Лесни пари

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Лесни пари

Мнение от Borymeckata » 19 Май 2020, 12:21

Положителна нагласа - да, но реалистична.
Значи мацката е готина, със слънчев характер, много богата наследница и... точно по теб ще лапне?
Като си такъв оптимист - ще не се пробваш с Парис Хилтън?
Все пак говорим за изкарване на пари (лесни или не чак толкова...), а не за някакви пиянски мечти.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Лесни пари

Мнение от terorero » 19 Май 2020, 13:27

Няма как да стане това с щерката, щото пари при пари отиват
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Лесни пари

Мнение от Borymeckata » 19 Май 2020, 13:32

Става обратното - някоя отворена мацка да прилапа синчето - наследник. Ама и нейните пари не знам колко "лесни" ще бъдат... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Лесни пари

Мнение от drago_pavlov » 19 Май 2020, 13:35

terorero написа:Няма как да стане това с щерката, щото пари при пари отиват

Има. Виждал съм го с очите си. Не в БГ, а в щатите, но става. От мияч на чинии в ресторанта до собственик на хотела :lol:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Лесни пари

Мнение от Bogat-Beden » 19 Май 2020, 14:07

И у нас става, но не ге препоръчвам на никой, жената ще му обуе панталоните, за него остава другия тип облекло :mhihi:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Лесни пари

Мнение от peshehodetz » 19 Май 2020, 17:23

Borymeckata написа:Аха, това е друго... само дето при мен е от 8 до 16 (това - официално), а реално съм от 9 до обяд.

Значи ако приемем горната дефиниция, някъде от 15 години всичките ми пари са лесни. Плащат ми да си седя под климатика във фургона, само заради CV-то. Правя се, че следя и контролирам някакъв процес, който чудесно си върви и без мен


И при мен е горе-долу така само че не е от 8 до 16 а две седмици стоя на сондата, после две седмици съм си в къщи и никой не ме закача. Все едно съм отпуска, мога да ходя където си искам на ваканции. Но не това са лесни пари - лесните са тези които ми идват от stock market-a. Обаче тук някой спомена и за бързи пари, та искам да кажа че въобще не са бързи, даже напротив доста се чака. И преди някой да е попитал само печеля ли, мога да кажа че понякога се и губят пари, според зависи, после пак се възстановяват, но като цяло винаги си на плюс.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.


Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: Созопол

Re: Лесни пари

Мнение от arnold » 20 Май 2020, 3:02

:mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Лесни пари

Мнение от drifty » 20 Май 2020, 6:30

peshehodetz написа:
Borymeckata написа:Аха, това е друго... само дето при мен е от 8 до 16 (това - официално), а реално съм от 9 до обяд.

Значи ако приемем горната дефиниция, някъде от 15 години всичките ми пари са лесни. Плащат ми да си седя под климатика във фургона, само заради CV-то. Правя се, че следя и контролирам някакъв процес, който чудесно си върви и без мен


И при мен е горе-долу така само че не е от 8 до 16 а две седмици стоя на сондата, после две седмици съм си в къщи и никой не ме закача. Все едно съм отпуска, мога да ходя където си искам на ваканции. Но не това са лесни пари - лесните са тези които ми идват от stock market-a. Обаче тук някой спомена и за бързи пари, та искам да кажа че въобще не са бързи, даже напротив доста се чака. И преди някой да е попитал само печеля ли, мога да кажа че понякога се и губят пари, според зависи, после пак се възстановяват, но като цяло винаги си на плюс.


С какво търгуваш основно и с каква платформа работиш?
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Лесни пари

Мнение от peshehodetz » 20 Май 2020, 16:19

Ползвам Вангард към който имам пенсионен фонд (401К) от работодател и отделно имам сметка към Фиделити чрез която търгувам. Купувам два вида, едните са дългосрочни като Apple, Microsoft, Mastercard, Visa, Costco, Walmart, VOO, Макдоналдс, наскоро взех и малко на Тесла. Тези не ги пипам или не съм ги пипал дълги години, едно 5-6 дори имам и такива дето ми стоят от 10 години. Имам и краткосрочни предимно на петролни компании, които взимам като падне нефта както е сега и при предишните спадове през 2008-09 и 2014-15. Миналия месец взех и малко авиолинии. Държа ги около две години докато се покачи, разкарвам ги и със спечеленото пак взимам от първите.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Лесни пари

Мнение от alx » 20 Май 2020, 16:38

дей трейдниг-а на- лесния начин да направиш много пари.

също е най- лесния начин да загубиш много пари.

повечето хора които познавам и го правят- загубиха много пари.

но познавам и такъв (1) дето не си знае парите направени от дей трейдинг
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Лесни пари

Мнение от peshehodetz » 20 Май 2020, 17:15

Ми аз затова не се занимавам с дей трейдинг, щото знам че не е за мен тази работа и ще загубя. Каквото съм вкарал в акции му хвърлям поглед еди-два пъти седмично и толкова, общо взето гледам да не се стресирам.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Лесни пари

Мнение от Vasko » 13 Юни 2020, 0:46

bioz написа:Една тема за расъждения. Напоследък гледайки хората и анализирайки ги имам чувството, че повечето била направили всичко за пари или поне за едно по-ново ешеесе.

Вички знаем как се правят бързи и лесни кинти. Вие бихте ли се направили нещо неморално, но легално ако ви се отдаде тази възможност да изкарате бързо добри пари?



Колега, аз лично не знам начин за правене на лесни и бързи пари ..Напоследък обаче забелявам едно - колкото по-бедно става едно общество, толкова повече вървят тези измами за бързо забогатяване :) То не бяха пирамиди, то не бяха МЛМ индустрия , то не бяха хапчета за отслабване , то не бяха разни книги на някакви 20 годишни пикльовци, които изкарали първия си милион и как ако преведеш само 60 лв ще ти изпратят модел за да печелиш и ти ...Сега даже напоследъка някакви ме зарибяват с forex търговия с акции да играя на фондовата борса, да ми назначат дори брокер, който да ми кажел кога и кое ще се вдига и аз да играя и да продавам и купувам ,а те само щяли да взимат процент от сумата ,но тук веднага идва уловката - ти може и да губиш ,но пак взимат. Примерно слагаш 1000 долара , те взимат процент от това, ако спечелиш взимат , затова, че са ти подсказали как да изкараш бързи пари от интернет , ако загубиш пак взимат,защото тяхното време е пари .... Абе, във всички случаи печелят !!! Та, такива ми ти работи ... Със сигурност има много , които изкарват пари от такава online търговия, но има и много които губят. Аз имам познат, съученик преди години започна с изкупуване на акции от масовата приватизация ... В началото даже живееше под наем, а в голямото междучасие в училище си носеше сандвичи от вкъщи за следобедна закуска ... После се свърза с някакви, последно му мярнах името в една книжарница и беше съавтор на две книги - издаде две книги за търговията с акции ..После изчезна за две години.Сега последно го засичам отново тук се разкарва с някакъв Хамър H2 единия ден, другия ден с TOYOTA FJ cruiser :)))) - те и двата едни такива странни джипове ... Да му се чуди на човек за какво му е такъв джип по тези булеварди :)))Та, такива ми ти работи ....
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Лесни пари

Мнение от Borymeckata » 14 Юни 2020, 19:44

За мен е голяма идиотщина да се хвърлиш в нещо, което не разбираш. С идеята, че ще прецакаш всички "разбирачи" и ще спечелиш пари. Защото парите са ограничен ресурс и за да спечелиш ти, някой или някои (10, 1 000 или милион човека) трябва да изгубят. А по принцип всички искат да спечелят, значи излиза, че ти (печелившия пич) трябва да си по-умен (или по-късметлия) от всичките тези хиляди губещи. Което е малко вероятно... :dunno: :dunno:

Както казах, никога няма да се хвърля в някаква "далавера", която не разбирам. Например стоковата борса - не знам как функционира това, а много хора знаят, значи - как ще спечеля точно аз, некомпетентният? Със същия успех мога да започна търговия с произведения на изкуството, да стана професионален танцьор или сутеньор - все неща, от които хабер си нямам. Давам си сметка, че във всяка далавера тези като мен (некомпетентните) са точно балъците, които губят, за да могат единиците разбирачи, да спечелят...
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Лесни пари

Мнение от Jordana » 14 Юни 2020, 20:54

Ако всички си стискат петте лева в ръка , какво става тогава ? Никакъв бизнес няма да функционира , никакъв капитализъм няма да може да създаде добавена стойност и печалба ако всеки само взема без да пусне кръвчица . Капитализма е измислен и функционира на тази база със едни и същи пари като обем да се натрупат печалби по големи като стойност от наличния паричен обем . Някои го правят по лесно други по трудно но като цяло малко пари се правят най лесно , после става по трудно и накрая ако минеш летвата когато парите работят за теб а не ти за тях вече е лешперска работа :mhihi: Това със нивото на компетенции в печалбата не знам защо така тормози всички .. парите са просто материал с който се работи , ако нямате достатъчно се купува както тухли вар цимент пирони .. само че не от строителния хипермаркет а от банката . На това отгоре ви го дават матрияла на вересия , ще се оправите с кръчмаря после като имате ...какво по хубаво от това ? :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Лесни пари

Мнение от TNT » 15 Юни 2020, 8:39

Borymeckata написа: Защото парите са ограничен ресурс и за да спечелиш ти, някой или някои (10, 1 000 или милион човека) трябва да изгубят.

В едната тема парите са ограничени, в другата САЩ печатат пари :ok:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ивайло Димов

Последни теми
Facebook