Off-road funcar.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Off-road funcar.

Мнение от c04 » 12 Май 2020, 23:19

grkv написа:Само като видях заглавието и веднага ми светна евтино гранд чероки с голям бензин и правилната раздатка... пак се замечтах нещо.
Качвай още снимки, че гледаме с течащи лиги :lol:

И аз за него се сетих и за Крузър, ама там парите са сериозни.
пс: с тези снимки и разкази, следя темата :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Off-road funcar.

Мнение от Вуйчо » 12 Май 2020, 23:36

.
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:00, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Off-road funcar.

Мнение от Borymeckata » 12 Май 2020, 23:48

Вуйчо написа:Честита придобивка. Любовница щеше да ти излезе по-евтино, но пък това (джимнито) държи стойност и винаги може да си върнеш капиталовложението, та мъдра е покупката. Няма ли да го регистрираш?

Абе зависи от любовницата... Между другото, от Враца го докарах.

Имам редовни документи за регистрация. но за момента две коли не ми трябват. Ако баварчо внезапно хвърли пешкира (все някога и това ще стане...) и нямам друг вариант, мога да го пусна в движение. Въпреки че след година - две из шубраците в блатото... няма да бъде кола, която да спреш пред кафето... :mhihi: :mhihi:

Досега съм имал само една кола, на която след няколко години каране й се вдигна цената - Jeep Wrangler YJ. Но точно за Джимни-то не го вярвам... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Off-road funcar.

Мнение от sub_eleven » 13 Май 2020, 5:51

Borymeckata написа:Досега съм имал само една кола, на която след няколко години каране й се вдигна цената - Jeep Wrangler YJ. Но точно за Джимни-то не го вярвам... :dunno: :dunno:

Да ти кажа, че аз лично ги следих много време обявите, нямаше предлагане набор след 2010-та в продължение на година... Нито един екземпляр.
Някакви 20 годишни струват по 6-7 хиляди лева, нови са били 35 примерно. 20 годишно БМВ ново е струвало сигурно 100 бона, продава се за 2-3хил.

Новото Джимни пък, след 2018-та(малката G класа) никога не съм виждал обява втора ръка за него, ново има опашка 2 години примерно в Германия и е забранено да я рекламират. В България беше година и половина и то ако си послушен и не нахалстваш. От 2021 я спират в Европа заради евронормите. Ще я връщат по някое време евентуално двуместна и с някакъв много слаб двигател.

За мен лично няма друга кола на света масово серийно производство, която така държи цена. Просто няма алтернатива с нейните параметри.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Off-road funcar.

Мнение от msi200 » 13 Май 2020, 9:37

Джимнито е много добър избор. Минава навсякъде и не друса като Самурай :) Качвай му едни гуми и си ти.

Ето го и моя офроуд фънкар, макар и с различна концепция от Джимнито :

20160406_180422.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
I love the sound of V8 in the morning...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Off-road funcar.

Мнение от msi200 » 13 Май 2020, 9:49

Borymeckata написа:"Пътищата" през блатото като цяло са добри, но има участъци много обрасли с храсти и буквално се провираш през клони. Вече успях да одера боята жестоко... Мисля си за две стомани обтяжки между предното стъкло и калниците - да отмятат клоните.


На това му казват 'ванти', в офроуд форума има писано за тях. Друг вариант е да минеш с резачката и да разчистиш пътя, ако е редовен маршрут :)
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Off-road funcar.

Мнение от kiko » 13 Май 2020, 10:13

вантите колкото пазят толкова и пречат.Виждал съм как се чупи предно стъкло от клон като се изпляска от въжето по него.Лед бара на тавана имай в предвид че и по него ако има клони нависоко ще закачат първо там.
Помисли как да го лифтнеш малко,гуми, една лебедка евентуално и някаква подкартерна защита/не знам има ли няма/но за това трябва да помислиш определено.
иначе ето една истинска фън-кар на която съм се возил,ама цената е оеле-малеле с 4.2 мотор от ауди е
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Off-road funcar.

Мнение от Borymeckata » 13 Май 2020, 10:21

Сериозен камион и сериозно подготвен, явно доста над моя бюджет... :yes: :yes:

Да, планирал съм да поизрежа храсталака при първото минаване. Ще бъде голям чанч, но еднократно... Иначе не мисля да газя в кал, защото ще ходим до реката само в хубаво време. Може да ви е смешно, но за нас Дунав си е нещо като курорт, при това - едва ли не под балкона на апартамента. Има хубави места (особено по островите) за пикник, плаж, риболов, гребане, моторни спортове, колоездене... При това не е пренаселено, а там където ходим, изобщо не сме виждали други хора. Набелязал съм няколко такива местенца по брега и по-натам ще ви покажа. Ето няколко снимки от предното ходене - тогава бяхме пеша:

Това е пътят през блатото - джипчето хвърчи по него, не го усеща изобщо:
Изображение

Поглед на юг - през блатото към селото и баира зад него:
Изображение

Готин път покрай горичката - само за офроуд...
Изображение

Тук сме вече на брега - отсреща е български остров:
Изображение

Изображение

Наблизо има дървена рибарска лодка, която изглежда изоставена:
Изображение

Изображение

Та това е, общо взето...
Изображение

Изображение


В този ред на мисли, пак в моя градец излезе нещо доста интересно - надуваема лодка с пластмасово дъно, почти нов извънбордов мотор и чудесен колесар, точно за тази лодка. Всичко за 6 бона ми го обявиха. Колесарът е регистриран, с табела и светлини. Тази лодка май се кара без никакви документи - не искат капитанско право за нея. Та много се зачудих - ако я дръпна с джипчето до брега, ще можем да обикаляме по островите. Е, то и с обикновен каяк и дори с надуваема лодка от Лидл става, даже е по-здравословно да погребеш някой и друг километър. Вярно бе, ще взема да се огледам какви двуместни каяци се предлагат и ще видя как може да върже отгоре на Джимни-то... :wave: :wave:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Off-road funcar.

Мнение от grkv » 13 Май 2020, 10:29

Това джимни и джет може да тегли, да си знаеш само :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Off-road funcar.

Мнение от Borymeckata » 13 Май 2020, 10:33

Ей, вие толкова го прехвалихте тоя самоходен варел... :bowdown: :bowdown:
Чак и аз започвам да си го харесвам... :mhihi: :mhihi:

Сега погледнах - има готини пластмасови каяци за без пари, само трябва да измисля как да го вържа отгоре.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Off-road funcar.

Мнение от sub_eleven » 13 Май 2020, 15:02

Borymeckata написа:В този ред на мисли, пак в моя градец излезе нещо доста интересно - надуваема лодка с пластмасово дъно, почти нов извънбордов мотор и чудесен колесар, точно за тази лодка. Всичко за 6 бона ми го обявиха. Колесарът е регистриран, с табела и светлини. Тази лодка май се кара без никакви документи - не искат капитанско право за нея. Та много се зачудих - ако я дръпна с джипчето до брега, ще можем да обикаляме по островите. Е, то и с обикновен каяк и дори с надуваема лодка от Лидл става, даже е по-здравословно да погребеш някой и друг километър. Вярно бе, ще взема да се огледам какви двуместни каяци се предлагат и ще видя как може да върже отгоре на Джимни-то... :wave: :wave:


За речното капитанско не съм сигурен дали изискванията не се разминават от морското. При второто можеш да караш без капитанско ако за лодката ти не се изисква регистрация (под 4.50м и 20к.с. по спомен). Също така нямаш право да движиш по-навътре от 500м от брега и да возиш друг човек освен себе си.

Не взимай лодка надуваема, освен ако не е РИБ(като тази, която си намерил, но за всеки случай попитай) или вземи направо стъклопластова, другото е много загуба на пари и калпава "инвестиция". Иначе все пак да ти кажа си е срамота да живееш там, вече да имаш и джипче и да не вземеш някаква лодчица. Вземи някой стъклопласт около 4 метра, с централна пейка, от която да може да се гребе(за кеф), 20к.с. двигател и си готов за трима ви. Аз ако живеех там, където живееш ти, щях да бъда много щастлив човек и всеки ден да съм в реката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Off-road funcar.

Мнение от Моджо » 13 Май 2020, 16:27

Е нали само себе си може да вози без тапия. Ква файда тогаз.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Off-road funcar.

Мнение от sub_eleven » 13 Май 2020, 18:12

Моджо написа:Е нали само себе си може да вози без тапия. Ква файда тогаз.

Те морска администрация са примерно един катер на територия от Маслен нос до Резово, по принцип седи на пристанището на Китен и мноооого рядко излиза да прави проверки, че е с два двигателя и едни цистерни го зареждат... Да кажем всеки от тях ако прави по 50-тина литра на час, 100 литра на час общ разход. Излизат много рядко или за спасяване на някой или за инициатива за актове. Не тормозят много хората, особено местните. Но винаги може да изядеш дървото ако си нередовен и все трябва да си на тръни.

По Дунава ми се струва още по-разпуснато положението от единия път, който съм се возил/карал там, но знам, че си има специална тапия за Дунав и въобще не съм сигурен нормативът какъв е.

По язовирите, примерно Искър, стига да не влизаш във вододайната зона, никой за нищо не те търси и не го интересуваш. Там и деца съм виждал да карат джетове....

Забравям да кажа на Боримечката да не пуска на джимнито 4*4 на асфалт и бетон, или ако пускаш, не завивай на такава настилка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Off-road funcar.

Мнение от Borymeckata » 13 Май 2020, 19:31

sub_eleven написа:По Дунава ми се струва още по-разпуснато положението от единия път, който съм се возил/карал там, но знам, че си има специална тапия за Дунав и въобще не съм сигурен нормативът какъв е.

Май същото беше - до 15 или 20 коня лодката е без документи. Дунавът е голям, само на българска територия сугурно е 1000 километра, няма как да се контролира целият. Вие ако знаете на румънските острови какви купони стават, барбекюта, футболни мачиве българи срещу румънци... Понякога наистина пристигат ония с катера и започват да мъркат, че сме били нарушили държавната граница, бла - бла...

Аз бях пускал снимки как ходихме на един остров, но в snimka.bg стана някакъв фал и снимките се изгубиха. Ще взема да ги кача пак, да видите каква природа е...

Ето, накачих пак всички картини, тия от снимка.бг са големи измекяри, егати колко работа ми отвориха...
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=345611&p=3744541#p3744541


За парт-тайма знам, не ми е първият джип с такава трансмисия... :yes: :yes:
Последна промяна Borymeckata на 13 Май 2020, 19:49, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Off-road funcar.

Мнение от sub_eleven » 13 Май 2020, 19:38

Borymeckata написа:Аз бях пускал снимки как ходихме на един остров, но в snimka.bg стана някакъв фал и снимките се изгубиха. Ще взема да ги кача пак, да видите каква природа е...

Един познат лодкар от Видин ми разправяше, че никъде не ходел, ни Гърция, ни Черноморие, само по тези острови и му било супер.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook