Как ви се отрази карантината ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Borymeckata » 20 Май 2020, 13:45

Ама вие пишете, все едно карантината минала и заминала... Не тъгувайте толкова за нея, наесен - с песен. Като застудее и народът закашля - пак ще има "стойте си в къщи", хем може и някой нов вирус да пристигне за компания на Ковид-а. :mhihi: :mhihi:

Лично за мен карантината се изчерпи с това, че малкия "учеше" от телефона си по фейсбук - и досега не мога да си обясня що за образование е това... :dunno: :dunno:
Иначе си ходех на работа редовно, през уикендите ровехме по двора, с две думи - всичко си беше нормално.
А, понеже решихме, че почивки на море и планина няма да има - купих си джип да ходим на Дунава с него.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от drifty » 20 Май 2020, 13:53

Че нали имашe джип вече :D
:OT:
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от c04 » 20 Май 2020, 14:01

drifty написа:Че нали имашe джип вече :D
:OT:

Изоставаш с матр`яла :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 259
Регистриран на: 7.08.2008
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: "пъргава" 316-ка
Мечтае да кара: IS-ka

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от 6per40 » 20 Май 2020, 19:20

Радвам се за колегите, които са си починали. При мен е точно обратното. В работата постоянно има работа. И аз и колегите не сме си вдигнали главите. Но проблемите идват от това, че като затвориха детските градини и съответно малкия е в нас. И се започна интересен филм. С жена ми не сме имали ден почивка от началото на март месец. Тя работи от нас и съответно сменя дните и часовете си на работа, когато аз съм в нас. Добре че колегите и шефовете ми са разбрани и в мякои дни съм до 13 часа, а жена ми започва работа в 13:30 и е до 22:00 часа. А аз ползвам платения отпуск 2 дни е равно на 1, когато съм до 13 часа. Вече почти не ми остана отпуска, но почивка не съм видял. В съобта и неделя жената работи, а аз съм с детето. Не сме почивали едновременно до този моменти и сме на ръба на изтощението. Единствената ми светлина в тунела е, че другата неделя и двамата ще почиваме едновременно за първи път, та поне половината ден ще съм почивка. Но не се оплаквам. Важното е да сме здрави, пък другото рано или късно всичко ще си дойде на място и ще скъсам синджира.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от zAcK » 20 Май 2020, 20:18

Лично аз разбрах за себе си, че мога да не стъпя в офис повече и няма да ми липсва :idea:

Също така разбрах, че молове, магазини, заведения и т.н. въобще не ни липсват, дори напротив :bchug: Големи градове - също :bchug:

Та полезна беше тая история. Осъзнах, че нито кариерата ми е толкова важна, нито това, да живея в голям град и т.н. :ok:

P.S. Иначе много добре. Кръвното ми се стабилизира, че беше почнало да се качва леко. Отслабнах без диети 7-8 кила и съм в добра форма и т.н. Луда работа :conf: :paranoid: :ok:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от m.dimitrov1992 » 20 Май 2020, 21:48

Бях компенсация ПЛАТЕНА :ok: . Ходих всеки ден на риба, хванах хубав тен, всеки ден спях следобяд (любимото ми) Спестих доста пари от това че не ходя на работа и не излизам по заведения . А бе мога още 1-2 такива кризи да изкарам без проблем :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от немо » 20 Май 2020, 22:18

Никаква промяна в обичайния ми начин на живот.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от theraven_nz » 20 Май 2020, 23:12

Роди ми се бебе. Каква карантина? :mhihi:
---

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 29.08.2006
Местоположение: Горно Уйно
Пол: Мъж
Кара: сивушка на нафта

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Zapa » 20 Май 2020, 23:24

Тотална греда ще ми тази година, почти нулева се очертава. Голяма част от работата ми е свързана с много хора които са се събрали на едно място, независимо открито или закрито. Обикновенно спорт, музика и други обшествени и политически дейности, включително и чужбински. Така че не виждам оптимистичен вариянт при който да се случва нещо преди септември-октомври :confused:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Benord » 21 Май 2020, 2:19

Да, това е главният въпрос-как ще е от тук нататък.Общо взето бизнесите основани на експлоатацията на подчинените си ще си отидат безвъзвратно.Прането на пари няма да свърши,но там пък хората вече ги няма.Същото е и за тепърва започналите нещо с кредит-тотална съсипия.Фирмите ,които нямат капитал и вече са на практика без персонал също си отиват безвъзвратно.Остават дотираните от по семейна линия или неспиралите с производството за осигурени поръчки.Лошото ,особено за ресторантьорите е,че хората,които ще плъзнат в странство,няма как да ги заместят.То и досега си беше страшно с персонала,но вече няма и как да се намери кадърен човек на определена позиция,та поне да влачи още няколко на гърба си ,които да вършат определена работа с показване и постоянно наглеждане.При липса на клиентопоток и поне някакви служители положението става ези-тура.Безработни много,но да се намерят хора вършещи работа е основният проблем.Това,което ни спретнаха некадърниците решаващи ,уж нашето съществувание въобще,ни върнаха във времената на сухият режим и началото на натрупването на капитала. Следват интересни години. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Zubcho » 21 Май 2020, 5:59

6per40 написа:Радвам се за колегите, които са си починали. При мен е точно обратното. В работата постоянно има работа. И аз и колегите не сме си вдигнали главите. Но проблемите идват от това, че като затвориха детските градини и съответно малкия е в нас. И се започна интересен филм. С жена ми не сме имали ден почивка от началото на март месец. Тя работи от нас и съответно сменя дните и часовете си на работа, когато аз съм в нас. Добре че колегите и шефовете ми са разбрани и в мякои дни съм до 13 часа, а жена ми започва работа в 13:30 и е до 22:00 часа. А аз ползвам платения отпуск 2 дни е равно на 1, когато съм до 13 часа. Вече почти не ми остана отпуска, но почивка не съм видял. В съобта и неделя жената работи, а аз съм с детето. Не сме почивали едновременно до този моменти и сме на ръба на изтощението. Единствената ми светлина в тунела е, че другата неделя и двамата ще почиваме едновременно за първи път, та поне половината ден ще съм почивка. Но не се оплаквам. Важното е да сме здрави, пък другото рано или късно всичко ще си дойде на място и ще скъсам синджира.
Подобен филм, но с 2 деца :D Ако не се върнем в офиса ще е най-добре, но ще трябва за жалост.

Успех на всички в тази лудница. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

М10 Разрушителя
Аватар
Мнения: 291
Регистриран на: 20.09.2005
Местоположение: Самоков

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от ddt » 21 Май 2020, 18:39

theraven_nz написа:Роди ми се бебе. Каква карантина? :mhihi:


Честито колега. Аз пък очаквам да се появи :)

Положението определено промени не малка част от ежедневието ми. От гледна точка на работа промяна нямам. Просто не съм ходил до офиса, но работата не се промени. Дори точно обратното. Тъй като всички започнаха да работят от вкъщи аз имах много работа (занимавам се в сферата на комуникациите).
Определено не е приятно да ходиш на пазар или до някаква институция и да те гледат като вирус.
Имаше и приятни неща от цялото седене вкъщи. Успях да довърша доста дребни неща, които така или иначе чакаха своя ред. Та поработих върху хобито на любител майстор.Което доведе до закупуването на не малко нови инстументи. При което дойде мерака и да захвана да ремонтирам и автопарка.
Доста ми липсваше и все още ми липсва живия контакт с близки и познати. Доста вечери прекараме на разни конферетни онлайн разговори, но това няма нищо общо.
Паднаха цените на горивата,но за това време съм минал някакво нищожно разстояние.

Както и да е. Надявам се тази гадост скоро да си отива за да се върнем към нормалния начин на живот. Някои позанти свързани с доста засегнатите сектори като туризъм определно са изправени на нокти. Пожелавам скоро и там възстановяване.

Това е от мен колеги.

Поздрави и бъдете здрави. Няма да е все така !!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от alekangg » 21 Май 2020, 22:29

Benord написа:Да, това е главният въпрос-как ще е от тук нататък.Общо взето бизнесите основани на експлоатацията на подчинените си ще си отидат безвъзвратно.Прането на пари няма да свърши,но там пък хората вече ги няма.Същото е и за тепърва започналите нещо с кредит-тотална съсипия.Фирмите ,които нямат капитал и вече са на практика без персонал също си отиват безвъзвратно.Остават дотираните от по семейна линия или неспиралите с производството за осигурени поръчки.Лошото ,особено за ресторантьорите е,че хората,които ще плъзнат в странство,няма как да ги заместят.То и досега си беше страшно с персонала,но вече няма и как да се намери кадърен човек на определена позиция,та поне да влачи още няколко на гърба си ,които да вършат определена работа с показване и постоянно наглеждане.При липса на клиентопоток и поне някакви служители положението става ези-тура.Безработни много,но да се намерят хора вършещи работа е основният проблем.Това,което ни спретнаха некадърниците решаващи ,уж нашето съществувание въобще,ни върнаха във времената на сухият режим и началото на натрупването на капитала. Следват интересни години. :mhihi:


Масово кръчмите особено в южна Европа са семейни и ако има външен персонал са минимална бройка.
Само у нас масово шефа го няма и се появява да събере парите или седи и гледа лошо персонала докато яде и пие на някоя маса.
Да затварят завинаги и и без това болшинството са пълна нула.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от N.Mihaylovski » 22 Май 2020, 0:07

alekangg написа:
Benord написа:Да, това е главният въпрос-как ще е от тук нататък.Общо взето бизнесите основани на експлоатацията на подчинените си ще си отидат безвъзвратно.Прането на пари няма да свърши,но там пък хората вече ги няма.Същото е и за тепърва започналите нещо с кредит-тотална съсипия.Фирмите ,които нямат капитал и вече са на практика без персонал също си отиват безвъзвратно.Остават дотираните от по семейна линия или неспиралите с производството за осигурени поръчки.Лошото ,особено за ресторантьорите е,че хората,които ще плъзнат в странство,няма как да ги заместят.То и досега си беше страшно с персонала,но вече няма и как да се намери кадърен човек на определена позиция,та поне да влачи още няколко на гърба си ,които да вършат определена работа с показване и постоянно наглеждане.При липса на клиентопоток и поне някакви служители положението става ези-тура.Безработни много,но да се намерят хора вършещи работа е основният проблем.Това,което ни спретнаха некадърниците решаващи ,уж нашето съществувание въобще,ни върнаха във времената на сухият режим и началото на натрупването на капитала. Следват интересни години. :mhihi:


Масово кръчмите особено в южна Европа са семейни и ако има външен персонал са минимална бройка.
Само у нас масово шефа го няма и се появява да събере парите или седи и гледа лошо персонала докато яде и пие на някоя маса.
Да затварят завинаги и и без това болшинството са пълна нула.

То и аз седя в ресторанта и пия, а работата която се появява магически ??? бизнес се прави на маса, ако шефа гърби в производството, кой ще търси работа ? Персонала е нает да върши дадена работа, какво прави шефа не е тяхна работа.

Benord
:yes:
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от drago_pavlov » 22 Май 2020, 5:10

N.Mihaylovski написа:То и аз седя в ресторанта и пия, а работата която се появява магически ??? бизнес се прави на маса, ако шефа гърби в производството, кой ще търси работа ?

То това важи за други бизнеси. Ако имаш ресторант как точно седенето на маса в него привлича други клиенти?
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook