и майстор.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Off-road funcar.

Мнение от sub_eleven » 31 Май 2020, 9:41

hell's angel написа:
Боримечка, нали си фен :ok: - Цък. Даже и два БТР-60 май има, демек и лодка няма да ти трябва :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Най-добре един шерп да вземе и с него ще е цар, и на суша, и на вода. Ама много пара...

https://youtu.be/JApOxxo2LWk

https://youtu.be/RNtZb4vWNLA

https://youtu.be/254XVudQg0M

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Off-road funcar.

Мнение от K_Ilkov » 31 Май 2020, 13:28

(bubsa) написа:Някой имал ли е Фронтера,че и на мен ми се върти в главата да си купя една жипка за фън разходки.
Колкото и да ги гледам не виждам какво по-смислено може да се купи за 3,4,5К лв :dunno:

Моджо ме издаде :ok: Имах известно време, във вторник я отнесе един младеж за Габрово ...
Моята беше 3.2 ръчка дълга база
Трудно ми е да дам оценка за офроуд и разходки защото на мен ми бяха други нуждите и не съм по тая част много

Иначе , моите разсъждения бяха подобни, за тия пари изглежда най-смислено ако се търси парттайм на рама :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Off-road funcar.

Мнение от Моджо » 31 Май 2020, 15:39

Ай ся, издал съм те ). 2 страници назад си писал за нея. Младежа треаше да го задържиш за 2 дни :(
Хм,хм...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Off-road funcar.

Мнение от K_Ilkov » 31 Май 2020, 18:20

Моджо написа:Ай ся, издал съм те ). 2 страници назад си писал за нея. Младежа треаше да го задържиш за 2 дни :(

То все така става, седя месеци на обява, вие сега решихте всички Фронтераджии да ставате :dunno:

По едно време бях решил ако не се продаде да си я направя на бъги за село :ok: явно с Боримечката мислим по подобен начин, ама аз само мисля, а той действа :mhihi:

Screenshot_20190107-220149.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Off-road funcar.

Мнение от Borymeckata » 31 Май 2020, 20:43

С МТЛБ, БТР и БРДМ такъв "фън" съм карал две години, че... даже не искам да си спомням... Кашик бях в Черния полк в Марица.
Тоя Шерп наистина впечатлява с проходимост, ама чак такива екстремни условия нямам, все пак има черен път през блатото...

Сузи се оказа с разбит лагер на предна дясна главина, а гайката е някаква супер-шибана и тази седмица ще правим ключ за нея. Също и обратен чук - да изкараме главината, след като отвием гайката. И дорници за избиване на стария и набиване на новия лагер... И всичко това - в селския двор, под ореха. Абе приключение. Сега ми идва на ум, че почти нищо не гледах по джипчето, като го взимах. Само го запалих, напред - назад, видях, че няма спирачки и хайде на камиона. Кой проверява лагери на колелетата, като си купува кола от скрапа... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Off-road funcar.

Мнение от Моджо » 11 Юни 2020, 19:46

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=frfk5b
Това как ви изглежда ?
Хм,хм...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Off-road funcar.

Мнение от K_Ilkov » 11 Юни 2020, 19:52

Бях забравил темата, а намерих джип по изискванията на Боримечката

https://m.mobile.bg/details/21589179815180952
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Off-road funcar.

Мнение от Моджо » 24 Юни 2020, 19:10

https://m.mobile.bg/details/21591903638769390
Този рейс гледах...
Двигател - запали от раз. Изпуши. двигателя работи равномерно, няма шумове,  турбото не се чува. Ръмжи си като дизел :)) Форсирах я докъм 3500 оборота в движение - ми форсира си се, върви си, няма проблем. 

Няма шумове при движение от окачване, дифове, раздатки и прочие. Двойното работи, бързи/бавни работят.

Волана има голям ход, ма мое си е така . но според майстора рейката е тръгнала и  треа се рециклира /това по телефона/. Като има ход, не луфт. Пълен ляв, десен..върти се леко, нищо не трака и не клопа.

Вътре е доста запазна като за дърта бангия. Седалките са много добре, пластмасите нямат никъде надрано, но си личи че вече не са първа младост. Иначе тракащи , скърцащи пласмасти няма.

Копчета, чарколяци - всичко работи ,даже има и климатик.

Легах под нея няма криви греди, няма следи от удари - каквито кори имаше са си по местата и не са одрани.

Съединителя е добре, скоростите влизат без никакви засечки.

Вози добре, само кат дигнеш по-висока скорост си се люлее буквално като Сетра та сигурно си иска свикване.

Скачах и по дупки - освен че дрънкат разни работи в огромния багажник други шумове няма.

Вънка е запазана също, няма одрано по боята, няма следи от камъчета по броните. И да има са дребни.

За вървене - като за 2.2 тона кола си върви, ко и е ..набира кат шкодата - достатъчно ми е.

В общи линии нещото си струва, като ще го сваля /предполагам/ до към 3700. 4000 със сигурност.

Има регистрация, има ГО и КАСКО.

Гумите са за смяна - имат грайфер , но са си автомобилни и са старички.

Ся сичко не съ,м гледал, просто я покарах 3-4 километра. Као човеко каза че ако искам няма проблем да я караме където искам да я гледат майстори

Бе замислил съм се доста сериозно да си я зема и то  най-вече защото тая кола не е джамбазка. Човеко дето я продава е учител. Даде ми к;лючовете да ходя къде си искам с нея. Нито м и я е хвалил нито се е возил с мене нито нищо. На ти ключа карай си я, гледай си я - оправяй се.
Хм,хм...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Off-road funcar.

Мнение от BMW_POWER » 24 Юни 2020, 21:51

Моджо написа:https://m.mobile.bg/details/21591903638769390
Този рейс гледах...
Двигател - запали от раз. Изпуши. двигателя работи равномерно, няма шумове,  турбото не се чува. Ръмжи си като дизел :)) Форсирах я докъм 3500 оборота в движение - ми форсира си се, върви си, няма проблем. 

Няма шумове при движение от окачване, дифове, раздатки и прочие. Двойното работи, бързи/бавни работят.

Волана има голям ход, ма мое си е така . но според майстора рейката е тръгнала и  треа се рециклира /това по телефона/. Като има ход, не луфт. Пълен ляв, десен..върти се леко, нищо не трака и не клопа.

Вътре е доста запазна като за дърта бангия. Седалките са много добре, пластмасите нямат никъде надрано, но си личи че вече не са първа младост. Иначе тракащи , скърцащи пласмасти няма.

Копчета, чарколяци - всичко работи ,даже има и климатик.

Легах под нея няма криви греди, няма следи от удари - каквито кори имаше са си по местата и не са одрани.

Съединителя е добре, скоростите влизат без никакви засечки.

Вози добре, само кат дигнеш по-висока скорост си се люлее буквално като Сетра та сигурно си иска свикване.

Скачах и по дупки - освен че дрънкат разни работи в огромния багажник други шумове няма.

Вънка е запазана също, няма одрано по боята, няма следи от камъчета по броните. И да има са дребни.

За вървене - като за 2.2 тона кола си върви, ко и е ..набира кат шкодата - достатъчно ми е.

В общи линии нещото си струва, като ще го сваля /предполагам/ до към 3700. 4000 със сигурност.

Има регистрация, има ГО и КАСКО.

Гумите са за смяна - имат грайфер , но са си автомобилни и са старички.

Ся сичко не съ,м гледал, просто я покарах 3-4 километра. Као човеко каза че ако искам няма проблем да я караме където искам да я гледат майстори

Бе замислил съм се доста сериозно да си я зема и то  най-вече защото тая кола не е джамбазка. Човеко дето я продава е учител. Даде ми к;лючовете да ходя къде си искам с нея. Нито м и я е хвалил нито се е возил с мене нито нищо. На ти ключа карай си я, гледай си я - оправяй се.


Карах такова чудо 2005-7г. Дизелът има сила и върви. На магистралата си държеше 160км без ядове. Шасито май беше "камионджийско" и затова се клати яко. Клати се и като ново, не е от годините. В снега с хубави гуми е без никакви забележки. Собственикът му на времето живееше във Владая близо до гробищата. А там не чистеха снега често. Виж, не помня колко харчеше.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Off-road funcar.

Мнение от hell's angel » 25 Юни 2020, 7:10

Моджо написа:Този рейс гледах...

За ръждите не каза, ако няма я завличай, те 20 годишни Ниви продават по 5 К :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Off-road funcar.

Мнение от Borymeckata » 25 Юни 2020, 7:58

С каква трансмисия е тоя Таракан (хлебарка на руски... :mhihi: :mhihi: )?

Не ми изглежда много "фън" тоя камион, но... ти си знаеш... :yes: :yes:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Off-road funcar.

Мнение от Моджо » 25 Юни 2020, 8:26

В смисъл? С ръчна. Рама с мостове. Блокажи няма - само двойно и бавни. Чеем за горивната помпа /Делфи/ Пускали стружки , от там дюзите...и нананана. От друга страна има хора дет си ги карат по ххх км без проблеми има и такива с много малко х и са се строшили...ииии не знам...като си се знам от чувала с п ще извядя х.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Off-road funcar.

Мнение от Borymeckata » 25 Юни 2020, 9:44

В смисъл - парт или фул тайм? Вероятно първото...

Това за "блокажите" само като го чуя и се изприщвам, буквално. Часове безсмислени спорове и милиони геройски загинали нервни клетки ми е коствало да доказвам на разни разбирачи, че всякакви ГАЗ-ки и УАЗ-ки нямат "всички блокажи", даже и ЕДИН блокаж нямат, освен ако не говорим за блокиране на двигателя.
Винаги като стане въпрос за някакъв джип - ама има ли блокажи? Има, в главата ти, между невроните на главния ти мозък... :banghead: :banghead:
И като почнеш да го разпитваш как точно си ги представя тези "блокажи" - никой не може да обясни нещо смислено.

Не визирам теб Колега, просто тази идиотщина с "блокажите" ми е болна тема... Естествено, че Теракана няма принудителен блокаж на осевите дифове, евентуално би могъл да има такъв на задния. Доста пикапи L200 имат блокаж на задния диф, но това е един блокаж, не "блокажи"... Единственото возило с принудителен блокаж на ТРИТЕ дифа, които съм виждал, е G-класата на MB. Чувал също за Унимог и Хамър.
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook