Как ви се отрази карантината ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от mr_petroff » 23 Май 2020, 7:02

IMG_20200517_134809.jpg
IMG_20200517_134700.jpg

Аз понеже съм в стрес от тази идиотия се самоизолирах социално :lol:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 24.09.2009
Пол: Мъж

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Wpb19 » 23 Май 2020, 9:42

^ Завиждам ти колега.
Иначе при мен карантината промени доста неща, ще видим за добро или за лошо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Vasko » 13 Юни 2020, 0:12

Колеги, не случайно пуснах тази тема....
Прочетох много мнения ..Добре е, че при повечето от Вас не се е усетило в отрицателен финансов аспект нещата... А, има отрасли , които вече 75 дена не работят и не само ,че не работят, а продължават да генерират оборот НУЛА ,A РАЗХОДИТЕ СИ ХВЪРЧАТ,защото те няма как да се спрат и колкото и да си напред с материала или както се изрази Боко-тиквата ''натрупани мазнинки '',е тези мазнинки вече ги няма , защото момента беше такъв -да се плащат летни резервации към хотелите предварително за да се хване добра промо цена и като няма постъпления през следващите месеци, няма туристи и няма как да се завърти колелото ...Много мои колеги приключиха бизнеса и няма да могат никога да отворят, тези които останахме ако продължават така нещата до септември и ние ще приключим .... Някои от Вас ще кажат, ами какво толкова ще си букваме от Букинг-а , деалс-а и rio-то почивки , от tripadvisor-a... Да, ама колеги, забравяте основни неща или може би не са Ви ясни ..Всички те всъщност продават оферти на Туроператори ,било български или чужди, защото самите те нямат необходимите документи , нямат лиценз за Туроператори,а те там са едни папки с документи, едни такси за тоя драгоценен лист хартия с печат на МТ ...
Та, така ..... Да не говорим за фитнес залите , хотелите и заведенията, баровете, които сега ги удължиха да не отварят до 30.06. И пак казвам не говорим за хотели и барове, които перат пари или някой им занесъл с куфарчето ,а говорим за семейните , такива, които са тръгнали с кредити , ипотеки и тъкмо са стигнали до някъде , закрепили са се и ..сега отново долу в блатото ......
Няма оправия и това си е,а лично аз познавам хора ,които целия им живот е минал в предлагане на почивки , екскурзии и настаняване на гости .... Цели 30 години и в един момент - АУТ И ПРОСТО ПРИКЛЮЧВАШ С ФИЛМА...Тази криза показа нещо много важно ,че човек никога не трябва да разчита на един бизнес,колкото и да е бил сигурен той , колкото и да е изкарвал добри пари , винаги трябва да има и втора дейност ,за да може когато така се случат нещата, да има откъде да подхранва .... Иначе е ясно - големи фирми , много по-лесно фалират в кризата, отколкото малки. Когато има голямо въртене на пари , те просто минават и заминават, винаги е свързано и с големи разходи, плащания и ако някъде се пропука някое звено, някъде ако спре някое плащане и много бързо се потъва... В този случаи малките фирмички с малки дейности и малки плащания имат повече шанс да оцелят и да изкарат на мускули в такива кризи ,отколкото големите ,които имат всекидневно големи разходи ,много персонал , логистика, а всъщност за три месеца не генерират никакви приходи !!!
Та, така ... чакаме да видим накъде ще духне вятъра и какво да правим -дал съм си шанс до месец- месец и половина и тогава ще решавам какво да правя и дали да поемаме на другаде..Имам някакви предложения за странство -в Германия - имам връзки там , познати , ама нещо не ми се напуска семейството , не ми се напуска България .... Ама неволята може и да ме принуди ...
Други дали са в подобно положение, пред такава дилема ?
То колкото и да иска да остане тук човек, при всичко, което се случва в нашата мила Родина , направо на човек му се отщява да живее тука ,а какво остава да работи и да внася данъци и осигуровки, които даже не се знае къде отиват ....
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Benord » 13 Юни 2020, 2:25

Без да излезете в странство рискувате всичко постигнато досега.Прав сте за всичко и се пригответе за още една казарма време.Последната ми е вече девета година.Чакаш до отпуска, за да се почустваш човек.Не е лесно нито решението,нито времето след това.Но оцеляваш! Оцеляват и хората около теб.Та така! Решението и прилагането му си искат дупе.Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от ivanski_2 » 13 Юни 2020, 9:39

Vasko написа:Колеги, не случайно пуснах тази тема....
Прочетох много мнения ..Добре е, че при повечето от Вас не се е усетило в отрицателен финансов аспект нещата... А, има отрасли , които вече 75 дена не работят и не само ,че не работят, а продължават да генерират оборот НУЛА ,A РАЗХОДИТЕ СИ ХВЪРЧАТ,защото те няма как да се спрат и колкото и да си напред с материала или както се изрази Боко-тиквата ''натрупани мазнинки '',е тези мазнинки вече ги няма , защото момента беше такъв -да се плащат летни резервации към хотелите предварително за да се хване добра промо цена и като няма постъпления през следващите месеци, няма туристи и няма как да се завърти колелото ...Много мои колеги приключиха бизнеса и няма да могат никога да отворят, тези които останахме ако продължават така нещата до септември и ние ще приключим .... Някои от Вас ще кажат, ами какво толкова ще си букваме от Букинг-а , деалс-а и rio-то почивки , от tripadvisor-a... Да, ама колеги, забравяте основни неща или може би не са Ви ясни ..Всички те всъщност продават оферти на Туроператори ,било български или чужди, защото самите те нямат необходимите документи , нямат лиценз за Туроператори,а те там са едни папки с документи, едни такси за тоя драгоценен лист хартия с печат на МТ ...
Та, така ..... Да не говорим за фитнес залите , хотелите и заведенията, баровете, които сега ги удължиха да не отварят до 30.06. И пак казвам не говорим за хотели и барове, които перат пари или някой им занесъл с куфарчето ,а говорим за семейните , такива, които са тръгнали с кредити , ипотеки и тъкмо са стигнали до някъде , закрепили са се и ..сега отново долу в блатото ......
Няма оправия и това си е,а лично аз познавам хора ,които целия им живот е минал в предлагане на почивки , екскурзии и настаняване на гости .... Цели 30 години и в един момент - АУТ И ПРОСТО ПРИКЛЮЧВАШ С ФИЛМА...Тази криза показа нещо много важно ,че човек никога не трябва да разчита на един бизнес,колкото и да е бил сигурен той , колкото и да е изкарвал добри пари , винаги трябва да има и втора дейност ,за да може когато така се случат нещата, да има откъде да подхранва .... Иначе е ясно - големи фирми , много по-лесно фалират в кризата, отколкото малки. Когато има голямо въртене на пари , те просто минават и заминават, винаги е свързано и с големи разходи, плащания и ако някъде се пропука някое звено, някъде ако спре някое плащане и много бързо се потъва... В този случаи малките фирмички с малки дейности и малки плащания имат повече шанс да оцелят и да изкарат на мускули в такива кризи ,отколкото големите ,които имат всекидневно големи разходи ,много персонал , логистика, а всъщност за три месеца не генерират никакви приходи !!!
Та, така ... чакаме да видим накъде ще духне вятъра и какво да правим -дал съм си шанс до месец- месец и половина и тогава ще решавам какво да правя и дали да поемаме на другаде..Имам някакви предложения за странство -в Германия - имам връзки там , познати , ама нещо не ми се напуска семейството , не ми се напуска България .... Ама неволята може и да ме принуди ...
Други дали са в подобно положение, пред такава дилема ?
То колкото и да иска да остане тук човек, при всичко, което се случва в нашата мила Родина , направо на човек му се отщява да живее тука ,а какво остава да работи и да внася данъци и осигуровки, които даже не се знае къде отиват ....



Колега, за повечето неща си прав, но доста от тях изобщо не съм съгласен.... фитнесите работят, не знам кои фитнеси не работят, преди седмица бях в София е всички около нас работеха...?.... И тези хора които имат 30 години бизнес и не могат да изкарат 10-12 месеца без да работят е цяло чудо че са изкарали 30 години, сега моите уважения, но всеки който има 2 гр в главата, отделя пари за черни дни, сега не може аз със спестявания от 3 месеца (без да се лишавам и стискам) да мога да изкарам 6 (с малко лишения), а хотел с 30 години..... не ми звучи логично просто .....Леля ми има 4-5 малки магазинчета за автобои в София, е добре как тя успява да се оправи и да няма проблеми, а и е единствен и основен доход, ами много просто СПЕСТЯВАНИЯ! Това е . Ти имаш фирма, ами отдели едни 40 000 -50 000(примерно) другия път и сигурно няма да ти е голям проблем да устискаш някакъв не малък период от време без работа, а само с разходи.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Jordana » 13 Юни 2020, 10:05

Какъв е тоя бизнес дето ще изкарва 10 месеца без да работи ? Ще набуташ капитала си за да плащаш на работници , наеми , такси и данъци 10 месеца без да работиш ? Всяко спиране на работа генерира не само пропуснати ползи но и загуби които трябва да се покрият . Ако става въпрос за някакви професии и бизнеси в които човек се е самонаел и си бачка сам , може да изкара без да работи колкото му стигнат спестяванията и пак е много относително щото случаи има най различни . Но не за това става въпрос до колкото виждам . Елементарната логика е ако спреш за повече от месец два всичко приключва , работниците отиват на борсата и филма свършва много бързо дори да прескочиш трапа . Ще ближеш рани с години после . Аз не виждам защо е тоя мазохизъм да се подържа в последствие такъв бизнес който ще тъпче една финансова яма от която няма измъкване .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от grkv » 13 Юни 2020, 10:18

Не знам как става тая работа със спестяванията, обикновено това, което ''остане'' се реинвестира с цел разрастване.
Все пак или си по течението и потъваш назад или срещу течението на реката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от alekangg » 13 Юни 2020, 12:00

Постоянни и многогодишни реинвестирания може да са полезни, но често може да доведат до фалит както сега. Има тънка разлика между разрастване и алчност в продължение на години и години.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Как ви се отрази карантината ?

Мнение от bum_bum » 13 Юни 2020, 12:30

Разрастването е необходимо за да съществуваш изобщо. Ако вземем за пример това с което се занимавам аз, ако искам да си купя определени консумативи, бройката е 2000, 5000, 10000 и т.н. Как да съществувам, ако съм малък и не мога да си позволя такава бройка?

А видехте ли къде отидоха 70-те милиона за подпомагане на бизнеса? :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от sub_eleven » 14 Юни 2020, 8:11

alekangg написа:Постоянни и многогодишни реинвестирания може да са полезни, но често може да доведат до фалит както сега. Има тънка разлика между разрастване и алчност в продължение на години и години.

И аз съм на това мнение, някои хора са по-скоро алчни и не могат да се спрат. Други си мислят, че ако не се разрастват ще ги смаже някой друг. Което е отчасти така. Но могат да инвестират просто в подобряване на качеството на услугите.

Това разрастване рано или късно води до много нерви, до това да изпуснеш нещата от контрол, да ти е необходим съдружник и в някакъв момент да станеш акционер в собствената ти фирма и да те изхвърлят от нея :mhihi: Е разбира се в повечето случаи до обикновен фалит.

Един приятел цветуща фирма имаше с малък, но много сплотен колектив, всичко му беше оптимизирано и компактно. Печелеше си повече от добре. Тръгна към разрастване по западен модел, от което аз видях, голям офис, много персонал, перчене, позьорство. Преди седмица се чухме и сподели, че е само той и съдружника му, дори физически адрес нямат вече. Аз го бях подразбрал вече де. Нещата му вървяха на зле много преди ковид.

От собствен опит знам, че разрастването не значи, че ще печелиш повече, даже е обратното в повечето случаи. Може евентуално да работиш по-малко или почти не, временно да си доволен, докато не започнеш да виждаш негативите от това някой друг да върши твоята работа.

Един малък бизнес е много по-гъвкав, стига да е бил наистина печеливш.
Последна промяна sub_eleven на 14 Юни 2020, 8:34, променена общо 1 път

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от zAcK » 14 Юни 2020, 8:32

Колкото по-голям ставаш, стават по-големи и рискът, разходите, нервите, конкурентите, схемите, отговорността и т.н. :bchug:
Абсолютно закономерно. Да, зависи от естеството на бизнеса, но в повечето случаи си става много по-трудно.
Най-лошото е, че започва да ти трябва много читав мениджмънт екип, иначе изтърваш нещата и всичко си бере лайката :mhihi:
Стане ли малко по-голямо нещото, или не спиш денонощно, или ти трябват много читави и доверени хора.
Това със не спиш денонощно пак е до време. Та ако някой си мисли, че е много лесно и яко да се управлява бизнес :dunno:

P.S. По-голямата част от хората само говорят, но реално много малко от тях биха извържали да са дори мениджъри на първа линия :idea: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от sub_eleven » 14 Юни 2020, 8:38

zAcK написа:...

:yes:

Но е най-добре да си го видял лично какво е едното и другото и ако можеш да си избереш сам.

Но след този ковид има ли какво да му мислиш въобще?

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от N.Mihaylovski » 14 Юни 2020, 18:11

Да имаш 50 000 и да ги държиш за черни дни, е мноооого трудно, фирма с 5-6 човека генерира разход от около 15 000 на месец, не знам какво трябва да прави за да няма кредити овърдрафти и да има 50 000 налични заделени, който да не пипа, но дори да приемем че ги има в ситуация като тази изчезват за 3 месеца, както се и случи при мен :cry:
Всички се стараем като върви бизнеса да инвестираме в машини, в сградите, да подобряваме условията на труд да повишим заплатите за да можем да запазим персонала, защото хора НЯМА, материала е лош.
Не знам, колко от вас са в частния сектор, който са знаят какво се случва първите 3 години, и всеки "шеф" иска в един момент да работи по малко защото заради това си е скъсал гъза от бачкане и се е чудил как да се справи с банките първите 3 години.
Истината е че трябва да има и условия и добър бизнес климът, работеща държава, съдебна система и прочие, а тук такава няма, и с голям интерес ще наблюдавам какво ще се случи следващите месеци, защото държавата освен, че няма приходи има мнооого разходи.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от mr_petroff » 14 Юни 2020, 19:07

^...и всеки "шеф" иска в един момент да работи по малко защото заради това си е скъсал гъза от бачкане ...



То аз това го искам от 15 години , ама не става . Не се ли държиш здраво , въртележката те изхвърля. Но поне напоследък го давам по леко ... пък и с този вирус натоварването ми падна до степен да мога да си взема въздух и да се скрия някъде където съм си планувал :mhihi: От тази гледна точка положението го приемам като " всяко зло за добро''.Философски един вид , пък и нищо не мога да променя :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Vasko » 15 Юни 2020, 23:52

N.Mihaylovski написа:Да имаш 50 000 и да ги държиш за черни дни, е мноооого трудно, фирма с 5-6 човека генерира разход от около 15 000 на месец, не знам какво трябва да прави за да няма кредити овърдрафти и да има 50 000 налични заделени, който да не пипа, но дори да приемем че ги има в ситуация като тази изчезват за 3 месеца, както се и случи при мен :cry:
Всички се стараем като върви бизнеса да инвестираме в машини, в сградите, да подобряваме условията на труд да повишим заплатите за да можем да запазим персонала, защото хора НЯМА, материала е лош.
Не знам, колко от вас са в частния сектор, който са знаят какво се случва първите 3 години, и всеки "шеф" иска в един момент да работи по малко защото заради това си е скъсал гъза от бачкане и се е чудил как да се справи с банките първите 3 години.
Истината е че трябва да има и условия и добър бизнес климът, работеща държава, съдебна система и прочие, а тук такава няма, и с голям интерес ще наблюдавам какво ще се случи следващите месеци, защото държавата освен, че няма приходи има мнооого разходи.




Така е колега, при мен е същото положение - 75 дена само генерираш разходи , автобусите не работят, защото няма екскурзии и не пътуват, дори и шофьора да е на борсата, теб какво те топли това , като този автобус щом стои в гаража и не се върти колелото , няма кинти ..Само разходи, винетки, данъци, глупости ... А продадеш ли ги след това си аут от пазара.... Да плащаш и да взимаш под наем автобуси - не става, защото другите, които имат свои ще подбиват цената... Колкото до заделените пари - наистина никой не е очаквал ,че така ще се случат нещата... Ние примерно всички сме предплатили летни почивки, стаи в хотели за да вземем хубави цени по турски курорти и т.н. , които в момента стоят празни ,защото няма туристи ..Най -лошото е, че хотелите също нямат пари, защото депозитите ,които са получили от нас за съответните резервации , всъщност те са ги оползотворили за реновации, за персонал и заплати и сега когато очакват ние да им дадем втоарата част от доплащанията, за да могат да стартират, да заредят , ние няма откъде по простата причина ,че клиентите са се отдръпнали и ще доплащат чак септември или догодина ..... А до септември има още цели 2 месеца и половина и това са около 7-10 000 лв разходи минимум ...И като няма откъде .... Какво ме грее ,че персонала бил на борсата ? Наемите вървят, разходите, счетоводството , интернета , Сот-а , другите разходи за ядене , сметки , поддръжка на автопарка -застраховки, технически преглед на автобусите на 6 месеца.... И като няма в близко бъдеше пари какво правим ,а?
Ето, сега всички днес се юрнаха към Гърция - до онзи ден оправяхме резервации -това са всъщност всичките тези резервации от април и май ги прехвърляхме за средата на юни и септември ..Т.е. едно нещо го правиш два пъти -ти веднъж си платил на някой да го свърши , сега трябва пак да го направиш,но този път без да получиш някакви пари затова ..Толкова бумащина, писане на нови договори , разговори , време ,а всъщност парите от тези резервации са отдавна усвоени .... НЯМА ГИ ! И ТАКА ЩЕ Е ПОНЕ ДО СЕПТЕМВРИ ..Нови резервации няма да има, защото много хора се уплашиха, ранни записвания също вече няма да има , защото ако хората платят пет месеца по-рано за дадена резервация депозит, кой ще им гарантира, че няма да има втора или трета вълна от този вирус или нещо друго и да пропадне почивката им и после не могат да си вземат парите ... Всички в момента получват ваучери за едни бъдещи пътувания които трябва да осъществят в близката една година, но какво ще се случи реално и дали няма да има втора вълна ,а дали дадения хотел няма да е фалирал до тогава или агенцията, от която клиента е получил ваучера .... Всичко е толкова тъмно и мътно и предполагам така е в много други бизнеси , които наистина са пострадали ...... Ето, превозвачите ги гледам - автобуса Пловдив - София пътува с десет човека и трябва да пътува , защото иначе му взимат линията и ...гори... Хубаво де, ама той само нафтата не може да плати , амортизации отделно и не е само това...
Бъдещето е на online търговията -без офис, без стационарно позициониране ако може всеки да си пазарува почивка от дивана, да си поръчва ядене за вкъщи от хола, дрехи, аксесоари ,първо защото това му пести време, второ защото е по-удобно и трето избягва физически контакт с други хора , които са предпоставка за разнасяне на вируса.... Времето е основния фактор, което ще продължава да не стига и затова много неща ще се променят оттук нататък ...
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook