Как ви се отрази карантината ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Vasko » 19 Май 2020, 21:52

Здравейте, колеги,
Искам да ВИ попитам ..Сега, след като нещата се връщат към нормалния си ритъм искам да Ви попитам на кого как му се отрази карантината и тези два месеца изолация - говорим в личен и финансов аспект.
Предполагам много от Вас преди не са намирали време за семействата си от много работа. По време на карантината , сте имали повече време за децата, семейството и може би сте осъзнали ,че най-важно от всичко е именно семейството и никакви пари не могат да го заменят ...
Други от Вас ,които са вкарали може би много финанси, лично време и най-вече своя опит , желание и са постигнали нещо и в един момент се случва всичко това и сега трябва да започнат отначало ..Но пък вече имат опита ,че никога не трябва да разчитат само и единствено на един бизнес за да се прехранват..
Други от Вас в интернет търговията online , продажба на дезинфектанти и защитни маски може да са направили своя милион точно сега :))) Споделете, недейте да криете - нека ВИ се порадваме и ние :))) Може би обмисляте къде да почивате следващото лято ?
А сигурно има и такива , които не могат да се съвземат поне година от опустошението или такива ,които окончателно са приключили с бизнеса, по простата причина ,че са разорени и май ще се налага да минават от другата страна и отново да стават работници :)))
Хайде, споделете как са при Вас нещата... Нали този форум е затова ..
Аз по принцип съм останал с впечатлението , че всички сте в IT сектора и като цяло май не ВИ се отрази много тази изолация ...
Интересува ме за колегите, които са в сферата на услугите , транспорта, хотилиерството - как ги виждат оттук нататък нещата ?
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: КАК ВИ СЕ ОТРАЗИ КАРАНТИНАТА ?

Мнение от DLVasilev » 19 Май 2020, 22:12

Vasko написа:По време на карантината , сте имали повече време за децата, семейството и може би сте осъзнали ,че най-важно от всичко е именно семейството и никакви пари не могат да го заменят ...

Това звучи чудесно, но ако си без работа и нямаш никакъв доход, също както и ако дохода ти е намален и се чудиш кое по-напред семейството е един чудесен начин да се сдобиеш с високо кръвно и нерви :mhihi:
Това, за което говориш е в идеалния случай- когато няма фалшиви болести и стадото не блее накъдето му посочат, всичко си върви нормално, но просто имаш свободно време. ;)
Като служител в базово техническо обслужване на витлови самолети нещата ги виждам като дълго и гладно лято за много хора.
Какво ще рече това-всичко започва да се пробужда и да работи, а ние тепърва загиваме. Внезапно. Една компания фалира, втора си отмени няколко планирани прегледа за есента, но без да се уточнява за коя есен става дума. Трета компания спря доставки на части и самолетите им седят полуразглобени отвън, чакайки същото което чакаме и ние-светлото бъдеще :mhihi:
Започнах да пиша книга. Заглавието е "Кофите за боклук-моят втори дом" :mhihi: Ако не стане някакво чудо през това време или не измисля нещо да работя допълнително
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: КАК ВИ СЕ ОТРАЗИ КАРАНТИНАТА ?

Мнение от Stoqnov_1979 » 19 Май 2020, 22:23

Да се запиша и аз в темата...
Бях си безработен и преди тази кризо-карантина и сега съм си пак безработен. По-точно не работя за някой си,а си работя за мен.
Занимавам се малко със земеделие-лозя,там карантината не беше в сила и изобщо не я усетих. Живея в провинцията и можех да пътувам из цялата страна постоянно,без да влизам в областните градове и честно да си кажа за тези месеци,не съм попълвал никъде декларации и подобни неща. Ако ми потрябваше нещо от такъв град,звънвах на доставчика и го доставяха до извън КПП-тата и си го натоварвах. В другите случаи-куриер.
Новини спрях да гледам още първите дни на измислената болест и почти не усетих нищо.
А бе идилия...
п.п. Яд ме е само че нямаше това търсене на домашна ракия,както отначало казваха,но нищо. Ще чакам Коронавирус 2 :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: КАК ВИ СЕ ОТРАЗИ КАРАНТИНАТА ?

Мнение от alx » 19 Май 2020, 22:57

Как, как..почнах по 2-3 Кохиби на ден... всеки ден...

Иначе се преродих. Работя си на верандата, плувам и тренирам всеки ден... живея си по пижама.. с две думи- доволен съм
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: КАК ВИ СЕ ОТРАЗИ КАРАНТИНАТА ?

Мнение от ukelichko » 19 Май 2020, 23:09

Много добре, но беше много кратко. Наспах се и забвих ритъма, което веднага ми се отрази с 5 кила нагоре. Но пък ми изчезнаха някой болежки, които явно са били от забързания начин на живот и от нередовно хранене. И накрая се оказа, че съм спестил пари, колкто за първоначалната вноска на една кола. И си я купих. Ама ме е срам да кажа каква марка е. Но пък мен си ме кефи......
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 721
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: КАК ВИ СЕ ОТРАЗИ КАРАНТИНАТА ?

Мнение от Don_Diego » 19 Май 2020, 23:27

Отрезвяващо бих казал - фасилити мениджър съм в IT компания и въпреки, че уж не ни засяга пряко и нямаме спад в работата и оборота веднага преминахме в "икономичен" режим и спряхме всякакви ненужни разходи.
От първите дни на март сме "домашни любимци", но с моята позиция няма много какво да свърша нито по администрацията (с която също се занимавам в офиса), нито по офиса като цяло. Имах 1-2 разкарвания на седмица до различни места покрай годишно приключване и одити, но нищо натоварващо. На края на месеца дойде цялата заплата, стана ми гузно, че съм си "клатил краката" цял месец, возил съм се на служебната кола и тн, та втория месец на извънредно положение си пуснах неплатен отпуск. Отрезвяващия ефект дойде като трябваше да си свия разходите защото и приходите намаляха. Дори разделено в 2 месеца, намалението на заплатата беше чувствително.
Сега смятам, че отново съм доста пресметлив и "обран" в разходите си, че преди това имаше момент на самозабравяне и не гледане на етикета с цената :help:
През неплатения месец си работих по старому (обикаляне за разнасяне на документи и посещения в офиса от време на време). Втората половина от новото "положение" ще пусна платен отпуск, че и без това имам доста дни
Положителното от цялата работа е, че записах големи червени точки пред баш собствениците (без да съм гонил точно такъв ефект) и сега ме дават за пример на останалите, някои "изгоряха" от лакомия и така...

Вкъщи положението беше "ад под небето" ама мина и замина, дано не се повтаря обаче :mhihi: (само за протокола: 5 човека на 500+кв.м си пречат и ежедневно има драми :mhihi: )

Само 4кг качих за 3 месеца лежане - доволен съм, смятам че доста бързо ще ги сваля :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: КАК ВИ СЕ ОТРАЗИ КАРАНТИНАТА ?

Мнение от drifty » 20 Май 2020, 6:44

Аз май не качих никакви килограми :D.

При мен спряха физическите движения, аз и преди карантината си работех от вкъщи поради здравословни проблеми, но поне поизлизвах от време на време. Първия месец почти не съм излизал, втория месец започнах да ходя по нивите до село на разходки, а последните уикенди карам по 25-30км с колело. Финансово съм напред, не щото изкарвам повече де, ама нямах никакви ежедневни харчове, затова пък използвах момента, платих данъците на мпс-тата и пълното ГО на бумера, та сега година напред забравям за това. Започнах и да уча допълнително като се записах на онлайн курсове и размърдването на мозъка ми се отразява чудесно.
За жалост идната седмица съм на преглед при хирург и ще видим дали няма да се зануля в близко бъдеще.

Междувременно боднах и шпер на бумера :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: КАК ВИ СЕ ОТРАЗИ КАРАНТИНАТА ?

Мнение от Jordana » 20 Май 2020, 7:21

578515.jpg
:mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: КАК ВИ СЕ ОТРАЗИ КАРАНТИНАТА ?

Мнение от sub_eleven » 20 Май 2020, 8:12

Говорим за първия месец, защото след това се подобри всичко до някаква степен. На мен не ми се отрази добре, защото по принцип не обичам и не си седя вкъщи. Намали ми се обичайната физическа активност, и опрях пак до лостове, лежанки и кръгови тренировки на постелка, които много бързо омръзват и трябва много воля да ги правиш редовно. Едновременно с това наблюдавах как децата седят като в тъмница вкъщи и нищо не правят, което ме подтискаше допълнително. По телевизията и нета само КОВИД и нищо друго. Обичайните неща, които в нормални времена пак едва ли бих гледал по телевизията, ги нямаше за капак. Та въобще не ми се отрази добре в личен план, и няма как да не се отрази на всеки, на който ежедневието се е променило драстично(и си го е харесвал).

В служебен план, паднаха нещата с 90% първия месец, в сферата на услуги и малко търговия съм. Но съм казвал винаги, че не може да се кара месец за месец и в останалата част от годината съм изкарал достатъчно, че да не ми е проблем сега.

Разбира се ако си бях постлал един два кредита, или не ми бяха оптимизирани нещата откъм персонал, щях да рева с пълен глас.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: КАК ВИ СЕ ОТРАЗИ КАРАНТИНАТА ?

Мнение от streetz » 20 Май 2020, 9:03

Отрази ми се идеално - сменях жилището, та не се наложи да взимам отпуск покрай пренасянето и някои довършителни работи :mhihi: Работя от вкъщи, което е чудесно, защото сега не се налага да се преструвам, че върша нещо както когато съм в офиса :lol: Разходите паднаха, ама пък много готвене пада и почна да става досадно чак. Преди като работех в офиса обядвах в района, веднъж седмично примерно вечеряме навън, чат-пат поръчаш за вкъщи и остане да се сготвят 2-3 манджи за цялата седмица.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: КАК ВИ СЕ ОТРАЗИ КАРАНТИНАТА ?

Мнение от bioz » 20 Май 2020, 9:11

Аз лично винаги съм имал време за семейството. Но с тази карантина това време ми дойде малко прекалено :mhihi:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: КАК ВИ СЕ ОТРАЗИ КАРАНТИНАТА ?

Мнение от c04 » 20 Май 2020, 9:56

Jordana написа:
578515.jpg
:mhihi:

+1 :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 11.04.2008
Пол: Мъж

Re: КАК ВИ СЕ ОТРАЗИ КАРАНТИНАТА ?

Мнение от integral » 20 Май 2020, 11:08

Превъртих Quake 2, Painkiller, Half-Life 2, :mhihi: на път съм да приключа и с Doom 3 :smoke:
- Татко, това е новият ми приятел. Той е влогър, трейдър, маркетинг гуру и инфлуенсър...
- Абе дъще, абе дали няма как да се съберете пак с онзи циганин? :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: КАК ВИ СЕ ОТРАЗИ КАРАНТИНАТА ?

Мнение от Bogat-Beden » 20 Май 2020, 11:08

Надебелях.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от don_gori » 20 Май 2020, 11:56

Купих си гейминг компютър за работа от вкъщи :mhihi:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook