Лесни пари

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Лесни пари

Мнение от madafaka_donkele » 16 Май 2020, 17:33

bioz написа:Тоя Джак Ма е рядко тъпо парче...


:kuku: :kuku: :kuku:

bioz написа:И все се го слагат в разни класации за мотивиращи мисли.


И ще продължават да го слагат.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Лесни пари

Мнение от alekangg » 16 Май 2020, 17:37

Чудно ми е как нормален човек, може да обяви който и да е от топ милиардерите на света за тъпо парче! Ефекта на Крюгер на живо..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Лесни пари

Мнение от bioz » 16 Май 2020, 17:41

alekangg написа:Чудно ми е как нормален човек, може да обяви който и да е от топ милиардерите на света за тъпо парче! Ефекта на Крюгер на живо..
Нещо си се объркал. Много умни хора дето имат какво да кажат не са милиардери и обратното.. използвайте главите си

https://youtu.be/aHGd6LqAVzw

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Лесни пари

Мнение от alekangg » 16 Май 2020, 17:48

bioz написа:
alekangg написа:Чудно ми е как нормален човек, може да обяви който и да е от топ милиардерите на света за тъпо парче! Ефекта на Крюгер на живо..
Нещо си се объркал. Много умни хора дето имат какво да кажат не са милиардери и обратното.. използвайте главите си

https://youtu.be/aHGd6LqAVzw

Разбира се, даже са болшинството и не всеки умен е богат.
Обаче да се обяви който и да е от ранга на Ма за тъпак е повече от смешно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Лесни пари

Мнение от Borymeckata » 17 Май 2020, 21:02

alx написа:не.

защото _винаги_ ти се връща. винаги.

Ако всички бяха прочели и осмислили това горното, темата просто трябваше да приключи с този пост. Ама не - пак си приказваме за "балъци", "схеми", "прахчета" и други далавери.

Явно някои хора трябва да настъпят мотиката няколко пъти, докато схванат урока... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Лесни пари

Мнение от E34 » 17 Май 2020, 21:23

Няма лесни пари. Или по-точно лесните пари не са лесни. Лесни са тези на повечето от нас. Кесиш на заплатка от 8 до 17:30, закачаш колежките и се правиш на умен във форумчето. Чакаш пенсийката, взимаш накрая дваесе заплатки и продължаваш да се правиш на умен пред внуците. Тва е лесно. Другото е трудно. Инвестираш едни трийсе хиляди евракис кеш пара за едно кило белина. Чупиш, мешаш, разбъркваш, пресоваш и раздаваш. През цялото време се оглеждаш за недоразбрали куки, на които не си платил, за други батки щото конкуренцията не спи, за бдителни добросъвестни граждани. През цялото време плащаш щото нали разходи излизат, лизинга за колата тече, любовницата и тя си иска своето, да не говорим ако има и охрана. Срещи с всякаква измет, малоумници и шпиони. И всичко тва да си на плюс накрая с некви 20-тина процента. Мерси! Та в този ред на мисли твърдо съм ЗА лесните пари! :mrgreen:
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Лесни пари

Мнение от Stoqnov_1979 » 17 Май 2020, 21:45

Има лесни и бързи пари,но трябва да си на точното място,в точното време и с точния акъл,защото нещо размине ли се...Няма ни лесни пари,ни нищо.
Мога да дам десетки примери за моментни бързи и лесни пари с минимални вложения,защото някой ако си мисли,че може да ги изкара ей така от нищото,по добре да търка талончета...
Сега като се замисля...изкарвал съм доста. Напълно законно и без лъжи и неморални неща. Просто така се е получило. Например срещу вложени 15 стотинки да изкараш 1.50лв и така няколко хиляди пъти за седмица,но както казваше дядо ми,всяко нещо има начало и край,само шпека има 2 края...Просто извличаш максимума,ако трябва и не спиш,защото края може да дойде всеки момент.

Друг пример-отиваш в пункт за скрап и за нещо,което си взел от там за 50 лв,вечерта вадиш 3 бона. Боклука за едни е ценност за други.
Но както казах-на точното място в точното време...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Лесни пари

Мнение от blacksapphire » 18 Май 2020, 9:31


ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Лесни пари

Мнение от msi200 » 18 Май 2020, 12:13

Ето ви минимум 2 легални начина за изкарване на лесни пари:
- развод
- наследство
I love the sound of V8 in the morning...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Лесни пари

Мнение от Borymeckata » 18 Май 2020, 12:57

E34 написа:Лесни са тези на повечето от нас. Кесиш на заплатка от 8 до 17:30, закачаш колежките и се правиш на умен във форумчето.

Аха, това е друго... само дето при мен е от 8 до 16 (това - официално), а реално съм от 9 до обяд.

Значи ако приемем горната дефиниция, някъде от 15 години всичките ми пари са лесни. Плащат ми да си седя под климатика във фургона, само заради CV-то. Правя се, че следя и контролирам някакъв процес, който чудесно си върви и без мен, а от половин година дори официално е спрян. Не нося никаква отговорност за нищо, а "работата" ми (когато реша да "работя"...) е да търся кусури в работата на другите. Но пък аз гледам да не се конфронирам излишно и да не внасям "шум в системата". Забелязал съм, че от мен (уж) се очаква да бъда критичен и безкомпромисен, но пък всички са много щастливи, когато ви мълча и не докладвам проблеми. Та си викам - защо да дразня излишно околните и да спъвам прогреса, я гледай как хубаво си върви работата, когато не се обаждам... А това го мога.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Лесни пари

Мнение от Моджо » 18 Май 2020, 12:58

А-аа значи цоцаш и подкупчета да си мълчиш. Ще си кажеш ти :lol: :lol: :lol:
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Лесни пари

Мнение от Borymeckata » 18 Май 2020, 13:05

Нищо незаконно! Виж, вече ако говорим за морал... въпрос на лично виждане и критерии. Не знам доколко е морално да получваш министерска заплата за да си клатиш краката, а в същото време хора да се изгърбват от бачкане за 650 - 800 лева на месец. Ама какво да направя... :dunno: :dunno:

Бил съм и "от другата страна" - за един месец да си скъсам обувките по строежите и "заплатата" да не ми стига за нови обувки... Като отидох да се оплача на "президента", той с царствен жест ме изпрати в склада - да ми даде склададжийката едни нови кубинки. И като прерових цялата прашна камара, се оказа че няма две еднакви за чифт... Няма социална справедливост и това е... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Лесни пари

Мнение от Jordana » 19 Май 2020, 6:52

Добре де , ако "забиеш" щерката на шефа и станеш част от фамилията ? Дядо ти да инвестира в твоите къща и коли , да те сложи на добре платена длъжност в семейния бизнес само защото щавиш дъщеря му всяка вечер това не са ли лесни пари ? Законни !!! :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Лесни пари

Мнение от Borymeckata » 19 Май 2020, 7:13

Абе зависи от щерката. Ако е някой крокодил, хич няма да са ти "лесни" парите... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Лесни пари

Мнение от Jordana » 19 Май 2020, 12:03

Боримечка , ти нали беше положително настроен към живота ? Уж винаги търсиш положителните нюанси а сега такова черногледство ? То с такова кълнене и пустосване на лесните пари , човек да счупи касичката на детето за някой лесен лев в труден момент пак ще му намерите кусур :mhihi:
В заключение мога да цитирам г-н Ястребовски :
"Парите са тор, от която изникват красиви цветя!".....Вървиш по улиците — фонтани. Някъде в ефира се чува лунната соната.....
:mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook