Държавни бензиностанции до една година

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Подкрепяте ли идеята?

Да
32
55%
Не
26
45%
 
Общо гласове : 58
ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Държавни бензиностанции до една година

Мнение от Borymeckata » 18 Май 2020, 6:39

b_u_b_o написа:Не го защитавам изобщо, доста ми е гнусен като човек, ама докато държи тея цени другаде няма да сипа квото ще да става...

Не го приемай като заяждане, но две неща не разбирам:

Първо: Аз не познавам Марешки лично и нямам никаква представа какъв е като човек. Вярно, че има противна мутра, но зад нея може да се крие нежна душа и златно сърце, кой знае... :mhihi: :mhihi: Та няма как да си съставя мнение за човека само по няколко минутно интервю по телевизията, което някога съм гледал.

Второ: Дори да е най-противният тип, ти отиваш на бензиностанцията да заредиш гориво, а не на среща със собственика. Аз например вчеряа заредих на Петрол, но нямам идея кой е собственик, респектовно - дали е готин или не. Интересувам се предимно от цената и качеството на нафтата, донякъде и от обслужването и... това е.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Държавни бензиностанции до една година

Мнение от Jordana » 18 Май 2020, 8:13

Идеята за държавни бензинопродавници е много добра , такива има във почти целия социалистически европейски съюз и са отличен регулатор на социалното недоволство . Но се опасявам че при нас девиацията на капиталистическия начин на производство ще доведат до минимален ефект от тоя стартъп . Цената няма да е драстично по ниска , а е възможно дори да е драстично по висока . И вероятно ще бъде добър вариант за държавните автомобили да зареждат , но не и за гражданите защото на българите държавата ни е крива за всичко . Като се научим да не очакваме нищо от държавата , нито пенсии нито здраве нито правосъдие нито нищо , тогава може би ще станем истински капиталисти но до тогава явно следващите 100 години ще е все тая :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Държавни бензиностанции до една година

Мнение от b_u_b_o » 18 Май 2020, 9:44

Borymeckata написа:
b_u_b_o написа:Не го защитавам изобщо, доста ми е гнусен като човек, ама докато държи тея цени другаде няма да сипа квото ще да става...

Не го приемай като заяждане, но две неща не разбирам:

Първо: Аз не познавам Марешки лично и нямам никаква представа какъв е като човек. Вярно, че има противна мутра, но зад нея може да се крие нежна душа и златно сърце, кой знае... :mhihi: :mhihi: Та няма как да си съставя мнение за човека само по няколко минутно интервю по телевизията, което някога съм гледал.

Второ: Дори да е най-противният тип, ти отиваш на бензиностанцията да заредиш гориво, а не на среща със собственика. Аз например вчеряа заредих на Петрол, но нямам идея кой е собственик, респектовно - дали е готин или не. Интересувам се предимно от цената и качеството на нафтата, донякъде и от обслужването и... това е.


С първата точка не мога да се съглася. Публичните изяви на някой могат достатъчно да говорят какъв човек е. Не е нужно да познавам примерно Волен Сидеров за да искам да му шибна един в мутрата(образно казано).

Втората точка казваш същото като мен. Не ми е приятен, обаче от 4 години в България другаде не съм сипвал. Лекарства за щастие не ползвам, но родителите ми предимно от негови аптеки си купуват, пак заради цените.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Държавни бензиностанции до една година

Мнение от Borymeckata » 18 Май 2020, 10:07

b_u_b_o написа:Публичните изяви на някой могат достатъчно да говорят какъв човек е. Не е нужно да познавам примерно Волен Сидеров за да искам да му шибна един в мутрата(образно казано).

Е, ако му следиш всичките публични изяви на Марешки - тогава да... Но сигурно имаш по-интересни неща за правене... :mhihi: :mhihi:

Волен май във всички нормални хора предизвиква такива мераци. Даже си спомням как един му вкара як прав, точно докато се изявяваше като медийна звезда. Незабравим момент беше, наистина... :yes: :yes:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Държавни бензиностанции до една година

Мнение от TNT » 18 Май 2020, 10:41

520i написа:
Insa-та вече се пробват и в търговията на дребно. В Пловдив имат вече 4-5 бензиностанции с народни цени :lol:

Най-чистосърдечно и приятелски ти казвам, такива бензоностанции да ги подминаваш като пътен знак. Освен, ако не караш някой трактор, комбайн или 124ка, дето и на олио върви :D Иначе за 0.30 разлика не си струва. Не че другите са светци, ама на тези е най-долната пумия и гняс дето продават.

На Круиз е дори по-евтино от INSA. А имаше един момент, в който бяха почти изравнени с големите вериги.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Държавни бензиностанции до една година

Мнение от 520i » 18 Май 2020, 10:58

b_u_b_o написа:Бе не го знам марешки кви схеми върти, ама от както му има бензиностанцията в София ми е спестил над 3 бона по груби сметки.


Не ти е спестил 3 бона, а те е набутал с 3 бона. :D
Продава ти сяра и масла на 1,50, а те струват 0,50. По същата логика, можеш да си караш дизела с изгоряло масло от мекици и ще спестиш още повече. Само дето ще знаеш, че си купуваш изгоряло масло от мекици и никой няма да ти го продава за "био" дизел. ;)

Идеята за държавни бензинопродавници е много добра , такива има във почти целия социалистически европейски съюз и са отличен регулатор на социалното недоволство .

Страхотна е идеята, да!
Само като чуя домата социалистически, ми е ясно, че нещата няма да са надобре. Не знам какво имаш предвид под "целият социалистически европейски съюз, но в ЕС няма ни една такава бензиностанция. Държавни бензиностанции има в Хондурас, Северна Корея, Венецуела, Алжир, Габон, Екваториална Гвинея, Конго, Судан, Аберзайджан, Узбекистан, Куба, Гвияна и Суринан. Като гледам как се развиват икономиките на тези държави, си викам защо пък и нмие да не го направим. What can go wrong? :D :D :D


Няма какво да го спорим и да го коментираме това. Гледаш къде има такива бензиностанции и къде няма и ти е ясна цялата история добре ли е това, зле ли е. Точка. Няма какво да слушаш какво говорият по телевизията, какво пишат разни акаунти по фейсбук, какво е казал комшията на сестрата на женати, кой "експерт" е коментирал в "Шоуто на Слави" и т.н. Гледаш какво правят Германия, Франция, Великобритания, Австрия, Швейцария и т.н. и какво правят Алжир, Габон, Венецуела, Конго и т.н. и то ти е ясно. Ние не измисляме колелото...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Държавни бензиностанции до една година

Мнение от Моджо » 18 Май 2020, 11:14

Ама гледаш и къде има нормални условия за бизнес без Черепи, Шишовци и подобни...
То там е проблема, ама фуражко не ги ивжда така нещата. Донякъде е прав, но повече не е .
Хм,хм...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Държавни бензиностанции до една година

Мнение от Bogat-Beden » 18 Май 2020, 12:50

Statoil, Норвегия, 67процента държавна петролна компания, ама ония са малко по-напред в манталитета..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Държавни бензиностанции до една година

Мнение от 520i » 18 Май 2020, 13:31

Bogat-Beden написа:Statoil, Норвегия, 67процента държавна петролна компания, ама ония са малко по-напред в манталитета..

Така е. Statoil е в топ 20 в света петролна компания, с активи за над US$130 милиарда. Ама България, държава в която не могат да направят една шахта равна с асфалта, съм сигурен, че ще могат да управляват петролна компания. ;)

Виждаме как работи едрият бизнес в бг. Неграмотни есемеси, хвърчашти листчета написани на ръка, корупция, връзкарство... дайте верно да налеем няколко милиарда в петролна компания, какво може да се обърка? :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Държавни бензиностанции до една година

Мнение от maxpower » 18 Май 2020, 16:47

520i написа:
Bogat-Beden написа:Statoil, Норвегия, 67процента държавна петролна компания, ама ония са малко по-напред в манталитета..

Така е. Statoil е в топ 20 в света петролна компания, с активи за над US$130 милиарда. Ама България, държава в която не могат да направят една шахта равна с асфалта, съм сигурен, че ще могат да управляват петролна компания. ;)

Виждаме как работи едрият бизнес в бг. Неграмотни есемеси, хвърчашти листчета написани на ръка, корупция, връзкарство... дайте верно да налеем няколко милиарда в петролна компания, какво може да се обърка? :mhihi:

А с бензина каква е схемата - какво забъркват там или само с акциза играят?
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Държавни бензиностанции до една година

Мнение от 520i » 18 Май 2020, 17:55

maxpower написа:А с бензина каква е схемата - какво забъркват там или само с акциза играят?


И с двете. Бъркат раредители и едни други химии и краднат акциз. И не само, че го бъркат, ами мъкнат разни боклуци A86 от Молдова дето си е бъркано и още го бъркат. Все едно кокаина от джунглата в Колумбия, докато стигне до кенефа в клуб 33 е станалот 100% на 5% чист кокаин. Същото е и с горивата ;)

Схемата с акцизите е следната- създава се ОАПК или в превод Освободен от акциз краен потребител. Зад това, се крие фирма, която ползва акцизни стоки- горива, алкохол, лакове, бой, дезодорати и други подобни. Регистираш си въпросното ОАПК и започваш да си бачкаш. Такива са например електроцентралите (тук Ковачки ги бере), където ползват безакцизни продукти- дизел, бензин, мазут, но търговците наисляват акциз върху тока и си прибират парите. Пример за законно използване на акзицни стоки е спиртът за парфюмерната и хранителната промишленост.

Но ти си правиш ОАПК за бой, лакове, безир и всякакви подобни глупости. По документи обявяваш, че ще използваш акцизните стоки като производствени и не плащаш акциз. Изпозлва се вратичка в закона от 91ва година до ден днешен, че за такива производства няма замервателни уреди, както и че се изписва огромно количество брак. Междудругото, изписвавния брак е над 90% в повечето случай ;)

По закон, тези складове не се проверяват от митническите служители, а от РИОСВ, защото се работи с опасни за околната среда вещества. Но в РИОСВ и понятие си нямат, че такова производство се осъществява, защото реално няма такова, всичко е само на хартия.

Готовата продъкция (бензина) се изписва като лакове, грундове, разтворители и т.н. и се прибира акциза, а за ДДС-то да се прибера, се изпозлват гръцки фирми, тъй като се оформят документи за износ към страна членка на ЕС.

За газта, схематата е следната. Пак се регистрира ОАПК, но този път за "приозводство на етерични масла". Обявява се, че ще изпозлват природния газ, за парогенератор. С парато от него се подгряват автоклави за стерелизация. Ходи сметни колко пара е изчезнала :D

И при двата варианта, веднъж в годината някой го хващат от митниците. Но после се обжалва пред съда и отново се пускат. Всичко е през 180 (примерно) фирми на бай Петко от Вакарел, чичо Добри от Криводол, Серьожа от Молдова и т.н. Една и съща акзицна стока минава през верига от над 100 "кухи" фирми и никой не може да му хване края. Затова в БГ няма нито един затворен такъв скалд, нито един! Спират ги за малко, обжалва се и ги отварят наново ;)

Това е за по-дребните търговци на горива. Баровците (Инса и Домусчиев примерно) те директно си го точат от танкера некъде из морето или по Дунава. Там е дебела работата.

А последната стъпка (да острижат до кокал) на малките с ДДС-то, предполагам всички я знаят. Когато заредиш гориво в дадена бензиностанция и не искаш фактура, те пишат в един тефтер, заредено 30лв не иска фактура, примерно. Но трябва да е платено кеш, а не с ПОС, те и затова малките по чукарите хич нямат и ПОС терминали. Та пишат в тефтера, пишат, после ти отиваш и казваш "искам фактури за 1000лв примерно". Плащаш им 10% (половината ДДС) сиреч 100лв и после си приспадаш от държавата 200лв. 100 за теб, 100 за бензиностанцията. Всички са доволни, държавата духа супата.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Държавни бензиностанции до една година

Мнение от Jordana » 18 Май 2020, 17:56

А какво е положението с OMV ? Компанията е създадена като Sowjetische Mineralölverwaltung, SMV през 1956г. Компанията се променя на OMV едва през 1994г когато са продадени 20% на инвеститор от абу даби . Експанзията на една държавна австрийска компания в източна европа е показателно че това не е табу в европа . Табу е в България , държавата в западна европа е предпочитан доставчик на обществени услуги в банковото и застрахонвателно дело , транспорта и още на много места . Не разбирам защо в България не се получават нещата :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Държавни бензиностанции до една година

Мнение от 520i » 18 Май 2020, 18:27

Jordana написа:...държавата в западна европа е предпочитан доставчик на обществени услуги в банковото и застрахонвателно дело , транспорта и още на много места . Не разбирам защо в България не се получават нещата :dunno:


Как така не разбираш, защо в България не се получват нещата? Държавата, която една шахта не може да направи на равно с асфалта, 5 плочки на Графа да нареди, без да се изпотрошат след 2 седмици... Държава, в която бизнес се прави с неграмотно написани есемеси, хвърчащи листчета, корпуция, връзки и изнудване... Бойко изнудва всичко живо, вече не само и големите баровци, а който не плати Шиши му взима бизнеса. После чакай защо VW не искат и да чуят да правят завод тук, да не са луди?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Държавни бензиностанции до една година

Мнение от Сондьора » 18 Май 2020, 18:36

520
. Затова в БГ няма нито един затворен такъв скалд, нито един! Спират ги за малко, обжалва се и ги отварят наново ;)

Полисан ;) и не само..и те си мислеха, че е проста работа :mhihi: ....цялата схема, която описа, беше вкарана, но ги хванаха...вътре играеха и Марешки, и оня с къщичките за пиленца.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Държавни бензиностанции до една година

Мнение от 520i » 18 Май 2020, 18:53

Сондьора написа:520
. Затова в БГ няма нито един затворен такъв скалд, нито един! Спират ги за малко, обжалва се и ги отварят наново ;)

Полисан ;) и не само..и те си мислеха, че е проста работа :mhihi: ....цялата схема, която описа, беше вкарана, но ги хванаха...вътре играеха и Марешки, и оня с къщичките за пиленца.


Прав си, но Полисан беше някаква политическа работа там. Нещо Марешки искаха "да вкарат в правия път". Както и оня с къщичката за пиленца и захарта му. :D Там е политическа работа и зависимостти, а не че са ги хванали ей така изведнъж :)
Btw Полисан още си ги има, само дето сега се казват ДМВ ;)

Все едно аз имам фирма А, хванат ме и ми вземат лиценза, ама после аз регистрирам фирма Б и на нея ми дадат нов лиценз и аз си продължавам по същия начин. Ква файда има, че ми е взет лиценза на фирма А :D


Гледах са Горанов официално обяви, че ще ги строят тези държавни бензиностанции. Очаквайте сега няколко месеца нон стоп по телевизията да се говори за картели, мартели, държавните ще продават 0.50лв по-евтино, край на монопола, народа ще тържествува, ала бала... ИНСА пак ще изкара няколко човека с автобуси на протест както миналата година... Бойко ще ни спаси от гадните картели... после няколко милиарда ще хванат фира, а Шиши ще си има бензиностанции, а навънка нека си вали :D От няколко години му е мерак и в горивата да се вкара и нищо няма да се случи, освен да изгонят няколко големи международни компании като ОМВ, ШЕЛ и т.н. от България. Чакай после чужди инвеститори в бг. Пет стотинки няма да падне цената, помнете ми думата. Керванът си върви, кучетата си лаят, навънка нека си вали ;)
Ще се цитирам след някоя и друга година :D
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook